Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 8431
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
FrankDrebin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246512 Üzenet linkje2018-01-04 19:22:28  Válasz a #246493. hozzászólásra

Köszönöm szépen icon_smile.gif

Nem tudom, mit csináljak. Figyelgetem a bookingot, van egy jó szállás Nikiánában, de nem ingyen lemondós. Nem tudom, hogy merjem-e már lefoglalni, vagy lesznek-e még jók, olcsók. Ez 11 éjszakára 400euro. A fraxát szerintem le fogom mondani. Nem akarok szűkösködni. Az emailre nem válaszolnak, az ő oldalukon júniusban 20euro a szállás, júliusban 30. Olcsóbb lenne rajtuk keresztül sokkal, de mivel nem válaszolnak, így hagyom. A bookingon keresztül meg nem olcsóbbak annyival, mint egy jobb, tágasabb szállás.

Amúgy a bookingos link-meghívós kedvezmény a következő szállás foglalásakor vehető igénybe? Szoktál ilyet csinálni? Gondolom a 10%-ot nem utalja vissza a booking.
Kaptam egy 10%-os linket, de ha neked van, elküldheted, ha gondolod. Ha igénybe szoktad venni a kedvezményt, legalább akkor neked is jó, sokat segítettél.

# 8432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246515 Üzenet linkje2018-01-04 22:10:48 

van linkem, ha használod, azt megköszönöm icon_smile.gif https://www.booking.com/s/35_6/p0ter353
Ez úgy működik (elvileg, mert még nem próbáltam), hogy használod ezt a linket a booking.com betöltéséhez és utána lefoglalod a szállást. Nyaralás után a booking küld neked egy email-t, hogy hogyan kaphatod meg a jutalmat, egy útmutatót. Ha foglaláskor nem regisztrálsz fiókot, akkor ezután az email után kell és el kell menteni a fiók beállításoknál egy bankkártyát, aztán arra visszatéríti a booking a 10%-ot (gondolom refundként jelölve). Ha foglaláskor regisztrálsz fiókot és elmentesz egy bankkártyát, akkor automatikus lesz az egész a nyaralás után. Amúgy érdemes is majd regisztrálni, mert talán 5 foglalás után "genius" tag leszel, aminek jár a szállások nagy részénél a -10% automatikusan (illetve néhol egyéb bónusz, pl. délutáni checkout, reggeli checkin, welcome drink, stb.). Így sok szállás olcsóbb is, mint direktbe foglalni.

Más: a Fraxás bácsi nem fog visszaírni, ha nem görögül vagy olaszul írsz neki, mert angoltudása az teljesen zéró. Számokat sem tudja. icon_biggrin.gif A felesége meg csak görögül tud. Igazából nem tudom hogyan lehet náluk a booking-on kívül foglalni. Amúgy nagyon aranyosak, a hölgy hozott mindig facsart narancslevet, kávét, gyümölcsöt, nagyon kedvesek.

Én azt tanácsolom, hogy csak akkor foglalj nem ingyenesen lemondható szállást, ha nagyon-nagyon tetszik. Általában azokat nem kapkodják el, csak 1-2 hónappal az időpont előtt, én mindig jó előre befoglalok egy ingyenesen lemondhatót, aztán ha lesz jobb, azt lefoglalom és a régit lemondom. Sőt, mondok jobbat. Sokszor az időpont előtt pár hónappal akcióznak, már csináltam olyat, hogy lemondtam és egyből ugyanazt visszafoglaltam, mert olcsóbb lett 10-20 ezerrel. Persze ehhez az kell, hogy az ember nézze legalább pár naponta, én azt szoktam, hogy rákeresek a dátumra, bepipálom, hogy ingyenesen lemondható, értékelés 8+ (esetleg 7+) meg ami még számít nekem és berendezem ár szerint növekvőre és elmentem könyvjelzőbe. Aztán reggelente ránézek.

# 8433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246517 Üzenet linkje2018-01-04 22:27:14 

Novemberben így voltunk wellnessezni a bónuszbrigádos black friday ár alatt 10ezerrel (icon_biggrin.gif), majd most karácsonykor is wellnessezni máshol a hely honlapján lévő ár 60%-ért. Egyszer csak valamiért mindkettőnél csökkent az ár, lemondtam és újrafoglaltam rögtön. Illetve sok helyen ugyebár az ingyenesen lemondható ár magasabb jóval, olyan is volt, hogy lemondtam és újrafoglaltam nem lemondhatósra, mikor már láttam, hogy tuti oda fogok menni. Eddig sehol sem szóltak meg. icon_biggrin.gif
# 8434
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rubosnetti
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246534 Üzenet linkje2018-01-05 21:11:52 

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy Paja helyett kit lehet majd Nidriben keresni egy kis magyar nyelvű idegenvezetésért a Nicholaoson? Magánutunk lesz, de annyi szépet és jót olvastam a Kastos-Kalamosról, hogy idén nem hagynám ki. Jól tudom, eddig a csütörtöki nap volt az övé?

# 8435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246536 Üzenet linkje2018-01-06 12:31:40  Nikolaos

Szia este 7 felé oda mentek a kikötönél a Nikolaoshoz s feliratjátok magatokat arra amelyikre szeretnétek. A hivatkozást hogy kedvezmény legyen edig Paja volt de szerintem most is lesz . Legjobb szerintem az egésznapos Kastos Kalamos. Amugy a többi hajonál is ui van este szokták felirni. Kb 6 tol már ott szoktak lenni. Már most sokkal több hajo van mint mikor mi voltunk. Vannak nagyobb Nidri Star I, és II, ezek régiek de tavaly látuk vannak ujak is nevüket nem jegyeztem meg.
# 8436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
FrankDrebin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
49 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246539 Üzenet linkje2018-01-06 17:04:16  Válasz a #246515. hozzászólásra Előzmény #246515

Köszi a tippeket és a linket. Wellnessezni merre voltatok?
Várok még, aztán majd lefoglalom, hátha lesznek még szállások. icon_smile.gif

# 8437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rubosnetti
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246544 Üzenet linkje2018-01-07 21:39:38 

Köszönöm!
# 8438
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246547 Üzenet linkje2018-01-08 12:11:54 

Sziasztok! Visszaolvastam és kigyűjtöttem elég sok mindent, de a hajós kirándulásokról nem találtam infót. Mondjuk a Kastos-Kalamos útról mondana valaki valamit? Mennyi időt tölt az egyiken, mennyit a másikon? Van fürdési lehetőség? Van arra időm valamelyik helyen, hogy szétnézzek a környéken? Köszönöm előre is.
# 8439
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lyba1947
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246588 Üzenet linkje2018-01-14 23:12:47 

Most olvastam hogy Lefkadára vezető utat felbontották és egy kompot raktak út gyanánt és azon lehet átmenni a szigetre. Az egyik forumba azt írta valaki, hogy a felesége fél a kompon utazni és ezért nem mennek Lefkadára vagy más szigetre sem, megnyugtattuk Lefkadára ut vezet Ö irta ezeket.
# 8440
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246589 Üzenet linkje2018-01-15 02:17:24  Válasz a #246534. hozzászólásra Előzmény #246534

Netti!
Paja helyett nem tudni, ki lesz, legtöbb eséllyel az Apollontravelnél érdeklődhetsz, de az sem valószínű, hogy ugyanő a Nikolaoson is vezet majd, ez 2 teljesen külön meló volt! A kedvezményt Paja adta, most nem tudom, lehet-e hivatkozni rá, szerintem eddig azért lehetett, mert alkalmazott volt a hajón icon_smile.gif De erről helyben tudsz érdeklődni, ahogy Dodi írta, előző este, vagy inkább pár nappal korábban, ha szezonban mész, odamész a hajóhoz a sétányon, és feliratkozol, fizetni reggel kell induláskor.
Dodi!
Én az évek során 1 új hajóról tudok, a Nikolaos csupán 4-5 éve van emlékeim szerint, a többi mind régebben is volt, amikre emlékszem a Nikolaos Boaton kívül, az az Odysseia, az Eptanissos, a Nidri Star 1-2., meg van a vitorlás M/S Christina (aranyárban...felejtős), de ezek régebben is voltak.
Dettix!
Kastos/Kalamoson először tizenéve voltunk, de rohadt drága volt, házassági évfordulóra fogtuk rá a nejemmel, hogy arra adjuk-kapjuk. Akkor beleszerettünk az útba, aztán pár éve szerencsére jött a Nikolaos boat, Ők fele annyiért visznek. Már leírtam párszor itt is: 3 útjuk van.
-1. 3 strand túra - ez Egremnire megy kb. 1-1,5 órára, visszafelé Porto katsiki is kb ennyi, majd Agiofili picit többre, de sosem mértem, ez érzésre ennyi icon_smile.gif
-2. Kis szigetek túra - ez a közeli kis szigeteket látogatja sorra random, egyik jobb, mint a másik, itt ott megáll fürdeni, mag a nyílt vízen is néha, Meganissin (Spartohorin vagy Vathiban) kb 1-1,5 óra séta vagy fürdés a kikötőben, hazafelé pedig még a Scorpioson, Onassis szigetén is megáll fürdeni azon a beachen, ahol anno Jacqueline Kennedy Onassis is fürdött.
-3. Kastos/Kalamos túra - ezen a Fókák szigeténél áll meg nyílt fürdésre, aztán irány Kastoson (vagy Kalamoson), ott kikötői séta, kis pancsi a Milos bár melletti kis öbölben, vagy leginkább az említett bár teraszán egy isteni koktél és bámulás ki a fejedből icon_smile.gif. Aztán hazafelé még 1-2 3 helyen megyáll csodás partokon 1-2 órára, ahol van kaja, ott plusz 5 euro, vagy eleve az árban van.
A többi hajón nem utaztunk az elmúlt években, mert annyival olcsóbb és barátságosabb a Nikolaos. Persze simán vannak, akik a nyüzsit és a tömeget, meg a hatalmas hajókat szeretik, azok is bőven válogathatnak a fent nevezettek közt.
Egyébként az MS/Christina ugyanazt az utat csinálja egy az egyben, végig lőtávolban van a Nikolaosszal, csak inkább hollandokra alapoz.
Lyba1947!
Nem tudok felbontott útról, talán Mezzos megerősít, ez valami félreértés lehet, talán abból ered, hogy egy elforgatható vas-hídon jutsz a szigetre, ami néha a hajósokat elengedi, olyankor elfordul pár percre.

Link

# 8441
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246590 Üzenet linkje2018-01-15 08:28:07 

Köszi Kónyu!
# 8442
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246591 Üzenet linkje2018-01-15 10:08:47  Idézet innen: #246588

lyba1947 írta:
Most olvastam hogy Lefkadára vezető utat felbontották és egy kompot raktak út gyanánt és azon lehet átmenni a szigetre. Az egyik forumba azt írta valaki, hogy a felesége fél a kompon utazni és ezért nem mennek Lefkadára vagy más szigetre sem, megnyugtattuk Lefkadára ut vezet Ö irta ezeket.


Megint? Tavaly volt ilyen és a kompot fixen befordították a hídtól nem messze és azon lehetett átgurulni autóval. Én szoktam nézegetni a lefkadai híreket, de idén én erről nem láttam infót.

# 8443
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lyba1947
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246592 Üzenet linkje2018-01-15 11:00:55 

Köszönöm !
Kónyu te sem alszol éjjel?

# 8444
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246593 Üzenet linkje2018-01-15 11:26:04  Válasz a #246592. hozzászólásra Előzmény #246592

Éjjeli bagoly vagyok, délelőtt alszom icon_wink.gif
# 8445
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246594 Üzenet linkje2018-01-15 11:30:14 

Mezzos!
Anno, mikor először voltunk, vagy 1 órát vártunk a kompra icon_smile.gif Szóval nem lenne újdonság.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 562 563 564 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu