Peloponnészosz
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 1711
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249758 Üzenet linkje2019-12-23 12:44:05  Válasz a #249744. hozzászólásra

Szia Raven! A nyugati part szinte egybefüggő homokos parttal rendelkezik, bárhol megszállhattok, mert a strand is jó, és látnivalók is vannak tonnaszám. icon_wink.gif A déli részen valóban érdemes Finikounda-Koroni környékén megszállni, sok a jó strand, és több irányba is el lehet indulni kalandozni. A Mani félszigethez egy Githio vagy Stoupa környéki szállás lenne a legjobb. Olyan sok látnivaló van, hogy sosem lehet a végére érni. Én biztos nem hagynám ki Elafonissost, az egyik legszebb strand ott van. Nekem a Voidokilia is nagy kedvenc, és az különösen, hogy nem kiépített. Ha egyéb tippeket szeretnél, kérdezz majd, most nincs többre időm... icon_wink.gif
# 1712
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249759 Üzenet linkje2019-12-23 16:13:01 

Githio-n akadt meg a szemem, ugyanis innen terveztem a nyaron tovabbmenni a " csodak " szigetere. Kythira es Antikythi-ra szigetere. ( Az ott talalt vilegelsö Computere miatt Ch. elött 80 ban ) A sziget polgarmestere ugynis --engem speziell nem erint --de hirdeti a szigetet csalados embereknek ha lehet gyerekekkel, szakmaval rendelkezöknek, havi 500 euros fizetessel lakassal, hogy költözzenek a kihalofelben levö szigetre. Mivel en mar 3 eve tervezem, igy Githio-rol eszembe jutott. Hogy a hajo valoban onnan indul-e , meg nem tudom .
Ha valaki szinten elmenne Kythirara vizet es egyeb elelmet vigyen, hiszen az elletas szinte nulla, ezt keri a polgarmester is -szallas is keves, egy valoban különleges sziget a maga 30 lakojaval .hajojarat is csak hetente - -szoval igazi Aktio a 3 evezredünkben . . . . jo nyaralast !!!!!!!!!!!!!!!!!!! es vidam ünnepeket holnap leszall az angyalka es feldisziti a karacsonyfatokat !! nagyanyam szerint --igy törtenik . .

# 1713
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249760 Üzenet linkje2019-12-23 19:43:29 

Én már egy ideje nézegetem ezt a szigetet, előbb-utóbb eljutok oda, és amennyire eddig tájékozódtam Kythira-n nincs semmilyen ellátási gond, felesleges vizet vinni icon_smile.gif. Antikythirára lehet hogy igaz ez.
# 1714
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249761 Üzenet linkje2019-12-24 09:37:32 

Antikytera-vonatkozik
# 1715
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249762 Üzenet linkje2019-12-28 13:18:14  Idézet innen: #249759

xoyox írta:
Githio-n akadt meg a szemem, ugyanis innen terveztem a nyaron tovabbmenni a " csodak " szigetere. Kythira es Antikythi-ra szigetere. ( Az ott talalt vilegelsö Computere miatt Ch. elött 80 ban ) A sziget polgarmestere ugynis --engem speziell nem erint --de hirdeti a szigetet csalados embereknek ha lehet gyerekekkel, szakmaval rendelkezöknek, havi 500 euros fizetessel lakassal, hogy költözzenek a kihalofelben levö szigetre. Mivel en mar 3 eve tervezem, igy Githio-rol eszembe jutott. Hogy a hajo valoban onnan indul-e , meg nem tudom .
Ha valaki szinten elmenne Kythirara vizet es egyeb elelmet vigyen, hiszen az elletas szinte nulla, ezt keri a polgarmester is -szallas is keves, egy valoban különleges sziget a maga 30 lakojaval .hajojarat is csak hetente - -szoval igazi Aktio a 3 evezredünkben . . . . jo nyaralast !!!!!!!!!!!!!!!!!!! es vidam ünnepeket holnap leszall az angyalka es feldisziti a karacsonyfatokat !! nagyanyam szerint --igy törtenik . .


Azt a bizonyos szerkezetet, jelenleg Athénban találod, a Nemzeti Régészeti Múzeumban. Idén volt szerencsém megtekinteni. icon_smile.gif Körbe járható tárlóban van kiállítva, hogy minden oldalról lehessen látni. Mellette működik egy videó-animáció, ami összerakja a darabokat, hogy jobban el tudjuk képzelni milyen volt egyben. Aztán van egy rakás replika is, a modern kori tudósok elképzelései. modelljei. Nagyon érdekes, látványos kiállítás.

Kytherán valóban nincs ellátási gond, minden kapható a szigeten. De semmiből nincsen dömping, mint más szigeteken, még nincs elturistásodva. A helyzet viszont évről-évre változik, kezdik felfedezni a népek.
Az a hajó, amire gondolsz, körjárat-féle. Piraeus, Kythera, Antikythera, Githio és Kissamos között. Githiot csak szerdán érinti, jön Kytheráról és megy is vissza. A társaság változik, de ez a járat elég régóta így működik, de nehéz vele kombinálni, pont ezért, mert csak szerdán jár. ... Mi próbáltuk ezt választani Kytheráról Githioba, de azon a szerdán pont nem járt. Egy krétai tűz miatt, már kedden elment. Így kénytelenek voltunk Neapoliba kompozni, majd onnan autózni Githioba. Ez utóbbi volt a drágább megoldás, időben is jóval hosszabb, de nem volt más mód. Úgy látom, jelenleg ez a két útvonal egy társaságé lett. A honlapjuk fel van töltve, gondolom, majd fogják frissíteni is. De azt nem gondolom, hogy változna a heti egyszeri megálló Githioban. De sosem lehet tudni. icon_wink.gif https://tritonferries.gr/en/schedules/

# 1716
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249763 Üzenet linkje2019-12-29 11:07:36 

örülök,hogy te is lattad---azt a bizonyos szerkezetet --- amit a vilagon a legelsö Computernek neveznek--amugy--- en mar 3 evvel ezelött irtam itt rola , Fotokkal együtt---persze nem a Peloponnesosii forumban icon_smile.gif)) igy te nem olvashattad, mivel en altalaban a " motorral görögbe " ?? irogatok, ---> egal .
ami Ghitiot illeti meg alszom ra , honnn hova mikor stb , egyenlöre a motoromat csokolgatom, es tegnap a szerszamokat nezegettem mit is vigyek magammal, eddig ugyanis soha semmit. . . .

https://www.directupload.net/file/d/5682/z2g5socb_jpg.htm

# 1717
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Cobranco
Moderátor
Moderátor
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249815 Üzenet linkje2020-02-15 16:30:31 

Kerékpártúrát tervezek a Peloponészosz déli régiójába,Spártai indulással.Értelemszerüen Spártától délre eső területek érdekelnének.Visszaolvasgattam egy kicsit a topikban,már nagyjából körvonalazódik a terv,de,ha van ötlet szívesen veszem.Elsősorban a lárvány a lényeg,előnyben a tengerparti utak,/fönt,lent,közel a tengerhez/,látványos szerpentinek,sziklakanyonok,hangulatos lagunák,csobbanóhelyek,hajóroncsok stb...
# 1718
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kounéli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249817 Üzenet linkje2020-02-15 19:15:28 

Hali Cobranco! A Jón-szigeteki túrád óta vagyunk rajongóid, éppen a korzikai utatok első részét nézzük a Youtube-on. Évek óta abban reménykedünk, hogy egyszer csak beugrik az ötlet: Heuréka, Peloponnészosz! Fantasztikus tengerpartok, hegycsúcsok, barátságos helybéliek, a tradicionális Görögország. Mi 6x jártuk meg ezt a vidéket, és csak ötletelve leírjuk azokat a helyszíneket, amik a legjobban tetszettek nekünk, ahová vissza-vissza járunk. Lehet, hogy "kerós" szempontból nem optimálisak, és részben már Te is találkozhattál a legtöbbel az utad megtervezés során: Mistras (egyből Spárta mellett),Leonidio (Spártából sziklafalba épített kolostorok és csodás hegyi falvak között vezet az út), Monemvasia (kihagyhatatlan), Mani-félsziget (nagyon különleges történelmű és hangulatú vidék), Koroni halászfalu, Methoni velencei erődjével, Pülosz minden bájával és a Voidokilias stranddal. Ja, és természetesen a Tajgetosz, csak épségben, és saját kerekeiteken gyertek le onnan icon_smile.gif! Hajrá Cobranco, hajrá Istvánpisti! Üdv, Kounéli
# 1719
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249818 Üzenet linkje2020-02-17 07:39:33  Válasz a #249815. hozzászólásra Előzmény #249815

# 1720
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Cobranco
Moderátor
Moderátor
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249819 Üzenet linkje2020-02-17 15:26:09 

Jox
Ez jó kis beszámoló.Nyilván a teljes terület bejárására a kerékpártúra jellegéből illetve az emberes domborzat miatt nem lesz lehetőségem,ettől függetlenül már körvonalazódik a terv.Spárta,Mistras,Kalamata,a Mani-fsz komplett körbe,Monemvasia.Hogy Kythira befér-e leginkább a Githio-i komptól függ,mivel május végére tervezek,az meg még előszezon,úgy tünik a komp akkor nem igazán jár.Monemvasiatól végig fel a keleti parton,kipróbálva a most átadott új utat Kiparissi-Fokiano között,majd be a hegyek közé egy kitérő,Elonis kolostor,vissza Leonidio.Újra tengerpart Astrosig,aztán át a Parnon főgerincé vissza Spártába. Igy néz ki most a terv.
https://www.bikemap.net/en/r/5290243/#8.13/36.887/22.599
Átnyálazom a útleírásod,kellőképpen részletes,pont ez kell.

# 1721
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kounéli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249820 Üzenet linkje2020-02-17 22:31:47 

"A Peloponniszosz mindenkire majdnem egyformán hat, azt hiszem. Leginkább azt mondhatnám, hogy olyan, mint egy gyors kis szúrás a szív közepébe." Henry Miller: Az amarusszioni kolosszus
# 1722
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Cobranco
Moderátor
Moderátor
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#250372 Üzenet linkje2022-08-13 13:29:43 

Görögország mindenki kedvence, felkapott üdülőhelyein egymásnak adják a kilincset a nyaralók. Persze vannak a tömeg turizmus által ismeretlen vidékei, különleges, néha megdöbbentően izgalmas helyszínei is a dél-Európai országnak. Néhány véletlenszerűen összedobott snitt a tavaly tavaszi monumentális mediterrán túrán készült filmekből kedvcsinálónak...vagy kedvelvevőnek icon_smile.gif

Bazi nagy Görög túra 2021. /Maxi-trailer/ 1440p

Link

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 ... 113 114 115


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu