Santorini
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 2326
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#248970 Üzenet linkje2018-12-29 12:12:05 

Sziasztok,

Júniusra tervezek 12 nap Santorinit, Ryanair+Blue Star és Booking. Útiköltség poggyásszal oda-vissza 100-110 körül megáll két főre.
Olyan kérdésem lenne, hogy hol érdemes szállást foglalni ahol viszonylag kultúrált árak vannak a tavernákban, bárokban és ahol nem hömpölyög annyira a túrista tömeg? Nem a szállodai terasz kilátás miatt utazom erre a szigetre, tehát nem az a mérvadó.
Olvastam több helyen hogy Thira és Oia méreg drága nem csak szállás tekintetében hanem éttermek, üzletek szintjén is. Vajon Kamari vagy Perissa kultúráltabb árakkal rendelkezhet?
Tavaly Naxoson voltam hasonló magán szervezésben, Naxos városban laktam, az ottani árak nem vágtak a földhöz, teljesen megfizethetőnek gondoltam. Illetve ha valaki tud esetleg idei taverna/supermarket árakkal szolgálni annak örülnék.
Előre is köszönöm.

# 2327
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapody
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248971 Üzenet linkje2018-12-29 18:13:15  Válasz a #248970. hozzászólásra Előzmény #248970

Kamari és Perissa árai csak elenyészően haladják meg a Naxosiakat, Oia ,Fira jelentősen!Szerencsére volt rálátásom,júliusban Naxosról kompoztunk 5 nap Santorinire,úgy haza.
# 2328
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248972 Üzenet linkje2018-12-30 22:25:18  Idézet innen: #248970

karaj írta:
illetve ha valaki tud esetleg idei taverna/supermarket árakkal szolgálni annak örülnék.Előre is köszönöm.


Google - Santoroni + supermarket. Megnézed a találatokat, kiszűröd, melyik a nagyobb. (Perissában illetve Kamariban keress ilyet + Firában a buszállomástól nem messze). Ha megvan, google tovább, és ha szerencséd van, meglesz a szórólapjuk is.
Ugyanígy google Santorini + taverna price (opcionálisan szűkíted településre vagy restaurant szót használsz), és máris lesz valami fogalmad.
Mondjuk sztem egy pár napos-egyhetes nyaralás alatt ez a legkisebb buktató (mert őszintén, mennyi dolgot kell venni egy hétre???) - ha valakit a sziget érdekel, akkor kajában is meg fogja találni a neki megfelelő megoldást.

# 2329
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lazacz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248977 Üzenet linkje2019-01-01 10:43:35  Válasz a #248970. hozzászólásra Előzmény #248970

Kedves Karaj!
Segítesz? Elárulod, hogy sikerül Santorini útiköltség + szállás, 110 körül két főnek, júniusban?
Köszi!
Lazacz

# 2330
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lazacz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248978 Üzenet linkje2019-01-01 10:46:55  Válasz a #248977. hozzászólásra Előzmény #248977

Bocs! Szállás nincs a száztízben, azért az útiköltség továbbra is érdekel.
Köszi!
Lazacz

# 2331
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#248983 Üzenet linkje2019-01-02 18:10:27 

Sziasztok,
Köszi az infókat.

Lazacz:
Ryanair Athénba oda 20000/fő, vissza 18000/fő. Athén -Szantorini Blue starral oda-vissza 116 ojuró/2fő

Szállást sikerült találni Perissában 197.000ért 12 éjszakára a Villa Valvis-ban. Volt már ott esetleg valaki?

# 2332
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248984 Üzenet linkje2019-01-03 09:26:21  Idézet innen: #248983

karaj írta:
Ryanair Athénba oda 20000/fő, vissza 18000/fő. Athén -Szantorini Blue starral oda-vissza 116 ojuró/2fő


Ennél nem sokkal többért (sőt mázlival olcsóbbért is) elvisz az Aegean végig. Nincs vergődés a csomaggal mint a Ryanen, nem kell kiutaznod Pireusba, nem kell szétaggódnod magad rossz idő/sztrájk/késés/menetrendváltozás miatt, és gyorsabb az egész.

# 2333
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#248985 Üzenet linkje2019-01-03 17:06:40  Idézet innen: #248984

Ennél nem sokkal többért (sőt mázlival olcsóbbért is) elvisz az Aegean végig. Nincs vergődés a csomaggal mint a Ryanen, nem kell kiutaznod Pireusba, nem kell szétaggódnod magad rossz idő/sztrájk/késés/menetrendváltozás miatt, és gyorsabb az egész.[/quote]

Hát nem tudom... Most néztem, ATH-JTR Aegeannel 177 Eu a legolcsóbb jegy oda-vissza/2 fő és ebben még nincs csomag. Csomaggal minimum a duplája. BUD-ról nincs járata még perpill, lehet hogy még nem tették fel a nyári menetrendet. De erősen kételkednék hogy csak picivel lenne drágább direktben BUD-JTR csomagokkal együtt. Na persze meg az is félő, hogy mire az Aegean kijön a nyári kottával, addigra a Ryannél megemelkednek az árak.

# 2334
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248987 Üzenet linkje2019-01-04 09:34:45  Idézet innen: #248985

Nem ATH-JTR-t kell nézni, hanem BUD-JTR-t... Pillanatnyilag pont júniusra van 193 eurós retúr/fő. De ennél olcsóbb is szokott lenni. Ez kb 6000 Ft-tal több, mint a fentebb említett ryanair + komp (de ha hozzáveszem, h Athénban még ki is kell menni a kikötőbe, fillérre ugyanannyi). A színvonal meg pöttyet más, az utazási idő lényegesen kevesebb.
Csomagilag pedig az Aegean kézi méretekbe kacarászva be lehet férni egy nyaralásra.

"Na persze meg az is félő, hogy mire az Aegean kijön a nyári kottával, addigra a Ryannél megemelkednek az árak." - ???? réges régen van nyári menetrend.

# 2335
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#248989 Üzenet linkje2019-01-04 12:30:30 

Ja igen megtaláltam. Csak tegnap a keresőben valamiért nem dobott BUD-ra találatot.
Számolgattam, Go Light jegy oda-vissza 2 főnek majdnem 600 Euro. Az 190.000 forint környéke és egy 8 kg-os kézipoggyász van benne. Az meg egy 2 hetes nyaraláshoz elég kevés. Így még mindig sokkal olcsóbbra jön ki a hajós utazás.

# 2336
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248990 Üzenet linkje2019-01-04 21:33:54  Idézet innen: #248989

karaj írta:
Számolgattam, Go Light jegy oda-vissza 2 főnek majdnem 600 Euro. Az 190.000 forint környéke és egy 8 kg-os kézipoggyász van benne. Az meg egy 2 hetes nyaraláshoz elég kevés. Így még mindig sokkal olcsóbbra jön ki a hajós utazás.


386 az a 600, használd a low fare calendart. Nyilván, ha csak és kizárólag adott napon tudsz/akarsz utazni, nehezebb elérni az "alját" az árnak, de aki még hónapban is rugalmas, ennél olcsóbbat is talál.

8 kg kézi méretben mint egy kisbőrönd (és nem fogják elvenni tőled, ha nem akarod) + egy kisebb hátizsák/táska. Két hétre semmivel nem kell több cucc, mint egyre (sőt) - de ez már nyilván ízlés dolga, hiszen tudom, h van, akinek egy kistáska is elég, míg más 20 kg-os bőröndöt is kevesell.

Félreértés ne essék, nem meggyőzni akarlak bármiről, meg tőlem mindenki úgy utazik, ahogyan és amennyiért szeretne, csak, ha valaki ide beesik, nem árt, ha lát más opciókat is.

# 2337
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#248991 Üzenet linkje2019-01-05 13:02:07 

Nyilvánvaló és köszönöm a tippeket. Nincs még ugyan kifizetve a szállás, csak lefoglalva. Átnézem még egyszer a lehetőségeket, de nálunk a 8kg-os bőrönd az nagyon karcsúnak tűnik. Persze aztán lehet hogy találunk kompromisszumot.
Hónapban nem szeretnék rugalmas lenni, én görögországba nyaralni járok tehát csak a június közepétől levő utazás jöhet szóba. Szeretem ha már igazi nyári forróság van és ha meleg a tenger.

# 2338
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248992 Üzenet linkje2019-01-05 17:05:22  Idézet innen: #248991

Szívesen, és érezzétek jól magatokat!

(Mondjuk pont Santorini sztem brutális tud lenni főszezonban mind klíma, mind tömeg miatt, ráadásul a tenger sokkal nagyobb eséllyel nem tud még addigra felmelegedni. De ugye ez csak "általánosság", kivétel többször akadhat.)

# 2339
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248993 Üzenet linkje2019-01-05 23:47:08 

Igazán nem szeretném tovább fűteni a kedélyeket, de ma pl. 06.16. és 06.28., vagy 06.30. dátumokat nézve egészen pontosan 14.560,- Ft-ba került egy BUD-ATH forduló standard fare jeggyel a sokszor démonizált Ryanairnél. Mivel ők repülnek ATH és JTR között is, ugyanezen dátumokra 49,54 € volt egy ATH-JTR kör. Nyárra ennél a kb. 100 €-s árnál jobb ajánlatot nehéz lesz találni itthonról. Bécsből már van rá esély, a járat is közvetlen, de a bécsi reptér sokak számára nem opció.

Az A3 viszont eddig soha nem ment nyáron 160-170 € alá még a legolcsóbb GoLight jegyek esetében sem.

Mellesleg az Ellinair, a Sky Express és a Volotea is közlekedik ezen az útvonalon. Nem árt, ha tudunk ezekről az opciókról is.

Amúgy szőrmentén megemlíteném, hogy bár van gond az ultrákkal, de nem evidens, hogy akár a legmegbízhatóbbnak gondolt legacy társaságok mindig a legkorrektebbül, vagy tökéletesen járnak el egy vis major szituációban, vagy egy sima szerdai járatkésés, vagy törlés esetén. Vagy csak úgy… Vagy bármelyikük éppen el is hagyhat egy poggyászt egy átszállós long-haul úton, ami aztán 7 hét után kerül elő hosszas huzavona, levelezgetés után. Több darabban… Ezt éppen az Aegean követte el. Mondom ezt úgy, hogy nálam 10/10 pontos a légitársaság. (Aki szeretne örömködni, vagy hüledezni a mindenféle repülős élmények és vélemények fölött, a díjosztogatós Skytrax oldalán bátran bogarászhat!) Nos, summa summarum a legacy cégeknél sem áll meg mindig, nem jelenthetjük ki magabiztosan, hogy aztán nem lesz ott semmi ok az aggodalomra.

Egyébként ide illik, hogy néhány biztosító kínál már olyan kiegészítő biztosítást az utasbiztosítás részeként, ami poggyászkár, poggyászkésés, járattörlés, vagy késés esetén is térít. No, és legyen mindig B terv!icon_smile.gif

# 2340
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248994 Üzenet linkje2019-01-06 19:05:50  Idézet innen: #248993

lalemuldur írta:
Nos, summa summarum a legacy cégeknél sem áll meg mindig, nem jelenthetjük ki magabiztosan, hogy aztán nem lesz ott semmi ok az aggodalomra.
[/size]


A lényeg mondjuk ebben az esetben az lett volna főleg, h ha az Aegennal egyben foglalsz jegyet, akkor késés/módosítás esetén egyben tudod változtatni - míg mondjuk az általad említett Ryant nagyjából pont nem fogja érdekelni, ha te lekésed az átszállásod.
Félreértés ne essék, én is utazom fapadossal, csak néha nem árt az árnál több dolgot mérlegelni foglalásnál (mindenkinek nyilván vérmérséklete szerint) - különösen átszállós utazás esetén.
(Pozitív meg negatív sztorik meg mindig vannak: nekem pl volt már vis major törlésem Aegrannal, pont egy telefonba került az átfoglalás, és egyetlen e-mailbe a kártérítés.)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 155 156 157 158   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu