Nissiros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126768 Üzenet linkje2010-02-24 15:18:32 

Sziasztok!!!
Mi Mastichariban leszünk,elolvastam minden fórumot,egy kérdés maradt nyitott:Mastichariban is van egy kis cég,mint amilyen mondjuk a Tigaki Express,vagy menjünk el Tigakiba,Kos városba,hogy pl.Patmost lássuk,vagy fizessek be a Neckinél,aztán talán egy harmadik ,,ingyen"kirándulással ,,meghálálja",mint tavaly egy fórumtársnál?
Szerintetek?
Nyssirosra tutti megyünk,Kalymnosra nem lesz nehéz,hisz Mastichariból oda-vissza 8EU-ból átruccanhatunk komppal,este meg vissza,Patmost szeretnék,esetleg a 3szigettúra ,de az nem biztos,sokan irták,hogy rohanás az egész.Igy mi inkább többször átmennénk Kalymnosra.
Édes tervek,már nagyon várom!icon_smile.gif

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126772 Üzenet linkje2010-02-24 15:39:11  Válasz a #126764. hsz-ra Előzmény #126764

Szia Szilvi!

Köszi, már írok is nekik. A Tigaki ára sokkal olcsóbb, mint a másik görög, illetve a magyar iroda. Ha a 25 EUR-ban benne van a háztól-házig meg a többi program (kivéve gondolom a kaja, az egyéni lehet), akkor eddig ez a legjobb ár. Azért kezdek most tudakozódni, hogy mire Kos-ra érünk, már szinte naprakész legyek. Ha nincs a fővárosban irodájuk, busszal megkeressük őket.

Köszi, szia
Bottakati

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126775 Üzenet linkje2010-02-24 16:17:38 

Kedves Kati, Zsebkutty!
Kicsit eltértünk az eredeti témától, válaszolok a Kos topikban.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210611 Üzenet linkje2013-10-09 09:13:27 

NISSIROS/2013
Kicsit mar unom, 4 x mar voltam ott, de azt a 2 utcat lent es Nikiat is mar jol ismertem, söt embereket is onnan .Bementem a kikötöben levö sargara festett 3 testver--Thryy Brothers Hotel Tel: 2242031344 szalloba, kapom a szobat 20 juro, de az ut fele esö oldalon, igy ejjel nappal mentek a motorok, Busok teherautok az ablakom alatt kipuffogo nelkül ertendö. Tökre elegem lett, es atmentem a Mellette levö masik szalloba, ( HOTEL POLYVOTIS-Tel: 2242031011-12 ) ahol mennyei csend, csodaszep rend tisztasag fogadott. En voltam az egyetlen lako, a hazban Reggelit kaptam 25 volt naponta . Rettenetesen elveztem erkelyem szinten a tengerre nezett vartam a hajokat lattam az izgatott beszallasokat erkezeseket böröndöket cipelöket ide-oda futkarozi ideges kapkpodo embereket . Aztan elment a hajo, es halal csend lett . Ujra ebbe a szalloba mennek, megeri. Mellette van egy MANOS Motorbicikli berles, 10.-/nap. Kivettem a motort, es irany darany, fel Nikiaba, ahonnan az egesz Dodekanissosi örületem kiindult .Alul letettem a motort, felsetaltam a hazak között, kiertem a akraterre vezetö utcahoz, leneztem OK mar lattam, balra atmentem az utca masik felere a Tilos fekle nezö oldalra, az utolso haznal levö lefele indulo jardanal megalltamk, es ott volt ujra elöttem a csoda, majden ugyanugy nezzétt ki mint annakidejen . cask alltam es elgondoltam, hogy tudott igy megvarazsolni valami, es ennyi idön at . Aztan meg itthol elhataroztam most less idöm, bejarom az also utcakat is, mi van ott, mit fogok ott talalni ? Hat sajnos talaltam is egy hazat pont ott, pont azon a helyen amit mar itthol is nezegettem .Aztan felmentem a kis templomterre, es ott volt az az öreg batyo, akinel annakidejen vettem a tejberizst fahejjal beszorva. ( Ök Rizspuddingnak nevezik ) Kerdem töle ö volt –e itt 2008-ban Puddingot arulni? Mondja igen de cask egy sezonban, a baratjaval, es ö mar nem el. Odavisz egy Fotohoz ott allnak ketten. Mondom en itt voltam akkor es vettem Puddingot 2-öt is mert finom volt, es kerdeztem mi az ott a ködben a tavolban ? Aztan örültünk. Kesöbb mondja holnap less itt este nagy ünnep tanc, jöjjek feltetlen,. Ezt hagyomany a szigeteken, minden falunak van egy idöpont amikor ihaj csuhaj, eszem iszom, valami szent nevevel takarodznak, a lenyeg hogy igyanak, es ingyen ehessenek . Összejön az összes szigeten elö ember ilyenkor , ott gyülekeznek, es szo szerint zabalnak. Körbe ugralva tancolnak, kettöt jobbra egyet balra . oriasi kört alkotva kezek a magasban. Mint a törökök. ( Zorba tanca ehhez nem hasonlit )Felmentem, ök ott ültek, kb volt 1000 ember , 23 ora utan meg jöttek sokan . Katzikit(barany ) hust talaltak, finom puha volt, Pommessel, bor sör, Raki volt minden . Hosszu asztalok voltak, szemben velem US vitorlazok voltak, ittak mint a szivacs. Sokan fotoztak , villogtak. Zene volt a legjobb persze igazi eredeti Görög zene. Elektromosan beerösitve. 2008-ban mar sikerült egy estet Mandrakiban atelnem, hatalmas elmeny volt, a zene megfogott. Aztan a sötet ejben lemotoroztam sajnos jozanul, a kanyargos uton. Masnap a varhoz mentem fel, csodalatos a kövek beepitese, mivel tudak igy pontosan kifaragni, beilleszteni, 9 meter magasra felemelni, oriasi területen, . regeszek felfedeztek egy irast a kövekbe vesve, amit lefotoztam ebböl tudjak mikor epülhetett az a falszakasz. De ki tud görögül ?? szepen restauraltak, amit nem gondoltam, volna a munkatempot nezve annakidejen . Mandraki törtenete erdekfeszitö, erdemes utana olvasni . -500 –ban volt a csucson, aztan Perzsak-Iraniak, utan Athen foglalta el, Keresztes hadjaratot vegigkinlodta, 1522-ben törökök,kesöbb Olaszok, mindenki megfordult. Emborio meg egy erdekes hely, egy földböl feltörö forro levegövel egy kis barlangban az ut mellett közvetlen, be lehet lepni, SAUNA van kiirva. Hatalmas a höseg
A Sziget meg mindig minden pillanatban eltünhet a vilagbol ! Alul pedig fortyog a forro lava. . . . .Nem aludt ki a vulkan !Innen indultam aztan utolso utamra vissza Rodosba, ami oriasi hiba volt , elcsesztem az egesz nyaram illusioit, a Rodosi iszonytato ember tömeggel. Folytatom ujra a RODOS alatt
a csapat kicsit dumalni, politizalni --mert azt tudnak:))
a restauralt var egy hangyanyi reszlete

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235363 Üzenet linkje2015-09-04 12:34:55 

Sziasztok,

idén mi is eljutottunk Nisyrosra (Tilosról), igaz csak pár óránk volt a szigeten, de maradandó élmény, nagyon tetszett. A hajóról leszállva befizettünk egy vulkántúrára (mint talán mindenki, aki ott jár), 6EUR a túra + 3EUR a belépő a kráternél, érdekes volt. Majd kb 3 óránk volt barangolni Mandraki faluban, nagyon hangulatos, a csendes Tilos után megacity-nek tűnt sok turistával icon_smile.gif

Itt elérhetőek a képek: NISYROS

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu