Santorini
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 2341
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#248995 Üzenet linkje2019-01-07 16:02:45 

Igen, azt hiszem megdumáltatok icon_biggrin.gif
Aegean átszállással ülőhely foglalással, 1db 23kg bőrönddel plusz amit fel lehet vinni a fedélzetre 170 körül áll meg oda vissza 2 fő, júni 9-23. Az úgy kb 30 ezerrel drágább mint a Ryan+Blue Star combo és nem kell még át taxizni Perissába a kikötőből illetve 5 óra az út nem pedig egy egész nap.
Azt hiszem ezt választjuk és így még ráhúzunk akkor +2 napot mert akkor olcsó a jegy.

Köszi a segítséget Pontikos! icon_smile.gif

Lalemuldur: azért csekkolom az általad említett járatokat is. Köszi icon_smile.gif

# 2342
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248997 Üzenet linkje2019-01-07 17:21:40  Válasz a #248995. hozzászólásra Előzmény #248995

Szívesen! icon_smile.gif
# 2343
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Karaj
Aktív fórumos
Aktív fórumos
213 hozzászólás



86
Utazás 86 nap múlva:
Serifos, Milos,
#249000 Üzenet linkje2019-01-08 23:39:09 

Nos. Minden foglalva, fizetve icon_smile.gif Júni 9-23. Aegean+Olympic, Villa Valvis Perissa. 370 tok-vonó. Jó lesz icon_wink.gif
# 2344
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249001 Üzenet linkje2019-01-09 00:31:41  Válasz a #248994. hozzászólásra Előzmény #248994

„A lényeg mondjuk ebben az esetben az lett volna főleg, h ha az Aegennal egyben foglalsz jegyet, akkor késés/módosítás esetén egyben tudod változtatni - míg mondjuk az általad említett Ryant nagyjából pont nem fogja érdekelni, ha te lekésed az átszállásod.”

Miért érdekelné? Vegyük már figyelembe, hogy itt két teljesen különböző üzleti modellről van szó! A low-cost modell egyik fő jellemzője, hogy nem üzemeltet csatlakozó járatot, nincs partnerségi háló. Ha valaki értőn elolvassa a szerződési feltételeket, egyértelművé teszik, hogy pl. „mi A ponttól B pontig fuvarozó társaság vagyunk”, vagy, hogy „társaságunk nem üzemeltet csatlakozó járatokat”. Ennyi. De valószínű, hogy az Aegeant sem hatja meg, ha miatta lekésed a nem általa, vagy nem valamelyik partnere által működtetett csatlakozó járatodat. Lehetnek vidékek, ahova nem repülnek…

„Pozitív meg negatív sztorik meg mindig vannak: nekem pl volt már vis major törlésem Aegrannal, pont egy telefonba került az átfoglalás, és egyetlen e-mailbe a kártérítés.”

Persze, vannak mindenféle történetek… Neked szerencsére pozitív tapasztalatod volt. Főleg, hogy vis- maior eseményre is sebbel-lobbal kifizették a kártérítést. Hm… elgondolkodtató! Mert a vonatkozó EU rendelet értelmében vis-maior esetén soha nem fizetnek kártérítést a légitársaságok, ugyanis nem jogosult rá az utas. (Egyetlen kivétel van tavaly áprilistól, de nem hinném, hogy az Aegean alkalmazottak vadsztrájkba kezdtek volna; azt sem hinném, hogy ilyen egyszerű lenne az ügymenet.) Vagy a jegy árát térítették vissza? Mert az más… És még át is foglaltak? Mert ugye opcionális, vagyis a rendelet szerint az utasnak joga van választani, hogy átfoglaljanak, vagy a jegy árát térítsék meg. De a kettő együtt…? Érdekes.icon_smile.gif Meg vagyok egy kicsit keveredve, azt hiszem.icon_smile.gif De ennyi jóság után sem lehet kategorikusan kijelenteni (és szájkaratézhatunk itt a végtelenségig pro-és kontra), hogy nem lesz semmi ok az aggodalomra, mert bizony néha a hagyományosoknál is homokszem kerülhet a fogaskerekek közé. Akár egyben foglalsz, akár nem… Erre próbáltam rámutatni, úgy tűnik sikertelenül. Nem akartam példálózni, de így már talán világos lesz:

"Amsterdam to Frankfurt. The worst experience i have had with the airline in terms of emergency management. Weather was a bit rainy, so they cancelled the flight - almost no other airline did, but ok. Nobody from the staff knew what to do, how to handle the passengers. Took me about two hours to get hold of anyone. Lufthansa hasn't made any attempt at rebooking with another airline - said they tried with their partners (only partners-- but those had no seats. Then they planned to book me for the next evening, took a lot of effort to have them book me for the morning - I had a venue to attend as a photographer, which I ended up missing. Then they booked the passengers into some hotel 50 miles from the airport, without providing transportation. Cab cost me 70 EUR each way - which they promised to pay back, but it's been over a month now, and I still haven't heard back - and it's impossible to get hold of anyone responsible for that, operators just tell you "Oh sorry, hope they get back to you". Might be ok when everything's fine, but as soon as something goes wrong, you're in trouble. (V Kalten (Ukraine) 26th October 2018)"

Jó, hát persze ez éppen a Lufi, 122 € a legolcsóbb jegy one-way, az utas sem nyugtalankodott, meg lehet, hogy nem is úgy volt, talán…icon_smile.gif

# 2345
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249002 Üzenet linkje2019-01-09 00:48:04  Válasz a #248995. hozzászólásra Előzmény #248995

Igazán nincs mit, szép utat!icon_smile.gif

Ha később is tervezel utazást akár Görögországba, akár máshova, javaslom a hírlevekre történő feliratkozást. Így azonnal értesülsz az akciós ajánlatokról.

# 2346
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249003 Üzenet linkje2019-01-09 08:45:00  Válasz a #249001. hozzászólásra Előzmény #249001

Jézusom, nem kell mindig csontig hatoló üzletimodell magyarázat, meg kisregény ám! Az átlagember semmilyen szerződést nem fog elolvasni, neki pont egy sornyi info kell - esetünkben Ryannel megszívja, ha bármi miatt ugrik a csatlakozás, Aegeannal meg nem.

A téma Santorini volt, amit repül az Aegean, úgyhogy kár arra kanyarodni, hogy mit nem repül, meg ilyenek (mondjuk Görögországon belül eléggé sűrű a hálózatuk, de megpróbálhatunk nyilván tűt keresni a szénakazalban, hátha valahovávéletlenül nem teszi be a lábát). És mivel velük egyben foglalod a jegyet, de, érdekli őket a csatlakozásod elérése (akkor is, ha az Olympicnak hívják).

Kártérítés alatt félreérthető voltam, ne haragudj: a pluszköltségeket fizették - de azt csont nélkül. Szállás, egyéb utazás, kaja, minden, amire (reális határokon belül) szükségem volt. Nem hagytak a pácban sem akkor, sem utólag - sőt, mégcsak nem is a reptéren szembesültem vele pár órás várakozás után, h nem lesz gépem, hanem előtte pár nappal, és eleve nyaralhattam tovább...
(és kérlek, most ne írd le Háború és békeként a kártérítés/költségtérítés/ eu jogszabály/bevett gyakorlat/formanyomtatvány/utalási módok...stb infokat

# 2347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249004 Üzenet linkje2019-01-09 08:46:29  Válasz a #249000. hozzászólásra Előzmény #249000

Két hétbe minden belefér bőven - jó nyaralást nektek!
# 2348
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249006 Üzenet linkje2019-01-10 00:24:36  Válasz a #249003. hozzászólásra Előzmény #249003

Jaj, ez csak egyetlen jellemzője a lc modellnek!icon_smile.gif Hát, nekem nem tisztem megítélni, hogy ki mit olvas el, csak azt látom, hogy ki mit ért meg.... Egyébként remek, hogy tovább tartott a nyaralásod, de lehet, hogy valaki egy szakmai konferenciáról, vagy egy üzletről csúszik le ilyenkor. (By the way az FR Rómában már próbálkozik csatlakozós, egyben foglalós járatokkal, ott már intézkedik, ha fennforgás van és átpakolják a cuccot is.)

Ismerős, hogy az Aegean akvirálta az OA-t. Viszont a szigetek közül néhányra már a Sky Express repül. Az elmúlt években változó számú helyre a menetrend miatt nem is lehetett egyben foglalni. (Bár épelméjű ember szerintem nem vesz meg egy BUD-PAS jegyet 561 €-ért, hiába a biztonság meg a színvonal. A Turkish kb. ennyi pénzért Japánba repít. Jah, külön foglalva „csak” kb. 170 € lenne.) Aki meg szerette volna érteni a mondókámat, előzőleg is megértette…

Ha egyértelmű lett volna, hogy mit térítettek az én mesém is rövidebb lett volna!icon_smile.gif Nos, naponta itt olvasgat x számú „átlagember” és nagy részük azt gondolhatta 1-2 mondatos infók alapján, hogy minden jár nekik vis-maior esetén (is). 250-600 €/fő kártérítés, átfoglalás, jegyár visszatérítése, kutyafüle, rózsaszirmok övezik útját, egy legacy soha nem hagyja el a bőröndöt és sose halunk meg! Bónusz, hogy már azt is tudják, hogy miért nem érdekli a Ryant, ha lekésik a csatlakozást.icon_smile.gif( Jox talán átteszi a repcsisbe ezt a néhány hozzászólást, ha problémásnak találja.)

(Ó, megkíméllek az ilyen okosságoktól! Egyébként bőven volt még hely a kommentírós ablakban. icon_wink.gif icon_smile.gif Sorry, tényleg!icon_smile.gif)

# 2349
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249007 Üzenet linkje2019-01-10 08:25:26  Válasz a #249006. hozzászólásra Előzmény #249006

Szinte látom magam előtt, ahogy az üzleti útra indulók a hellasz.hu-ot olvassák... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
# 2350
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249008 Üzenet linkje2019-01-10 12:40:14  Válasz a #249007. hozzászólásra Előzmény #249007

Látom, sikerült igazán megragadni a lényeget.icon_wink.gif icon_smile.gif Tengernyi érv és cáfolat...icon_smile.gif

Még csak annyit fűznék hozzá, hogy elkerüljük a félreértést, hogy mint írtam az Aegeant remek társaságnak tartom. Nagyon kellemes élményeket őrzök velük kapcsolatban. Egy nagyon szimpatikus és gyerekbarát attitűd jellemzi, jellemezte az Aegan-Olympic duót. Maradandó emlék, amikor egy síró csecsemőt próbáltak kicsit dajkálni a sztyuvik, a görög utasok teljes támogatásával. Közvetlenül, kedvesen próbálták kezelni ezt, a szülők számára általában nagyon kellemetlen szituációt. (Tudom, néhányan azt gondolják ilyenkor, hogy „minek ment oda”…, és x év alatti gyerek ne szálljon már repülőre, mert olyan izé..., idegesítő. icon_rolleyes.gif )

Hát, peace..., vagy mi.icon_smile.gif

# 2351
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249010 Üzenet linkje2019-01-10 16:43:10  Válasz a #249008. hozzászólásra Előzmény #249008

Sztem engedd el ... icon_biggrin.gif De ha ennyire ragaszkodsz, akkor jelzem, a PAS-BUD-ot 180-ért repültem bőrönddel és két kézipogyóval, ami még mindig nem olcsó, de mégsem az általad említett 561... Jah, flex jegy volt, és egyben foglaltam. Tény, hogy a hardcore low costosok sosem fizetnének ennyit icon_biggrin.gif , de nekem akkor mérlegelések után simán megérte. És ez az, amire megpróbáltam rávilágítani, hogy több mindent érdemes figyelembe bármilyen utazás foglalásánál -de mondjuk az élet más területén is-, nem csak a jegy végösszegét nézni. Mert lehet, hogy fogsz mondjuk rajta 30 eurót, de cserébe utazol 12 órával többet. De szerintem fejezzük be az offot. Peace:)
# 2352
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249031 Üzenet linkje2019-01-18 22:01:58  Válasz a #249010. hozzászólásra Előzmény #249010

Ööö… icon_smile.gif Azért nem szokásom mindenféle számokat random ide-oda firkálni.

Most is éppen ennyi bizony pl. júliusra a Flex, akárki meglássa! A GoLight meg 490,81 €. (Attól még lehet ennyi, hogy te egykor nem ennyiért foglaltál és pl. nem nyárra. Van, aki nyáron utazik, mert… csak!icon_smile.gif) Majd talán februárban, vagy áprilisban babrálnak valamicskét és külön foglalgatva, promós jegyekkel már nyárra is kijön a csak kis kézis jegy 170-180 €-ból.

Hm…icon_smile.gif Nem vagyok ám hard core fapados utazó. Inkább azt mondanám, hogy számomra sem jelentett nagy, vagy kezelhetetlen/vállalhatatlan kockázatot egyes szektorokat velük repülni. Főleg némely görög tájak esetén… A célnak tökéletesen megfelelt, nekem megérte. Az árkülönbség meg a színvonal, a csomagos bigyulák, a kockázat mértéke és a biztonság és, hogy kinek miképp jön ki a matek: az alternatívák alapján mindenkinek magának kell mérlegelni! Ahogy tetted te is... (De… újra mondom, visszatérve a kályhához: továbbra sem azt állítottam, hogy nem ügyintéz, vagy magunkra hagy az A3, vagy a BA, hanem azt, hogy korántsem biztos, hogy nem lesz ok az aggodalomra. Mert azért JTR-BUD esetén az, az 1 óra 5 perces layover…
Legfeljebb tovább lehet nyaralni!icon_smile.gif)

Hát, akkor világbéke!icon_smile.gif Bye!icon_smile.gif

# 2353
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249735 Üzenet linkje2019-11-26 13:00:57 

Sziasztok! Egyénileg tervezzük Santorinit és érdeklődnék, hogy visszafelé Athénban csak 55 percünk lenne az átszállásra. Szerintetek az elég? Mennyien közlekednek a Santorini-Athén járatokon májusban? Főleg a csomag miatt kérdezem, mert 1 feladott poggyászunk biztos lesz. Köszi előre is.
# 2354
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249736 Üzenet linkje2019-11-27 09:42:24 

haaaat , ha repülöröl, repülöre kell atszallni ( nem irtad hova ) a csomagod kezhezkapasa miatt, problemas lehet
EZERT --- legelsönek add le a böröndöt, (beszallasnal) hogy kiszallasnal amint utolso a börönhalom tetejere jusson, es onnan elsöre kierkezhessen a futoszalagra
Mindez csupan elmelet, de mar olvastam effele megoldasokat icon_smile.gif)))
Majus mar pont ezen a szigeten eleven

# 2355
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249743 Üzenet linkje2019-12-02 10:12:55  Válasz a #249735. hozzászólásra Előzmény #249735

Bécsi reptér messze lenne? Onnan Ryanair közvetlenül megy Santorinire.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 156 157 158   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu