Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1501
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87616 Üzenet linkje2009-01-12 20:35:31 

A Tőzsér könyv alapján jártuk be a szigetet, nekem tetszett a könyv.
# 1502
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyongyi69
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87638 Üzenet linkje2009-01-13 09:15:53 

Sziasztok!
A neten megjelent az Apollon travel 2009-s katalógusa. Akit érdekel már lehet nézelődni, és tervezgetni. Már ez is több, mint a semmi ebben a hideg, szürke időben.

# 1503
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87649 Üzenet linkje2009-01-13 12:45:42 

No megérkezett a Tőzsér-könyv icon_smile.gif Már bele is vetettem magam. Ezek szerint nyugodtan lehet ráhagyatkozni? Közben a beszámolókat is olvasgatom!

Köszönöm ferrari a tippet, gondolom ha felkerülnek az oldalra az árak, meg az új prosi, akkor tájékoztatnak erről is (kiállításra egyébként kijönnek?) sajnos nem nagyon találtam Tigaki-s apartmanos szállást máshol icon_sad.gif

Köszönjük az apollónos tájékoztatást, nagyon hasznos! Én az Aeolusnak írtam, ők azt válaszolták, hogy január végére-február elejére várható a frisíítés (hátha valakit ez érdekel).

# 1504
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87651 Üzenet linkje2009-01-13 12:52:39 

Ja és még egy fontos kérdés: kinél érdemes a fakultatívokat választani? Vagy minden különösebb nehézség nélkül megoldhatjuk magánúton is?
Nem tudom mire lesz idő, de Rodosz, Bodrum, háromsziget, Kos város, és maga az egész sziget (autóbérlés két-három nap) mindenképpen szerepel a terveink között. Szeretünk a biztosra menni, ezért általában az irodák által kínált fakultatívokkal megyünk, de sokatoknál olvastam, hogy jobban megéri magánúton menni. Szóval aki ezekről tud valamit, esetleg segíteni tud útvonaltervvel, bármivel is, azt nagyon szépen megköszönném (a könyvet folyamatosan olvasom, de olyan mint autóbérlés kinél, mennyiért, irodán keresztül, helyben, vagy itthonról foglalva abban biztos tudtok segíteni)

# 1505
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87655 Üzenet linkje2009-01-13 13:49:03 

NO, úgy látni még csak én pörgök a hátamon, remélem nem ijesztek el senkit és jön más is icon_smile.gif
Tigaki mellé feliratkozott a már általatok is javasolt Mastichari (ha jól írom)
Ha valaki e két településen nyaralt, (apartman/utazási iroda) akkor nagyon örülnék ha segítene, hol érdemes foglalni.
Persze nem vagyok lusta, bőszen olvasgatok visszafelé, hátha találok ilyet, esetleg megköszönöm ha megmondjátok ki volt ott, akkor majd megkeresem priviben, ne itt rontsam ezekkel a személyes dolgaimmal a levegőt. (bár lehet ez később másnak is érdekes lehet)

# 1506
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87663 Üzenet linkje2009-01-13 16:10:23  Válasz a #87655. hsz-ra Előzmény #87655

Szia!
Jó a Tőzsér féle könyv mi is ezt használtuk. A természeti, kulturális látnivalókat jól hozza, ha jól emlékszem étterem ajánlók is voltak benne ezek már nem egészen naprakészek. De ha kint lesztek, akkor majd felfedezitek a Nektek megfelelőt.

Érdemes körülnézni, mielőtt befizettek valamilyen útra. Ha egyénileg mentek, a mi tapasztalatunk szerint 30-40 %-al is olcsóbban ki lehet jönni, mint a szervezett módon. Pl. akár Bodrum vonatkozásában. Elég sok ásatási helyszín ingyenesen látogatható (Kos városban). Kivéve a Casa Romana-t, ami biztos fizetős, de 2 évvel ezelőtt még felújítás alatt volt.

Nekem van egy kedves ismerősöm, aki Tigakiban nyaralt. Neki nagyon tetszett.
Üdv icon_smile.gif

# 1507
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Margitka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87675 Üzenet linkje2009-01-13 18:34:34 

Minden kirándulást meg tudsz szervezni magad is, sokkal kevesebb pénzből jössz ki. Kos város kikötőjében egymás mellett sorakoznak a kirándulóhajók, náluk akár előző este is jelentkezhetsz a kirándulásokra (pl. 3 sziget túra). Nisszirosz szigetére Kardaménából indulnak hajók, illetve Kos városból is, ezeket a kirándulásokat inkább helyi irodán keresztül szervezd le, de ha jól emlékszem, Ian-nak sikerült Nissziroszt kis komphajóval letudnia, és ő a bérelt motort is magával vitte, be is tudta járni a szigetet. Bodrum Kos város kikötőjéből könnyen elérhető, szerintem érdemes oda is helyi utazási irodával menni. A történelmi látnivalók ott nem szétszórtan helyezkednek el, könnyű mindenhova odatalálni. Gondolom aranycenterbe nem igazán vágyakozol... Érdemes elolvasnod a két hét Kos szigetén című írásomat, abban sok kérdésedre választ találsz. Illetve az előttem szóló Ian által javasolt honlapot is szorgalmasan böngészd!
# 1508
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87682 Üzenet linkje2009-01-13 19:25:37  Válasz a #87675. hsz-ra Előzmény #87675

Köszönöm szépen kedves Ian és Margitka icon_smile.gif
Elolvastam a szuper beszámolódat Margitka, éppen emiatt esett ki érdeklődési körünkből Marmari. (Tőzsér is abszolút egyetért ezzel icon_smile.gif)))
Döbbenetes, de két üdülőhelyen gyakorlatilag nincs apartman. A neckermann is csak hotelt ajánl All inclusive.... KOmolyan mondom.... (esetleg Ian, ha meg tudnád kérdezni az ismerősödet ő kivel volt, hol stb)
Na mindegy, majd csak lesz valami.
Hát nem tudom bevállalósak vagyunk-e Bodrumra, azért oda inkább mennék némi idegenvezéssel, Kos várost és a szigetet értelemszerűen saját magunk oldjuk meg, hogy arra jusson idő, amire mi akarunk. De ezek szerint akkor a háromsziget kirándulás is simán kivitelezhető a kikötőből. Még valamit kérdeznék: valahol olvastam, többeteknél is talán, hogy igen jó a busz összeköttetés a szigeten. Abban biztos vagyok, hogy Kos város felé igen, de másfelé is jár menetrendszerint? Mennyire tartják be? stb. (márhogy el kéne valahogy jutni a kikötőkbe stb)
Iszonyatosan kavarog a fejem a sok infótó. kopizom is ki becsülettel, szuper, hogy ilyen segítőkészek vagytok!!!! Köszönöm szépen mégegyszer

# 1509
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87683 Üzenet linkje2009-01-13 19:28:57  Válasz a #87682. hsz-ra Előzmény #87682

Mármint asszem nem voltam érthető: amiatt nem igazán jön számításba Marmari, amit írtál Margitka a fürdési lehetőségről: nekünk nagyon fontos, hogy ahol megszállunk, ott elérhető közelségben, jóminőségű tengerpart legyen. Mert a 12 napból minimum ötöt heverészéssel szeretnénk tölteni, s nem a hőségben cumóval motorozva keresnék fürdőhelyet (bár bevallom két éve megérte átmocizni Sartiról a Narancs-Partra, mert én még olyan szépet nem láttam, de annyi elég is volt belőle: délre azon a piciny helyen rengeteg ember gyűlt össze, mindennap nem tettem volna meg azt az utat)
# 1510
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87686 Üzenet linkje2009-01-13 20:17:16 

Kedves Zsokri!

2007. szeptember utolsó hetében töltöttem egy hetet Kos szigetén. Gondolom, nem haragszol, ha egy kicsit beleszólok a beszélgetésetekbe. Említetted, hogy Rodoszra is átmennétek. Azt hiszem erre nem reagált senki, ezért én most megteszem. Jártam már Rodoszon is. A tapasztalataim szerint nincs értelme Kosról átmenni drágán azért az egy napért, hisz Rodoszon is annyi a látnivaló. Érdemesebb lenne azt egy következő nyaralás céljául kitűzni!
De hamár Kos-on vagy és belefér az időbe, akkor Nissziros mellett Kalimnosz szigetére érdemes átkompolni. Látom, hogy barátkozol Masztiharival. Onnan rendszeresen jár át olcsón komp a szigetre, magánban kell átmenni, nem szabad irodára bízni.
Annak idején készítettem én is beszámolót, megtalálod "Asteri és szépéváék Hippokrátesz földjén jártak" címmel. Olvasási élményben messze alulmarad a Margitkáé alatt, de azért használható infókat találsz benne, egy olvasást megér.
Üdv. szepeva

# 1511
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87690 Üzenet linkje2009-01-13 20:34:16 



A kefaloszi-öböl, a Kastri sziklával.



Tigaki partja



Kos város

# 1512
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87696 Üzenet linkje2009-01-13 21:02:08 

Szia Zsokri!

Egyetértek azzal, hogy a kikötőben rengeteg hajó áll bent este valamint reggel és kínálják az utakat . Vannak irodák is, akiknél befizethetsz.
Én voltam Rodoszon nyaralni, de Kosról is áthajóztunk, én nem bántam meg. Gyönyörű az óváros, kapsz belőle egy kis ízelítőt, többre nincs idő, de nekünk nagyon bejött.

# 1513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87720 Üzenet linkje2009-01-14 09:51:07 

szepeva: mi az hogy nem haragszom... hálás vagyok mindenért! Azonnal cuppanok is rá a beszámolóra. Egyébként ezer százalék, hogy igazad van Rodosszal kapcsolatban, jómagam is így gondolom, igazából csak amiatt gondoltam, mert más országok is szerepelnek uticélok között, illetve egyéb olyan projektek vannak tervben, amik nem biztos, hogy belátható időn belül lehetővé teszik a rodoszi nyaralást, arra gondoltam, lehet mégiscsak bele kéne kóstolni, ha már arra járunk....
kvalcsi: nagyon köszönöm-jük a képeket, gyönyörű Tigaki tengerpartja... (továbbra is az Aeolus-Byron az egytlen apartman amit találtam)
Esetleg az a Neckermannbörzés cucc még tartalmazhat jókat, de még nincs Görögország desztinációs ajánlat.
farrari: Tegnap kiolvastam a Tőzsér-féle könyv Kósz-részét, annyira jö, hogy amikről ír, arról fotó is van icon_smile.gif Nagyon szuper, köszönöm mindenkinek, aki ajánlotta!
Visszavonulok kicsit beszámolókat böngészni (kiváltképpen a fakultatívokra és a hajókirándulásokra tekintettel- ha jól olvastam nem ugyanonnan indulnak hajók a különböző szigetek) Egyébként kiszámoltam, ha mindenhová elmennénk, akkor nem jutna semmi másra idő! Hihetetlne, kicsi sziget, mennyi látnivalóval!

# 1514
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87721 Üzenet linkje2009-01-14 10:02:28  Válasz a #87720. hsz-ra Előzmény #87720

Szia Valcsi!
Régen jártál erre, meg azindekszen is icon_smile.gif . Remélem nincs semmi baj!

Zsokri: akiről beszéltem, azindekszen (index fórumon) szokott jelen lenni. Ő Gorcsev Iván8 nicknéven ír. Ott megtalálod az emil címét. Nyugodtan írj Neki, biztos válaszol, nagyon megbízható!

Bodrumot szerintem vállalhatod egyénileg is, mert a látnivalók zöme nincs túl messze egymástól. Mit érdemes Bodrumban megnézni? Halikarnassos mauzóleumának maradványait, a bodrumi várat, esetleg a szélmalmokhoz felmenni és az ókori színházhat. Ja meg a bazaaar icon_smile.gif . Na most ha szervezetten akarsz menni, akkor sem fog ez mind beleférni. Erről írtam és itt találsz még az egyéb kirándulásokról is beszámolót. Amit Margitka írt, hogy az aranycenter is felejtős, ez is igaz.

http://www.rhodes-kos.web44.net/1_50_Kir-ndul-s-Kos-szigetr-337-l.html

Csináltam egy kis képet a főbb bodrumi látivalókról:

http://forum.index.hu/Article/.....&t=9066022

Amit Szepeva és Ferrari írt, mindkettőben van igazság icon_smile.gif Az a pár óra amit Rodoszon el tudsz tölteni, csak az óváros részleges megismerésére jó, de ha rabul ejt akkor biztos visszavágysz ide. Márpedig biztos Te is a rabja leszel!

A közlekedéssel kapcsolatban én még mindig a jármű bérlést tartom a legpraktikusabbnak...Mi a teljes időre szoktunk mocit bérelni. Ha pl. Tigakiban lesz a szállásotok, akkor is kb. jó fél óra alatt elérhető pl. a kefalosi öböl.
Üdv icon_smile.gif

# 1515
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87722 Üzenet linkje2009-01-14 10:06:07  Válasz a #87721. hsz-ra Előzmény #87721

A képről valami miatt nem jó linket raktam be icon_smile.gif
http://img.index.hu/imgfrm/1/7/2/4/BIG_0005211724.jpg

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 100 101 102 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu