Utazás gyerekekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 721
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Feksza
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247580 Üzenet linkje2018-05-09 17:14:22 

szia Pancsika01!
szerintem jó ötlet az éjszakai utazás,így biztos hogy az út egy részét átalussza.
mi hajnali 2-kor indulunk,így tudunk még előtte aludni.teljesen jó így.volt hogy este 8kor indultunk,az másnap sokkal rosszabb volt.
nikiti nem rossz hely,mi az első lábon szoktunk megszállni,és onnan szoktuk mindkét lábat bejárni.nem távolság,de helyben is jó a strand.
ha gondolod,mi paralia dionisiou-ban szoktunk megszállni,megadom az elérhetőséget privátba. kulturált a hely a hölgy tud magyarul,görög a férje és úgy került oda.szóval írhatsz hívhatod magyarul,és nem drága.

# 722
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247582 Üzenet linkje2018-05-09 18:51:02  Válasz a #247579. hozzászólásra Előzmény #247579

Szia Pancsika!
Mi Thassosra jártunk eddig a kislányunkkal, mikor legelőször vittük, 10 hónapos volt. Stavrostól már nincs messze, vannak szuper gyerekbarát strandjai.
Mi délután 3-körül szoktunk itthonról indulni (igaz, mi az ország északi felén vagyunk, még az országot is át kell szelnünk) és igy hajnalban már Görögországban voltunk.

# 723
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247640 Üzenet linkje2018-05-15 20:42:02  Válasz a #247579. hozzászólásra Előzmény #247579

Semmi gond nem volt tavaly az ùton a 15 hònapos kisfiammal. Dèlutàn indultunk, jàtèkokkal ès mesefilmekkel bekèszülve, ès kb. 150 kilomèterenkènt megàlltunk. Este 11kor elaludt, ès (egy hasfàjàs miatti felkelèst kivève) reggel 7ig fel sem èbredt.
Mi Paraliàra jàrunk vissza, de egy egyèves gyerek miatt szerintem nem kell hogy szempont legyen a lassan mèlyülő vìz. Egyedül amúgy sem tud megàllni a vìzben, a szülők meg jò esèllyel derèkig èrő vìzben stabilak icon_smile.gif

# 724
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247650 Üzenet linkje2018-05-16 10:00:23 

Köszönöm szépen. Igen a lassan mélyülő tenger még nem játszik annyira, éppen talán addigra elkezd totyogni. Mi az ország déli részén lakunk közvetlen a határnál, szóval ilyen szempontból jó a pozíció, mindig hajnal 2 körül indultunk, és kb délután 2re értünk oda, de ez függ a határoktól is. Mesefilmek még nem kötik le, de nyilván én is majd bekészülök sok mindennel. A 150 kilóméteres megállás sűrűnek hangzik, nem tudom mennyi idővel hosszabbította meg az utazást. Nyilván majd az igényeinek megfelelően kell megállnunk. Paralián még nem voltunk, de úgy hírlik sok a medúza. Az utóbbi évek alapján Polichronon volt a legszebb a tenger ill Stavros sem rossz. Most Nea Plágián is gondolkozom, csak nem tudok sok mindent róla.
# 725
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247654 Üzenet linkje2018-05-16 20:04:01  Válasz a #247650. hozzászólásra Előzmény #247650

150 kilomèterenkènt megàlltunk, amìg el nem aludt... utàna csak a hatàrokon ès tankolni. A magyar hatàrtòl szàmìtva kb. 12 òra volt az ùt. Paraliàn egyszer làttam mèg medùzàt 2004 òta... èn nem sokallom.
# 726
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Zolee84
Törzstag
Törzstag
563 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247816 Üzenet linkje2018-06-03 18:54:44 

Már sok éve járunk nyaralni Görögországba,tehát az utat viszonylag sokszor megjártam,ezért nagy meglepetésre nem számítok.
DE! Eddig nem gyerekkel voltam! Két év görögországi nyaralás kimaradt a kicsi születése miatt.

A lényeg, hogy az utat eddig soha nem néztem "gyerekbarát" szemmel. Ez azt jelenti,hogy nem figyeltem, hol érdemes megpihenni az autópálya mellett kis gyerekkel stb.

A kérdésem is ezzel kapcsolatos. A nyaralás időpontjában majdnem két éves lesz a pici fiú, változó,hogy mennyire türelmes az autóban,de egyébként nagyon örökmozgó típus.
Ezért így elöljáróban arra számítok, hogy 2-3 óránként meg kell majd állni, futkározni kicsit.

Szerbiában van esetleg valami "bevált" hely ahol szerintetek érdemes lehet megállni kicsit a gyerkőccel?

Nappal utazást választottuk, kora reggeli Szegedről indulással.

# 727
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248014 Üzenet linkje2018-06-15 22:50:14 

Kedves Zolee84!
Egy cipőben járunk, nálunk 3 év maradt ki és már mindenki ki van éhezve a görög tengerre, csak nálunk egy éves lesz a gyerkőc induláskor. Megkérdezhetem merre mentek? Lassan beadom a derekam, hogy kimenjünk, az utazás nálunk is változó. Leteszteltük egy hétvégi kiruccanással, kb 3 órát kibír a gyerekülésben, persze megy a szórakoztatás ezerrel. Bátrak vagytok a reggeli indulással, mi Battonyáról megyünk ( Szegedtől 70km) Arad-Temesvár-Moravita útvonal vált be a Röszkei csúcsot elkerülvén. Én is tanácstalan vagyok, hol érdemes megállni, nyilván amikor látod a gyereken hogy nem bírja tovább. Mindig valami márkás kútnál álltunk meg eddig ( pl omw), de ugye más is, és az volt a a tapasztalatom, hogy nagyobb a tumultus a minőségi kutaknál, viszont mintha ott mindig lett volna valami gyerekjátszó rész. Sztem ki kell fogni majd, lehet lesz egy pár benzinkút amibe behajtunk de egy lendülettel ki is hajtunk, nem tudom. Mi viszont az éjszakai indulás mellett döntöttünk, kb 2 óra, remélem tud tovább aludni a gyerekülésben is ha átteszem, jobb esetbe reggel 6ig. icon_smile.gif

# 728
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248023 Üzenet linkje2018-06-16 13:54:10  Válasz a #247816. hozzászólásra Előzmény #247816

Szia!
Tavaly a kislányunkkal ha jól emlékszem a lopovói OMV kútnál álltunk, meg ott van játszótér, kultúrált, tiszta. Belgrád után van. Ott evett, ivott, játszott és már nem is álltunk meg csak Macedóniában. Akkor volt majdnem 3 éves. icon_smile.gif Mondjuk mi éjjel mentünk, hajnalra értünk a görög határhoz. Többféle módon indultunk már, de így volt a legjobb, hogy délután 2-3 körül indulunk (Észak-Magyarország, gyakorlatilag nekünk a magyar rész is hosszú), Szerbiában már éjjel megyünk, és reggelre az első kompon voltunk Thassos felé. icon_smile.gif
Éjszaka azért a gyerek aludt, javarészt,hiába ébredt fel, a sötétség miatt mindig visszaaludt.
Visszafelé reggel indultunk kintről, na azt nehezen viselte, sokkal többet álltunk meg, sokkal nyűgösebb volt.

# 729
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Larik
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248025 Üzenet linkje2018-06-16 15:56:43  Válasz a #247816. hozzászólásra Előzmény #247816

Kedves Zolee84!

Nekünk is majdnem két éves volt a kislány, mikor először vittük magunkkal Thassosra. Ő is örökmozgó nagyon, de nem volt gond út közben. Ő már szobatiszta volt akkor és a pisi miatt amúgy is meg kellett állni. icon_smile.gif Mi is nagyobb benzinkutakon álltunk meg, ott volt játszótér is. Akkor késő délután indultunk Észak-Magyarországról (18 óra után), de nekünk az szenvedés volt, mert a gyerekek aludtak, de mivel nem vagyunk hozzászokva az éjszakázáshoz, mi is nagyon álmosak voltunk. Tavaly viszont délelőtt 10-kor indultunk Nyíregyházáról, és hajnali 00.20-kor már a görög határ utáni benzinkúton voltunk. Nagyon jól viselték a gyerekek. Apa rajzfilmet vetített nekik a laptopon, meg a tableten játszottak kifestős és egyéb ügyességi játékot, így eltelt az idő.
HA bármi kérdésed van, szivesen segítek, ha tudok.

# 730
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248032 Üzenet linkje2018-06-17 10:02:36 

Megkérdezhetem idén ki hova megy kisgyerekkel nyaralni? Hosszas tanakodás után végül mégis Stavros mellett döntöttem, pedig legutóbb esett a színvonal a település képet tekintve. Viszont a tengerben sosem csalódtunk eddig...lassan mélyülő partszakasz, szép tiszta, nem jellemző az erős szél, legalább is nem úgy mint Sartin. Szempont volt, hogy olyan apartmant nézzünk, amihez tartozik kert rész...ill kerítéssel körbe van véve...zöld övezet, hiszen a déli órákban is kell egy kis tér ahol lehet mászkálni, de azért közel legyen a tengerhez is.
# 731
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Larik
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248033 Üzenet linkje2018-06-17 10:32:14  Válasz a #248032. hozzászólásra Előzmény #248032

Szia PAncsika!

Mi Thassosra járunk már 4. éve. Eddig még soha nem csalódtunk benne. A kicsi 1,5 éves volt mikor először vittük. A Golden Beach-re szoktunk menni Skala Potamiasba. Itt nagyon sekély a víz és meleg! Minden közel van, és gyönyörű tiszta a víz. Nekünk Thassos a nagy szerelem. CSak ajánlani tudom gyerekkel és gyerek nélkül is icon_smile.gif

# 732
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248043 Üzenet linkje2018-06-17 21:01:30 

Nem tudom miért maradt ki nekünk Thassos, valahogy ódzkodtunk a kompozástól. Idén sztem maradunk az ismert településnél, de lehet majd tervbe vesszük Thassost is a jövőben. icon_smile.gif
# 733
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248053 Üzenet linkje2018-06-18 12:33:53 

Annyit kérdeznék még, hogy van direkt babavíz görögben is? Eddig sosem figyeltem, vagy Ti mivel itattátok a gyerkőcöket...mármint az egy éves körülieket.
# 734
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248056 Üzenet linkje2018-06-18 19:40:44  Idézet innen: #248053

pancsika01 írta:
Annyit kérdeznék még, hogy van direkt babavíz görögben is? Eddig sosem figyeltem, vagy Ti mivel itattátok a gyerkőcöket...mármint az egy éves körülieket.


Mi itthontòl vittünk babavizet, tàpszert, tùròrudit.

# 735
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248066 Üzenet linkje2018-06-19 16:34:49 

Értem. Én is úgy gondoltam, hogy itthonról viszek vizet neki, csak hely spórolásból kérdeztem, de akkor valahogy bepréselem a fél ház mellé icon_biggrin.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu