Pilion félsziget
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 346
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248195 Üzenet linkje2018-06-26 16:13:06  Idézet innen: #248194

Dettix írta:
Most találtam rá, hogy az Aeolus megy busszal a Pilion félszigetre. Vagyis Magnesia részre, Koropi, Kala Nera, Affisos és Nea Anchialos településekre. Esetleg járt ezeken valaki? Melyiken van több élet, üzlet, sétálóutca?


Mind picike hely, de talán ezek közül a kevésbé pici Kala Nera. Nagy, nyüzsgő sétányra azért itt sem lehet számítani, de a parton vannak tavernák és pár bolt. 2017-szeptemberében itt voltunk 2 hetet. Bázisnak nagyon jó volt. Ha jól láttam, akkor az Aeolus Kala Nerán azt a hotelt szerződte, amit kinéztem, mint jó kis hotelt. icon_smile.gif

# 347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248206 Üzenet linkje2018-06-27 10:54:01 

Köszi a választ. Azt hiszem akkor várunk vele még 1-2 évet.
# 348
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248278 Üzenet linkje2018-06-30 20:13:14 

Basszus, pedig az de jó hely volt, akkor lassan annak is vége.
# 349
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248837 Üzenet linkje2018-09-16 09:03:21  Idézet innen: #248278

dokeee1 írta:
Basszus, pedig az de jó hely volt, akkor lassan annak is vége.


Igen, én is erre gondoltam. icon_sad.gif Ha valahová magyar utazási iroda beteszi a lábát, annak vége. icon_sad.gif

# 350
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vulpix
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249166 Üzenet linkje2019-03-07 00:59:48 

Sziasztok! Látom, hogy régóta nem túl aktív ez a téma, remélem valaki észre veszi, hogy ide írtam és elolvassa az üzenetem. icon_biggrin.gif Nagyon szeretnénk Pilion-ban nyaralni, csak sajnos nincsen autónk. Nem tudom milyen tömegközlekedési lehetőségeink vannak. Észak felől indulnánk, mert az Olympus-on fogunk kezdeni, csak utána szeretnénk délebbre is eljutni Pilionba. Mit tanácsoltok?
# 351
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249169 Üzenet linkje2019-03-07 16:22:25  Idézet innen: #249166

Vulpix írta:
Sziasztok! Látom, hogy régóta nem túl aktív ez a téma, remélem valaki észre veszi, hogy ide írtam és elolvassa az üzenetem. icon_biggrin.gif Nagyon szeretnénk Pilion-ban nyaralni, csak sajnos nincsen autónk. Nem tudom milyen tömegközlekedési lehetőségeink vannak. Észak felől indulnánk, mert az Olympus-on fogunk kezdeni, csak utána szeretnénk délebbre is eljutni Pilionba. Mit tanácsoltok?


Szia! Arrólfelől, el lehet jutni Volosig vonattal. Onnan pedig KTEL busszal.

# 352
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vulpix
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249177 Üzenet linkje2019-03-12 23:39:11  ?

Tsagkaradáról mi a véleményetek? Szeretnék tapasztalatokat olvasni. icon_smile.gif Mi a part szépsége (vadsága) miatt néztük ki a környéket.
# 353
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249178 Üzenet linkje2019-03-13 07:03:43  Idézet innen: #249177

Vulpix írta:
Tsagkaradáról mi a véleményetek? Szeretnék tapasztalatokat olvasni. icon_smile.gif Mi a part szépsége (vadsága) miatt néztük ki a környéket.


Nekünk sajnos nem sikerült oda eljutni, pedig saját autóval voltunk. Délfelől megközelítve egy hegyomlás állta utunkat, észak felől pedig rally miatt volt lezárva az út. icon_sad.gif Cserébe találtunk egy olyan öblöt, ami nem is volt a tervünkben, csak láttuk az út szélén a táblát, és bekanyarodtunk. Ez a Lambinou beach (Labinou beach).

# 354
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mangalor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249183 Üzenet linkje2019-03-14 00:18:36 

Tsangarada hegyi falu, a legközelebbi tengerpart onnan Milopotamos, illetve Fakistra. Combos szerpentin visz le, főleg Fakistrához. Busz (tömegközlekedés-innen indult a diskurzus, ha jól látom) tudtommal nem megy ezekre a partokra. Szintén nem jár busz az ilyen öblökbe, mint Potistika, Mourtias, Paltsi, szerintem Lampinouba se megy. A Pelion keleti partjához busszal Horeftóba lehet menni. (Vagy legalábbis régen lehetett. )
Ha tengerpartra busszal akar valaki utazni, akkor marad a voloszi öböl néhány települése: Horto, Milinia, Afissos, Kala Nera, Agria, Malaki, bár az utóbbi három túl közel van Voloszhoz. Az első három hangulatos is. Távolabbi tengerparti falvak: Platania, Katiorgos. (Ezekbe jár busz.) A hegyi falvak megközelíthetőek busszal: Milies, Vizitsa, Makrinitsa, Tsangarada, Portaria, Argalasti. Milies és Makrinitsa különleges.
Több. mint húsz évvel ezelőtt jártam ott először, akkor busszal. Horeftóból Milopotamosba akartunk tovább menni, vettünk jegyet a buszon, kiraktak Tasangarádában, mutatták, hogy ott az út, ott kell lemenni. Stoppal elboldogultunk, de másnap felfelé a feléig felgyalogoltunk, nem jött senki, hogy felvegyen bennünket.
Összességében a Peliont, szerintem, jobb autóval bejárni, vagy a voloszi öböl településeivel megelégedni. + a hegyi falvak közül Miliest és Makrinitsat megnézni.
Lehet, hogy már más a helyzet, de minden évben járok a félszigetre, igaz autóval, de nem nagyon láttam a keleti öblöknél buszt.
Nem akarok elriasztani senkit, de "húszegynehány" évvel ezelőtt magam azt gondoltam, hogy felszállok egy buszra, leszállok, pár nap után megint felszállok, majd le és így tovább. Hát nagyon nem így volt, de az is igaz, hogy nagyon megérte.

# 355
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vulpix
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249184 Üzenet linkje2019-03-14 11:30:12 

Köszi, de igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen maga falu, véleményekre, tapasztalatokra. Amolyan érzelmes dolgokra...
A "hivatalosabb" dolgokat és a terepi viszonyokat mind tudjuk. Busz is megy arra.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 22 23 24


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu