Kszifiasz, jól néznek ki a kagylók
Nekünk is van egy tál sarti-i kagylónk. Egy másikba meg tengeri homok van (még Rodoszról), meg kövek, tetejébe meg pár kicsi görög zászló (Paraliáról, amit sült kukoricába tűztek), a dohányzóasztalt díszítik.
Ginaaa. Köszi. Aki kagylót szeretne szedni, annak egy ötlet. Sarti beach bármely részén be kell úszni kb 400-métert a vizből kiálló sziklák felé. Ott már eléggé mély a viz kb 4-5 méter. Ha lehet reggel keressetek, mert délután a szeles időben sokszor felkavarodik a viz, és nem lehet jól látni. Mi egy békatalp hálóját vittük be és kb fél egy óra alatt 30-50 db-ot szedtünk. A végén már annyira nehéz volt, hogy nem birtunk lemerülni a súlytól.Haza felé lehet hozni az ófalunál lévő aprókavicsból kb 2-kg-ot. Beszórni egy nagy tálba, aztán mehetnek rá a kagylók. Jó keresgélést mindenkinek.
Mondták már...
Hallottam már az aug. 15-i ünnepről, inkább előbbre, vagy későbbre időzítenék. Azt mondják, akkor a görögök is kiruccannak, és akkor tele van minden szállás.
Én is nézegetem évről évre az Aeolus-os katalógust és honlapot. Képzeld, tavaly még az ideieknél is jobb akcióik voltak, és több szálláshelyük.
Szia Kszifiasz!
Szuper a kagyló gyűjteményed!
Hát igen már csak 8 nap!Nagyon várjuk már az indulást!Gyűlölök csomagolni,ezért már legszívesebben a buszon ülnék,mivel akkor már teljesen mindegy mi maradt otthon!(itt apróságokra gondolok)
Beszter. Folyamatosan olvasgatok róla. De nem szeretnék ezen az oldalon erről irni, nehogy bünti legyen a vége. Az már biztos, hogy azon a héten átugrunk Sartiba.
Ibissz, tényleg? Akkor mi lesz jövőre? (Aeolusra értem.)
Amúgy ilyenkor még lehet foglalni az aug 15. környékére, csak ilyenkor drágább.
De Te ott vagy helyben, próbálkozhatsz magánapartmanoknál, lehet olcsóbb, mint bármely last minute. Max ha busszal mennétek, buszjegyet külön is lehet venni.
Üdv Sartinak, jó nyaralást!
kszifiasz,
Szuperek a kagylók... Nekem a párom már közölte, hogy kagylót ne akarjak szedni, mert az elmúlt 3 évben mindig hazahoztam egy csomót.
Ettől függetlenül alig várom már hogy keresgélhessek.
Sziasztok! Egy hét múlva megyünk Sartiba !!! Tudja valaki milyen az idő most és hány fokos a tenger ??? Gondolom már beindult a szezon !!! Ha van valami tudnivaló és jótanács az út előtt köszönettel fogadom ! kÖSZI mindenkinek előre is az infókat !!