Evia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#324 Üzenet linkje2005-05-04 06:55:50  Evia

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Eviáról. icon_cool.gif


Legutóbb Jox szerkesztette (2011-07-21 07:25:18), összesen 1 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#326 Üzenet linkje2005-05-04 16:22:03  Evia

Sziasztok!
Evia szigetén még 2000-ben jártam. Glifából komppal mentünk át, de megközelíthetõ a délebbre lévõ Halkisnál egy hídon is.Nagyon csendes, szép zöld sziget. Még nem egy felkapott túristacentrum, mint Korfu vagy Kréta. Aki pihenésre vágyik, annak kimondottan ajánlani tudom. Pefki (itt volt a szállásunk) a sziget északi részén fekszik. Tengerpartja inkább kavicsos, de azért a kikötõ környékén akad homokos rész is. A tengerparti sétányon tavernák, üzletek váltják egymást. A falucska egy enyhén emelkedõ domboldalon épült, kimondottan szép a fekvése. Hajóval át lehet menni Skiathos szigetére, amely igazi görögös sziget. Evián belül érdemes ellátogatni Edipsosba, ahol egy fizetõs strandnál 70-90°-os víz zúdul alá egy szikláról a tengerbe. Limnit is meg kell nézni, nagyon bájos település.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#374 Üzenet linkje2005-05-12 13:37:47  Evia

Sziasztok!
Aki utazási irodával szeretne Eviára, Pefkibe utazni, annak tudom ajánlani a Minos Travelt. Csak ez az iroda indít utakat Pefkibe, ami egyébként egy nagyon aranyos, nyogodt hely. Az iroda tulajdonosa görög, de Magyarországon élt nagyon sokáig, így kiválóan beszél magyarul. A fakultatív kirándulásokon Õ az idegenvezetõ általában, és hallatlanul nagy tudással rendelkezik. Minden látnivalóról szinte lexikális ismerete van.
A honlapjuk címe: http://minostravel.hu/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
Üdv.:

# 4
D@ff
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#377 Üzenet linkje2005-05-12 16:26:00  Érdeklõdés

Sziasztok!

Ha valaki járt már Evián vagy azon belül is Agios Georgioson az mesélhetne nekem és mindannyiunknak.
Én szeptemberben fogom megtapasztalni a sziget élményeit.

Üdv Daff

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#380 Üzenet linkje2005-05-13 08:01:31 

Agios Georgios egy kis halászfalu, Evia legészakibb csúcsán található. A település elsõ lakóházai alig 50 évvel ezelõtt épültek.
Történelmi dokumentumok arról tesznek említést, hogy a Kr.e. XIII. és XIV. században mükéneiek laktak itt. A helybéliek egy eltûnt városról beszélnek, a megmaradt romok pedig a velencei és a frank korszakot idézik.
Vendégszeretô üdülôfalu, kristálytiszta vizû tengerrel, tengerpartja keskeny és kavicsos...

# 6
Rudiandi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#552 Üzenet linkje2005-06-14 20:33:26 

Már többször jártam Evián.
Elõször 2001-ben töltöttem ott 2 hetet, busszal mentünk.Másodszor 2002-ben szintén 2 hét, akkor már autóval.Harmadszor 2004-ben voltunk 2 hetet, majd ugyanebben az évbe még 1 hetet.
Tavaly nem voltunk, de meg is bántuk.Nem csak Eviát bántuk, hanem görögoszrágot.Bulgáriában voltunk, de egy lapon sem lehet említeni.Az idén 3 hétre megyünk, 1hét Sarti és 2 hét Thassos, de mivel a szívünk visszahúz, ezért szeptemberben ismét Evia.
Ha bármi részlet érdekel szívesen válaszolok.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacca
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#967 Üzenet linkje2005-07-24 10:51:41 

Sziasztok!
mi 2000-ben voltunk Evián nászúton. Az volt az elsõ közös görög utunk a párommal. Azóta is görögországba megyünk minden évben, ha csak tehetjük.
Mi busszal mentünk. A busz út elviselhetõ volt, de inkább maradunk a repcsinél. Ráadásul lerobbantunk Macedóniában, kicsit reszkettünk, hogy mi lesz most! De aztán mentünk tovább.
Amikor kint voltunk, elég sok programre elmentünk. Voltunk a Peloponészoszi félszigeten, hajókiránduláson, a Meteóráknál, megnéztük a Korintoszi csatornát. Ha elõvenném a fényképeket, akkor jobban emlékeznék, de azért nagyjából így is elõjönnek a dolgok. A hajókiránduláson mentünk Skiatoszra és Szkopeloszra, persze, olyan vihar volt, hogy tengeribetegen feküdtem a hajó belsejében. Mikor kikötöttünk a szigeten, a helyiek mondták, hogy ilyen vihar régen volt már! De a sziget így is csodálatos volt!
Amikor nem volt kirándulás, akkor mocit béreltünk és azzal jártuk be a szigetet. nagyon szép, csendes sziget. Akkor még nem volt teljesen kiépülve, nem volt olyan sok túrista!
Nya, hirtelen ennyi jutott eszembe!
Lacca felesége voltam! üdv mindenkinek! icon_smile.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2189 Üzenet linkje2005-09-23 12:08:02 

Evia szigete Boetia és Attika partjai elött fekszik. Hossza 180 km, szélessége 7 és 50km között változik. Lakosainak száma kb. 170.000. Evia nagyrészt hegyes, de kevés síksága is van. Az egész sziget gazdag erdõállományban és olajfaligetekben. A sziget fõvárosa Chalkis (88 km-re van Athéntól), az Eupiros tengerszorosnál fekszik. Régi idõk óta ismert az igen erõs árapályáról, mely a csatornán 4-16 csomó sebességgel ömlik át, és iránya minden hatodik órában változik. Chalkis egy hatalmas és fontos városállam volt a régi idõben, és stratégiai fontossága volt a bizánci, velencei és török megszállás alatt. Ma is szép város a sok régi középkori rommal és maradvánnyal.
Eritrea (23 km-re van Chalkistól) egy festõi kisváros érdekes õsrégi romokkal és színházzal. Múzeumában vázák és egyéb leletek találhatók.
Amarynthos (8 km-re Eritreától) egy lebilincselõ község, mely egy idilli öbölnél fekszik.
Lepourától (mely Amarynthostól 23 km-re van) az út észak felé fordul, és az úgynevezett "Égei balkonnál" végzõdik.
Kymi volt az elsõ görög városállam, mely a gyarmatosítóit Itáliába küldte, akik ott Nápoly városát alapították.
Lepourából az út másik ága délfelé vezet, melynek során átvisz a szép Krieza, Styra, Maramari és más községeken, és a Karystos városánál végzõdik, mely Evia legdélibb kikötõje (128 km-re Chalkistól). Itt található többek között a híres velencei "Castel Rosso" vár, azonkívül innen lehet elérni az Ochi hegyek szépségeit.
Egy másik út Chalkistól a festõi Steni községbe (33 km) vezet. Ez lehet egy mászótúra kiindulópontja a Dirfis hegyre (fantasztikus erdõkön és szakadékokon át).
Nagyszerû kirándulás lehetséges Chalkistól északnyugatra. Prokopi mellett egy lenyûgözõ völgy van.
Mantoudi és Limni a hegyvidék, és tengerpart kellemes kombinációja.
Istiaián az út eléri a Kap Artemissiont, mely híres tengeri csata színhelye volt a görög és Perzsák között dúló háborúnak kr.e. 480-ban.
Ismert gyógyhely Edipsos (Chalkistól 127 km-re), mely kompokkal is megközelíthetõ Arkitsa és Glifadán keresztül a szárazföldrõl. Az út Chalkistól északra gyönyörû erdõs, a dombokon platán, oleander, eper és diófák találhatók.
Prokopi egy völgyben fekszik, melyben Lord Byron is járt.

Ennyit találtam egy valamikor Görögországban vásárolt útikönyvben Eviáról. Majd, ha lesz idõm nézek még infókat.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2831 Üzenet linkje2005-10-13 10:28:15  Vízvezeték

Jox írta:
A kavalai is ugyan ilyen állapotban van, csak az a házak közt van, ézért tûnhet látványosabbnak, és az kicsit tömörebb is vagy milyen... icon_smile.gif

( A Kavalában lévõ ókori vízvezetékrõl van képem a Fotóalbumban a legutóbbi albumomban "Görög körút 2004" a 21. kép)


A Kavalában lévõt élõben is láttam kétszer, és tényleg tömörebb. A fotóalbumodat is láttam ám, én szinte az összeset végignéztem már. Egyébként nekem is vannak fotóim, és videófelvételem is róla. A Halkiszi sajnos eddig kimaradt élõben az életembõl, pedig jártam Halkiszban is.
Üdv.:

# 10
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#3401 Üzenet linkje2005-12-16 19:07:27 

Szia Rudiandi!
Légyszives mesélj nekem bõvebben Eviáról mert 2006-ban oda szeretnénk menni 2 hétre és még nem sok mindent tudunk róla!Köszi!
E-mail-t is küldhetsz/twentione@citromail.hu/Cynthia

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4987 Üzenet linkje2006-02-06 13:48:37 

Ez most tényleg egy mostani kép vagy csak vicc???
Hihetetlen. Hogy éli ezt túl a sok szép mediterrán növény?
Egyik barátnõm egy görög cégnél dolgozik és mesélte, hogy a kolléganõje most utazott haza Lesboszra és ott is még sosem látott nagy hó van.

Andi

# 12
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4988 Üzenet linkje2006-02-06 16:54:09 

Andi, ez nem vicc, láthatod a pálmát. Igaz, nem mostani kép, hanem 10 nappal ezelõtti, de most is dühöng a hóvihar.

Itt egy másik. Különben a képek fent vannak az https://evia.homestead.com -on. Különösen havas idõ van az idén, de hát mindenhol az van.

# 13
Magyarné Sz. J
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#4991 Üzenet linkje2006-02-07 11:26:36  hszobicsutek@freemail.hu

Idén Eviára szeretnénk menni a barátainkkal. A Dias Zeus-nál néztem ki egy utat. Agios Georgiost néztük ki, de nem tudjuk, hogy pontosan hol helyezkedik el. Nem találom a térképen. Ha valaki meg tudná írni, hogy melyik két település közzé esik, nagyon örülnénk neki.
Elõre is köszönöm s segítséget!
Címem: hszobicsutek@freemail.hu icon_rolleyes.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4992 Üzenet linkje2006-02-07 11:32:03 

Az említett utazási irodánál nem tudták megmondani, nem volt leírva a prospektusban...?

Agios Georgisa Evia északnyugati csücskében van.

# 15
Magyarné Sz. J
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#4993 Üzenet linkje2006-02-07 13:05:45 

Köszönöm a segítséget. Már ezzel is közelebb jutottunk a tényleges helyhez.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
1 2 3 ... 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu