Nei Pori
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 13516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alexandroszv
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249901 Üzenet linkje2020-05-26 13:39:19 

Szia!
Mi többször voltunk Nei Poriban, legutóbb tavaly júniusban. Az időjárás, a tenger szuper. Nagyon hosszú, homokfövenyes tengerpartja van. Nagyokat gyalogoltunk mindkét irányban.
Kajálda rengeteg, gíroszozásra szerintünk a legjobb a parti sétány alsó végén található. A sétány közepén kitűnő a sült csirkés (előre rendelhetően). Éttermek árban és színvonalban változóak természetesen, de lehet találni nagyon jót is. Tudjátok, ízlések és pofonok...
Skiatos-ón strand (egy csoda) és a fővárosi barangolás templomhoz felmenéssel szokott lenni. Javaslom fakultatív programokra Nei Poriban pl. a parti sétányon a helyi kis irodák kínálatát. Megéri megnézni többet, mielőtt jelentkeztek.
Remélem, segítettem, sok szerencsét.

# 13517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vivien64
Aktív fórumos
Aktív fórumos
136 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249903 Üzenet linkje2020-05-27 22:54:50  Válasz a #249901. hozzászólásra Előzmény #249901

Szia!

Köszönöm szépen a gyors reagálásodat,
persze,hogy segítettél, mondjuk név szerint jó lett volna
a kajáldás meg a csirkés hely neve de majd megkeressük,
talán az idegenvezető segit majd kicsit, bár tudjuk,hogy azt fogja mondani ami esetleg az érdekeltsége neki is (nem vagyok rossz májú nem azért írtam ezt,tapasztalatból icon_smile.gif
Akkor Skiathost nem hagyjuk ki tuti icon_smile.gif
Állítólag megy egy kis vonat is Platamonasba azon nem voltatok?

# 13518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alexandroszv
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249904 Üzenet linkje2020-05-28 09:55:11 

Örülök, hogy segíthettem. Az említett kajáldák nevére már nem emlékszem, de könnyen megtalálhatók. Az idegenvezetésről alkotott véleményeddel megegyezik a miénk is. Ezért is említettem a helyi irodákat, van magyar alkalmazottjuk is. Mi gyalog mentünk Platamonasba, időnként megcsobbanva a tengerben, vissza már a kisvonattal.
# 13519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vivien64
Aktív fórumos
Aktív fórumos
136 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249906 Üzenet linkje2020-05-29 19:39:49  Válasz a #249904. hozzászólásra Előzmény #249904

Köszi szépen icon_smile.gif
Biztosan sok iroda van
engem ez megtéveszt mindig
nem tudod véletlenül melyik ami jó árban?
most néztem PL. a Grandnál 34 euro/fő
egy Skiathosi túra ha esetleg mással mennénk
ott nincsen magyar idegenvezetés sztem
vagy mégis? icon_wink.gif

# 13520
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujanos
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249907 Üzenet linkje2020-05-30 10:02:36 

Mi már többször utaztunk a Fly-al. Volt magyar idegenvezetés.
# 13521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alexandroszv
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249908 Üzenet linkje2020-05-30 11:32:13 

Mi is a helyben található Fly-al voltunk, Skiatos 25€, magyar személyzettel és vezetéssel. Ha nincs magyar, nem gond, visznek, hoznak, útikönyvből, leírásból egyszerű felkészülni. A strandhoz pedig nem kell idegenvezető. Sem a hajóbulihoz. Ha kiszámoljuk a különbözetet, három után a negyedik ingyen van. Persze, az árak változhattak azóta.
Nei Porin a helyi piacot se hagyjátok ki, heti egyszer van, helyben megmondják, mikor. Az oda vezető út szélén görög bácsi kitűnő cipúrót árul (házi törkölypálinka).

# 13522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lala12
Aktív fórumos
Aktív fórumos
95 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249910 Üzenet linkje2020-05-31 08:23:00 

Szia, mi egyszer szálltunk meg kb. 7-8 éve Nei Poriban és akkor a Papa John-ban voltunk. A tisztaság hármas, de azóta változhatott. Egyébként jó helyen van.
A tenger és a part szuper, ha a környéken is szálltunk meg, fürdeni ide jártunk.
Éttermek: nekünk a kedvencünk az Alkazar évek óta ha tethetjük ide eljövünk, a központban van a sétányon és itt található a Volkano, ahol remek a pizza. A Papa John-hoz közel a sétányon van az Athos az is jó étterem és mindig volt magyar pincér.
Környék: ha autóval mentek Tembi völgy, Meteorák, szomszédban Platamonas vára, ide kis vonattal is át lehet menni.

# 13523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vivien64
Aktív fórumos
Aktív fórumos
136 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#249912 Üzenet linkje2020-06-02 22:15:55 

Köszönöm szépen mindenki válaszát, jegyzetelek ezerrel icon_smile.gif
Busszal megyünk idén, mert a kocsink sajnos régi már
és most volt hengerfejes,úgyhogy a biztonság most nagy úr!
Mindenkinek zökkenőmentes, kellemes nyarat kívánok! icon_smile.gif

# 13524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bandibácsi1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#250276 Üzenet linkje2021-12-16 08:31:47 

2015 kora nyár, Görögország, Nei Pori. Kerékpár bérlést követően a közeli Palios Panteleimonas települését támadta be. Ezt egy másik filmem dolgozza fel. Vissza úton még tettem egy kis kört Nei Pori településén kamerával a kezemben. A belső utcák mellett a tengerparti sétány és part bemutatása kerül terítékre. Közben mint egy ékszer az Olympos havas csúcsa tekint le ránk.
Igazi görög nyár idéző. Köszönöm mindenkinek a megtekintést és a feliratkozást.
https://youtu.be/A5G655HoOpA
Az infók lehet már nem aktuálisak levén, hogy 2015-ös a felvétel.

# 13525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Neipori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#250277 Üzenet linkje2021-12-16 11:41:25 

Panteleimonast mi is megjártuk biciklivel. A kagylóházat több egymást követő évben is fotóztuk, filmeztük. amikor megsérült (égési sérüléselket szenvedett) zokogtunk. Teljes szívünkből együttéreztünk a tulajdonossal.
# 13526
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Neipori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#250493 Üzenet linkje2023-12-05 11:52:35 

BÚCSUZUNK! Drága, szeretett, mindenfelé elirányító NEI PORI-nk. 14 évig TE voltál az a kedvenc, ami nem volt irigy! mindenhová elengedtél, utat mutattál. Jártuk keresztül-kasul az közösségi közlekedéssel elérhető tájaidat. KÖSZÖNJÜK! Sajnos a nyugdíjból már nem tudunk többet összegyűjteni, 2023. volt az utolsó, Pargát még egyszer megnéztem, egy hétig. Ennyi, a gyógyszerek már átvették az uralmat. Sírhatnám érzésem van, de tartom magam. hátha..... icon_cry.gif
# 13527
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Neipori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#250509 Üzenet linkje2024-03-26 10:07:10 

Drága MINDENKI!!
Nem vagyok hűtlen, csak sajnos a FaceBook felszippantott, hiszen minden téren vannak applikációi. Időnként visszanézek, és fájdalommal észlelem, hogy az oldalon én vagyok még mindig az utolsó, aki egyáltalán néha bepillant. Még mindig Nei Pori "fan" vagyok, csak sajnos sem tavaly, sem az idén nem telik rá. Most szigorúan gyűjtünk, hogy jövő évben (2025-ben) sikerüljön újra kiutazni, pedig a hetvenedik születésnapomat nagyon szerettem volna kint tölteni egy hatalmas tál hal társaságában. (Természetesen szeretett férjemmel, az ő 70. szülinapját is kinn ültük meg, előzetesben (ő novemberi). Hiányzik Ne Pori, főleg, hogy a SZÁLLÁSADÓNK meghalt. Őt soha nem fogjuk elfelejteni, hiszen a másfél évtized alatt igaz barátaink lettek. Kívánok mindenkinek olyan vendéglátókat, akik elsősorban nem a fizetőket látják bennük, hanem kedvelik is egymást. Elköszönök. Igyekszem időnként visszanézni az oldalra, bár egyre fájdalmasabb csak önmagamat olvasgatni.

# 13528
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Neipori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#250513 Üzenet linkjeTegnap, 10:18 

Benéztem (újra) a NeiPori fórumra. benedvesedtek a szemeim. Én vagyok az utolsó három hozzászóló?!
Egy régi, Poór Péter szám jutott eszembe;
Hol vagytok régi jó barátok?
Mikor e dalt majd meghalljátok,
gondoljatok rá,
mit sok-sok éve mondtam el.
Hogy ami még bennünket érhet,
a férfikor, a teljes élet együtt
és ne egymás nélkül múljon el.

Egy szál gyertya, egy kis asztalt,
amelyet körbe ülhetünk.
Kell még, újra kell még,
bármi jöjjön, kell nekünk!
Ez a dal rólunk szól,
gyönyörű álmokról,
társakról, vágyakról, értünk szól.

Ezer felé szórt szét a sorsunk,
de megmaradtunk, akik voltunk.
Ha összegyűlünk értjük még
egymás szavát.
És ami még bennünket éltet,
lobognak bennünk szép remények,
ha mécses lett is már a régi fáklyaláng.

Egy pohár bor, egy kis asztal,
hol mindent megbeszélhetnénk.
Kell még, újra kell még,
kell, hogy éljen a remény!
Ez a nap rólunk szól,
gyönyörű álmokról,
társakról, vágyakról, értünk szól.
Ez a dal rólunk szól,
gyönyörű álmokról,
társakról, vágyakról, értünk szól.
Ez a dal rólunk szól,
gyönyörű álmokról,
társakról, vágyakról, értünk szól.
Ez a dal értünk szól.
Higgyétek el, MINDNYÁJAN, ISMERETLENÜL IS, A BARÁTAIM VOLTATOK!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 900 901 902


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu