Utazás komppal - hajóval
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csedeg
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247424 Üzenet linkje2018-04-12 05:57:11 

Jó reggelt! Megint nyűgöm akadt, ezért kérnék tapasztalt utazóktól segítséget.: Ryan törölte a szept. 30-i 11 órás járatát Krétáról Athénba(gazd.okokból).Krétán a szállást 30.-ig, Athénban pedig 30.-ra foglaltam. A lehetőségeim, hogy megyek az Aegeannal 86 Eur. 10 órakor, vagy várjak, hogy esetleg később még lesz több lehetőség? Csak az bosszant, hogy ez az egy út majdnem annyi, mint Athén Budapest oda-vissza! Vajon meddig variálhatok még szállás és utazás között, hogy ne csússzak le két szék között?
# 437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csedeg
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247437 Üzenet linkje2018-04-14 08:52:18 

Megoldottam, megyek reggel a hat- huszassal (25-ös Aegean)
# 438
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lencsi75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247725 Üzenet linkje2018-05-24 20:16:18 

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: Astakos-Sami között komppal utazott-e már valaki?
ionion pelagos a társaság neve. Aki bármit tud kérem szóljon hozzá.

# 439
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247727 Üzenet linkje2018-05-25 10:58:11  Válasz a #247725. hozzászólásra Előzmény #247725

Szia, mi mentünk ezzel a hajóval, mit szeretnél tudni?
# 440
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lencsi75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247728 Üzenet linkje2018-05-25 21:16:43  Válasz a #247727. hozzászólásra Előzmény #247727

Szia! Több kérdés is lenne: ha előre megveszem jegyet mennyivel kell indulás előtt
odaérni. Csak Sami-Astakos vagy szezonban van Sami-Vassiliki útvonal is?
Amikor utaztatok az indulás pontos volt?
Többször jártunk már görögországban de az idei lenne az első utazás szigetre.

# 441
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247730 Üzenet linkje2018-05-26 10:58:00  Idézet innen: #247728

lencsi75 írta:
Szia! Több kérdés is lenne: ha előre megveszem jegyet mennyivel kell indulás előtt
odaérni. Csak Sami-Astakos vagy szezonban van Sami-Vassiliki útvonal is?
Amikor utaztatok az indulás pontos volt?
Többször jártunk már görögországban de az idei lenne az első utazás szigetre.


Előre megváltott jeggyel általában 1 órával előbb kell ott lenni. Ha nincs jegy, akkor is, kb. icon_smile.gif Ez a hajó elég nagy, időbe telik a megtöltése. A feszített főszezoni menetrendjük miatt igyekeznek pontosan indulni, amennyire lehet.
Szerintem erre a hajóra nem feltétlenül kell előre foglalni, mi helyben vettük meg. A honlapjukon még csak május végéig szerepel a menetrend, de várhatóan hamarosan felteszik a későbbi járatokat is. Sami-Vassiliki járat szerintem nincsen, de ha mégis látható lesz az oldalon, vagy a menetrend keresőben.
Astakosból a 12:15-kor induló már évek óta megvan, azt gondolom, ez biztos marad is főszezonra is. Általában megáll a hajó Ithakán és aztán megy tovább Samiba.

De, Kefalonia megközelítésére egyéb lehetőségek is vannak, más társaságokkal.
Samiba el lehet jutni Kylliniből és Pátrából is. - Ez a Kefalonian Lines társaság.
Lehet menni Kylliniből Porosba - ezt használják a buszos irodák.
Vagy Lefkadáról Fiskardoba. Ez indult a földrengés előtt Vassilikiből, de még mindig Nidrit írják induló állomásnak. Erre a járatra mindenképpen előre kell foglalni, mert nem nagy hajó és sok az utas. Lényegében az autódnak foglalsz előre helyet a fedélzeten. Rendszám alapján rögzítik a foglalást, a jegyet ott kell átvenni és fizetni is.

Néhány társaságnál már megvan a nyári menetrend, ha vársz mindnél meglesz. Azt tanácsolom, hogy nézz meg minden járatot, azon a napon amikor mentek, és az alapján válasszatok. Kefalonia esetében jó tisztában lenni, azzal hogy milyen más járatok vannak, ha netán úgy alakul. Itt egy kereső oldal, ahol az összes adott napi járatot meg tudod nézni - majd ha minden társaság kiadja a menetrendet, addig csak azok láthatók amelyek már engedélyt kaptak.
Link
Alul látható, hogy nagyobb területen több lehetőséget is talált, arra kattintva láthatod a többi járatot is. És persze üthetsz be dátumot is.
Egyenként pedig itt: Ionoin Pelagos, Kefalonian Lines West Ferry

# 442
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248496 Üzenet linkje2018-07-15 10:47:06 

Görög kompok és az utasjog:

Link

# 443
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csedeg
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248825 Üzenet linkje2018-09-11 17:08:37 

Ha Valaki tud segíteni tanáccsal, megköszönöm: 21.-én 16.30-ra érek Athénba, viszont Ryanairrel. Este mennék tovább komppal Chaniába, a problémám a következő: Busszal átérek vajon időben Pireuszba, hogy még jegyet is tudjak venni, vagy megkockáztassam, hogy előre megveszem itthonról a kompjegyet? Persze egy három órás késésnél a jegyet sem tudom átvenni, meg a kompot sem érem el! Tanácstalan vagyok. Ja, és kicsit törni angol ráadásul icon_sad.gif
Köszönök minden segítő tanácsot

# 444
Kijelentkezve--
-törölt nick 23440
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248826 Üzenet linkje2018-09-11 22:13:43  Válasz a #248825. hozzászólásra Előzmény #248825

Kalispera!
Ne vegyél előre jegyet, hiszen nem autóval vagy.
Használd a metrót, 1 átszállással megoldható Monastiraki megállónál. A menetidő stabil.
A busz menetideje totál bizonytalan, főleg csúcsidőben. Pl márciusban a reptérről 1,5 óra jutottunk be a Syntagmaig.

# 445
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csedeg
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248828 Üzenet linkje2018-09-12 07:23:03 

Igaz, átnézem a metró lehetőséget. Eddig az X96 buszban gondolkoztam, de péntek délután lehet, hogy az nem a legjobb. Nem tudom, meddig van a kikötőben a pénztár nyitva, és nem tudom, hogy érdemes kabint ( 4 ágyasban 1 főre ) váltani. Nem a 20 Eur. miatt, hanem reális e az alvás gondolata ilyen körülmények közt? Persze előbb el kell érnem a kompot, remélem, nem késik pár órát Ryan icon_sad.gif Nagyon köszönöm!
# 446
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248829 Üzenet linkje2018-09-13 13:27:51  Válasz a #248828. hozzászólásra Előzmény #248828

A pénztár a hajó indulása előtt/hajó indulásáig mindig nyitva van.
Kabinban remekül lehet aludni (hacsak nem születtél szerencsétlen csillagzat alatt, és kapsz "bonyolult" hálótársakat).
Valóban metróval menj inkább, de előtt ellenőrizd, nincs-e sztrájk (apergia.gr).
Sok sikert, hogy elérd a kompot - de azért készíts B tervet. icon_wink.gif

# 447
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248830 Üzenet linkje2018-09-13 22:08:47 

Mi anno, mikor autóval mentünk Krétára 8 óra körül értünk a kikötőbe, megnéztük melyik hajó olcsóbb, kényelmesen megvettük a jegyet, szóval szerintem semmi gond nem lehet, ha nagyjából időben odaér a repülő.
# 448
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csedeg
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248831 Üzenet linkje2018-09-14 06:34:34 

Nagyon szépen köszönöm, lenyugodtam. Ha nem késik a gép két órát, akkor ezek szerint elérem kényelmesen a kompot. Köszönöm Mindenkinek icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 28 29 30


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu