Pireus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#166722 Üzenet linkje2011-06-22 00:11:18  Válasz a #166714. hsz-ra

Igen, emlékeztem, hogy van még pár más kisebb néznivaló, gondoltam is, hogy este majd megnézem az LP-ben, de még nem jutottam odáig, azért nem válaszoltam eddig. De sejthettem volna, hogy feltalálod te magad! icon_wink.gif
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166731 Üzenet linkje2011-06-22 06:48:05  Re:

Verka írta:
Igen, emlékeztem, hogy van még pár más kisebb néznivaló, gondoltam is, hogy este majd megnézem az LP-ben, de még nem jutottam odáig, azért nem válaszoltam eddig. De sejthettem volna, hogy feltalálod te magad! icon_wink.gif

A vicc az, hogy a LP ott van a polcon, de abban túl egyszerű lett volna megnézni icon_wink.gif Meg persze megnéztem már régebben, amikor átutaztunk Pireuson, és nem emlékeztem semmi átütően fontosra.
Így legalább többet tudtam foglalkozni a témával icon_lol.gif

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176300 Üzenet linkje2011-10-06 19:50:23 

Kora reggel Pireuszban:

[img][/img]

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BoAt
Aktív fórumos
Aktív fórumos
254 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176746 Üzenet linkje2011-10-26 18:19:56  Válasz a #176300. hsz-ra Előzmény #176300

Szia Medi:) Végül megszálltatok a kikötő környékén vagy nem volt szükség rá?
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176753 Üzenet linkje2011-10-26 22:33:57  Válasz a #176746. hsz-ra Előzmény #176746

Szia BoAt!

Igen, megszálltunk, mert a repülő délután érkezett Athénba és nem akartunk esti hajóval indulni, mert éjfélre értünk volna Milosra, és akkor még megkeresni a szállást, lecuccolni...
Meg ha a repülő késik, akkor lemaradunk a kompról.
Meg ha a komp késik, akkor hajnalra kerülünk ágyba, és én már öreg vagyok ehhez.
És nappal jobb kompozni, mert lehet nézelődni!

A hotel megérne egy külön bejegyzést, lehet, hogy meg is fogom tenni.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176931 Üzenet linkje2011-11-03 16:37:45  Válasz a #176753. hsz-ra Előzmény #176753

Amióta visszajöttünk, készülök megírni a hotellel kapcsolatos infókat, hátha valaki hasznát veszi.
Szóval:
HOTEL PHIDIAS ***
Pozíció: nagyon jó helyen van, a kikötő gyalog 10-20 perc (attól függően, hogy melyik részére akarunk eljutni), metróállomás, állomás kb. 20 perc, reptér busz végállomása 15 perc (ez utóbbit kipróbáltuk).
Nem közvetlenül a kikötő mellett van, hanem a Zea Marina yahtkikötőh9z közel, normális környéken, pireuszi viszonylatban kimondottan csendes utcában.
Épület: a lakóházak között keskeny, magas épület. A szobák egy része udvarra néz, lakóházakkal közös udvarra (száradó ruhák, stb. icon_wink.gif icon_smile.gif).
Recepció: nagyon elegáns, a hall is modern, ragyogó tiszta, stb, számítógép internethasználattal, nyomtatóval, valamint reggelizősarok is van itt.
Szoba: irinyó-pirinyó. Kb. 6 nm. És ezen a területen van egy franciágy (nem a legszélesebb fajta, természetesen, mert be se férne), az ágy két oldalán két éjjeliszekrény. Az ágy körül oldalazva lehet közlekedni. A teret tágítandó felszereltek egy jókora tükröt a falra, szemben az ággyal (a tükör srégen volt felcsavarozva, a mester valahol elvesztette a vízszintezőjét icon_wink.gif. A szoba kissé leharcolt volt: a tapéta kopott, a padlószőnyeg szintén. Az ágynemű viszont ragyogó fehér.
Továbbá a kb 2 nm előszobában van egy pici gardróbszekrény és egy keskeny fésülködőasztal. Ez utóbbin pedig alig van tenyérnyi szabad hely a nagy tálcától, amint poharak, bögrék, vízforraló, tea, kávé, cukor van.
A fürdő is kb pici, kb másfél nm, zuhanyzóval, WC-vel. Egy testesebb ember nemigen tud mozogni benne icon_biggrin.gif A minifürdő frissen felújított volt, nagyon szép csempével, minden csillogott villogott.
Szolgáltatások: a reggelit nem próbáltuk, mert hajnalban továbbutaztunk. Transzfert biztosítanak, odafelé szólni kell előre, hogy a metróhoz vagy a buszállomáshoz menjenek és hányra. Elfele pedig a recepción lehet egyeztetni: a hajnali-reggeli csúcsidőben félóránkánt megy egy mikrobusz a kikötőbe, érdemes előre lefoglalni a helyet a buszban, ami egyébként a megfelelő komphoz visz (a sofőr tudja, mi honnan indul icon_smile.gif).
A legjobb persze az, hogy a Zea Marina öblétől csupán pár percre van, oda ki lehet ülni vacsizni (számos étterem, kávézó van) és sétálni is, 1 percre van több bank is (ATM-mel), valamint vásárlási lehetőség.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176932 Üzenet linkje2011-11-03 16:40:21  Válasz a #176931. hsz-ra Előzmény #176931

Még pár apróság:
- lift van, csomagot nem kell cipelni
- nincs hűtő
- van légkondi, de, legalábbis a miénk, csak kb 18 fokon üzemelt, nem tudtuk melegebbre állítani, ami a kinti majd' 40 fokhoz képest hideg volt.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikötővárosok
<   1 2 3


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu