Búvárkodás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7746 Üzenet linkje2006-05-31 12:29:59  Búvárkodás

Sziasztok!

Tud valaki valamit a görögországi új merülési feltételekrõl? Régen nagyon szigorú szabályok voltak, de elvileg tavaly változtak...

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7798 Üzenet linkje2006-06-01 14:02:25 

Szia Ildi!

Sajnos nem tudok, én most csak azért írok, mert nagyon jó ötlet volt ezt a fórumot megnyitni!!!
Megpróbálok utánanézni a neten, és ha találok valamit ide belinkelem.

Mindeki másnak!
Ha már van ilyen topik, légyszi osszátok meg búvárkodós élményeiteket velünk. Engem nagyon érdekel minden ebben a témában. Mi a párommal csak pipával búvárkodunk, de akár órák hosszán át is. Életemben csak egyszer búvárkodtam palackkal, Korfun, és azóta meg vagyok bolondulva, olyan hihetetlenül jó érzés a víz alatt bámészkodni és nem kell folyton feljönni levegõt venni...
Csak sajnos azóta sehol sem találkoztam ilyen szervezett búvárkodással, ahol nyaraltunk, ahol egy csoportttal mehettünk volna el, ahol kapunk felszerelést és hozzáértõ kísérõt is.

Ja, egy címet már említettem régebben Szantorinivel kapcsolatban:

www.diveclub.gr

Andi

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7800 Üzenet linkje2006-06-01 14:16:48 

Az én élményem:

Korfu, Benitses /1998. július 21. – Búvárkodás

Az utazási irodánál be lehetett fizetni búvárkodásra. Összesen nyolcan mentünk innen Benitsebõl. A nem messzi Messonghiba vittek, ahol a búváriskola bázisa volt. Ott beszálltunk egy nagyobb motoros bárkába, ami a Messonghi folyón horgonyzott és onnan hajóztunk ki a tengerre, majd elindultunk dél felé. Egy angol házaspár volt az oktatónk.
Elõször egy kis tavernánál kötöttünk ki, ahol elmeséltek mindent bõ félórán keresztül angolul, mit hogyan kell használni. Majd továbbhajóztunk egy kis öbölbe, Korakades közelébe.
Ott lehorgonyoztunk és négyes csoportokra osztottak fel minket. Kiosztották a felszereléseket és a mi négyesünk ment elsõként búvárkodni. Elõbb a hajó melletti derékig érõ vízben gyakoroltunk (pl. hogy hogyan tudjuk a víz alatt kiengedni a búvárszemüvegbe befolyt vizet és hogyan kel újra légteleníteni). Mindent kipróbáltunk, hogy jól mûködik-e, majd kísérõnkkel az élen elindultunk egymás háta mögött úszva a hajó mellett kifelé, a mélyebb víz felé. A hajótól kb. 100 méterre volt két bója a vízben, addig úsztunk el, és onnan vissza. Ez az egész kb. 20 percig tartott. A tengerfenék itt homokos volt, nem sok látnivaló volt apró halakon és tengerisünökön kívül, meg az aljnövényzet, de nem is a látvány volt a legnagyobb élmény, hanem ez a hihetetlenül felemelõ érzés a víz alatti világban. Oldalunkra ólomnehezékek voltak kötve, azok gondoskodtak arról, hogy lent maradjunk a víz alatt. Ezeket ellensúlyozta a légmellény, amiben nálam túl sok levegõ volt, és míg teljes erõmmel küszködtem lent maradni, egyfolytában felfelé húzott a zubbony. Végül észrevette a csoportvezetõ is, hogy valami nem stimmel és kieresztett a levegõbõl, utána már jó volt minden. Készítettek rólunk vízalatti fotót is, amit késõbb meg is kaptunk.
Mikor mi visszaérkeztünk, elindult a férfi felesége a másik csoporttal, és így tovább. Amíg a többi csoport merült, mi napoztunk, majd leültünk a taverna teraszára és onnan figyeltük, ahogy a csoportok a víz alatt úsznak. Egy kicsit másképpen képzeltem el ezt a búvárkodást. Azt gondoltuk mind, hogy kicsit mélyebb vízbe megyünk, mint 3-4 méter, és a látnivaló is több lesz. De így is nagy élmény volt. Ez volt életem elsõ palackos merülése, és azóta sajnos az utolsó is.

ÍRJATOK TI IS!!!

Andi

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7803 Üzenet linkje2006-06-01 14:31:12 

Közben gyûjtögetem a honlapokat, de csak német és angol nyelvûeket egyelõre:

http://www.tauchbasen.net/tauchen-griechenland-28.html

http://www.tauchen-online.de/7-Hot/griechenl1.html
ebben jó bõséges info van, németül, lefordítom egy részét és hétvégén beírom ide.

http://www.divecult.de/zakynthos.htm
http://www.BlueIsland-Divers.gr
NaxosDiving.com

PANOS SIDERIS
Diving and Camping Club
85400 Leros - Xirocambos - Greece
Tel: 0030 247 23372 Fax 0030 247 222 36
email divingleros@hotmail.com.

www.waterhoppers.gr
www.divemedcollege.com

http://www.taucher.net/medsea/?only=Griechenland ez egy linkgyûjtemény, sok másik társlappal

Andi

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7805 Üzenet linkje2006-06-01 14:34:59 




# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7806 Üzenet linkje2006-06-01 14:37:00 



ez a kép rólam készült a korfui búvárkodásnál

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7810 Üzenet linkje2006-06-01 15:09:38 

Szia Andi!

Sajnos én a búvárkodáshoz nem értek, viszont van egy ismerõsöm aki ennek a sportnak a megszállotja, majd mondom neki regisztráljon, és írjon ide, mert õ már elég tapasztalt, több éve merül.

Amiért írtam, NAGYON TETSZIK A KÉPEID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jó, hogy nem látod, mennyire írigyellek, amiért ilyan szép élõlényeket, növényeket láthattál! icon_lol.gif

Gratulálok hozzá, olyan ügyes csaj vagy!!! icon_wink.gif

Szia

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7814 Üzenet linkje2006-06-01 15:52:07 

Szió Kriszta!

Nem vagyok én ügyes, csak éppen az akkori csapat férfitagjai, akikel akkor nyaraltam, leszavazták a Paxos-Parga kirandulást, ami egy napon volt a búvárkodással és rábeszéltek minket nyúlllekû csajokat...de jól tették. Nagyon jó volt.

Andi

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7816 Üzenet linkje2006-06-01 15:56:50 

Az elsõ két kép nem az enyém, hanem link.

Közben lefordítottam nektek egy jókora szöveget:

KEDVES FÓRUMOZÓK, ITT OLVASHATJÁTOK, HOGY MILYEN SZABÁLYOK VONATKOZNAK JELENLEG A BÚVÁRKODÁSRA GÖRÖGORSZÁG TERÜLETÉN:

Búvárkodás Görögországban

A görögországi spotbúvárkodást jó néhány korlátozás érinti, így van egy pár erre vonatkozó törvény is, amely meghatározza, hogy hol szabad búvárkodni.

Elvileg Görögországban mindenhol szabad búvárkodni, kivéve azokon a helyeken, ahol védelem alatt áll egy régészeti vagy kulurális objektum – de éppen ezekbõl a helyekbõl jócskán akad.

Minden búvárkodás során talált tárgyat azonnal jelenteni kell a kikötõi hivatalban. Ezenkívül a védelem alatt álló helyeken a legszigurúbban tilos egy antik tárgyat, vagy régészeti értékû objektumot felhozni a tengerfenékrõl, valamint ott elmozdítani az eredeti helyérõl. Ugyanúgy tilos a kikötõi hivatal engedélye nélkül a vízalatt fényképezni és videófelvételt készíteni. Az engedélyt a kikötõi hivatal a Görög Kulturminisztérium Vízalatti Régiségek nevû hivatalától kapja meg.

Görögországba való utazáskor a búvárfelszerelést be kell jelenteni (nyilatkozatot tenni róla), és a merülés elõtt a kikötõi hivatal engedélyét be kell szerezni. Azokon a területeken, amelyek a sportbúvárok számára szabadon látogathatók, napkeltétõl napnyugtáig szabad búvárkodni. Az éjszakai merülésekhez újabban egy különleges engedélyre van szükség.

A sok régészeti terület léte miatt, a partmenti vizeknek csak egy csekély hányadában lehet sportbúvárkodni. A listák, amelyeken a jelenleg szabad búvárkodása engedélyezett helyek szerepelnek, több internetes oldalon is megtalálhatók, de az engedélyezett helyek évente változnak, ezért mindig a legújabb listákat kell keresni.

Jelenleg kb. 100 könnyûbúvárállomás valamint búvárfelszerelést árusító üzlet található Görögországban. Ezek nagy része palackot is tölt és felszerelést is kölcsönöz. A bázisokból kb. 15 van, amely 8-10 napos búvárnyaralásokat szervez. Némelyik szervez búvárkörutazást is, különbõzõ helyek érintésével.

A Földközi-tenger vizei nem nyújtanak különösebb búvárélményt, mert nem igen gazdagok színes, pompás növényekben és állatokban. Görögország vizei semmiképpen sem léphetnek versenybe a Vöröstengerrel, de bizonyos helyeken nagy a szivacsok változatossága, mind színben, mind formájukat tekintve, valamint gyakran látható Tritonkürt és hatalmas Pinna erdõk. A legnagyobb élményt a különbözõ barlangok, folyosók, alagutak és érdekes formájú sziklák adják (fõleg a Jón-tengeren és a Kréta körül). Ezenkívül majdnem tíz tengeralatti hajóroncs (Paxos, Kréta, Mikonosz, Chalkidiki körül) körül is szabad búvárkodni.

A búvárbázisoknak megbízható és magas a biztonságistandardjuk, mert évenként ellenõrzik a különbözõ hivatalok õket. Az individuálsi búvárok (szervezett bázis nélkül) számára szintén problémamantes merülés lehetséges a szabad területeken, de be kell jelenteni a merülést a kikötõi rendõrségnél, ahol a búvárengedélyt (igazolványt) kérik bemutatásra. A jelentkezés többnyire angol nyelvû.

A legfontosabb szabályok:

- A hajóról búvárkodók ki kell akasszanak egy fehér csíkos piros zászlót, akik pedig csónak nélkül búvárkodnak, ki kell tegyenek a merülés helyén egy analóg jelzésû bóját.
- Északai merülés tilos!
- Tilos mindenféle navigációs eszköz használata, ami antik tárgyak felkutatását segítheti, ezek még ahajón sem lehetnek, amirõl a búvárok lemerülnek.
- Ha mégis, véletlenül régiséget talál valaki, nem hozhatja fel, nem mozdíthatja el, nem fényképezheti, nem filmezheti és azonnal jelentenie kell a kikötõi rendõrségen.
- A tengerfenéken való mindennemû munka szigorúan tilos!
- Mindenféle halászeszköz használata tilos a merülés során (szigony), valamint ilyen eszköz a hajón sem lehet, amirõl a búvár merül.
- Tilos bármilyen állati vagy növényi organizmus bántalmazása, vagy tengerfenékrõl való eltávolítása (polip, szivacs, rák, kagyló…stb.)
- Búvárfelszerelés bejelentése a beutazáskor kötelezõ.

Az individuális búvárok legnagyobb problémáját az jelentheti, hogy a legjobb búvárhelyek a megközelíthetetlen sziklás partok elõtt vannak, melyek csónak nélkül nem közelíthetõek meg.

A legismertebb szabad búvárkodási területek Korfu és Zakinthosz partjai.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7830 Üzenet linkje2006-06-01 20:32:03 

Hejj, meglett a topicom icon_smile.gif Mit össze kerestem, aszittem törlõdött, közbe csak át lett ide téve icon_smile.gif
Vojandi: köszi az infót, jó sok. Igen eddig úgy volt, hogy baromira meg volt kötve, hogy hol lehet búvárkodni. Amit én még novemberben találtam a témáról:

Forradalmi változás a görög búvárkodásban
Ideje: 2005-11-21 - Rovat: Külföld Nyomtatható változat Küldd el levélben!
A búvárközpontok szerint a korábbi, drákóian szigorú szabályok feloldása elhozhatja a víz alatti kutatások aranykorát.

A több ezer mérföldnyi partvonal megnyitása a búvárok elõtt 50 év óta elõször történik meg, és a szakértõk szerint akár százával fedezhetnek fel roncsokat.

Görögország tiszta vizei és az itteni hajózás több évezredes történelme okán vonzó célpontja volt a búvároknak. Eddig azonban a kulturális minisztérium mindig azt az álláspontot képviselte, hogy a szabadjára engedett búvárkodás csak a víz alatti emlékek meglopását eredményezi. A búvárüzletág és bizonyos kormányzati képviselõk hosszú évek óta tartó lobbizásának köszönhetõen viszont most enyhítettek a korlátozásokon. A kampány vezetõje, Manilos Alifierakis és társai elérték, hogy az új törvény 18,000 mérföldnyi partszakaszt felaszabadít, szemben a korábban egy 2002-es szabályozás alapján merülhetõ alig 126 merülõhellyel.

- Ez óriási változás - erõsítette meg Phrederika Miltiadow, a szárazföldön levõ Odyssey Dive Center részérõl. - Eddig csak a körzetünk öt százalékában búvárkodhattunk, most viszont minden olyan ponton merülhetünk, amit a szonár jelei alapján bejelöltünk. Vannak roncsok, amiket még nem látott búvár, zátonyok, amiket senki sem ismer. A felfedezés új korszakába léptünk, és máris rengeteg új merülõhely vár ránk, pedig még csak el sem kezdtünk a trimixes merülésekben is gondolkodni. Mindez igaz lesz az egész országra és az összes szigetre.

Az új törvények a szigetek körüli merülésekre is érvényesek lesznek, melyek tiszta vizeikrõl ismertek. Pavlos Manallos (Crete Underwater Centre) elmondta, hogy a lehetséges merülõhelyek duplázódását, netát háromoszorozódását várják:
- Eddig nagyjából tucatnyi merülõhelyünk volt, de most nagyobb lesz a változatosság, több az újdonság és jobb a merülés. Ez nagyon izgalmas.

Az új törvény szerint más EU-országok búvárszervezeteit el fogják ismerni a jövõben, de a búvárbázisoknak licencet kell kérniük. Manilos Alifierakis kormányzati tanácsadó szerint Görögország tengeri nemzeti parkok rendszerét kívánja létrehozni, hogy a búvárturizmust ellenõrzött keretek között tudja tartani.

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7831 Üzenet linkje2006-06-01 20:36:33 

Én merültem már Korfun, Sartin és Rodoszon eddig Görögországban. Korfun és Sartin csak ismertetõ merülés volt, akkor még nem voltam végzett búvár, de ott végleg megfertõzõdtem icon_smile.gif
Rodoszon már nagybetûs búvárként mentem ki a hajóval, ami azért volt külön jó (mármint, hogy búvár voltam), hogy a második merülésre csak ketten mentünk el a vezetõvel, és akkor nagyon érdekes üregekben jártunk. Sajna sok élõlényt nem láttunk, az összes hal a szomszédos öbölbe menekült a rengeteg búvár elõl... Ezért is lenne jó, ha könnyítenének a szabályokon.
A búvárkodással, víz alatti dolgokkal kapcsolatban sok érdekességeket olvashattok itt: www.divecenter.hu a fenti idézet is onnan származik.
Illetve vannak a neten nekem is víz alatti képek, igaz nem Görögo-ból (onnan csak felszíniek vannak): http://kep.tar.hu/tweety74

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7833 Üzenet linkje2006-06-01 20:44:15 

Szia Ildi!

Megnéztem a hurgadai vízalatti képeidet, királyok! Én is el akartam már menni búvártanfolyamra, nem is az lenne a gond, hanem a hogyan tovább?
Még lehet, hogy egyszer belevágok.

Andi

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7837 Üzenet linkje2006-06-01 21:00:22 

Hogyan tovább? Merülni, merülni, merülni icon_smile.gif Merülõtársat meg nem nehéz találni icon_smile.gif
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7838 Üzenet linkje2006-06-01 21:04:38 

Úgy értettem, hogy akkor minden felszerelést meg kell venni? vagy folyton bérelni kell, ha elmegy az ember? meg aztán nem is olcsó multaság...

Andi

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7840 Üzenet linkje2006-06-01 21:26:43 

A tanfolyam úgy 60e forint körül mozog, ebben benne van a felszerelés is (persze jól körül kell nézni). Utána attól függ, hogy mit akarsz, hogy hogyan tovább... Mi a párommal elég sokat merülünk, nekünk jobban megérte megvenni a teljes felszerelést. De aki csak nyaranta egyet-kettõt szeretne merülni, annak elég a bérlés.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
1 2 3 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu