Filoglossia: 10 Lecke
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
Hozzászóló Üzenet
# 241
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#119565 Üzenet linkje2009-10-17 16:04:13  Válasz a #119478. hsz-ra

Ξεκούραση

Ο Θεός έφτιαξε τον κόσμο σε μία εβδομάδα.
Την πρώτη μέρα έφτιαξε το σύμπαν, και ξεκουράστηκε.
Την δεύτερη μέρα έφτιαξε τη γή, και ξεκουράστηκε.
Την έκτη μέρα έφτιαξε τον Αδάμ, και ξεκουράστηκε.
Την έβδομη μέρα έφτιαξε την Εύα.
Από τότε, ούτε ο Θεός, ούτε ο Αδάμ ξεκουράστηκαν ποτέ!

-----------------------------------

Pihenés

Isten egy héten belül megteremtette a világot.
Az első napon, megteremtette az univerzumot, majd pihenni tért.
A második napon, megteremtette a földet, majd pihenni tért.
A hatodik napon megteremtette Ádámot, és pihenni tért.
A hetedik napon teremtette meg Évát.
Azóta, se az Isten, se Ádám, soha többé nem pihenhetett!


---------------------
---------------------

Πόμπος

Χτυπάει ο πατέρας του Πόμπου την πόρτα της τουαλέτας:
- Πόμπο, τι κάνεις μέσα τόση ώρα;
- Σεξ με την αδερφή μου.
- Α, εντάξει. Γιατί νόμιζα ότι έκανες τσιγάρο...

-----------------------------------
Móricka

Idegesen kopog be Móricka apja a rötyi ajtaján:
- Móricz, mit csinálsz ott benn; annyi ideje?
- Dugok a nővéremmel.
- Á, akkor jó. Már megijedtem, hogy suttyomban cigizel...

# 242
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#119566 Üzenet linkje2009-10-17 16:06:20  Válasz a #119565. hsz-ra Előzmény #119565

Ο φορτηγατζής και τα μικρά ανθρωπάκια

Είναι ένας φορτηγατζής και γυρνάει σπίτι του.
Στον δρόμο του, συναντάει ένα κόκκινο ανθρωπάκι που του λέει:
- Είμαι ο μικρός κόκκινος μαλάκας, και διψάω πάρα πολύ.
Έτσι ο φορτηγατζής του δίνει να πιει ότι είχε.
Μετά συναντάει ένα κίτρινο ανθρωπάκι που του λέει:
- Είμαι ο μικρός κίτρινος μαλάκας, και πεινάω πάρα πολύ.
Έτσι ο φορτηγατζής του δίνει να φάει ότι είχε.
Μετά συναντάει ένα πράσινο ανθρωπάκι που του λέει:
- Είμαι ο μικρός πράσινος μαλάκας, και είμαι πολύ κουρασμένος. Πήγαινέ με σπίτι μου.
Τον πάει ο φορτηγατζής στο σπίτι του.
Μετά συναντάει ένα μπλε ανθρωπάκι:
- Ναι ξέρω, λέει ο φορτηγατζής. Είσαι ο μικρός μπλε μαλάκας. Τι θέλεις;
- Αδεια και δίπλωμα, παρακαλώ!

------------------------------------------
A kamionsofőr és a színes pici emberkék

Volt egyszer egy kamionsofőr, aki hazafelé vette az irányt.
A hosszú úton egyszer csak, összeakad egy alacsony, vörös színű emberkével, aki rimánkodva mondja neki:
- Én vagyok a kis vörös b*zi, és nagyon, de nagyon megszomjaztam!
Így, a sofőr ( mi mást is tehetett volna?), megkínálja némi maradék itallal, amit épp fel tudott lelni a kamionban.
Később aztán egy kisebb, sárga emberkével hozta össze a sors, aki emígy szól hozzá:
- Én vagyok a kicsi sárga b*zi, és nagyon, de nagyon megéheztem!
Így, a sofőr, szintén nem tudott mást tenni, mint hogy odaadja neki az ételt, ami még megmaradt neki.
Valamivel később meg, egy iciri-piciri zöld emberkével találkozik, aki ily panasszót hallat:
- Én vagyok a piciri zöld b*zi, és nagyon, de nagyon elfáradtam! Vigyél haza...!
A sofőr kénytelen-kelletlen, hazafuvarozza a kis zöld emberkét.
Ám aztán, az úton megint meglát egy kis - dugónyi méretű -, kék emberkét:
- Igen-igen, tudom már ki vagy...! - szól rezignáltan magában a sofőr, mert már betelt a pohár, és letekerve az ablakot kiordít az ablakon:
- Na, te kis kék b*zi! Most mi van? Mi a f@sz kell?
- Forgalmi engedélyt, jogosítványt kérek!

# 243
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#119567 Üzenet linkje2009-10-17 16:21:34  Válasz a #119566. hsz-ra Előzmény #119566

Δικαιολογημένη αισιοδοξία...

Ο Χάρυ εκνεύριζε συνέχεια τους φίλους του με την άπειρη αισιοδοξία του.
Όσο άσχημη και αν ήταν η κατάσταση, πάντα θα έλεγε "Ε, λοιπόν, θα μπορούσε να είναι χειρότερα".

Για να του δώσουν να καταλάβει ότι είναι ενοχλητικό, οι φίλοι του αποφάσισαν να
επινοήσουν μια κατάσταση τόσο μαύρη, τόσο καταθλιπτική, στην οποία ούτε ο Χάρυ θα έβρισκε ελπίδα.
Τον πλησιάζουν ένα βράδυ στο μπαρ, και ένας από αυτούς του λέει:
- Χάρυ! Άκουσες τι συνέβη στον Γιώργο; Όταν γύρισε χθες το βράδυ σπίτι του, βρήκε τη γυναίκα του στο κρεβάτι
με άλλον άντρα, τους πυροβόλησε και τους δύο, και μετά αυτοκτόνησε!
- Πολύ άσχημο, είπε ο Χάρυ, αλλά θα μπορούσε να είναι χειρότερα.
- Μα πώς;! αναρωτήθηκε ο εκνευρισμένος φίλος του. Πώς θα μπορούσε να είναι χειρότερα;
- Αν είχε γίνει προχτές, απάντησε ο Χάρυ, θα ήμουν νεκρός τώρα.

----------------

Jogos optimizmus

Harry, végtelen derűlátásával (örökös optimizmusával), folyton halálra idegesítette a barátait.
Fordulhatott bármennyire is rosszra a helyzet, örökké csak azt hajtogatta:
- No és aztán? Sokkal rosszabbul is végződhetett volna...!

Hogy bebizonyíthassák neki (hogy felfogja, megértse végre!), hogy ez mennyire idegesítő a számukra, Harry barátai elhatározták, hogy kieszelnek egy olyan sötét, és annyira nyomasztó, reménytelen helyzetet, amelyből majd maga Harry sem találhat ki semmiféle kiutat!
Egyik éjjel megkörnyékezik a bárban, és odaszól neki az egyik:
- Harry! Hallottad már, mi történt Jorgosszal, a legjobb barátunkkal? Amikor tegnap éjjel hazaért, és a feleségét ott találta az ágyon egy másik férfival, lelőtte mind a kettőt, aztán végzett magával is!!!
- Huhh! Eszméletlenül randa egy eset - szólalt meg Harry -, de végződhetett volna sokkal rosszabbul is!
- Ugyan már! Ennél is rosszabbul? - kérdezte magából kikelten a barátja. - De hát, hogyan végződhetett volna, még ENNÉL is rosszabbul?!
- Ha az eset tegnap ELŐTT történt volna... - válaszolt nyugodtan Harry.
- Mert akkor most, én sem itt iszogatnék, hanem a másvilágon...

# 244
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#119597 Üzenet linkje2009-10-18 16:53:28  Válasz a #119567. hsz-ra Előzmény #119567

Ειλικρινείς σύζυγοι

Ένας μαθηματικός αφήνει ένα γράμμα στην σύζυγό του:
"Αγάπη μου, ξέρεις πόσο σε αγαπώ, αλλά τώρα που είσαι 54 χρονών δεν μπορείς να μου ικανοποιήσεις κάποιες ανάγκες, για αυτό το βράδυ εγώ θα είμαι με την 18χρονη βοηθό μου στο ξενοδοχείο Olumpus. Θα έρθω μετά τα μεσάνυχτα...
Φιλάκια, ο άντρας σου."

Πηγαίνει λοιπόν ο άνδρας στο ξενοδοχείο και εκεί παίρνει ένα φαξ από την γυναίκα του:

"Αγάπη μου επειδή είσαι και εσύ 54 και δεν μπορείς να μου καλύψεις όλες τις ανάγκες, να ξέρεις ότι αυτήν τη στιγμή θα είμαι στο ξενοδοχείο Astra με τον 18χρονο που καθαρίζει την πισίνα. Και αφού ως μαθηματικός θα ξέρεις ότι το 18 μπαίνει περισσότερες φορές στο 54 παρά το 54 στο 18, μην με περιμένεις, θα αργήσω!!!"

-----------------------------------------
Kedves házasok

Egy matematikus, levélben hagy üzenetet a feleségének:
"Drágám, tudod, hogy mennyire szeretlek, de most, hogy már 54 éves vagy, és nem bírod kielégíteni némely szükségletemet, ezért ezen az estén, a 18 éves asszisztensemmel az Olimposz Hotelben leszek. Valószínüleg, éjfél után érek csak haza...
Sokszor csókol, a férjed. "

Elmegy tehát a férj a szállodába, ám ott várja már egy üzenet a feleségétől, amit faxon továbbítottak a számára:

"Drága egyetlenem! Mivel már te is 54 éves múltál, és nem tudod minden az igényemet teljesíteni, tudd meg, hogy ezekben a pillanatokban épp az Astra Hotelben tartózkodom egy 18 éves fiúval, aki az úszómedencét szokta tisztítani. És mivel matematikus is vagy, és jól tudod, hogy a 18 többször benne lehet az 54-ben, mint az 54 a 18-ban, ne várj rám, mert jócskán késni fogok!"

# 245
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#119598 Üzenet linkje2009-10-18 17:22:03  Válasz a #119597. hsz-ra Előzmény #119597

Τα καζάνια πάγωσαν

Ήταν ένας τύπος που έκανε συνέχεια σεξ, και δεν άφηνε τίποτε, αρσενικό ή θηλυκό να περάσει έτσι.
Πεθαίνει λοιπόν και πάει στο Αγιο Πέτρο για να τον ρωτήσει αν θα πάει στον παράδεισο ή στην κόλαση. Ο Αγ. Πέτρος τον στέλνει φυσικά στην κόλαση. Εκεί όλα τα καζάνια βράζουν και υπάρχει τρομερή ζέστη.
Μετά από κάνα μήνα κάνει τον τυπικό έλεγχο για να δει αν όλα είναι εντάξει.
Αφού είχε πάει στον παράδεισο, όπου όλα ήταν σωστά, πάει και στη κόλαση. Εκεί βλέπει έκπληκτος να επικρατεί τρομερό ψύχος και τα καζάνια να είναι μόνιμα παγωμένα.
Τότε ρωτάει έναν διάβολο που ήταν τυλιγμένος σε μια κουβέρτα:
- Τι έγινε εδώ πέρα;
- Από τότε που μας έφερες αυτόν τον ανώμαλο εδωπέρα, κανείς δεν τολμάει να σκύψει για να μαζέψει ξύλα!!!

-----------------------------------
Kihültek a kazánok

Volt egy srác, akinek örökké csak szexen járt az esze, és soha nem hagyott ki egyetlen alkalmat se, akár nő volt, akár férfi a kiszemelt áldozat.
Aztán, miután meghal, Szent Péter elé kell járulnia, hogy megmegkérdezze; a mennybe kell mennie, vagy a pokolba? Természetesen Szent Péter a pokolba küldi őt...
Forr, zubog ott minden üst, és izzik a levegő is a hatalmas hőtől.
Néhány hónap elteltével, Szent Péter körútjára indul, hogy elvégezze a szokásos ellenőrzését, hogy minden rendben van-e?
Miután körbejár a mennyben, ahol mindent rendben talál, lemegy a pokolba is.
Nagyon meglepődik, amikor látja, hogy ott rettenetes hideg van, és a kazánok is rég kihűltek már!
Akkor megkérdez egy ott vacogó ördögöt, aki jó mélyen bebugyolálta magát egy takaróba:
- Mi történt itt?
- Amióta idehoztad nekünk ezt a szokatlan teremtményt, senki nem mer lehajolni, hogy egy kevéske tűzifát gyűjtsön!

# 246
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#120694 Üzenet linkje2009-10-28 09:06:28  Válasz a #119598. hsz-ra Előzmény #119598

Το γυμνό μοντέλο

Ο κύριος είναι ζωγράφος με ειδικότητα το γυμνό.
Δουλεύει έναν πίνακα εδώ και μήνες.
Έχει έρθει το μοντέλο, μια νέα κοπέλα... πάει να γδυθεί και λέει αυτός:
- Ξέρεις, σήμερα δεν πολυαισθάνομαι καλά και λέω να μην ζωγραφίσω, αλλά θα στο πληρώσω το μεροκάματο... Λέω να κάνω ένα τσάι και να ξαπλώσω...
Λέει το μοντέλο:
- Ασε να στο κάνω εγώ το τσάι και μετά φεύγω.
- Εντάξει, κάνε και ένα για σένα....
Κάθισαν λοιπόν στο σαλόνι και τα λέγανε πίνοντας το τσάι, οπότε ξαφνικά ακούγεται η εξώπορτα και γνώριμα βήματα. Λέει τότε ζωγράφος:
- Θεέ μου, η γυναίκα μου! Γρήγορα! Γδύσου!


---------------------------------
Az aktmodell

Egy festőművész kimondottan aktokra specializálta magát.
Már hónapok óta dolgozik egyetlen egy festményen.
Ezen a napon is pontosan megjelenik a modell, egy fiatal hölgy..., épp indulna az öltözőbe, hogy a szokott módon felöltse az ádámkosztümét, de a művész megállítja:
- Tudja, ma nem érzem jól magam... Amondó vagyok, hogy ma ne dolgozzunk! Ha már itt van, kifizetem a napi járandóságát, de ma inkább nem festenék, hanem készítek magamnak egy jó teát, és ledőlök pihenni...
A modell elmosolyodik és így szól:
- Nagyon rendes magától, köszönöm! Ám, ha már így döntött, hadd segítsek valamit! Elkészítem én a teáját, s majd utána elmegyek.
- Rendben, de akkor készítsen magának is...!
Így hát, leültek szépen a szalonban, s miközben elhörpölték a teájukat, kellemesen elbeszélgettek. Egyszer csak, kapuzörgés hallatszik, s a bejárat felől ismerős léptek koppannak... Felkiált a festő:
- Te jó isten, a feleségem! Gyorsan! Mit áll itt? Vetkőzzön!

# 247
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146330 Üzenet linkje2010-07-28 11:02:26  Válasz a #120694. hsz-ra Előzmény #120694

Ο μικρός Κωστάκης

Ο μικρός Κωστάκης παίζει στο δωμάτιό του και ο πατέρας του μπαίνει και
του ανακοινώνει ότι ό μπαμπάς κι η μαμά χωρίζουν.
- Γιατί, μπαμπά; ρωτάει, μπερδεμένος, ο Κωστάκης.
- Ε, να, η μαμά κι εγώ δεν αγαπιόμαστε πια, εξηγεί ο πατέρας.
- Τι εννοείς ακριβώς; ξαναρωτάει ο Κωστάκης.
- Ασε με να σου δώσω ένα παράδειγμα, για να καταλάβεις. Όταν γυρίζω
απ τη δουλειά, η μαμά δεν αισθάνεται αυτή τη γλυκιά έξαψη και
αναστάτωση, που έρχεται ο άντρας της στο σπίτι, ούτε έρχεται να με
υποδεχτεί στην εξώπορτα.
- Μα, μπαμπά, εγώ βλέπω τη μαμά σε έξαψη, τελείως αναστατωμένη, καμιά
φορά, όταν γυρίζεις στο σπίτι. Αρα πρέπει να σε αγαπάει ακόμη.
- Πότε δηλαδή; απόρησε ο πατέρας.
- Να, είναι κάτι φορές, που η μαμά κοιμάται ακόμη, με το γείτονα στο
κρεβάτι κι όταν ακούει το αυτοκίνητο, που παρκάρεις στο γκαράζ, βάζει
τις φωνές έξαλλη: «Ήρθε ο άντρας μου! Ήρθε ο άντρας μου!»

------------------------------------------------
A kis Kosztika

A kis Kosztika játszik a szobájában, amikor az apja belép, és
bejelenti, hogy apu és anyu el fog válni egymástól.

- Miért, Apa? - kérdezte zavartan, a kicsi Koszti.
- Nos, hát..., az anyu és én, már nem szeretjük egymást - magyarázza az apuk.
- De mondd, mit értesz ezen pontosan?! - kérdezi ismét Kosztika.
- No, hadd mondjak egy példát, hogy jobban megértsd. Amikor hazajövök a munkából, anya nem érzi már azt az édes izgalmat, hogy hazajön a férje, és nem is szalad elibém az ajtóhoz, hogy hangosan üdvözöljön engem....
- De, apa! Én úgy látom, hogy anya olykor-olykor nagyon izgatott, és magán kívül van, amikor hazajössz a munkából! Tehát, szerintem ez azt jelenti, hogy továbbra is szeret téged...!
- Mikor szokott ez lenni? - kérdezi meglepetten az apja.
- Nos, több alkalommal is előfordult már, hogy anya még javában alszik a szomszéd bácsival az ágyban, és amikor meghallja az autódat, amint a garázsba hajtasz, felpattan és magán kívül kezd kiabálni: - "Megjött a férjem! Megjött a férjem! "

# 248
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165480 Üzenet linkje2011-06-14 14:56:34  Válasz a #120694. hsz-ra Előzmény #120694

Πάει ένας τύπος μετά από πολύ καιρό στο γιατρό του να ρωτήσει για τα αποτελέσματα από κάτι εξετάσεις που είχε κάνει.
- "Τι γίνετε γιατρέ; Όλα καλά, έτσι;"
- "Δυστυχώς έχω για `σένα δυσάρεστα νέα και πολύ δυσάρεστα νέα, λέει ο γιατρός. Ποια θες να ακούσεις πρώτα;"
- "Τι μου λες γιατρέ μου τώρα; Με κάνεις και ανησυχώ. Πες μου τα δυσάρεστα πρώτα. Τι τρέχει;"
- "Κοίτα!! Οι εξετάσεις δείχνουν ότι έχεις 24 ώρες ζωής!!!"
- "Τι λες ρε γιατρέ τώρα;; Και τα πολύ δυσάρεστα ποια είναι δηλαδή;"
- "Σε ψάχνω από χθες...!!!"


- - - - - - - -

Egy pasi elmegy az orvosához - akinél már egy ideje nem járt -, hogy kikérje a korábbi vizsgálatainak eredményeit.
- Mi a helyzet doki? Minden rendben van, igaz?
- Sajnos, van számodra egy rossz, és egy, még annál is rosszabb hírem... - mondja az orvos. - Melyiket akarod hallani először?
- Dokikám, miket hord most nekem itt össze!? Még a végén rám jön az aggodalom... Mondja el előbb a kevésbé rosszat! Mi a helyzet?
- Nézze! A vizsgálat eredménye azt mutatja, hogy már csak 24 órája van hátra az életéből!
- És most mit akar ezzel mondani Doki? Hogyan lehetne még ennél is kellemetlenebb híre?
- Már tegnap óta keresem magát...!!!

# 249
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246875 Üzenet linkje2018-02-23 20:53:19 

Új megrendelhető, illetve letölthető anyag jelent meg nemrég a szegedi görögök jóvoltából!
A Görög nyelvtan lépésről lépésre című nyelvkönyv a Szegedi görög füzetek 13. kiadványa, amely egy nyelvtancentrikus nyelvkönyv, illetve beszédcentrikus nyelvtankönyv. 3 szinten (kezdő, középhaladó és haladó), összesen 15 fejezetben, azon belül 75 lépésben mutatja be és gyakoroltatja a görög nyelvet magyarázatokkal, példamondatokkal, párbeszédekkel és fordítási feladatokkal (megoldások a könyv végében).

A kezdő szint letölthető pdf formátumban:
http://www.szegedigorogok.hu/gorog-nyelvtan-lepesrol-lepesre-letoltheto-anyag/

TELJES HANGANYAG - A hanganyag szabadon letölthető!
http://www.szegedigorogok.hu/hanganyag/

A Görög nyelvtan lépésről lépésre c. nyelvkönyv hanganyagának elkészítésében a hazai görög nyelviskola diákjai és oktatói, valamint a szegedi görög közösség görög anyanyelvű tagjai működtek közre. Név szerint: Angelatakis Michail, Athanasiadis Ioannis, Avgouropoulou Voula, Christoforatos Lykourgos, Constantinides Demetris, Constantinou Kypros, Dratsay Dénes, Dratsay Katalin, Ikonomou Sophia, Koumentakis Alexandros, Lefkopoulos Arion, Nikoloutsopoulos Andreas, Oikonomou Andreas, Paschali Ekaterine, Purosz Alexandrosz, Sarantis Mantzourakis, Szivília Arjiró. Hálás köszönet nekik!

A leckék hanganyagait a YouTube-ról is meg lehet hallgatni:
https://www.youtube.com/channel/UC-WF5puuoxasJkI50PA4RXA/playlists

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szótár
<   1 2 3 ... 15 16 17


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu