Pefkochori
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 646
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240890 Üzenet linkje2016-07-19 17:44:20 

Kedves Picurka!
Valóban ez a hely magyarok által kevésbé ismert/kevelt hely.Nem annyira látványos, de a tenger csodálatosan kék és tiszta.
Jobbára csehek, szlovákok, szerbek,macedónok és oroszok látogatják. Ezen a részen mindehol elég keskeny a part. Az a rész,
ahol napozni lehet, az homokos. Aztán a víz szélénél kavicsos, majd néhány méter után homokos a tenger alja. Olya annyira
tiszta a víz, hogy másfél méter mélységnél még látni a legapróbb kavicsot is a tenger alján. Nagyon sokan voltak a parton.
A partról végig látni a három lábú félsziget második nyulványát, Sithoniát.
Prfkochoriba egy napot töltöttünk. Jó nagy és nyüzsgő város. Hosszan elnyúló fő utcáján rengeteg üzlet van. Találni itt
pékséget, kávézót, tavernát, postát, orvosi rendelőt, bankot, utazási irodát. A fő ucáról merőlegesen nyíló utcák mindegyke
levisz a tengerre. Ezekben az utcákban is ott sorakoznak az üzletek, éttermek, kávézók.
A tengerparti sétány nagyon kellemes. Esti időtöltésre kiválóan alkalmas. Jókat lehet itt sétálgatni, nézelődni. Itt is
egymást érik a vendéglátó helyek és üzletek. Itt található egy lunapark is. A kikötőből indulnak sétahalyók. Helyben is be lehet
fizetni fakultatív kirándulásokra, de a városban több utazási irodát is láttunk. Az ajánlatikat lefotóztuk. Ha küldesz
priviben egy e-mail címet, nagyon szívesen átküldöm ezeket.
Chanioti Pefkochorival szomszédos település. Nagyon szép kis város. Szerintem jobb a partja, mint Pefkochorinak. Igaz itt nem
strandoltunk, de egy biztos, hogy szélesebb, nem annyira zsúfolt.
Szerintem a Toronesi kirándulás nagyon jó. Toroni partja nagyon szép. Program: dél előtt strandolás van, utána ebéd, majd tovább
Neos Marmarasba, amely egy nagyon tündéri település. Majd innen tovoább megy a busz Sithónia partján. Mi csak azért nem mentünk
erre a kirándulásra, mert Toronit ismerjük. Kétszer egy hetet nyaraltam ott. Marmarason szintén eltöltöttünk egy hetet. Tehát
nekünk újat már nem nyújtott volna. Meteorákhoz is indítanak fakultatív kirándulást. De mi már azt is láttuk. Waterlandot nem
akartuk, mikor ott az isteni tenger. Szóval mi csak helyi busszal és gyalogosan fedeztük fel a környéket. Szaloniki 100 km-re
van. Ha kocsival mentek mobilok lesztek.
Szerintem az árak egyáltalán nem vészesek. Ezekről írtam az akuális árak topicban. Mi ettünk muszakát 4 euróért, kalamárit
5 euróért és grátiszban óriás palacsintát kaptunk vanilia fagyival megtöltve és csoki öntettel leöntve.
Pl. 2 gyros pitában + 2 sör 7 euróba került.
A Polychrono topicban írtam a nyaralásunkról. Sok mindnent leírtam itt is. Ha van kedved olvasd el!
Szerintem jól választottatok. Főleg, ha jó társaságotok lesz, nagyszerúen fogjátok magatokat érezni. Itt minden megvan,ami
egy nyaraláshoz kell.
Ha lenne még kérdésed, szívesen válaszolok.

# 647
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Picurka6
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240922 Üzenet linkje2016-07-20 11:06:12  Válasz a #240890. hozzászólásra Előzmény #240890

Kedves Gudli,
nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt. Megnyugodtam akkor, hogy tényleg jó helyet választottunk. icon_smile.gif Meteoráknál voltunk tavaly, akkor Paralián voltunk. Tetszett nekünk nagyon Parália is, de most arra vágytunk, hogy szép tiszta tengert lássunk. icon_smile.gif
Várom már nagyon a nyaralást, szerintem majd akkor több strandot bejárunk. Elolvasom mindenképp az írásod és küldtem priviben a mail címem, és akkor ha nem gond kérlek küld át a képeket. icon_smile.gif Köszönöm szépen előre is! Ha még eszembejut valami írok.
További szép nyarat!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 42 43 44


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu