Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11116
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Johnny78
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239264 Üzenet linkje2016-06-01 15:34:56 

Sziasztok!
Augusztus végén utazunk egyénileg parga-ra az avdikos apartmanban lessz a szállás benn a városban. A kérdésem az , hogy tudna vki segíteni parkolás ügyben? Hová v hol érdemes a városban keresgélni? Vannak örzött parkolók? Bízom benne ,hogy autóval kicsit rövidebb lessz az út mert ahogy a leírásokból láttam busszal elég hosszú az a 21-23 óra. Augusztus utolsó hetében mennyire nagy a tumultus, van erröl valakinek tapasztalata? A válaszokat előre is köszönöm!!

# 11117
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239271 Üzenet linkje2016-06-01 19:03:13 

Keresd meg a FB-on Pápai Ferencet a Parga love csoportban,ő ott volt id.vez.,biztosan tud parkolás-ügyben segíteni.Amúgy augusztusban tuti,hogy tumultus lesz.
# 11118
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239272 Üzenet linkje2016-06-01 19:07:43 

Most jut eszembe,ő szerkesztett egy saját térképet Pargaról,ha autóval mentek,lehet,hogy jól jönne.Meg lehet rendelni,postán elküldi.
# 11119
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239291 Üzenet linkje2016-06-02 16:28:25 

Johnny78! Mi augusztus utolsó hetében voltunk. Rengetegen voltak a strandokon. Este a központban csak úgy hömpölygött a tömeg. Minden üzlet, bár, taverna nyitva volt.
# 11120
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Soriandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239362 Üzenet linkje2016-06-05 20:23:04  Válasz a #238731. hozzászólásra Előzmény #238731

Szia! Mi is 27-én indulunk, de mi az Alexiába megyünk.
# 11121
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239573 Üzenet linkje2016-06-11 14:22:04  Idézet innen: #239264

johnny78 írta:
Sziasztok!
Augusztus végén utazunk egyénileg parga-ra az avdikos apartmanban lessz a szállás benn a városban. A kérdésem az , hogy tudna vki segíteni parkolás ügyben? Hová v hol érdemes a városban keresgélni? Vannak örzött parkolók? Bízom benne ,hogy autóval kicsit rövidebb lessz az út mert ahogy a leírásokból láttam busszal elég hosszú az a 21-23 óra. Augusztus utolsó hetében mennyire nagy a tumultus, van erröl valakinek tapasztalata? A válaszokat előre is köszönöm!!


A parkolás a leggázabb Pargán. Akkor vagy mázlista, ha azon ritka szálláshelyek valamelyikén nyaralsz, amelyiknek saját parkolója van. Ebből elég kevés van. Főleg délutántól még a fákon is autók lógnak. Egyébként van az iskola környékén nagyobb (?) parkoló. Nem tudom, hogy kell-e fizetni érte, mi nem használtuk. (saját parkolónk volt) icon_smile.gif

Ha jól látom, hogy hol van az Avdikos, akkor - emlékeim szerint - még a házig sem tudtok kocsival menni, mert arrafelé csak gyalog utcák vannak.

# 11122
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239574 Üzenet linkje2016-06-11 15:17:56  Parga

mi egyénileg voltunk Pargán s a szállás nem messze volt a kikötöhöz a piac s a motorkölcsönzöstöl kb 150 m. volt autonak parkolo,csl nem mertem beállni mert egy szük utcán kellett bemenni és azt napközben dugig állták igy kérdéses lett volna hogy mikor tudok ki jönni.Igy lent hagytuk a kikötő felett a fal mellett.kicsitfeljebb hotel vansvisz is le az ut a kikötőhőz. igy gyalogolgatunk de az autonk mindig elérhető volt.
# 11123
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Johnny78
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239817 Üzenet linkje2016-06-19 19:16:49 

Köszönöm a válaszokat , remélem megoldódik majd és találunk parkolót , de ahogy nézem ez nem lessz egyszerű.....
# 11124
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Handolaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240379 Üzenet linkje2016-07-05 13:16:56 

szia!

Mi tavaly a Babosban voltunk. csendes,közel a városhoz, és a Valtoshoz is

# 11125
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Handolaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240380 Üzenet linkje2016-07-05 13:18:41 

tavaly a Babosban voltunk, idén az Alexiában!

Mik a tapasztalatok?

# 11126
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissaida
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240848 Üzenet linkje2016-07-18 17:22:23 

Sziasztok! Ilyen kérdés még biztos nem volt, szóval ideje feltennem:) Pargán van night bar? Táncos lányokkal és ilyenelkel? A páromnak szeretnék meglepetést okozni. Segitsetek!icon_smile.gif
# 11127
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Handolaci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240952 Üzenet linkje2016-07-20 22:45:20  Válasz a #240848. hozzászólásra Előzmény #240848

szerintem nincs
vagy tavaly nem találtam meg

# 11128
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241013 Üzenet linkje2016-07-22 14:00:53 

Sziasztok.
Most voltunk Pargaban, így írok egy rövidke beszámolót róla.
A szállásunk a Petros Studios volt, a Valtos mégötti olívaligetekben, eléggé eldugottan. Mi szeretjük ezt a fajta nyugalmat. Ha a városba akartunk menni, elmentünk kocsival a második bejáratig, ahol a főút tekereg (focipálya) és ahol a Philippas étterem van az utca elején, meg a nagy pékség. Leparkoltunk a főút mentén (mindig volt valahol hely) és onnan gyalogoltunk be. Csak egyszer mentünk át gyalog a hegyen keresztül, de az nem volt egy jó élény a 40 fokban.
Az éttermek nekünk drágának tűntek és nem igazán tetszett a választékuk sem. Az előbb említett utcában, baloldalt az első étterem (eléggé kiesik) kék asztalos olyan görögös hangulatú, ott ettünk egyszer jót, illetve többször a Philippasban hatalmas nagy gírosz és szuvlaki tálakat.
Mi jól éreztük így magunkat, hogy kívül laktunk ezen a kavalkádon. Ami esténként Pargában zajlik, az nekünk már túl sok. Akkora emberáradatok hömpölyögnek az utcákon, hogy alig lehet mozdulni, szabályos tolongás van.
Mi paragai strandokon nem fürödtünk, ezek is túlzsúfoltak voltak, az északi, Sivotáig terjedő partszakaszon találtuk meg az álomstrandjainkat, illetve Pargatól délre is. Voltak nagyon klassz, különleges szépségű strandok is köztük. Képekkel később tudok szolgálni.
Az Antipaxos (strand), Paxos (kékbarlangok) és Paxos fővárosában 2 óra hajókiránduláson voltunk. Sajnos a legszebb helyen, ezeknél a barlangoknál csak igen rövid időre állt meg, amit nagyon sajnáltunk. A két óra hossza meg fölöslegesen hosszú volt ebben a jelentéktelen kis faluban.
Az Acheron folyóhoz magunk mentünk el, de nem tudtunk begyalogolni, nekünk kibírhatatlan hideg volt a víz, még görcsöt is kapott a lábam. Amúgy gyönyörű.
Mivel külön topikja nincs, itt említeném még meg, mert ehhez a régióhoz kötődik: mi Thessalonikiből jöttünk (oda repültünk és onnan bérelt autóval), így megszálltunk egy éjszakát Ioanninában, ami igen szép volt és másnap megnéztük a Zagria falvait, a Vikosz szurdokot és ez a környék valami hihetetlenül szép, kevés embr látogat el oda, nagyon tudom ajánlani, de 2-3 nap is kellene rá, nem csak egy fél nap. Mert a sok nézelődés után, délután 5 volt már, mire elindultunk Pargaba.
Nagyon tetszett ez a hegyes, csodálatosan zöld vidék, a szabdalt partvonal parga körül, Görögország számomra egy csodálatosan szép része ez természetileg.

# 11129
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbucka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241183 Üzenet linkje2016-07-27 15:24:26 

Sziasztok!
Megy valaki Pargaba szeptember 20-27-ig? Mi akkor megyünk a párommal. Remélem, sikerülne még egy párral, vagy még 2-3 emberrel összeállni, hogy autót tudjunk bérelni (én vezetem szívesen, tavaly Zakynthoson is így tettem), csak kiadás szempontjából nem lenne mindegy. Viszont nagyon szeretném az összes gyönyörű strandot bejárni abban az egy hétben icon_smile.gif

# 11130
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsófi73
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241184 Üzenet linkje2016-07-27 15:40:22  Idézet innen: #238539

Keltor írta:
Sajnos idénre kialakult hogy Kefaloniát még halogatni kell.De kérdésem az lenne mivel itt sokan jártatok már mindenfelé,igy 5 lehetőségünk lenne. Tudom nem kifejezetten ideillő téma de itt sok világot járt ember akad:)
1.Thassos - Pontios Apartman (Apollon Travel buszos) Skala Potamias
2.Nei Pori - Villa Niovi (Apollon Travel buszos)
3.Lefkada - Akti Apartman (Apollon Travel buszos) – Nidri
4.Parga – szállás még nincs kinézve (Apollon Travel buszos)
5.Zakythos – Laganas – Villa Kambasis vagy Residence Blue Waves (HolidayLines buszos)

A szigeteken persze tervezünk autót bérelni is.
Szeptember eleje lenne 1 hét.
Melyikről tudtok valamit? Ki melyiket ajánlaná? Milyenek a tapasztalatok? Autóbérlést hol érdemes ahol lehet a szigeteken? Időben mennyi kb?
Illetve utána nyilván gyűjtés jövőre Kefára:)


Szia!

Most néztem bele a Hellasz-ba, tudom régen tetted fel a kérdést, de azért leírom a véleményem.
Valószínű, hogy már döntöttél, és lehet hogy már a foglaláson is túl vagy
Thassos, sok a migráns, sziget lévén drágább is.
Neo Pori, sok a magyar, üdülőzóna
Lefkada (Nidri), a zűrös megközelítésű tengerpart, de a legszebb.
Parga, egyre zsúfoltabb, rengeteg magyarral
Zakynthos (Laganas) angol fiatalok bulihelye.
Kefalónia most jön divatba, ez most a sláger.
Autóbérlés mindenhol van.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 741 742 743 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu