Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7456
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245754 Üzenet linkje2017-07-27 10:20:15  Válasz a #245735. hozzászólásra

Nagyon szépen köszönöm!!!!!
# 7457
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245755 Üzenet linkje2017-07-27 10:29:45  Válasz a #241304. hozzászólásra Előzmény #241304

Szia!
Szeretnélek megkérni, hogy írj részletesen az Emilia Apartmanházról és a környékéről, meg mindenről, ami hasznos lehet. Mi Párommal készülünk oda egy hétre augusztus 27-én az IBUSZ szervezésében egy két ágyas, medencére néző apartmanba.
Minden érdekel a szállás felszereltsége, nagysága, hol volt a szobátok, milyen volt a medence, milyen a tenger, a vásárlási lehetőségek, éttermek, buszmegálló, szállásadó, idegenvezető stb. Mi nem akarunk autót bérelni most, már negyedszerre megyünk Krétára, most csak egy hét pihire vágyunk a tengernél. Pihenni, sokat sétálni, enni, inni, fürödni. Voltatok LIDL-ben is? Milyen messze van? Megy oda busz?
Nagyon várom válaszaidat!
Köszi szépen: Andi

# 7458
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tanisz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245794 Üzenet linkje2017-07-29 07:55:50  Válasz a #245718. hozzászólásra Előzmény #245718

Szia,

Köszi szépen a tanácsokat.
Végül maradt Imbrosz.Elég volt ez a 8 km is icon_smile.gif Mivel maradt időnk így elmentünk Preveli felé.
Na meg persze a partra is icon_smile.gif

Üdv :
Tanisz

# 7459
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245804 Üzenet linkje2017-07-29 14:19:59 

Kedves Andi,csak gondolom,hogy nekem írtál...
Az Emilia egy nagyon jó ház,mi nagyon szerettük.A medencére nézők a jobb szobák,teljesen szeparáltal,nem is kell légkondi,mert szellős is.Tágasak,bár nem igazán modern,de ez nem zavar,tiszta,ez viszont fontos,gondolom.Törülköző van,és emlékeim szerint cserélik is.(Mikor megérkeztünk,várt minket egy kis welcome csomag-szendvicsek,gyümölcs,innivaló,még raki is.Távozáskor még ajándék olajat is kaptunk.A háziak nagyon szivélyesek,bár sokat nem látni őket.A part nagyon közeli,bár nem a legjobb-szeles ,hullámos és nagyon zsúfolt volt,mikor ott voltunk.Különös dolog ekkora városban nyaralni-eddig úgymond falukban voltunk.A háztól 10-20 mre van Manolis helye,ott ettünk talán többször is.Jó volt a kaja,és jópofa a főnök-nagy kövér bajuszos pasi...amúgy pékség és giroszos nem a parti sétányon van,hanem "feljebb".a parttal párhuzamos úton.A körforgalomtól pár méterre(most nincs sok értelme,de ha ott leszel,meg fogod látni) .Az óváros nagyon messze van,majd 2 km.végig s parti sétányon.Nem rövid az út...és még attól is messzebb van a Lidl,az óváros után.Mi kocsit béreltünk,azzal mentünk...most olvasom a kérdésedet...ez egy nagy város.Itt,ha egy hétig sétálni akarsz,olyan,mintha nem is tengerparton lennél.Nem tudom,ez a választás erre megfelelő-e...de már gondolom,megvan a foglalás,meg amúgy sem tudom,lehet,hogy Ti itt szerettek majd sétálni...
Ja,az idegenvezető szuper,sokat tud Krétáról,és szereti is átadni,amit tud,érdemes figyelni rá.Meg elmenni is érdemes vele,ha nem akartok kocsikázni,valahová mindenképpen.Írtad,már voltatok Krétán...esetleg ,ha megírod,mit láttatok,tudok javasolni valamilyen kirándulást...
és még esetlegebben elolvashatod a Rethymnoi beszámolómat,hátha segíthttp://miskolciutasbarangolasai.blogspot.hu/search?q=Kr%C3%A9ta+harmadszor

# 7460
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andi55
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245840 Üzenet linkje2017-08-01 14:31:23 

Szia Kedves Miskolciutas!
Igen, Neked írtam és nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!
Mi is medencére néző szobát kértünk az Emiliában. Az nem baj, hogy nem modern, csak tágas és tiszta legyen! De aranyosak, hogy ajándékkal is készülnek.
Írnál még nekem a szállásról pár dolgot? Pl. mennyire felszerelt a konyha, mik vannak benne, akár gépek, akár felszerelések? Mekkora a hűtő, mennyire hűtött? Fagyasztója van? Van szúnyogháló? Ruhaszárító van, és ha igen milyen? Milyen az erkély? Milyen a medence mérete, vize, „nyitva tartása”?
Emeleten voltatok? Melyik szoba a legjobb szerinted? Láttatok többet is?
Köszi, a kajaötletet! A séta jó lesz nekünk, és nagyon szeretjük, ahol van élet.
Majd meglátjuk, milyen programok lesznek, elmegyünk-e valamelyikre.
Olyan helyi „kisvonat” van? Azzal voltatok?
Most nem akarunk kocsit bérelni. Örülünk, ha el tudunk menni egyáltalán nyaralni! Párom három műtéten van túl az idén, még az utazásban sem vagyunk biztosak, bár az orvosa szerint, ha nem történik már semmi gond, akkor el fogunk tudni menni. Bizakodunk.
Voltunk már 12 éve Malián 2 hetet, abból 1 hetet autóban ültünk és megnéztük a szigeten, amit csak tudtunk. Majd 2 éve visszamentünk szintén 2 hétre, ebből 1 hét Gouvesben volt, majd 1 hét Kato Stalosban. Itt béreltünk 1 hétre autót és megint sok helyre elmentünk. A múlt évben is Krétán voltunk, Agia Marinán, de csak 1 hetet, és négyesben a barátainkkal, akkor inkább pihentünk, csak pár programunk volt.
Az idén Kárpathosra mentünk volna június végén 2 hétre, de Párom betegsége miatt nem tudtunk elmenni. Választhattunk helyette egy másik utat, ez lett belőle, de már csak 1 hetes.
Rethymnoban miket néztetek meg? Mi busszal bemennénk. Mennyire van a szállástól a buszmegálló?
Köszi, a beszámolódat, nagyon szuper!
Bocsi a sok kérdésért!
Köszi előre is: Andi

# 7461
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245845 Üzenet linkje2017-08-01 22:18:05 

Andi,küldj privátban egy e-mail címet.ennyi kérdésre most nem tudok válaszolni,viszont le van minden fotózva-megnéztem a tavalyi albumot,elküldöm a képeket...
# 7462
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Senna
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245914 Üzenet linkje2017-08-07 12:30:32 

Sziasztok!
Segítséget kérnék, szeptember elején utazunk Krétára, ez az első alkalom ezen a helyen. Elsősorban Ny-Kréta a célpont, az itt található szép helyeket, partokat szeretnénk felfedezni autóval. Elkezdtem ez ügyben a tájékozódást itt is és máshol is utánaolvasva, de szívesen venném az erre vonatkozó javaslatokat, hogy mit érdemes megnézni. Balos és Elafonisi partjai már a listán szerepelnek. Hania környékén szállnánk meg, erre van-e valami javaslatotok, ahol a part is szép, és valami élet is van, de ne legyen az a túlzsúfolt se. Hania mellett Kalamakit néztem szállás szempontjából, arról van-e valakinek véleménye? Illetve ami nagyon fontos lenne, tudnátok-e autókölcsönzőket megnevezni (minél többet), mert amiket eddig próbáltam (autotrip, annacars) onnan nemleges választ kaptam, és mivel egyénileg szervezzük az utazást kaptam mindenképpen kellene autó Heraklion repülőterétől. Előre is köszönöm a segítséget!

# 7463
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wezir
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245989 Üzenet linkje2017-08-16 10:14:24 

Sziasztok!

Balin a Bali apartmanházban volt már valaki?

# 7464
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kata70
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
44 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245991 Üzenet linkje2017-08-16 14:26:22 

Szia! Autóbérléssel kapcsolatban. Pont most néztem a wizztour oldalát. Ott az autóbérlés részen nagyon ajánlatot adott a repülőtérről 1 hétre. Kb 165 Eur, a legkisebb kategóriás autó.
Szerintem akkor is foglalható itt, ha nem a wizzel repülsz.

# 7465
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Senna
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245992 Üzenet linkje2017-08-16 14:38:55  Válasz a #245991. hozzászólásra Előzmény #245991

Köszönöm, időközben szerencsére megoldódott. Én is néztem a wizztours és wizzair által ajánlott autókölcsönzőket, és általában az a baj velük, hogy bár látszólag jónak tűnhet az ajánlat viszont sok esetben nem kevés letétet kérnek, és előnytelen önrésszel vannak a biztosítások.
# 7466
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246001 Üzenet linkje2017-08-17 10:26:17 

Szia Senna. Megkérdezhetem, hogy milyen megoldást sikerült találnod? Mi holnap indulunk Krétára és pár napra szeretnénk autót is bérelni.
# 7467
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Senna
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246016 Üzenet linkje2017-08-17 22:08:18  Válasz a #246001. hozzászólásra Előzmény #246001

online foglaltam az autoclub rent-től, teljes biztostás önrész nélkül, 20 százalék előleg, reptéren veszem fel és adom le az autót. De keress rá az oscar 101 re az még jobb ajánlatot adott csak már későn
# 7468
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246081 Üzenet linkje2017-08-22 20:02:14 

Köszi a választ. Közben nekünk is megoldodott. Azért helyben már lényegesen egyszerűbb.
# 7469
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tcsb032
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246126 Üzenet linkje2017-08-31 01:56:22  Krétáról hűtőmágnes

Sziasztok!Ha valakinek lenne feleslegbe 1,2 db hűtőmágnes vagy olyan ajándék féle ami Krétáról van azt megvenném.Mail:,tcsb032@gmail.com
# 7470
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alexandroszv
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246212 Üzenet linkje2017-09-13 17:34:44 

Sziasztok!
Szeptember 24-én megyünk Krétára, Ag. Marinára. A Manias apartmanház lesz egy hétre az otthonunk. Szeretnék infókat kérni azoktól, akik már nyaraltak ezen a településen, hogy mik a tapasztalataik. Köszönettel venném a tanácsaitokat, hogy szervezetten helyi utazási irodánál fizessünk-e be a kirándulásokra, vagy a saját utazási irodánknál. Mik a tapasztalatok (előnyök-hátrányok). Nem szeretünk kocsit bérelni. Tudtok-e helyben olyan kis családias tavernát, ahol a helyi lakosok is szívesen étkeznek, nem a parti sétányra gondolok. Volt valaki ezen a tájon ebben az időpontban? A Samaria szurdok ilyenkor látogatható?
Sok a kérdésem, de nagyon örülnék a válaszoknak.
Előre is köszönet.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 497 498 499 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu