Ingatlanvásárlás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 61
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247600 Üzenet linkje2018-05-11 14:01:03  Válasz a #247597. hozzászólásra

Jasu, akkor valószínű, nem vagy képben teljesen. 180 (egyszáznyolcvan) Euro/hónap és 1 Euro/nap az áramért. Van itt pl egy albán lány, ő 150-ért bérli a házát, duplája a miénknek, elég nagy telekkel. Itt, Samoson, a tengerparton lehet házat bérelni pl 400 (négyszáz) Euróért havonta. Tartós bérletről beszélek, nem turistás, rövid itt tartózkodásról.
# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atrám
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247601 Üzenet linkje2018-05-11 14:26:57 

Tudom, hogy tartós bérlésről "beszélünk", hiszen írtad, hogy kb. 2 éve bérlitek és igaz, valószínű nem vagyok annyira képben mint Te, aki ott él és csak azért kérdeztem vissza mert annyiért itthon egy szobát nem bérelsz, nem, hogy egy házat. Mi is már csak pár évet szeretnénk itthon élni (igazából annyit se, de még muszáj), és nekünk is az a terv, hogy valamelyik szigetet célozzuk meg, eddig Kréta a nyerő, szóval az idei nyaraláson már más szemmel fogok nézelődni és köszi a tippet a bérlésről, eddig én is csak vásárlásban gondolkodtam. Ti helyben kerestetek anno, vagy neten?
# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247603 Üzenet linkje2018-05-11 16:03:43 

180 eur az elég baráti icon_biggrin.gif nekem 4 éve ennyiért volt egy 10nm-es szobám itt Pesten, gyönyörű kilátással a szemközti házra, ma meg ennyiért semmi nincs, max. a rezsi. icon_sad.gif Én is gondoltam már kiköltözésre, mert a munkámat valószínűleg tudnám 100% home office-ban művelni, de még gyűjtögetek, hogy legyen legalább 2 évre tartalék.
# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atrám
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247605 Üzenet linkje2018-05-11 19:45:42 

Na pont erre gondoltam a korábbi hozzászolásommal,hogy Pesten ennyiért egy szobát sem bérelsz.
# 65
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247606 Üzenet linkje2018-05-11 20:55:30  Válasz a #247601. hozzászólásra Előzmény #247601

Jó, hogy említed Krétát. Sokáig oda akartunk költözni, de hat éve Samosra tévedtünk. Akkor hirtelen megváltoztak a terveink (álmaink). Költözés előtt hét alkalommal voltunk itt, egy picit megismertük a parányi szigetet és az embereket. Tehát nem ismeretlen helyre költöztünk. Ezek után természetesen helyi ismerősök segítettek kiadó házat találni. Nyílván korábban a neten is körülnéztünk, de ott minden más. Nagyon sok ingatlan, legyen az kiadó vagy eladó, nincs meghirdetve. Később mindenféleképpen szeretnénk vásárolni.
# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
MiaMan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248344 Üzenet linkje2018-07-04 11:13:37 

Hol vásároljak széfet otthonom vagy irodám számára?
Szia, nagyon jó és nagy széfet akarok vásárolni lőfegyverek és egyéb értéktárgyak, valamint fontos iratok tárolására. A széfnek biztonságosnak és megbízhatónak kell lennie, hogy ne kelljen aggódnom a benne elhelyezett értékekért. Azt tervezem, hogy az irodámban vagy a házamban fogom elhelyezni. Minden segítséget köszönök. Az előbb ezt nézegettem:
https://www.saffortszef.hu/lemezszekrenyek

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atrám
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248347 Üzenet linkje2018-07-04 12:05:07 

Kedves 23141! Teljesen megértem az "oda tévedtünk és hirtelen megváltoztak a terveink" dolgot mert ez történt most velünk is! Egy hihetetlenül olcsó repjegynek köszönhetően Cyprusra tévedtünk. Ezúton kérek elnézést a korábbi kételkedésemért, megnéztem kint az ingatlan árakat és leesett az állam. Most még itthonról böngészem az ingatlanokat de a tervek szerint októberben vissza megyünk és már más szemmel nézelődünk majd a szigeten. Sajnos a költözésre még kell pár év de így legalább van időnk kiválasztani a megfelelő várost/falut. Tudsz esetleg abban segíteni, hogy milyen hivatalos dolgok kellenek egyenlőre a bérléshez?
# 68
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248477 Üzenet linkje2018-07-12 23:47:31  Válasz a #248347. hozzászólásra Előzmény #248347

Jasu Atrám!
A mi esetünkben semmiféle hivatalos papír nem kellet a bérléshez. A görögök 95%-a úgysem akar „papírozni”. Minden zsebbe vándorol, gondolom, tudod.
Véleményem szerint a tartózkodási engedély a legfontosabb itt, amelyet be kellene szereznetek 90 nap után. A mienk állandó és számunkra ez a lényeg. Amúgy van görög adószámunk, görög telefonunk, görög autónk, és egyéb görög azonosítóink a munkavállaláshoz. Persze én csak a helyi dolgokról tudok beszélni, nem tudhatom, hogy más görög szigeteken hogyan működnek a dolgok. (Csak zárójelben jegyzem meg, a Face Görögország oldaláról már rég kiléptem; sok embernek segítettem privátban sok-sok infóval; mégis egy-két mókus leköcsögözött nyilvánosan.)

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atrám
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248515 Üzenet linkje2018-07-16 10:37:55 

Jasu! Köszönöm az infókat! Igen, ismerjük a Görögök/papírozás hozzá állást, de ez engem nem zavar, de pl másik fórumon engem ezért osztottak le, de azt gondolom, ha valaki ismeri a görög embereket akkor az tudja, hogy ez náluk így megy. A tartózkodásit simán megkaptátok?
# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gendacsongi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249132 Üzenet linkje2019-02-22 10:33:36 

Mi tavaly voltunk Korfun, és beleszerettünk, igazi kis álomsziget a szép zöld növényzettel, a hangulatos kis településeivel. Sétálgatás közben láttunk sok ingatlant, ami eladó, de akkor még úgy nem konkretizálódott bennünk a dolog, meg hát kommunikálni sem tudtunk volna az ottaniakkal, mert nehezen tudom elképzelni, hogy az apartmanos/vendéglátós embereken kívül az átlag korfui lakos beszélne angolul. Na meg ha meghallaná, hogy angolul szólalunk meg, lehet az ingatlan vételára duplájára nőne, mert megszagolná, hogy külföldi ügyfélről van szó, és jó pénzt el lehet kérni tőle. Keresgéltünk azóta a neten is, ráakadtunk néhány helyi ingatlanosra, akik angolul is hirdetnek, meg van itt egy magyar vállalkozó is (https://kftkreator.hu/GreekHome/) akivel fel is vettük a kapcsolatot, de azt mondta, hogy most kezdték el építeni a Korfus ingatlanos üzletet, előreláthatólag idén nyáron már lesznek konkrét ajánlataik. Akár csak nyári kikapcsolódásra is tökéletes lenne egy kisebb apartman, vagy még jobb lenne egy magánház, de mindez az áraktól függ majd, mindesenesetre úgy informálódtunk, hogy nem drágább egy korfus apartman, mint egy debreceni lakás... Nyáron ismét kiutazunk, s körülnézünk már konkrét ajánlatok után nézve...Majd megírom, miután kinn voltunk, s látjuk a tényleges ajánlatokat..
# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
SzCsilla1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249135 Üzenet linkje2019-02-25 10:06:51  Kréta

Szisztok!
Krétára szeretnék menni.
Tud valaki nekem infot adni , hogy voln-e ott valaki magyar aki tudna ebben segíteni?
Köszi előre.

icon_biggrin.gif

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CreteFan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249136 Üzenet linkje2019-02-25 14:25:49  Válasz a #249135. hozzászólásra Előzmény #249135

Nagyon szűkszavúan fogalmaztál. Te most oda akarsz költözni vagy csak ott akarsz tölteni néhány hetet? Nagyon nem mindegy. Ha az utóbbiról van szó, akkor a Kréta topicba kellene írnod.
Ha viszont tényleg oda akarsz költözni, ne akarj azonnal ingatlant vásárolni. Jobb egy bérlemény, ki kell ismerni a környéket, tapasztalatokat kell gyűjteni, aztán majd meglátod. Nem szabad hirtelen döntést hozni ingatlan vásárlással kapcsolatban Görögországban (sem).

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casadelmundo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249172 Üzenet linkje2019-03-08 11:55:20 

Célunk a lehető legjobb lakhatást biztosítani mindazon beruházási szándékkal rendelkezők felé, akik adott lehetőségeikhez mérten nem tudják a piaci árat rászánni a beruházandó öröklakásukra. Feladatunk tető alá hozni a lehetőséget, akár hasznosítandó, akár saját lakhatási célú ingatlanról van szó.

www.casadelmundo.hu

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CSBRIGI
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249197 Üzenet linkje2019-03-24 14:27:14 

Szia!tudnål nekem segiteni a nyaraló teljes bėrlėsėhez?
Melyik oldalt kell keresnem vagy linket?
Köszönöm

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Moogii
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#250121 Üzenet linkje2021-01-18 10:54:52 

Szerintem Bulgáriában sokkal olcsóbb házakat találhat népszerűtlen helyeken, de nagyon szépeket is
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu