Jón-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116305 Üzenet linkje2009-09-03 09:36:11  Válasz a #116304. hsz-ra

Szia Maja!

Nagyon-nagyon köszönöm, máris nézem!! icon_biggrin.gif

# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116308 Üzenet linkje2009-09-03 09:51:16  Válasz a #116305. hsz-ra Előzmény #116305

Ez nagyon jó, ezer köszönet, óriási segítség!!!!!
Nagyon köszönöm!!

23.20 euro Athén-Zakynthos busszal icon_biggrin.gif

# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116333 Üzenet linkje2009-09-03 12:13:25 

Szia Firka!

Keresd vissza "Monalisa" beszámolóját "Lefakda-Santorini" címen, úgy 2-3 évvel ezelőttről, ők is így voltak, hogy Athénba repültek, aztán busz....stb.

Az egyben lefoglalt több célpontos jegy (ahogy írod Rhodos-Athén-Zakynthos) mindig drágább, mint a külön-külön foglalt.

Nekünk meg kellene venni most 100 Euroért a München-Athén-München repjegyet, mert aztán már nem lesz, ez is csak 3 dárumra van. icon_sad.gif De nem merek szólni a főnökömnek, mert úgyis azt fogja mondani, hogy december előtt még nem tudja megmondani, mehetek-e akkor. Nagyon méregsít az egész.

# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116334 Üzenet linkje2009-09-03 12:14:05  Re:

firkamano írta:
Ez nagyon jó, ezer köszönet, óriási segítség!!!!!
Nagyon köszönöm!!

23.20 euro Athén-Zakynthos busszal icon_biggrin.gif


Kompjegyet is számíts, az sem olcsó, meg időben is hosszú út.

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116349 Üzenet linkje2009-09-03 13:03:30  Válasz a #116334. hsz-ra Előzmény #116334

Szia Andi!

Igen, a kompot sem felejtem icon_smile.gif

Elvileg 7 euro/fő körül van a kompjegy, és 1.5 - 2 óra az út.
Remélem nem tudom rosszul.

Mindenesetre írtam nekik, sőt azt is megkérdeztem, hogy mennyi ideig tart az út Athéntól Zakynthosig.

100 euro a jegy München-Athén között?? Ez nagyon olcsó, én nem haboznék, megvenném...

Igaz én mindig ígycsinálom, először leszervezem az utazást, majd utána sokkal később szólok a cégnél hogy megyek. Nálunk azért ez könnyebben zajlik mint más komoly munkahelyen.

Andi!
Meg tudnád nekem írni, hogy milyen légitársaságokat nézel?
Én az Airberlint szoktam még, de sajnos nagyon drágák... Ugye nem náluk látod München-Athént ilyen jó áron?

# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116353 Üzenet linkje2009-09-03 13:17:26 

Firka, a Lufthansanál minden jegy csak 100 Euro Európán belül, ha kellőképp korán lépsz. Mindig ennyiért repülők oda-vissza Budapestre. Athénba eddig mindegyik 100 Euro, csak az a baj, hogy nem minden időpontra van kedvezményes, úgy értem, pl. vissza útra sokszor csak a reggel 6-os gép van, ami nekünk nem jó, ha meg az estit nézem, máris 300 lesz a jegy.
# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116359 Üzenet linkje2009-09-03 13:37:19  Re:

firkamano írta:

Mindenesetre írtam nekik, sőt azt is megkérdeztem, hogy mennyi ideig tart az út Athéntól Zakynthosig.


Ha válaszolnak, akkor azt majd nekem is írd meg légyszi! Ha nem túl hosszú idő, akkor az egy jó alternatíva lehet a repülőhöz...

# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116373 Üzenet linkje2009-09-03 14:12:50  Válasz a #116353. hsz-ra Előzmény #116353

Andi,
Nagyon köszi a tippet, máris meglesem őket!

Ha kapok választ, bemásolom.

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116506 Üzenet linkje2009-09-04 14:14:23  Válasz a #116359. hsz-ra Előzmény #116359

Verka!

Megérkezett a válasz:

Athén-Zakynthos busszal 23.20 euro és emellé 8.20 euro a kompjegy.
6 órás út.

Így ha drága lenne a repülőjegy, akkor ezt választjuk, csak 3 órával több mintha repülnénk (repülőtérre 2 órával hamarabb kimenni + 1 óra repülés)

És így odavissza 62.80 euro lenne a 168 helyett (ennyiért vinne az Olympic). Vagyis a 140 ezer nyaralásktg máris csak 113 000 Ft körül lenne. Athén-Rodosz 56 euro az Aegeannél június legvégén, szerencsére ez jó áron van, ahogy terveztem icon_smile.gif


Andi!

Te jártál már a Peloponészoszon, jut eszembe Verka Te is, ugye?
Nem tudjátok, hogy ahol a busz megy (elvileg a tenger mellett felül) ott végig autópálya van ugye?

# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116540 Üzenet linkje2009-09-04 17:42:27 

Én nem tudom, azon az úton mi nem mentünk, de a térkép szerint az.

Ps. belföldi repülőnél sosem kell ilyenkorán ott lenni. Karpathoson a görögök csak egy órával korábban jöttek. Megjegyzem, mi másfajta utaknál (kivéve óceánon túli) is csak 90 perccel hamarabbszoktunk kimenni.

# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116542 Üzenet linkje2009-09-04 17:54:35  Válasz a #116540. hsz-ra Előzmény #116540

Szia!

Tudom-tudom, de inkább előbb ottvagyunk mint később icon_biggrin.gif

Meg most a Malévnál indulás előtt másfél órával kaptuk a jegyeket, és nem volt már egymás mellé hely... szerencsére megoldottuk fent a gépen, de ezért is szeretünk korán ott lenni.

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135014 Üzenet linkje2010-05-19 14:01:10 

Cucuka,

itt válaszolok a Dodekanészosz-körutazós topikban irt tavalyi utatokra.

Szóval ahogy olvastam a Kefalónia-Ithaka-Zakynthos tavalyi nyaralásotokat, látom, hogy Nektek is nagyon bejön ez a szigetezős nyaralás! icon_smile.gif Mi tavaly a Kikládokon tettünk egy hasonló körutat: Mykonos-Paros-Naxos-Santorini.

Idénre pedig egyik lehetőségként felmerült pont egy ilyen Jón-szigetes nyaralás, illetve én egész pontosan úgy szerettem volna, hogy egy füst alatt Lefkada-Kefalónia-Ithaka-Zakynthos, de aztán két ok miatt máshogy döntöttem.

Az egyik, hogy ehhez nem lett volna elég még három hét sem, és sajnos annyi szabadságom nem marad; a másik pedig, hogy talán egy ilyen út nagyon csak a természeti látnivalókra helyezte volna a hangsúlyt azzal a sok gyönyörű tengerparttal, viszont hiányoztak volna a romok, a múzeumok ill. a másfajta hangulat.

Emiatt végül egy Lefkada + Peloponnészosz kombi mellett döntöttünk, mert ez időben is klappol és változatosabb abból a szempontból, hogy egy hét strandolás után egy egész más tájon leszünk, ami ráadásul ókori emlékekben is bővelkedik.

Viszont a Jón-szigetes körutazás tervét ezzel persze egyáltalán nem vetettük el, csak most már mi is majd pontosan azt fogjuk megvalósitani, amit Ti ezek szerint tavaly: Kefalónia-Ithaka-Zakynthos. Igy ezzel kapcsolatban is nagyon szivesen olvasnám a tapasztalataidat.

Nagyon érdekelne pl., hogy melyik helyen hány napot töltöttetek, foglaltatok-e előre szállást, béreltetek-e előre autót vagy csak helyben ill. előre elterveztétek, hogy mikor utaztok tovább a többi szigetre vagy csak ott helyben döntöttetek róla?

Én kb. úgy gondolom egyelőre, hogy Kefalónián 8 napot, Ithakán 3-mat, Zakynthoson pedig szintén 3-mat töltenénk. De sz0vesen fogadnám a tapasztalataidat ez ügyben is, hogy hol merre jártatok és mi mennyi időbe telt.

Köszi, ha szánsz rá időt, és megirod. icon_smile.gif

# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ionian
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214676 Üzenet linkje2014-03-31 16:17:18 

Sziasztok,

Ha valakinek van tapasztalat vagy ismerete szívesen venném. Korfuról szeretnék Lefkadara menni. Csak így a térkép alapján hosszú hajóútnak gondolom.
Valaki tudja esetleg mennyi az út oda? Kivitelezhető egyáltalán?

Köszönöm.

# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lujzia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214678 Üzenet linkje2014-03-31 16:56:39  Válasz a #214676. hsz-ra Előzmény #214676

Szia! A véleményem az,hogy élvezd ki Korfu szépségeit az idén,jövőre pedig menj egy hetet Lefkadára. Mindkét sziget tartogat elég látnivalót egy hétre. Korfuról könnyebb eljutni Paxos és Antipaxos szigetekre amik szintén gyönyörűek és szerveznek is hajókirándulásokat arrafelé. Üdv:)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu