Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1572 Üzenet linkje2005-08-30 14:22:42 

Ha konkrét dolgok lesznek ebben az ügyben akkor fogok szólni, nehogy lemaradjál. icon_biggrin.gif
# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krozsa

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1573 Üzenet linkje2005-08-30 14:30:19 

Sziasztok!
A sebességrõl csak annyit, hogy mindenki tudja mit szabad az autójával!Mi sem mindegyik autónkal mennénk ennyivel.Szóval azt igérték, hogy lesz nyár jövõre? Reméljük nem ilyen mint az idei! Idén kb. 5x tudtunk fürdeni az itthoni medencében, mert olyan hideg volt, hogy nem melegedett fel a víz!Szóval jövõre min. 2x ilyen meleget szeretnék!

# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1574 Üzenet linkje2005-08-30 14:40:22 

Aki a szerb-bulgár(vagy macedón) útvonalon ment autóval Görögországba és emléxik még a részletekre, legyen szíves írjon egy rövidebb leírást az útvonalról / útról...
Vagy pl: hol érdemes megállni pihenni, hol tankolt, mikor indult / érkezett, a határokon van e valami olyan, ami esetleg megkönnyítheti az átjutást, vagy bármi, ami esetleg hasznos lehet másoknak is, akik ezen az útvonalon szeretnének menni...

# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy

Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1580 Üzenet linkje2005-08-31 09:44:07  bulgária

Bulgáriából éppen tegnap kaptam friss híreket és nagyon-nagyon rossz hírek voltak... icon_confused.gif
# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1593 Üzenet linkje2005-08-31 22:14:15 

hadnagy!
Bõvebben......
Mint írtam mi az idén még Bulgárián keresztül mentünk és jöttünk. A határon való átkelések tragikusak voltak a törökök tömege miatt. Jövõre ha sikerül megint kimenni, elõre tájékozódunk a mozgásukról és úgy tervezzük az indulást. De a Macedón határon is voltak hasonló várakozási idõk az idén miattuk.
Mi bár nem elõször tettük meg ezt az utat, de ott volt a kocsiban Szekeres István útleírása (www.utirany.hu), sok hasznát vettük. Minden évben frissíti az infokat, ill. a macedon utirányra is van már hasonló leírás. Ez utóbbit még nem teszteltük.
Ami gondot okozott a gázolaj tankolása. Sokáig gondolkoztunk melyik autóval induljunk el, és a raktér mérete döntött. De a szerbeknél nem mindig akartak gázolajat adni minden kútnál. Eddig mindig Nisnél tankoltunk, közvetlenül az autópálya után. Az idén befordulva azt tapasztaltuk, hogy a diesel kút nem mûködik, de nem sikerült düllõre jutni, hogy miért és mikor lesz nyitva. A következõ kútnál hasonló képpen jártunk. Itt már sikerült annyit megtudni, hogy a következõ kút jó lesz. Aki ismeri az utat tudja, hogy ez nem sokkal az alagutak elõtt volt. Ekkor már égett a jelzõ lámpa, így egy idõ után a kutat nem találva visszafordultunk és az autópálya elõtt, a túloldalt addig kértük õket, hogy adtak gázolajat. Ez plusz 50km-t jelentett. Az aranyos az egészben, hogy az emlegetett kút elõtt 200-300 m-re fordultunk meg. Hazafelé már tankoltunk ahol tudtunk, mert szintén gondjaink akadtak ezügyben. Barátaink benzines autóval voltak, az mindig volt.
Ahol szerintem érdemes megállni nézelõdni: Siveco a 13 alagútjával, csak találni kell alkalmas helyet, valamint Bulgáriában a Kreszna völgyben. Ez utóbbi kissé szemetes, de hangulatos pihenõhely.

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1595 Üzenet linkje2005-09-01 07:11:16 

Szia Rebeka!


Ezt a gázolaj dolgot mi is tapasztaltuk Szerbiába, de mi nem is kaptunk üzemanyagot.
Az gondolná az ember, hogy az OMV kútaknál van, hisz osztrák tulajdonú, de nem, sajnos nincs így. Még jó, hogy a wck üzemelnek itt, mert ennyi szolgáltatás van a dizeleseknek icon_biggrin.gif
Bulgáriába sikerült, az elsõ kútnál szinte tangolni, de az más cégé volt.

Szerintem aki autóval és ezzel az üzemanyagúval megy Görögországba, az készüljön fel erre, és itthon próbálja teljesen tele tankolni, ne nézze az olcsóbb árakat. icon_sad.gif

# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krozsa

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1601 Üzenet linkje2005-09-01 08:20:06 

Sziasztok!
Akkor nekünk szerencsénk volt, mertmindenhol tudtunk tankolni, nem volt gond a gázolajal!Visszafelé a szerbeknél az elsõ kúton megpróbáltak átverni, de nem sikerült, mert 4200 dínár helyett 5700-at akartak kifizettetni!

# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1618 Üzenet linkje2005-09-01 09:45:04 

Szia Krozsa!

Akkor tényleg szerencsétek volt!!!!!!!
De hogy gondolták, hogy át tudnak vágni benneteket? Mindegy a fizetõeszköz ha valaki figyelemmel kiséri amit vesz, az összeget, és számolni tud!


Nálunk visszafelé, már a bulgároknál el lett intézve a tankolás, és csak a szerbeknél azért tankolt a sofõr, mert pár helyen megállt, pihenni, és hát ha van, és egyszer sikerült is.

A Parália topokba írsz arról, hogy merre jártatok Parálián kivül, és hogy minden jó volt vagy sem? icon_biggrin.gif

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy

Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1622 Üzenet linkje2005-09-01 13:01:23  bulgária

Egy ismerõs házaspár tért haza pár napja bulgáriából, ahol az úton kifosztották õket, mindent elszedtek, tõlük, pénzt, papírokat, ékszereket, mobiltelefont.... icon_mad.gif
# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi

Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1631 Üzenet linkje2005-09-01 15:54:18  foxi

Sziasztok!
Én ilyen esetet többet is hallottam. Ezért nem vagyok hajlandó autóval lemenni. Megállithatnak utközben, és bármi megtörténhet. Csak ugy jó menni, ha több kocsi együtt megy. Igy nem kerülhetünk kiszolgáltatott helyzetbe.
Üdv. foxi

# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1636 Üzenet linkje2005-09-02 09:26:31 

Szia Foxi!


Szerintem ez bárhol elõfordulhat, sajnos még itthon is csinálnak ilyet, ennyi erõvel akkor sehova nem lehet elindulni kocsival, mert kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetünk.

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1687 Üzenet linkje2005-09-08 13:05:30  Híd Rio és Antirio közt


# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi

Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1688 Üzenet linkje2005-09-08 13:21:21  Híd Rio és Antirio között

Szia Jox!
Hol van ez pontosan? Szégyenlem, de sajnos nem tudom betájolni.
Üdv.:

# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy

Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1690 Üzenet linkje2005-09-08 13:35:06  ..

Ha nem csal meg az emlékezetem, akkor a patraszi öböl (szoros) két partja között....
De mikor épült meg?? icon_eek.gif

# 90
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1691 Üzenet linkje2005-09-08 13:36:19  Re: Híd Rio és Antirio között

kvalcsi írta:
Szia Jox!
Hol van ez pontosan? Szégyenlem, de sajnos nem tudom betájolni.
Üdv.:


Ez a híd Rio és Antririo közt van. Itt a legkissebb a távolság (a Korinthoszi csatorna után) a szárazföldi rész és a Peloponnészosz közt.
Rio a Peloponnészosz északi részén, Patrasz közelében van, Antirio pedig szemben a szárazföldön. Jelenleg 10 euro a "hídpénz" autósoknak.
Nagyon jól néz ki, és fõleg nagyon hasznos.

Múlt évben már üzemelt, ha jól tudom, az Olympia kezdete volt a határidõ.
Én 3-szor is átmentem ezen a hídon tavaly. icon_wink.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 5 6 7 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu