Skiathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 181
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kaliber
Aktív fórumos
Aktív fórumos
265 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236663 Üzenet linkje2016-01-18 22:49:05  Válasz a #236635. hozzászólásra

Eviaról van komp skiathosra és skopelosra is komp én ezen gondolkozok, hogy így megfizethetőbb lenne.
# 182
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236665 Üzenet linkje2016-01-19 06:04:48  Válasz a #236663. hozzászólásra Előzmény #236663

Ezt nem nehéz kiszámolni. anes oldalán látható, hogy onnan 169 eur két fő plusz autó, retúr. Ez 20-30 euróval olcsóbb, mint volosból. Ehhez hozzáadsz egy bő 300 km többletutat oda-vissza, plusz a szárazföld-evia kompot, és már látod is, hogy nem fogja megérni anyagilag (sem).
# 183
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238254 Üzenet linkje2016-04-18 21:18:52 

Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy Skiathoson a kikötőtől messzire van a reptér? Illetve a gát, ahonnan lehet nézni a le-felszállást? Csak kirándulóhajóval megyünk -ha sikerül-, 3-4 órába belefér egy repcsinézés?
Köszönöm.

# 184
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238255 Üzenet linkje2016-04-18 21:35:51 

Szia Anikó!
Annyira közel van a kikötő és a reptér, hogy még gyalog is el lehet menni icon_smile.gif Nézd meg a google map-en is icon_smile.gif
Ha bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel, még frissek az emlékeim!

# 185
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238256 Üzenet linkje2016-04-18 21:47:57  Válasz a #238254. hozzászólásra Előzmény #238254

# 186
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238259 Üzenet linkje2016-04-18 23:11:22 

Nagyon köszönöm. Ha eljutok, biztos nem hagyom ki. Korfun is nagyon élveztem. ☺️Mediterraneo, ha valami még felmerül, kereslek.
# 187
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Royal
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245021 Üzenet linkje2017-06-26 10:37:28 

Sziasztok!

Egyrészt szeretnék érdeklődni, hogy hol találom meg Hófelhő írását, amit itt sokan dicsértek? (Valaki tudna linkelni?)

Másik kérdésem Skiathos-ra vonatkozik: Volosról átmennénk a szigetre, de a magas árak miatt gondolkozunk azon, hogy autó nélkül mennénk, hogy olcsóbban kijöjjünk. Ez esetben milyen hátrány érne minket a mozgást tekintve? Elképzelhető, hogy autó nélkül nem jutunk el szép helyekre? Milyen környezetben tesz ki a hajó, ott is lehet szép dolgokat látni? Lalaria beach érdekelne és a sziklakapu. Oda gyalogosan is el tudunk jutni onnan ahol kikötünk?

# 188
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245030 Üzenet linkje2017-06-26 18:33:12 

Szia Royal,

a beszámolóm itt találod:
http://www.hellasz.hu/beszamolok/hofelho/id/2038/skiathos-es-skopelos-2015

Lalariát be tudjátok fizetni helyben, a kikötőben. Persze, ha akkor éppen van járat:) ...nem tudom mennyi időre ugrotok át. Mi egy hajóút keretén belül voltunk, de ha jól emlékszem volt vizitaxi, ami oda vitt. De a taxira most nem tenném le a nagy indián esküt...
A KTEL jól szervezett a szigeten, érdemes igénybe venni.

# 189
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Royal
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245042 Üzenet linkje2017-06-27 00:20:58  Válasz a #245030. hozzászólásra Előzmény #245030

Köszönöm szépen a gyors választ és a linket. El fogom olvasni!

A második kérdésemre reagálnék. Most már megértettem, hogy is néz ki a sziget. Tehát Skiathos szigetének "fővárosába" Skiathosba fut be a hajó. Onnan viszont a különböző beach-ek több kilométerre vannak. Például Lalaria Beach google térkép szerint 5,7 km-re. Így viszont az előző kérdésemet módosítanám:

Ha nem autóval mennénk és egyénileg, akkor gyalogosan mely beach-ek vannak elérhető távolságban, amelyeket mindenképp érdemes megnézni?

Válaszolva a kérdésre sajnos elég időnk nem lesz alaposan körülnézni, csak órákra mennénk át. Persze autóval talán gyorsabban lehetne mozogni. De vajon melyik költségtakarékosabb? Az autó komp díja vagy pedig autó nélkül vízitaxival/egyéb módon?

# 190
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Royal
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245074 Üzenet linkje2017-06-28 00:14:03 

Okafogyottá vált a kérdésem. Rájöttem, hogy utazási irodával kedvezőbb áron kijövünk! icon_smile.gif

Az írásod viszont átélhető, örülök hogy olvashattam, Hófelhő!

# 191
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248809 Üzenet linkje2018-09-03 18:28:37 

emberek, eppen Skiathoson vagyok, hatalmas a tömeg a forgalom gusztustalan minden . persze motrort bereltem , 300 halalkanyar van, holnap körbehajozom a szigetet 1-1 oras pihenökkel, fürdesekkel, stb 17 re aztan vissza
holnaputan Skopelon ugyanez --10.-/ 15 .- Juroeket vannak

naponta a Lambshopot vacsorazom,(Arni) Barany grillezett de csak a bordas reszt szabad rendelni a többinel becsaphatnak, disznohust is belegrilleznek....
a videk szep, de maradok a Dodekanisosi videkemnel . ciao X.

# 192
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248813 Üzenet linkje2018-09-05 12:26:02 

megvolt a tegnapi körbehajozas 10 kor indulas 15.- juro, Blaue Grotte de semmi extra, aztan 5 megallas , fürdes eszem iszom, tömeg a strand homokjan, a 3 hajo ugyanazon a Strecken ment aztan kiöntötte a husgyarakat, szethizott valagakat, mint a disznok, olyan köverek az emberek, elleptek a homokot, mindenhol 1 ora uszkalas, aztan tovabb, az utolso hely aranyos kis öböl volt, mindenhol naddal fedett kunyhok alatt ihattad az Ouzodat, 17-15 kor visszaeres . 3 kikötes eleg lett volna az 5 Beach nekem sok volt. ( 5 orai uszkalas ) de mindegy . Nem vagyok egyedül a vilagon, el kell türnöm, a hajok iranyvonalat .
Meleg van, kellemes az idö, a varost erdemes gyalog bejarni, felmenni a part melletti meredek vendeglökkel tarkitott kikövezett utcain, sok kis üzlettel, meglepö modon az eladok tudnak mosolyogni, van kedves szavuk, meg ha nem vettel is semmit,--nem ugy mint a Balatonnal, epp odaböfögnek valamit, semmi mosoly, egy kedves szo . Magyarok, egy nagyon sötet Balkan lett, föleg 41 ev Austria utan feltünik pillanatok alatt a baratsagtalansag -
Itt kedvesek fiatal lanyok az eladok, az idösebbek is baratsagosak mutatjak a vendeglöjüket kivittek a teraszra a kilatast nezzem, de fel 12 kor nem akartak meg ebeddel kinalni, Lamb Shop csak 17 ora utan lenne . Kösz 10meterrel lejebb mar grilleztek is . Hangulatemberek, de nem baratsagtalanok . a szigetböl 1 het elegendö, 2 nekem rettentö sok . mar mennek tovabb, de sajnos rep jegyet vettem, es nem fizettem a 39 Juros elöbb megszakitasi lehetöseget .
ha valakit erdekel a Villa Ella-t ajanlom, szemben a Tomato Hotel-vendeglövel, kixcsit meredeken kell feljönni, de a kert a haz fekvese szep, apolt 52 evvel ezelött epitettek meg Drachmaert vasarolta a del Afrikai csalad, nagymama alakitotta a kertet, sajnos rettentö sok a macska , hajtom öket rendesen a szekröl, asztal tetejeröl, ha kenyeret vagok kinnt a terazson ott acsingozik az egyik, de csak addig mig rendesen fejbe nem vagtam . a tulaj idös aszony, a lanya hozzam-ül estenkent , unatkozhat szerencsetlen, hozza az Ouzot, de köver enyhen , nem az esetem .
Fazit: Maradok a Dodekanissosomnal, lapos ott a videk, de alig touroistaval, Beach keves van, ismerek ott mindent, es ott a nyulak es rokak is egymasnak joestet köszönnek -

# 193
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248819 Üzenet linkje2018-09-08 12:08:30 

tegnap ujra vegigmentem az öböl bemutaton a hajoval, a gyerekek sörrel köszöntöttek, felismertek, lazabban vettem a kalandot, a Kastro nevü öbölnel,van egy köböl epitett haz ami vendeglökent superal,fenn a domboldalon, sajat forrassal--- a tulaj egy beesett arzu halal sovany krapek Satavrosnak hivtam, vegig, mert a Linzi haveromra hasonlit--aki sajnos meghalt--szemtelen arai vannak Ouzo 3.-
aztan a masik hajon ujra ott volt--ugylatszik nem csak en mentem vegig 2x ezt a Trippet---egy szöke kis csaj, de sajnos kesöbb kiderült a külalak, nem minden - kis mamlasz volt
Ma a z Old Street atcaja ?? ban szerintem Skiathos legjobb vendeglöjet fedeztem fel, a neve FOLIE--vagy FOLIA. , kurvara Jugo feje volt a pincernek, kerdem, de nem, ök Albanok--Aha OK. Olyan kajat csinaltak, amit kertem, es amivel mashonnan elzavartak, Pl: Sült-Paprikaba gyömöszölt sajtot, ( valami Stuffed paprika ) ezt eddig kizarolag egy Rhodosi vendeglöben es Astypapaliaban kaptam.--meg itt-- es utana a Zöldbabot olajban föve, kizarolag Alpha sörrel. Mythostol eg a gyomrom, nem ok.
a tömeg oriasi , a masik szigetre atmenni nem lehet csak Sept, elött, delelött este vissza Sept utan mar csak masnap vissza -
olyan hajo kell nekem amil motort is szallit stb
erdekes a videg de ez a ok domb , meg tömeg, meg kanyar, meg eldugott öböl, csak azoknalk az agymosottaknak lehet jo, akik szallast foglaltak, es kurvara igenytelenül reggeli, ebed napozas, hazamenetel...1 het itt elegseges

# 194
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hungary001
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248942 Üzenet linkje2018-12-09 15:08:41 

Sziasztok.

Tudtok olyan partot ajánlani ami hasolít Sartiéra.?

Mert a nei porihoz hasonlító partok nem jönnek be amik keskenyek és zsúfoltak...

Jobban szeretem ami kicsit elnyúlik...

Köszönöm.

# 195
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249213 Üzenet linkje2019-04-05 08:41:03 

(Irasaid alapjan ) = neked elöször is el kellene menned egy Psychologushoz, kivizsgaltatni magad !

Itt is azt irod nem jönnek be neked a keskeny strandok, de megis jobban szereted ami kicsit elnyulik . . . . .

Tudod Joska , ami keskeny az el is szokott nyulni . . . . .

ezekutan ne tegy fel több kerdest -- maradj otthol !!

( egy masik forumban / Korfu / is akkora baromsagot kerdeztel, hogy ket kezzel kellett magam visszafogni, hogy ne valaszoljak !! )

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu