OdeLinda mi nem Grand Tours szervezésben voltunk,hanem Apollonnal!
Nem vagyok macerás emberke,de egy-két dolog kiverte nálam a biztosítékot a buszon!Odafele nagyon jó sofőröket kaptunk!!Kedvesek,udvariasak,segítőkészek voltak!Volt a buszon egy 3 gyerkőcös család,ahol a kislány (7-8 év) teljesen más ritmusban járt Wc-re ,mint ahogy megálltunk.Mindenki dolga végeztével elindultunk,ő fél óra múlva biztos ment.(ez minden megállónál így zajlott,mi a feljárónál ültünk,unalomból megszámolhattam volna,hányszor ment)De ez még igazából nem is zavaró,mivel nekünk is két gyerekünk van (,megértő utastárs vagyok,nem szólok semmiért).Egész úton hangoskodtak,de én nem szólok semmiért!A Sarti elötti szerpentines részen a kislány végig hányt.Ez sem zavar,még sajnálom is szegényt,mert bárkivel előfordulhat!
De,hogy az édesanyja a fél órás hányást végig röhögi és lóbálja a zacskót,a buszon pedig terjeng a buké,azt már nehezen viseltem,de nem szólok!!!!!Beér a busz Sartiba,a sofőrök kérik,hogy még ne szálljon le senki.A kislány családja kinyittatja az ajtót,mert majdnem az apuka és a testvérek is kidobták a taccsot ,persze ők a szagtol,mivel anyuka még mindig lóbálja a zacskót és röhög! Én nem röhögök csak szagolok és természetesen nem szólok!!!!
Hazafelé más sofőrök,már emeletes busz!Az idősebb sofőr rendes,a fiatalabbik hát ja!!!!
Nagy tömegben az Avra étterem elött elsuttogta,hogy ki hányas ülésen ül és én visszamertem kérdezni,hogy hányast mondott,erre a válasz:"Ha jól tudom egyszer már elmondtam!" De én most sem szólok!!!!!!!
Az 5.személy mellett üres hely lett volna hazafelé,örültünk ,mint majaom a farkának,hogy a gyerekek felváltva tudnak majd aludni,erre jön egy pasi,hogy ő valamilyen sofőr és kint ragadt Sartin (nem apollonos) hazatudná-e hozni a busz!Lett volna másik szabad hely is ,mit gondoltok hova ültették?Hát persze,hogy mellénk!De nem szólok!!!!!!!!!!A "kedvenc " sofőröm pedig ezt úgy közölte velünk,hogy idézem:"el lehetne ám az ülésről pakolni a táskát,mert kell a hely!"Na itt borult ki a bili és itt már szóltam!!!!!!!!!De nem kellene kekeckednem ,mondta Ő!Elindulunk!Jön a fent említett kislány.hogy neki bizony kakilni kell!Megállunk!!
Görög-macedón határig,mint a lassított felvétel úgy haladtunk,legalább 12 buszt engedtek maguk elé a határig.Egy utastárs hallotta,amit beszélnek és ez alapján az üzemanyaggal próbáltak variálni!Határnál beérjük a buszokat és barátom jókedvűen közölte,hogy ki lehet szállni,mert ez legalább 4 órás várakozás!Na ekkor jött el az én jókedvem ideje,mert nem hiszitek el mi volt! Egyik utastársunk határőr parancsnok és protekciózott!Kiszedtek minket a sorból és rövid időn belül mehettünk is !Ez a következő határoknál is így zajlott!Gondolhatjátok milyen népszerűek voltunk a többi buszon utazó és sofőr között! Szerb barátaink is nagyon örültek nekünk!!!
Egyszóval most legyetek őszinték:nagyon kekec utas voltam?
Lehet,hogy csak megöregedtem (31 vagyok)????
beszter!Szerintem Te nagyon türelmes ember vagy Én már az anyukát is elküldtem volna a melegebb éghajlatra a hányásos zacskójával együtt.Ilyen utak előtt ha még nem is hányós a gyermek egy normális anya ad a gyermekének kúpot hányás ellen,de nem minden anya egyforma.Meg szerintem a gyereket meg kéne nevelni rendesen ,hogy mikor hol hogyan lehet viselkedni.Én azt mondom lehet egy gyerek akár 4 v1o éves.Minden a neveltetéstől függ.Látom a környezetébe is milyen gyerekek vannak és nem is a gyerekek a hibásak hanem a szülök .iszonyatosan sok mindent rá hagynak a gyerekekre.Én egyáltalán nem vagyok szigorú szülő,de illemet és azt ,hogy mikor hol mit szabad azt már gyerek korban kel megtanítani és nem ráhagyni ahogyan a mai sok szülő teszi.
Beszter, te egy iszonyat türelmes ember vagy... Én nem tudom meddig bírtam volna. Pedig volt gyerekszobám...
A leírtak alapján a vitriolt megiszom arra, hogy ti többet nem mentek busszal nyaralni!
De sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalat volt a buszos úttal kapcsolatban.
Beszter én már az első ( jó mondjuk a második) rosszaságnál elküldtem volna oda ahonnan jött igyekszem türelmesnek lenni és általában megy is de ez nem arról szolt ahogy leírtad hanem az anya hülyeségéről amit nagyon nehezen bírok. Maximális elismerésem neked!!!!!!
Ettől függetlenül jól éreztétek magatokat? Mi az amit semmiképp ne hagyjunk ki? Esetleg aki volt már a neos marmaros piacon ott mit érdemes venni, engem az olivabogyó meg a hasonló finomságok érdekelnek de ha tudtok vmi kihagyhatatlant szivesen veszem
Lady, ha vmi ruhát kinéztek Sartin, ne vegyétek meg, mert ha van olyan a marmarasi piacon, ott kicsit olcsóbb! Mi így jártunk.
Mi vettünk egy görögmintás lábtörlőt ott, olajfestményt (az viszont Sartin volt olcsóbb...), fiúk Tzipurrot pár litert, gyümölcsöt, kb. ennyit.
Sokféle tengeri herkentyűt is lehet venni (én nem ugrálok értük), ha elkészítenétek Sartin, de akkor vigyetek hűtőtáskát, meg ne romoljon.
Kifelé az utunk nagyszerű volt 2 fantasztikus sofőrrel és egy nagyon kedves utaskísérővel Bogival utaztunk röpke 22 óra alatt kint is voltunk Sartin a határok gyorsak voltak a személyzet felkészültségének köszönhetően!
A bajok kint kezdődtek, mert mi az Unitravellel utaztunk és a szállásunk az Apollonnál volt foglalva. Amikor kiértünk kiderült hogy a társaság egyik fele a Sithon Travelhez a másik fele pedig a Tausanishoz tartozik.
Kiérésünk után Leo nem akarta nekünk ide adni a szállást még az Apollonos busz meg nem érkezik és az ottani utasok le nem mondanak írásban a szállásról. Előre meg volt beszélve minden hogy ezzel nem lesz semmi baj, de kint ez nem ment. 5 óra hosszát ültünk a parkolóban a kuka mellett és mindig csak azt mondták várjuk. Egy Sithonos hölgy Krisztina volt olyan kedves és hozott nekünk ásványvizet és egyedül ő foglalkozott velünk senki más.
Nagy nehezen megkaptuk a szállásunkat a Kypriotis apartmanban, ami egy nagyon kis takaros apartman és a felszereltsége is jó. Igaz fent van a domb tetején ami esténként vacsora után igencsak hegynek hatott, de nagyon meg voltunk vele elégedve. A házi úr is egy kedves ember de miután meghívott minket is koktélozni és mindig volt hozzánk 1-2 jó szava, bár amikor kicsaptuk a villanyórában a biztosítékot a hajszárítóval nem volt valami őszinte a mosolya.
Nagyon sokat fürödtünk, a tenger csodálatos volt és a falu is isteni hely. Nagyon kedvesen az emberek és szeretik a magyarokat. Minden este valamelyik étteremben vacsoráztunk és meg voltunk elégedve mindennel. Az utazás végére más nagyon sok kinti magyarral összebarátkoztunk amiben segítségünkre volt a mi kis házi pálinkánk, amit boldog boldogtalannak kínáltunk még az utcán is!
Voltunk motort bérelni Sassosnál s a 125-ös motort ide adta nekünk 13 euróért, nagyon kedves ember a feleségével együtt.
A kalóztanya és a kalózhajós kirándulás is egy élmény marad. Attila és a családja nagyon kedves emberek s mindent megtettek hogy jól érezzük magunkat a kirándulás alatt. Gyönyörű helyekre vittek minket, és minden kívánságunkat lesték, elláttak mindennel. Nagyon örülök hogy megismerhettem őket.
Voltunk többször is a narancsparton ahol nagyon szép a tenger s szó szerint úgy kelett kirángatni minket a vízből hogy monstmár azért induljunk. A motorozás közben bejártunk úttalan utakat és nagyon sokat mentünk. Jó tanács motorozáshoz is kell nagyon nagyon sok naptej!
Nekem a szív alakú öböl egy pici csalódást okozott és nem is tudom valami mást vártam, de az is szép meg kell hagyni. Kagylókat nem nagyon tudtunk gyűjteni, azt mondták most nincs olyan sok mint szokott lenni.
Bevásárolni mi mindig a nagy sárga szuper marketebe jártunk nem volt közel de egy kis testmozgás kellett és Sartin nincsenek amúgy se nagy távolságok.
Induláskor is volt kavarodás rendesen Leo fel akart ültetni minket egy teljesen másik buszra, én nagyot csalódtam benne az olvasottak alapján mért én nem ilyennek gondoltam. Véleményem alapján egy nagyon szétszórt ember.
Induláskor könnyes szemmel szálltam fela buszra s tudtam volna itatni az egereket rendesen hogy ott kellett hagyni Sartit a tengert és ezt az egész életérzést. Nagyon sokat kaptam ettől a pici kis halászfalutól és köszönöm ezt neki! Megfogadtam, hogy megtanulok a következő évben angolul s jövőre már az egész nyarat Sartin szeretném tölteni. Több ígéretet kaptam a segítségre, majd meglátjuk mit tudok ebből kihasználni. Haza nagyon gyorsan 18 óra alatt haza is értünk és az út visszafelé is nagyon jó és szórakoztató volt, amit megpróbáltak a legélvezhetőbbé tenni a sofőrök nekünk!
Remélem nem voltam nagyon unalmas ha kérdésetek van nyugodtan kérdezzetek, a képeket is igyekszem feltenni.
Jó olvasni a kellemes és jobbnál jobb élményeket. Sajnálom hogy ilyen tortúrával indult a nyaralásotok, de ahogy olvastam minden megoldódott.
Személy szerint várom a képeket.
Mi vettünk olajbogyót. Kimérve lehet kapni, különböző árban és általában magosan, bár lehet, hogy van anélkül is. kb. 2 Eurótól van, mi 3-ért vettük kilóját, nagyon finom. Volt még sajtos pult is meg, helyi termelői bor, pálinka, szintén jó áron.
Én a családommal szeretnék elutazni 2 hét múlva kocsival Sartira és még nics szállásunk!
Arra gondoltunk, hogy lemegyünk és ott keresünk szállást. De szerintem ez nem jó.
Így kérlek ha már voltál Sartin akkor segíts egy jó ajánlattal minket, ami azt jelenti, hogy 4-en az apartmanból kijövünk olyan 100-120 ezer Ft-ból 7 nap alatt.
Segítségedet előre is köszönjük:
Árpi és családja
sziasztok!
Köszi az együttérzést!A türelmem abból fakad,hogy vendéglátásban dolgozunk a férjemmel immár 13 éve!Ott tanultam meg hallgatni!
Igen szerintem is mit várjunk a gyerektől,ha a szülő így áll a dolgokhoz:Mi voltunk a gyerekekkel buszos úton mikor 5-6 évesek voltak és előre elmagyaráztam nekik,hogy próbáljanak meg minden megállónál pisilni,mert a következőig ki kell bírni!Soha nem mentek a buszon WC-re,a repülős utaknál is csak kiváncsiságból belestek a mosdóba!
Nem is azzal van probléma,ha egyszer elmegy,de hihetetlen volt ,hogy ő mindig csak a buszon ment el:Na de mindegy túl vagyunk rajta ,összeszedem a bátorságom és maradunk az autónál!
Amúgy mi nagyon jól éreztük magunkat.Mi munkánkból adódóan nem szoktunk sok felé menni,szeretünk punnyadni a napon a tenger mellett,max.2 fakultatív,ami most csak a Kalózhajó volt.Nyaraltunk már itt és akkor sok helyen voltunk.
A Kalózhajót csak ajánlani tudom!Lesték a kívánságainkat és valóban az utasok ritmusához volt igazítva a túra!És hogy milyen fini volt a kaja meg a frappé!!!!
Látom a Szívöbölbéli csalódásommal nem vagyok egyedül!Koszos ,szemetes part,viszont a tenger csodálatos!
A búvárkodós part,viszont tetszett itt a gyerekek és a párom kipróbálták a karikát,hát nagyon bejött nekik!!!!!
A gyerekek miatt a motorozás is kimarad nálunk.Autót nem bérelünk,mert mivel gyerkőceink versenytáncosok és egész évben járjuk az országot hol versenyre,hol fellépni megyünk elég az autózásból!!!!
Diuska nekem is sok problémám volt a Kypriotis apartmannal,de Georgios tényleg jó fej és hát az ajándék koktéljai!!??Ezek kis problémák voltak,úgyhogy én most is szívesen választanám ezt az apartmant!Így utólag vissza gondolva pedig már nem is olyan meredek az a "hegy"!!!???
Amit azért megnéztem volna az a Marmarasi piac,elvégre ugye nőböl vagyok,de majd legközelebb!!
Hát a Leo pedig egy érdekes szerzet!A Kalózhajóra vártunk éppen,mikor nekik indult a hajókirándulás:Megkérdezte nem szállunk fel?Mikor közöltem,hogy másik hajóra várunk,na onnantól nem voltunk potenciális ügyfelek!!Mikor bemutatta a falut pedig úgy éreztem,hogy eldarálja a dolgokat,de semmi pluszt nem adott bele például abba sem ,hogy az ő programjaikat válasszuk.A görög esten gondolkodtunk,de ő ezt úgy hirdette,hogy: Kaja ,szirtaki,felnötteknek ,gyerekeknek pia ,míg a gyerek be nem ájul!Ezt elmondta 5-ször és elment tőle a kedvem!
Én elhiszem,hogy belefásulhatott,de akkor nem szabad tovább csinálni!Az Ibuszos kis csaj ,mikor indultunk hazafelé és órákat kellett várni a buszra,egy csomószor odajött az utasaihoz és kérdezte őket minden rendben van-e,hozta az infót mennyit kell várni,mi meg álltunk és néztünk,hiszen innentől kezdve újra csak nem voltunk már potenciális ügyfelek!
De ami a legfontosabb,hogy mi mindezek ellenére nagyon-nagyon jól éreztük magunkat,a negatív dolgokban is megtaláljuk a pozitívumot.Pár év múlva pedig újra visszatérünk ,addig is könnyes szemmel gondolunk Sartira és irigykedünk azokra ,akik most is süttetik a hasukat,isszák a frappét,eszik a gyrost! Jó nyaralást nekik!!!!!
Így ismeretlenül is egyet kell értsek veled,azzal együtt hogy 4 éves a gyerekem.Mi is busszal indulunk útnak pár nap múlva.De.a lányom már most fújja."igen anya ha megállunk pisilek akkor is ha kicsit kell csak ,mert utána sokáig nem lehet".-hozzá teszem nem drillezve lett,csak értelmesen elmagyarázva mi, miért ,hogy lesz.
Én bizti durvábban magyaráztam volna el a sofőrnek ki van kiért.Kifizet,kit fietnek.
üdv.Merszia
Leoról eddig én is csak jókat hallottam és ezért érintet olyan negatívan a viselkedése, én elhiszem hogy nem bírnak mindent meg ebbe bele lehet fáradni, de ne a nyaralókon vezesse ezt le akiért lennie kellene. Mert ha nincs nyaraló akkor neki nincs munkája, s ha sok panasz lesz rá akkor se sokáig. Az egyik csajjal az utazási irodából Krisztával nagyon jól összebarátkoztunk és ő mondta itt jönnek mennek az emberek.
Beszter nagyon sajnálom, hogy ilyen negatív élményt kellet tapasztalnod a buszos út alatt, elhiszem hogy türelmes ember vagy és tolerálni kell a dolgokat de egy bizonyos pontig csupán. Én tuti nem tudtam volna megállni szó nélkül. Becsülendő az önuralmad