Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7970 Üzenet linkje2006-06-04 14:01:38  Parga

Mivel egyre nagyobb érdeklõdés van Parga iránt, talán megérdemel egy saját topikot.



"Párga egy idillikus üdülõhely Epirusz tartomáynban, a Jón-tenger parján, Igoumenitsa és Preveza között, mindkettõtõl kb. 50 km-es távolságra. Egy több részre tagolt, kis öböl partján fekszik, a teraszos hegyoldalban, elõterében több apró kis szigettel. Párgának kb. 2500 állandó lakosa van. A bûbájos kis kikötõváros régen erõs velencei befolyás alatt állt, ezért hasonló a jón szigetek városaihoz. A település felett magasan trónoló velencei várból belátni a környék szebbnél szebb kis öbleit. Nyaranta nyaralók tömegei özönlenek ide a világ minden részérõl, hogy felfedezzék Párgát és a környék sok kis öblét. Mivel a turisták hada már évtizedek óta látogatja Párgát, szálláshelyben jócskán van kínálat. De tavernák és éttermek is megtalálhatók minden mennyiségben, és az északai élethez bárok és diszkók közül válogathatunk kedvünk szerint. A nyüzsgõ partisétányon, mely az egész öböl hosszában húzódik, tavernák és bárok egymás nyakán sorakoznak. A hangulatos, szûk utcácskákban sok üzlet található. Párgának nem sok látványossága van, magán a festõi fekvésén kívül. A hegyoldalba kapaszkodó piros cseréptetõs házak között sokszor az ókorra emlékeztetõ stílusú házakba botlunk. A meredek utcák házait sok színes virág vidítja fel...."

...bõvebben a Leírások rovatban...

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7971 Üzenet linkje2006-06-04 14:04:20 

Szia Noémi70!

Párgából megy hajó Korfura, nem a nagy társaságok kompja, hanem több priváttársaság hajói is. Eddig nem találtam meg konkrétan a neten. Párgában biztosan találtok több irodát is a kikötõben.

Andi

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszti23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#10133 Üzenet linkje2006-06-29 17:16:39 

Sziasztok!
Én júli 12-én megyek Pargara és már nagyon várom,fõleg az ilyen leírások után! icon_smile.gif
Azt szeretném kérdezni,hogy parga közelében van aquapark vagy esetleg valamilyen vidámpark?Már utána néztem a környéknek,de ezt sajnos nem találtam!A Korfun lévõ aquapark elérhetõ vagy túl messze van?
Légyszi válaszoljatok mert nagyon érdekelne!
Köszi

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ricsi72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15148 Üzenet linkje2006-09-06 15:58:27 

Sziasztok!Szeptember 24-én utazok Pargaba a párommal,utazási irodával,és kiváncsi lennék a véleményetekre,milyen a városka és merre érdemes kirándulni,érdemes-e a fakultatív utakra elmenni.Nem sokat tudok errõl a helyrõl és még az utazási irodák is csak meresztették a szemüket,hogy még nem is hallottak róla.Nekünk elsõ látásra megtetszettek a képek,amiket találtunk a neten,de írást,fõleg élménybeszámolót sajna nem találtunk.Aki járt kérem segítsen,milyen tapasztalatai vannak.Köszi icon_smile.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15152 Üzenet linkje2006-09-06 21:05:13 

Sajnos, akik idén nyáron írtak ide, hogy Pargara mennek, nem írtak beszámolót miután visszatértek.
A Leírások rovatban (nyitó oldal, bal oszlop) van Pargaról is egy kis rövidke bemutató.

vojandi

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15155 Üzenet linkje2006-09-07 08:59:54 

Szia ricsi72!

Én egy kiránduláson voltam Pargában Korfuról, és csak szépet tudok mondani róla. Nagyon hangulatos, tüneményes kis városka, gyönyörû környezetben. Érdemes felmenni a kis félszigeten álló várba, mert pazar a kilátás. A kikötõbõl indulnak kishajók a kék barlanghoz, amit ne hagyj ki, mert nagyon szép.
Itt a hellasz.hu fórumán az "Érdemes megnézni" rovat "Szép falvak" topicjában is találsz infót róla, a vojandi által említetteken kívül.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ricsi72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15162 Üzenet linkje2006-09-07 11:24:46 

Köszi Vojandi a reagálásod,elolvastam a leírást Pargaról,és már nagyon várom az utazást icon_biggrin.gif .Majd kikérdezzük a helybelieket merre érdemes kirándulni,remélem jó idõ lesz abban a 12 napban,míg ott leszünk.Köszi:Ricsi72
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ricsi72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15163 Üzenet linkje2006-09-07 11:27:39 

Szia Valcsi,köszönöm a segítséged,biztos jól fogjuk magunkat érezni,majd megpróbáljuk felfedezni a környéket.Üdv:Ricsi
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ricsi72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15183 Üzenet linkje2006-09-08 09:47:44 

Szia Valci!Egy kérdésem még lenne.Írtad,hogy Korfuról Pargába kirándultatok,amit mi is meg szeretnénk tenni,mert Korfut mindenképp meg szeretnénk nézni.Hogyan utaztatok és mennyibe kerül a hajó?És Pargában volt a kikötõ,ahol a hajó megállt,vagy más városban?Szerintem egyénileg lenne jó menni,mert a szervezett utak mindig nagyon idõhöz kötöttek.Ja és Korfu városában voltatok ti?Nagyon klassz dolgokat olvastam és láttam a városról,igaz messzinek tûnik,és gondolom sok idõ az utazás,de mindenképp szeretnénk oda menni.Ha tudnál a kérdéseimre válaszolni,nagyon örülnék,és ,ha Korfuról is írnál pár mondat élménybeszámolót,nagyon megköszönném! icon_smile.gif Köszi elõre is!Üdv:Ricsi
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15185 Üzenet linkje2006-09-08 11:18:26 

Szia Ricsi!

Bár én még nem jártam Párgában, az biztos, hogy nem hosszabb a hajóút 1-2 óránél Korfura, hiszen szemközt fekszik vele. Mi Igumenitsaból fél óra alatt értünk át Korfura. Szerintem megéri átmenni egy egynapos kirándulásra.
Korfuról inkább a saját topikjában beszéljünk. Én kétszer nyaraltam ott, de regéket tudnék mesélni a szépségeirõl. Szerintem a legideálisabb nyaralás az lenne, ha el tudnátok tölteni egy hetet Párgában és egy hetet Korfun. Én legközelebbre így tervezem icon_smile.gif
Amúgy a Beszámolók részben van egy pár élménybeszámoló Korfuról is, azokban böngészhetsz. Tõlem is van kettõ, azokban részletesen írok a fõvárosról is.

Andi

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15188 Üzenet linkje2006-09-08 11:43:08 

Szia Ricsi!

Sajnos már nem emlékszem, hogy mennyi idõbe telt átmenni Korfuról Pargába, mert ez még 2001-ben volt, de nem volt sok, mert több helyen voltunk az egy nap alatt. A hajó Korfu város kikötõjébõl indult, és egyenesen Pargába ment (itt a topicban a Jox által betett elsõ kép Parga kikötõjének egy része). Pár óra szabadidõ után elhajóztunk Paxi szigetére is, majd egy kishajóval megnéztük a kék barlangokat. Ha lesz valamikor annyi idõm megnézem a videófelvételeket, talán rajta lesz a pontos idõ is, és akkor meg tudom mondani konkrétan hány órára volt szükség.

Andi válaszolt már, hogy élménybeszámolókat hol találsz Korfuról, de nagyon sok fotó van a "Fotóalbum" rovatban is.

Korfu város gyönyörû, érdemes áthajózni. Rengeteg a látnivaló, és nagyon hangulatos az egész. A "Korfu" topicban régebben írtam egy pár nevezetességrõl, amit érdemes megnézni.

Üdv.:

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ricsi72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15191 Üzenet linkje2006-09-08 12:07:34 

Köszönöm a válaszokat Andi és Valcsi,majd még olvasgatok és infokat gyüjtögetek.Minden Parga és Korfu információt megköszönök.Sziasztok:Ricsi
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17335 Üzenet linkje2006-12-06 09:25:56 

ricsi72!

Megnéztem a Pargaról készült albumodat és nagyon megtetszett ez a város!
Mivel te jártál már ott, megtennéd, hogy mesélsz nekünk részletesebben róla?
Milyen a partja, milyen árak vannak, mennyire nyüzsgõs hely, milyen kirándulásokra lehet onnan menni, szóval minden ilyen fontos dolog érdekelne Pargaval kapcsolatban.
A képek alapján meseszép helynek tûnik, felkeltetted az érdeklõdésemet a hely iránt, ezért a részletekre is kíváncsi lennék.

Elõre is köszönöm!

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17338 Üzenet linkje2006-12-06 11:18:41 

Szia ricsi72!

Nagyon örülök neki, hogy Neked is tetszett ez a csodálatos kis város. Én is el voltam ragadtatva tõle mikor ott jártam, azért is írtam róla az "Érdemes megnézni" topicban annak idején. Klassz képeket készítettél, öröm volt nézni õket.
Üdv.:

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ricsi72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17453 Üzenet linkje2006-12-12 14:49:37 

Tényleg nagyon szuper volt és gyönyörû,majd részletesebb élménybeszámolót is írok,ha összeszedem a gondolataimat,mert két hét az elég sûrû volt,és semmi fontosaz nem akarok kihagyni.Nekem is nehéz volt neki indulni,mert nem sok infót hallottam a városról,de hála kvalcsinak és vojandinak,és a sok internetes böngészésnek,azért rendben ment minden.Most majd részletes információkat írok a kirándulásokról, az árakról,szórakozási lehetõségekrõl és ami érdekel benneteket.Kis türelem,majd nemsokára megszületik az élménybeszámoló.Elég elõjáróban annyi,hogy ide mégegyszer visszamennék egyszer még az életemben.De még olyan sok helyen nem voltam Görögországban,h elõször azokat kéne bejárni icon_biggrin.gif .Sziasztok,és írjatok ,ha van kérdésetek,nehogy kihagyjak valamit.
icon_idea.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu