Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206 Üzenet linkje2005-03-14 08:02:32  Tolo

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Toloról icon_cool.gif


# 2
Csiperke
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#240 Üzenet linkje2005-04-11 16:22:04  Toloról egy másik topicban

Üdv,
Toloról itt írtam, utána láttam, hogy Jox nyitott egy topicot a témának.

http://www.hellasz.hu/forum/vi.....c3e784c6a5
csiperke

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#343 Üzenet linkje2005-05-05 16:03:15  Tolo

Sziasztok!
Tolót csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti a szép környezetet és szeret kirándulni. Toló tengerpartja sajnos csak a falu egyik végén széles és homokos, a többi része a kikötõ felé nagyon keskeny. Az egyetlen sík fõutcáján, mely párhuzamos a tengerparttal rengeteg üzlet és taverna van. Az apartmanok és szállodák többsége a kicsit meredek hegyoldalban találhatók. Ha itt jártok feltétlen menjetek át Naphlioba. Lenyûgõzõen szép és bûbájos kis város(Athén elött ez volt Görögország fõvárosa). Érdemes nem csak nappal busszal bemenni (10km), hanem az esti hajójárattal is. Fantasztikus látvány a vár kivilágítva a tenger felöl. Hydra, Spetces szigetét és Monemvassziát sem szabad kihagyni. Ha van idõtök még, látogassatok el Spártába, Misztrasba, és az ókori olympiai játékok színhelyére Olympiába.
Aki a kultúrát szereti, elõ elõadást hallgathat nyáron a csodálatos akkusztikájú Epidauroszi színházban.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#968 Üzenet linkje2005-07-24 16:43:34 

idén senki nem tervezi (rajtunk kívül), hogy Toloba utazik? ejjnye. icon_smile.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2897 Üzenet linkje2005-10-17 20:51:44 

Az idén másodszor voltam Tolóban. Bár elvem, hogy egy helyre kétszer nem megyek vissza, mert akkor elveszem a lehetõséget egy újabb hely megismerésétõl...mégis visszamentem ide. Elõször 8 évvel ezelõtt voltam. Nagyon sokat változott. Kiterjeszkedett és még több turista van ott, mint azelõtt. Szerintem nagyon szuper hely. A nagy homokos strand mindig túlzsufolt, de a kis strand a kikötõ mellett, ahol a halászhajókat javítgatják - igaz, hogy nem éppen a legideálisabb partrész kint, de - a víz itt a legtisztább. És a vizibiciklizést ki ne hagyjátok!!!

vojandi

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2900 Üzenet linkje2005-10-18 13:03:31  Élménybeszámoló Peloponnészoszról

Szia Vojandi!
Most fejeztem be az élménybeszámolód olvasását Peloponnészoszról. Nagyon jó volt feleleveníteni az általad leírtak alapján az emlékeimet. Én 1997-ben voltam ott, szintén szeptemberben. Tolóban a Babis apartmanban laktam (jól emlékeztél a nevére), és ezért a kikötõnél lévõ kedves kis strandra jártam fürdeni. Egyszer még én is szeretnék visszamenni ide, mert gyönyörû hely, és a fenti utat még nem láttam, amit a Tolói fõutcával párhuzamosan építettek.
Üdv.:

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2903 Üzenet linkje2005-10-18 19:47:39 

Szia Valcsi!

Örülök, hogy tetszett a beszámolóm! Amúgy nekem is nagyontetszett a tiéd Kosról, annyira, hogy már gondolkozok, hogy jövõre odamennénk. icon_smile.gif
Jó érzés, ha valaki már járt ugyanazokon a helyeken, ahol én is és mindenrõl olyan természetességgel tudunk beszélni, mintha csak azt mondanám, "ja, igen tegnap én is voltam a Gellért-hegyen" icon_smile.gif

Andi

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2905 Üzenet linkje2005-10-19 08:50:12  Hová menjünk 2006-ban?

Szia Andi!
Nem bánod meg, ha Kos szigetére mentek nyaralni jövõre. Nagyon szép, és nem túl zsúfolt sziget. Autóval könnyen felfedezhetõ, hiszen mindössze 42 km hosszú. A környezõ szigeteket is érdemes meglátogatni.
Nagyon sok felé jártam én is Görögországban, de azért bõven van még mit megnézni. Nekem azt hiszem Dél-Kréta lesz az uticélom.
Üdv.:

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2908 Üzenet linkje2005-10-19 11:13:09 

Sziasztok !

Nem ide tartozik, de egyetértek Valcsival. Kos szigetében nem fogsz csalódni. Nekem nagyon bejött.
Jövõre én is Krétát tervezem célba venni.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5307 Üzenet linkje2006-02-28 13:45:21 

Szia Andra!

Vojandi remek leírást készített az egész Peloponnészoszról, ahol Toló is található. Sok fotót találsz a "Fotóalbum rovatban" is Tolóról és a környékrõl. Érdemes végigböngészni mindent. Fantasztikusan szép helyek vannak arrafelé is.

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5309 Üzenet linkje2006-02-28 13:55:03 

kvalcsi írta:
Szia Andra!

Vojandi remek leírást készített az egész Peloponnészoszról, ahol Toló is található. Sok fotót találsz a "Fotóalbum rovatban" is Tolóról és a környékrõl. Érdemes végigböngészni mindent. Fantasztikusan szép helyek vannak arrafelé is.


Szia kvalcsi!

Köszi, megyek és megnézem. Ezek szerint már te is jártál ott? icon_wink.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5311 Üzenet linkje2006-02-28 15:29:33 

Szia Andra!

Igen jártam Tolóban is, és még elég sok helyen Görögországban. Toló nagyon jó kiindulópont a kirándulásokhoz. Fantasztikusan szép helyekre lehet innen elmenni. Egészen más a hangulata, mint Észak-Görögországnak. Nekem nagyon tetszik, ne hagyd ki Te sem. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5327 Üzenet linkje2006-03-01 08:20:04 

kvalcsi írta:
Szia Andra!

Igen jártam Tolóban is, és még elég sok helyen Görögországban. Toló nagyon jó kiindulópont a kirándulásokhoz. Fantasztikusan szép helyekre lehet innen elmenni. Egészen más a hangulata, mint Észak-Görögországnak. Nekem nagyon tetszik, ne hagyd ki Te sem. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Szia kvalcsi!

Azt olvastam valahol, hogy eléggé zajos hely. Ez igaz? És milyen a partja?
Milyen érdekes, hogy ekkora különbség van az északi és déli országrész közt. Általában inkább a déli részeket ajánlják azok, akik már jártak ott. Mitõl másabbak ezek a helyek???

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5330 Üzenet linkje2006-03-01 08:41:22 

Szia Andra!
Én szeptemberben voltam és akkor is volt élet, de nem mondanám zajosnak. A tengerparttal párhuzamosan futó fõutcán nagy a nyüzsi, de a domboldalra felfutó házak között nyugi van.
A tengerpartja nagyon keskeny általában, szinte a vízbe érnek a házak. A kikötõ felöli végén Tolónak van egy kicsike strandja, mely inkább aprókavicsos. A falu másik végén van a homokos nagystrand. Ez ideális gyerekekkel is.

Észak-Görögország üdülõhelyei kimondottan túristacentrumok. Nincs meg bennük az a báj, mint a déli területeken. Itt találsz igazi görög falvakat, zeg-zugos kis utcákkal, és fantasztikusan szép tájakra kirándulhatsz. Észak-Görögország is szép, de ha eljutsz egyszer a Peloponnészoszra megérted, hogy mirõl beszélünk.

Üdv.:

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5335 Üzenet linkje2006-03-01 10:44:45 

„A hosszúkás öbölben, a strand után fehér házak álltak egészen az öböl végéig, nagyon közel a vízparthoz és felfelé a hegy lábára kapaszkodva. Toló felett hegy magaslott, amely kopár volt, csak némi kiszáradt bozót borította. A tengeröböl nyugodt volt, a víz mélykék és rezzenéstelen és szemközt volt egy kicsi sziget (Daskalio), meg egy egész nagy sziget (Romvi), ami Toló partjaival párhuzamosan hosszasan nyúlt el, így a két part közti rész egy tengerszorosként hatott.„

A kilométer hosszú fõutca tele van tavernákkal, szórakozóhelyekkel, üzletekkel és hotelekkel. Csak este zajos. Az öböl egy cseppnyi kikötõben végzõdik, onnan végig tudsz sétálni a keskeny parton az öböl másik vége felé. A parkolótól nyugatra nem lehet tovább menni Nafplion felé, sziklafal zárja el az utat. A kis kikötõben kisebb bárkák, csónakok ringatóznak a vízen. A parkoló alatt, kint a parton a homokra kitolt hajókat javítganak, és mellettük kb. 20-30 méter hosszan egy egész széles homokos sáv van, amit akár strandnak is vélhetünk, ha nem áll ott a hajó. Szerintem itt a legtisztább a víz!! Itt kezdõdik el a szállodák sora, amik közvetlenül a parton állak, csak keskeny 2-4 méter széles homokos-aprókavicsos sáv választja el õket a tenger vizétõl. Minden 50 méteren van egy a parttól a vízbe befelé futó betonsáv, olyan rámpaszerûség, ahol csónakokat lehet a vízbõl kivontatni, vagy a vízre ereszteni. Mindegyik mellett vizibiciklik vannak kikötve. Bérelhetsz órákra is vizibringát és nagyon nagy élmény áttekerni vele a kis szigetekre. A keskeny parti sávon napágyak állnak. Az egész part mentén halászbárkák horgonyoznak a sekély vízben. Nem tudni, hogy hol van strand és kikötõ határa. Rájöttünk, hogy ilyen nincs. Az egész partszakasz strand és a halászbárkák kikötõje egyben. Ilyen festõi partot azelõtt még nem láttam. Az öböl másik végében lévõ nagy homokos strandon napágyak sorakoznak, tele van németekkel. A víz mindenhol nagyon tiszta. Vannak medúzák, de ezek nem bántanak, mert csak lebegnek a vízben és csak akkor csíp meg, ha véletlenül úszás közben hozzáérsz…

Tudnék még regényeket írni, én nagyon szeretem Tolot…de inkább olvasd el a Peloponnészoszról szóló beszámolóm utolsó egy hetét, amikor is Toloban voltunk. Abból sokat megtudhatsz.


Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu