Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#349 Üzenet linkje2005-05-09 06:57:58  Kos

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Kószról. icon_cool.gif


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#375 Üzenet linkje2005-05-12 13:43:10  Kos sziget

Sziasztok!
Június 16-án repülünk a férjemmel Kos szigetére. Sajnos még üres ez a topic, de ha hazajöttem beszámolok a tapasztaltakról.
Addig is mindenkinek jó nyaralást kívánok!
Üdv.:

# 3
Szöszi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#378 Üzenet linkje2005-05-12 19:36:59 

Kalimera!

Ha van valakinek infója Lambiban a Pelopas apartmanról az légyszi írjon!
Augusztus végén utazunk Kosra, már nagyon várom. Volt ott valaki tavaly ilyenkor? Érdekelne hogy milyen az idõjárás, a tenger, az apartman, és minden. A vizividámparkról még nem írt senki, pedig az is érdekelne...A szél mennyire fúj? A tenger nem túlságosan hullámzik tõle? Minden infót köszönettel várok.
Szisz icon_biggrin.gif

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#429 Üzenet linkje2005-05-20 14:40:55  Kos

Kedves Szöszi!
Mi is Lambiban fogunk nyaralni, csak nem a Pelopas apartmanban, hanem az Apellis Beach Hotelben. Tudom melyik az, mivel láttam több utazási iroda prospektusában és mi is kacérkodtunk vele, hogy ide menjünk. Az Apellis mellett csak azért döntöttünk, mert itt van reggeli és medence. Így, ha nagyon hullámzik a tenger legfeljebb ott fürdünk.
Július elején jövünk haza, majd megírom a tapasztalatokat.
Üdv.:

# 5
Szöszi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#430 Üzenet linkje2005-05-20 15:16:20 

Szia Valcsi!

Remélem hogy jó idõtök lesz, és tuti lesz a nyaralásotok. Ha addig is valami infót megtudsz mondjuk a partról vagy más lényeges dologról. örülnék ha leírnád. Persze már alig várom az élménybeszámolódat. Készülj fel alaposan, mert kifaggatlak... icon_biggrin.gif Üdv:
Szöszi

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#442 Üzenet linkje2005-05-23 14:55:54  Kos sziget

Kedves Szöszi!
Természetesen leírom majd a tapasztalataimat, hogy segítsek a késõbb indulóknak. Nyugodtan nyaggathatsz majd, szívesen válaszolok ha tudok. Én már kb. egy hónapja beszereztem egy nagyon jó és olvasmányos útikönyvet. Ez Rodoszról, Kosról, Kalymnosról, Nisszirosról és még pár környezõ szigetrõl szól. Ajánlom Neked is a figyelmedbe.
Tõzsér János: "A napfény szigete Rodosz, a lélek szigete Kos". Az ára 2400,-Ft volt, és Bp. VII. Rákóczi út 12. alatti Libri könyváruházban vettem. A Kassák kiadó jelentette meg egyébként.
Üdv.: Valcsi

# 7
Petike96
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#513 Üzenet linkje2005-06-13 06:25:25  Sziasztok KOS szigetre utazók!

Én Július 11-én hétfõn indulok KOSra a kis családommal nyaralni. A GULET-tal megyünk a HOTEL CONTINENTAL PALACE-ba, ahol félpanziós ellátást fogunk kapni. Ha volt ott valaki, kérem írjon nekem a tapasztalatairól, minden információ, és tanács érdekel!!!!!!!!!!!
Köszi: PETYA

# 8
Szegner Magdolna
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#518 Üzenet linkje2005-06-13 11:49:45  Kedves k. Valcsi!

Nagyon örülök, hogy rád találtam, mint KOSra induló nyaralóra, ugyanis mi is Kos-ra megyünk július 11-én.Nagyon örülök a könyv címnek amit ajánlottál valakinek, már meg is rendeltem, mert nálunk itt vidéken csak rendelésre hoznak a könyvesboltba! Hát neked akkor már csak egy pár napod van az indulásig. Mennyi idõre mentek? Nagyon jó nyaralást kívánok, és ha nem haragszol majd kifaggatlak miután hazajöttél e szépséges szigetrõl. Én is nagy görög rajongó vagyok, bejártunk már egy pár szigetet (Zakynthos, Santorini, Thassos, Korfu, Kréta), és a szárazföldön is voltunk már egy párszor. Ha tudok más e-mail címre írni azt is szívesen fogadnám. Köszönettel: Magdi
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#543 Üzenet linkje2005-06-14 14:57:57 

Szia!

Mi tavaly augusztus végén voltunk Kos-on és nagyon nagyon nagyon szuper volt. Nekem "csak" annyira tetszett, hogy ha tehetném odaköltöznék!
Az idõ nagyon jó volt, harmincvalahány fok, de az állandó szél miatt nem tûnt nagyon melegnek a levegõ. Aki nem figyel nagyon könnyen meg is éghet. Mi is láttunk jónéhány német és holland "pecsenyét"
A tenger a sziget nyugati részén nagyon hullámzik, az állandó szél felkorbácsolja, de a másik oldalon nagy a "csend".
Mi Marmariban voltunk a Hotel Pyli Bay-ben, all Inclusive ellátással. Nagyon szuper volt.
Egy apró bosszúság volt a nyaralással kapcsolatban, a repülés. Sajnos nem a legjobb társaságot választotta a Neckermann és jókora késéssel indultunk, érkeztünk. Az Utazás kiállításon azt mondták, hogy Malév charter lesz idén újból, de a menetrendet böngészve a tavalyi társaságra bukkantam csak. Ez nem tuti infó, kéretik utánajárni!
Szóval szerintem aki Kost választja, jól dönt.

Szöszi írta:
Kalimera!

Ha van valakinek infója Lambiban a Pelopas apartmanról az légyszi írjon!
Augusztus végén utazunk Kosra, már nagyon várom. Volt ott valaki tavaly ilyenkor? Érdekelne hogy milyen az idõjárás, a tenger, az apartman, és minden. A vizividámparkról még nem írt senki, pedig az is érdekelne...A szél mennyire fúj? A tenger nem túlságosan hullámzik tõle? Minden infót köszönettel várok.
Szisz icon_biggrin.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#545 Üzenet linkje2005-06-14 15:23:35 

Ja és egy nagyon fontos dolgot elfelejtettem! Az egy hét alatt amíg kint voltunk, egyszer láttunk kb. 20 percig egy kis felhõ pamacsot, amúgy csak a tiszta, kék ég...
# 11
Szegner Magdi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#549 Üzenet linkje2005-06-14 19:03:04  Szia Nimi!

Örömmel olvastam leveled, hogy tavaly milyen jól érezted magad KOS-on. Mi is oda megyünk július 11-én, és ma tudtam meg, hogy milyen késõn este indul a gép+kb. 1 óra lesz a transzfer, mert Kos városban a HOTEL CONTINENTAL PALACE-ben lesz a szállásunk, lehet, hogy éjfél lesz mire odaérünk. Ez még mind semmi, hazafelé állítólag fél 2-re fogunk hazaérni Ferihegyre. Tavaly is így volt? Az érdekelne, hogy befizettetek-e valamilyen NECKERMANN által szervezett fakultatív kirándulásra, vagy béreltetek-e autót, és mennyiért, átmentetek-e Törökországba (ha igen, érdemes-e?), vagy a környezõ szigeteken tettetek-e kirándulásokat. magyarul mit ajánlasz megnézni, amit semmiképpen ne hagyjunk ki! Bármi infót és jótanácsot nagyon szívesen fogadnék KOS-al kapcsolatban. Elõre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magdi

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#557 Üzenet linkje2005-06-15 11:40:55  Re: Szia Nimi!

Jó választás! icon_smile.gif
Az a késõi idõpont az indulással kapcsolatban mit jelent? Én 1/2 8-at olvastam. Tavaly 5 óra körül írták ki az indulást, majd utazás elõtt két nappal hívtak, hogy 1/2 8. Mire kiértünk, már 8 óra lett belõle, mire becsekkoltunk 1/2 10 és valamikor 11 után már indultunk is! icon_smile.gif Volt vagy 1/2 3 mire elfoglaltunk a szállást! Jó fej volt a Travel Service, mert még elõttünk bevállalt egy Lyoni chartert az Eurotours kintmaradt utasaival! icon_smile.gif
Vissza is késõn indultunk és még így is késtünk! A baj csak az volt, hogy 10 óra körül el kellett hagyni a szállást és a busz csak este 9 körül jött értünk! Ezekre készüljetek fel, kellemetlen, de túl lehet simán élni! Ezen kívül minden maga az idill volt!
Mi is Neckermannal voltunk és voltunk fakultatív programokon is. Az egyik egy sziget körút volt, ahol elvittek bennünket Asklepionba, Ziába, volt egy kis hajókirándulás evés-ivással, búvárkodással, fürdéssel kombinálva, valamint megnéztünk szélmalmokat és egy tájház-jellegû házikót is Antimachiaban. Szerintem érdemes befizetni erre, mert pl. Asklepion idegenvezetéssel sokkal érdekesebb, mint egyénileg és szerintem a hajókirándulást sem szabad kihagyni!
A másik befizetett fakultatív Bodrum volt. Szerintem ez is "kötelezõ"! Nem egy nagy látványosság Törökország, de pl. az ókori hét világcsoda közül ez egyiket meg lehet nézni, a szélmalmoktól pompás kilátás nyílik a bodrumi öbölre és várra, ja és sok szép dolgot lehet vásárolni a bazárban! icon_smile.gif Ha esetleg aranyat, esetleg bõrárut akartok venni, érdemes nagyon "pofátlannak" lenni! Elvisznek - ha mentek - egy Gold Centerbe is, na ott alkudtak a csoporttársak a legtöbbet, pedig egy luxus üzletnek néz ki az egész! Voltak akik Kos városból a kikötõbõl egyénileg mentek át Bodrumba, ez kalandvágytól, egyéni ambícióktól függ, mi inkább a csoportos "megoldás" hívei voltunk. icon_smile.gif
Van még - a proskektus szerint - lehetõség áthajózni Rhodosra is, de ezt nagyon nem ajánlották nekünk sem, messze van és hatalmas a sziget, rengeteg látnivalóval, egy hét sem lenne elég - állítólag.
Szerintem ami még nagyon jó dolog - ha van rá lehetõségetek - autót bérelni és egyénileg is egy kicsit bejárni a szigetet. Mi sajnos nem tudtuk megtenni, mert nem készült el addigra a jogosítványom. icon_sad.gif Az autó bérlés nem volt vészes összeg, pontosan nem emlékszem, de nagyjából annyi, mint máshol.
Itt van két link, árak nincsenek, de ha írsz nekik biztosan megírják!
https://www.greece-rent-a-car.com/kos.html
https://www.kosmos-carrental.com/
Mindenképpen olyan autót béreljetek, amire teljes CASCO van! Általában úgy adják és úgy is hirdetik, de rá kell kérdezni feltétlenül!

Ja és mi Marmariban voltunk elszállásolva, nekük még külön program volt Kos város felfedezése is, nektek az egyszerûbb lesz, de az is nagyon jó program!

Azt hiszem így hirtelen ennyi, ha van kérdés, várom!

Szegner Magdi írta:
Örömmel olvastam leveled, hogy tavaly milyen jól érezted magad KOS-on. Mi is oda megyünk július 11-én, és ma tudtam meg, hogy milyen késõn este indul a gép+kb. 1 óra lesz a transzfer, mert Kos városban a HOTEL CONTINENTAL PALACE-ben lesz a szállásunk, lehet, hogy éjfél lesz mire odaérünk. Ez még mind semmi, hazafelé állítólag fél 2-re fogunk hazaérni Ferihegyre. Tavaly is így volt? Az érdekelne, hogy befizettetek-e valamilyen NECKERMANN által szervezett fakultatív kirándulásra, vagy béreltetek-e autót, és mennyiért, átmentetek-e Törökországba (ha igen, érdemes-e?), vagy a környezõ szigeteken tettetek-e kirándulásokat. magyarul mit ajánlasz megnézni, amit semmiképpen ne hagyjunk ki! Bármi infót és jótanácsot nagyon szívesen fogadnék KOS-al kapcsolatban. Elõre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Magdi

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#558 Üzenet linkje2005-06-15 12:05:41 

Na akkor egészen konkrét információk azoknak, akik Kos-on szeretnének autót bérelni:

http://www.safari-rentacar.gr/rates_frameset.htm

Jó böngészést!

# 14
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#594 Üzenet linkje2005-06-17 15:37:02  Szia Nimi!

Szia Nimi!
Hát szuper vagy, hogy elküldted az autóbérlés árait, nagyon köszönöm! A kérdésem az, hogy hol tudom megnézni azt, hogy melyik iroda, milyen légitársasággal repül idén KOS-ra? Meg a menetrend is érdekelne. Eléggé izgulok, mi lesz az én 9 éves sajtkukac gyerekemmel, ha úgy járunk mi is, mint ti tavaly. Hajnali 3-ig meg fogok õrülni vele!Na de reméljük, hogy mi ezt megússzuk! Gondolom vacsit akkor már nem kaptatok(ez hülye kérdés), az utolsó nap volt még vacsi? Hol tudtátok tárolni a bõröndöket? Volt egy kijelölt helyiség, ahol mondjuk át lehetet öltözni, meg letusolni, hogy ne sósan menjünk haza?Részbõl jó, hogy egy teljes nap marad még a strandolásra, de este amikor már össze vagy csomagolva, és úgyis haza kell menni, akkor nagyon rossz a csomagokon ülni, és várni a buszt. Állítólag 23óra 50-kor indul haza a gép. Mi nem a Neckinél fizettünk be végül is, hanem a GULET-nál, mert ugyanez az út, ugyanebbe a hotelba, ugyanekkor 40 000,- Ft-al olcsóbb volt. Remélem mivel egy a hotel, a szolgáltatás is minden vendégnek ugyanaz lesz. Köszi a kirándulással kapcsolatos infókat. Rodoszon már nyaraltunk, az tehát kilõve, és inkább az autó bérlést választanánk, tavaly Zakínthoson az nagyon bejött nekünk. Mivel hárman vagyunk, nekünk ez a jobb megoldás, nem beszélve arról, hogy ott állunk meg ahol akarunk, ott csobbanunk ahol akarunk, stb. stb.Nagyon szupi az az uti könyv, amit ajánlott Kvalcsi meg is vettem már, nagyon jó útvonalakat ír a kirándulásokhoz. Egyelõre ennyi, azért biztos lesz majd kérdésem, ugye nyaggathatlak majd még????????????????Magdi

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#660 Üzenet linkje2005-06-22 11:35:13 

Szia!

Azt sajnos nem tudom pontosan megmondani, hol van arra információ, hogy ki kivel repül, de az tuti, hogy a Gulet a Neckermannal együtt szervezkedik. Ha hétfõn indultok, akkor ti is "megnyertétek" a Travel Service-t! A személyzet nagyon készséges és kedves volt, az ellátásra sem lehet panasz, csak az a rengeteg késés...
A menetrendet a www.bud.hu opldalon meg tudod nézni, de mindig csak az aktuális napit és a következõ napit. Ahogy nézegettem, mindig hétfõn 19:20-kor indul (elméletileg) a gép. Azt hogy esetlegesen mennyivel késõbb indult, csak hétfõn késõ este tudod megnézni.
A gyermekedet meg majd lefoglalod a Duty Free Shop széles kínálatával! icon_smile.gif Vagy esetleg elõtte három napig nem hagyod aludni és akkorra már állva is elalszik! icon_smile.gif
Elsõ este természetesen nem volt vacsi, de a gépen kaptunk és azzal valahogy kihúztuk! icon_smile.gif Utolsó nap viszont volt még vacsi, nem volt semmi gond.
A bõröndök a szálloda halljában voltak egy nagy kupacban lerakva és a portás figyelt(?) rá, meg mindig volt ott még valaki a csoportból is. Voltak akik szobát béreltek és ott tárolták a csomagjaikat, valamint ott zuhanyoztak, de mi pl. a szálloda medencéjénél mostuk le magunkról a sót.
Szerintem a sziget körutat nem szabad kihagyni, az úgy is az elsõ napok egyikén van és ott sok hasznos infót hallhattok, valamint találhattok olyan helyeket, ahová érdemes visszatérni. A hajókázás és búvárkodás, valamint a tengerparti piknik viszont szólóban nem megvalósítható. De ez ízlés dolga. Szerintem Bodrum is "érdemes" egy napra. Közte meg annyit atóztok, amennyit csak akartok! icon_smile.gif
Ja azt nem mondtam, hogy a bodrumi "bazározást" az utolsó elõtti napra tették, amikorra már a nagyja pénzt elvertük! icon_smile.gif
A könyv tényleg jó, mi is megvettük és ott is használtuk elég sokat.
Ha van még kérdés, csak nyugodtan!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
1 2 3 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu