Sikia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234049 Üzenet linkje2015-08-06 12:06:32 

Szia Bogyo86, hazaértünk kb. két hete, csak eddig nem jött össze az írás. Nagyon jól éreztük magunkat, igazi pihenés és nyugalom. Eddig általába minden évben valamilyen településen vagy városban nyaraltunk és ott egész más a légkör. Nyüzsgés, tömeg stb.
A helyben levő Sykia beach jó nagy, így soha nincs tömeg, a víz az egész nyaralás alatt tiszta volt. Előfodult olyan is, hogy átmentünk Sartiba strandolni ott a hullámok odahordtak valami fekete koszt, végül visszamentünk Sykia beachre és ott tiszta volt minden. Megnéztük a környékbeli szép strandokat, Orange beach (nagy a tömeg), Mega Portokali (nagyon szép, de ott is sokan vannak), Dukina beach. Ez utóbbi nagyon tetszett, nincs kijelölve az erdőn kellett átmenni, meg sziklás úton lemászni. Egy kis sziklás öböl, gyönyörű türkízkék vízzel. Néhány görög turista sátorozik ott általában, mások nem igazán voltak. Az Athos felé menő kirándulóhajó ott áll meg az utasokkal fürdeni kb. fél órára.
Voltunk a Sykia beach-től dél felé lévő ún. "Halott városba". Elkezdtek építeni a görögök egy üdülőfalut, de félbehagyták. Érdekes, mert készen vannak az utak és be lehet járni az egészet. Olyan mint egy labirintus. Onnan lementünk a Kriaritsi beach-re, gyönyörű kristálytiszta víze van, ugráltunk a sziklákról. Egyik nap elmentünk Toroniba fürdeni, útközben megálltunk körülnézni Porto Koufoban. Egyszer pedig gyalogtúráztunk a Sykia környékbeli hegyekben. Itt is nagyon szép látványban volt részünk. Szombaton volt Sykiában piac, ott is vásároltunk, de a közelben levő boltban, péknél, zöldségesnél mindent meg lehet venni amire szükséged van.
Helyben csak az a pár étterem/taverna van amit Morfolgó leírt, de nekünk ez nem okozott gondot, mert átmentünk Sartiba, ha hiányzott a nyüzsgés. Én nagyon elégedett vagyok, máris visszamennék. Kívánok nektek jó utat, tartalmas nyaralást és érezzétek jól magatokat!

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogyo86
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234681 Üzenet linkje2015-08-18 17:22:31 

Szia Shaba örvendek hogy szerencsésen megérkeztetek és hogy jól telt a nyaralás.MI 21-én indulnánk.Szeretném kérdezni hogy kb mennyi volt a menet idő milyenek az árak milyen fakultativ progik vannak arra és hogy Sartira van valamilyen közlekedés vagy csak magad uram.Előre is köszönöm ha szánsz rám kis időt.Üdvözlettel Bogyo86

Bocs hogy csak most írok és köszönöm a válaszod de nem nagyon voltam gépközelbe és nem kaptam értesítést arról hogy írtál.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235334 Üzenet linkje2015-09-03 18:00:25 

Szia Bogyo86, ne haragudj, hogy nem írtam, de csak most láttam meg a hozzászólásod. icon_sad.gif Gondolom, hogy már hazaértetek. Remélem jól telt a nyaralás. Ha van kedved, írd meg milyen volt.
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242647 Üzenet linkje2017-01-16 15:33:13 

2016 júliusában ellátogattunk a sikia partra. Nem sokat változott, nem zsúfolt és csodaszép.
A legészakibb öblében van Valti falucska néhány házzal. Ott, egy családias kempingben, a Camping Valti-ban töltöttük a nyarat 2014-ben.
Egy kis videó erről a kempingről és a környékéről:
https://www.youtube.com/watch?v=9Y26dTMsZ9w

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243402 Üzenet linkje2017-03-21 13:48:00 

2016-ban mi is ott nyaraltunk, és nagyon jól éreztük magunkat. Mindenfelé strandoltunk, de jól jött Sykia strandja olyankor, amikor nyugalomra vágytunk, távol a nyűzsgéstől. Tavaly valahogy nem volt mindig olyan tiszta a víz, mint 2015-ben.
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247812 Üzenet linkje2018-06-03 10:38:41 

2017 augusztus első két hetében a Kemping Katerinában voltunk. Kevésbé volt árnyas, mint a Kemping Valti, de közvetlenül a tengerpart mellett van. A sikia öböl partján végigfutó díszköves út/sétány éjszaka ki van világítva. A kemping Valti-t átépítették, a tengerparton nincs kinn a terasz, cserébe a kempingen belül új szolgáltatóház épült belső nagy fürdőmedencével. Új kis méretű családi kempingek nyíltak a part mellett.
Az idén Június közepén a Kemping Rea-ba megyünk, Vourvourou közelébe. A sikia öblöt természetes meglátogatjuk és elmegyünk a sikia öböl déli csöcske mögötti, kihagyhatatlan Tgania-beach-re is. (tenger, napsütés, pálmaleveles napernyők, taverna és bár zenével egyhelyben)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu