Szállásfoglalás helyben
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szálláskeresés
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247421 Üzenet linkje2018-04-11 21:10:48 

Sziasztok!
Most nem értem, hogy miért tavaly, vagy idén augusztusig?
Én jártam már a Spanos apartmanban de nem tavaly, hanem 3 éve és oda megyek most is, de augusztusban!!!
Most akkor mi a lényeg???

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247422 Üzenet linkje2018-04-11 21:15:22 

Szarti tökéletes a nászutasoknak...meg sok hely tökéletes, persze vannak sokkal jobb helyek és a sokkal jobb helyeknél is vannak sokkal jobb helyek, tehát mindennél vannak sokkal jobb helyek...a legjobb hely az amit Te úgy érzel, hogy a legjobb...más meg más helyet érez a legjobbnak
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hungary001
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247434 Üzenet linkje2018-04-12 18:06:35 

Sziasztok.

Igen Nászútra megyünk oda.

Nem az számít van e jobb hely hanem az, hogy miként éled meg!

Szebb, drágább... messzebb miért is fontos ez.? A lényeg Görögország. Sarti és környéke nagyon bejön!

Meg számunkra az utazás a legfontosabb mert úton lenni nagyon szeretünk. icon_biggrin.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247435 Üzenet linkje2018-04-12 20:27:05 

Ez így van
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Skiccpausz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247768 Üzenet linkje2018-05-30 21:19:54 

Sziasztok!
Tudna valaki Paralián szállásárakat helyben foglalva?
Előre is köszönöm!

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Guni
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247770 Üzenet linkje2018-05-31 10:26:12  Válasz a #247768. hozzászólásra Előzmény #247768

30 euro/apartman
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Skiccpausz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247778 Üzenet linkje2018-05-31 20:51:40 

Köszi Guni!
Ez idei ár, szezonföggő, mekkora apartman?
Nekem június vége, július eleje 2 hétre kellene 2 főre.
Az utazási irodák árait nézve ez kicsit karcsúnak tűnik!

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247784 Üzenet linkje2018-06-01 16:47:04  Idézet innen: #247778

skiccpausz írta:
Köszi Guni!
Ez idei ár, szezonföggő, mekkora apartman?
Nekem június vége, július eleje 2 hétre kellene 2 főre.
Az utazási irodák árait nézve ez kicsit karcsúnak tűnik!


Szia skiccpausz!
Hotel-Soula: 30 Euro/nap 2 főre klímával együtt. Klíma nélkül 25 Euro/nap nap volt 2 főre.
Ez tavalyi ár.
A Lidl-lel szemben van egy "virágüzlet", mögötte van a Hotel-Soula.
Mi csak ott szoktunk megszállni.
Ha van szabad hely, akkor ott helyben is tudtok foglalni.
Több olyan személyt is láttam, mikor ott voltunk, hogy az illető bejött, kérdezett, megnézte amit ajánlottak neki és már meg is egyeztek.
Üdv, Tibor.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Skiccpausz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247792 Üzenet linkje2018-06-01 21:29:42 

Szia Kelemen77!
Azért érdeklődöm az idei árakról, mert először is még sosem mentem úgy, hogy helyben foglaljak, másodszor az utazási irodák ajánlatai alapján drasztikus emelést látok! Mi Paralia északi részén szoktunk megszállni a Cocus beach környékén, eddig utazási irodával, de egyénileg. Idén úgy gondoltuk, megpróbálunk helyben foglalni, de nem tudom mennyi euroval készüljek!

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Skiccpausz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247866 Üzenet linkje2018-06-06 21:23:25 

Két hét múlva indulunk Paraliára. Aki volt már idén, kérem segítsen a helyben fizetős apartmanok áráról!
Köszi!

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248388 Üzenet linkje2018-07-08 16:54:29 

Sziasztok!

Nagyon sok olyan ajánlást látok, ami arra biztat, hogy a bookingon foglaljatok szállást. A boooking arra jó szerintem, hogy körülnézzünk a lehetőségeket mérlegelve. Tegnap érkeztünk haza Skyros szigetéről. Elmesélem viszonylag részletesen, lehet, hogy hosszú lesz. Már kétszer jártunk ott, évekkel ezelőtt mindkétszer egy közvetlen tengerparti házikót béreltünk napi 40 euróért, de azóta ezt a házat eladták, és egy divatos beach bár lett belőle. Elsőre is iszonyat szerencsével találtunk rá, 19-re lapot húzva, mivel a komp este 8 körül ér be (kicsi gyerekekkel), és foglalás nélkül érkeztünk. Nem feltétlenül így akartuk, de jellemző a helyre, hogy e-mailekre nemigen válaszolgattak. Érdeklődtünk, egy klassz helyen nem volt családi apartman, de fölhívták az ismerőst, aki jött, na és így... Ez jellemző, de ennyire jót találni nagy mázli. Általában azóta sem foglalunk előre, de most igen, mert akadt segítség. Találtam egy jónak tűnő házat a neten, 30 méterre a parttól, de e-mailekre szintén semmi válasz, viszont a szám megvolt, így egy görögül beszélő ismerősünk lebeszélte telefonon. Jónak tűnt, mert a vágyott ponton volt, és így biztonságosnak is tűnt a dolog, végre egyszer nem esünk be valahová foglalás nélkül. 60 euróról indultunk, 50-ben egyeztünk meg végül, ami nem gáz, ha tényleg olyan, amilyen. A néni kérte, hívjuk fel a mobilján, ha kikötöttünk. Többedik hívásra sem vette fel, végül a neten megtaláltam a vezetékes számát, azt végül igen. Legnagyobb meglepetésre nem ott volt a ház, mint a netes jelölésen (tényleg közel a parthoz, de teljesen más jellegű helyen), a kocsi nem fért be a kapun (nem akkora gáz, hátulról a háztömböt megkerülve be lehetett állni). Viszont az apartman bár kéthelyiséges valóban, nagyon kicsi, de még ez se lett volna akkora baj, ha nem ott derül ki, hogy a teraszt négy apartman használja közösen, és ha én hátratolom a székem, hogy leüljek, beleütközöm a szomszéd székébe. Innen léptünk, ő is érezte, hogy nem azt kaptuk, amit kerestünk. Megkerestünk egy másik helyet, ami évek óta nagyon tetszett, de évek óta nem válaszoltak az e-mailekre. Ott nem volt, hely, viszont ajánlották a szomszédot, ahonnét szintén nem válaszoltak az e-mailekre évek óta, és nagyon klasszat találtunk. 250 eurót kértek egy hétre, 2 szobás apartman, két fürdővel, konyhával, nagy, árnyékos terasszal (2 régi szobát nyitottak egybe és újítottak fel, ez így lehetséges). Végül hosszabbítottunk három napot, és bár házon belül el kellett költöznünk egy másik apartmanba, az is napi 37 euró volt. Most megnéztem a bookingon, mennyiért foglalható. Most nincs szabad helyük, de jövő hétre 411 eurórét kelt el ez az első apartmanunk, ez kiderült, aztán próbálgattam tovább, július végétől már csak 4 éjszakára találtam szállást náluk, annak 580 euró az ára a bookingon. Tudom, hogy szezononként van eltérés, de ennyi nincs. A b. nagyon leveszi az embereket, tudom, hogy nekik is élni kell valamiből, de valószínűleg tudjátok ezt a pénzt másra is költeni. Ha holnaptól akarnék 4 emberre szállást keresni Skyroson, akkor a boookingon a legjobb ajánlat 819 euró egy hétre,a következő pedig 980 euró. Gondolkodjatok egy kicsit, tudom, hogy fontos a biztonság, de ennyire nem. Mi 10 éve járunk minden évben a két gyerekkel foglalás nélkül, még soha nem volt olyan, hogy nem találtunk szállást (pedig költözni is szoktunk, nem mindig vagyunk egy helyben, sőt, leginkább nem). Az elején vittünk sátrat a biztonság kedvéért, de tényleg nem kell. A kinti foglalás a legjobb, mert azt kapod, amit látsz, általában alkudni is lehet (több nap esetén). Ha aggódtok, akkor inkább magánban keressétek meg a szállásadót, tutira olcsóbb lesz, mint a booking. Egyébként most még számlát is kaptunk, szóval tényleg semmi susmus nem volt ebben az árban. A booking brutál drága, ez a véleményem.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248397 Üzenet linkje2018-07-08 22:32:58 

Ez az egyik vélemény, másoké meg más lesz. icon_smile.gif
Szerintem sok paramétertől, elvárástól, egyebektől is függ, hogy kinek mi és hogyan éri meg. Én pl. nem szeretek érkezéskor rohangálni szállás után, mondjuk komolyabb igényeket sem támasztok. Nem gondolom, hogy a booking olyan rossz lenne, vagy sokkal drágább, de másoknak meg más tapasztalata van, így teljes a kép. icon_wink.gif

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248398 Üzenet linkje2018-07-08 23:54:10  Válasz a #248388. hozzászólásra Előzmény #248388

Kinek a pap, kinek a neje… icon_smile.gif

Általában tényleg érdemes a booking-on, vagy másutt fellelhető tetszős szállásokat privát felkeresni és úgy foglalni, ha van közvetlen elérhetőség. De korán foglalva a booking-on is verhetetlen, retorzió nélkül visszamondható ajánlatokat lehet találni.

Viszont, vannak olyan helyek, olyan időszakok, hogy bármely módon előre foglalt szállás nélkül, pl. július második felében, vagy augusztusban főleg 2+ embernek megérkezni mondjuk Folegandrosra, Donoussára, Sikinosra, vagy akár Sifnosra, minimum kalandos vállalkozásnak tűnik.
Sokan nem autóval érkeznek Görögországba, így a sátras, fél házas opció sem mindig és mindenkinél játszik, főleg, hogy még camp site sincs a fenti szigetek némelyikén. Persze, ettől még sok helyen és sokak számára főszezonban is remekül működhet, működik a helyben keresgélés. Így szép ez.icon_smile.gif

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248402 Üzenet linkje2018-07-09 10:04:38 

szerintem sem lehet kijelenteni, hogy a booking minden esetben rosszabb, mi például már jó előre szoktunk rajta foglalni és 20-25 eur/éjért találunk ingyenesen visszamondhatókat, itthon többször előrefordult, hogy olcsóbban voltunk booking-os foglalással, mint a fizetésnél bónuszbrigádos -50% kuponnal sorbanállók. Az biztos, hogy ha hónapokkal előtte nem tudsz booking-on foglalni, akkor már csak a drágák maradnak, én szoktam nézni folyamatosan, mert sokszor van visszamondás után kikerülő olcsó és jó szállás, valamint elárazás is. icon_biggrin.gif Pl. Ljubljanában voltunk 2 éve karácsonykor egy fullos várra néző luxusapartmanban aprópénzért, ami azóta is 100ezer per éj, pedig menni akartunk még egyszer. icon_biggrin.gif

De a másik oldalban is van igazság, pl. most találtuk ki, hogy augusztusban lenézünk Horvátországba, de meg sem próbálunk már foglalni, majd helyben nézünk valamit.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248404 Üzenet linkje2018-07-09 11:34:19  Válasz a #248402. hozzászólásra Előzmény #248402

Horvátország augusztusban, helyben keresgélve? Merész, nagyon merész!icon_smile.gif

Amúgy hol gondoltátok ott a helyben keresgélést?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szálláskeresés
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu