Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#949 Üzenet linkje2005-07-21 17:41:17 

A busszal utazókat is érinti, de úgygondolom, még is leginkább ebbe a topikba való:

A Macedón Köztársaság budapesti nagykövetsége jegyzékben közölte, hogy az országba beutazni, illetve az országon átutazni kívánó magyar állampolgárok az illetékes mecedón hatóságok döntése alapján 2005. július 15. és 2005. szeptember 15. között vízummentességet élveznek.

Forrás:
https://www.magyarorszag.hu/kozigazgatas/sajtokozlemenyek/macedonia20050719.html

# 32
Csilla80

Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#952 Üzenet linkje2005-07-22 13:13:55 

Szia!

Én is hallottam, sõt olvastam is: www.kulugyminiszterium.hu. 2005.07.15-2005.09.15-ig a magyarok vízummentességet élvezhetnek Macedoniában, ami azt jelenti, hogy így csak a kb. 5 EUR-s autópályadíjat kell fizetni. Ez remek hír, hiszen így jóval rövidebb lesz az út, az úti ktg-rõl nem is beszélve! icon_biggrin.gif

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#953 Üzenet linkje2005-07-22 13:19:25 

Csilla80 írta:
Szia!

Én is hallottam, sõt olvastam is: www.kulugyminiszterium.hu. 2005.07.15-2005.09.15-ig a magyarok vízummentességet élvezhetnek Macedoniában, ami azt jelenti, hogy így csak a kb. 5 EUR-s autópályadíjat kell fizetni. Ez remek hír, hiszen így jóval rövidebb lesz az út, az úti ktg-rõl nem is beszélve! icon_biggrin.gif


Mi az a jóval rövidebb? Szerintem nem sokkal rövidebb így sem. Inkább egyszerûbb így az út. Bár, ha jól emléxem korábban Macedóniában sem voltak túl vendégszeretõek a rendõrõk...
De hátha azóta megváltozott a helyzet.

# 34
Jocó

Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#954 Üzenet linkje2005-07-22 13:45:06 

Jó hírem van a Görögországba közúton utazóknak, 2005. július 15 - 2005. szeptember 15. között, a magyar állampolgárok, egyoldalú vízummentességgel utazhatnak a Macedon Köztársaságon keresztül.
http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/j.....tesseg.htm

# 35
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1119 Üzenet linkje2005-08-12 19:04:01 

Sziasztok!
Most jöttünk haza Paraliáról autóval, ha van kérdés szívessen válaszolok!

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1122 Üzenet linkje2005-08-12 19:20:29 

Anonymous írta:
Sziasztok!
Most jöttünk haza Paraliáról autóval, ha van kérdés szívessen válaszolok!


Írd le, amit fontosnak találsz, aztán majd biztosan jönnek a kérdések... icon_cool.gif

# 37
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1135 Üzenet linkje2005-08-13 15:35:12 

Sziasztok!
Tehát ami szerintem fontos:Szerb autópályadíjak:410,410,1070,250 dínár, A gázolaj a szerbeknél 60-62 dínár között van.Van két ömv kút mi ezeknél álltunk meg, illetve az utolsó kúton a mac. határnál. Kétféle gázolaj van, de mi csak az olcsóbbal találkoztun,a másik sehol nem volt.A mac. határnál nem tudtunk denárt váltani, csak az elsõ kúton,tehát az elsõ kapunál 3 eurót kellett fizetnünk.Oda vissza 400 denár az autópályadíj kb 6 euró.A szerb dínár 125 euró 10.000 dínár. Nekünk oda vissza 15.000 dínár kelett, de csak a szerbeknél tankoltunk.A mac. görög határon kifelé 5 órát álltunk, visszafelé a mac. szerb határon álltunk 3 órát.A görög határon az eu. sáv nincs kinyitva, de ha oda tudsz menni és mutatod az útleveled átengednek.Visszafelé röszkénél 3 km-es sor, tehát tompánál jöttünk át.Határ elött állítólagos gyorshajtásért 3000 ft büntetés, miden külföldit megbüntettek.Ha eszembe jut valami írok.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1137 Üzenet linkje2005-08-13 16:00:30 

Anonymous írta:
Sziasztok!
Tehát ami szerintem fontos:Szerb autópályadíjak:410,410,1070,250 dínár, A gázolaj a szerbeknél 60-62 dínár között van.Van két ömv kút mi ezeknél álltunk meg, illetve az utolsó kúton a mac. határnál. Kétféle gázolaj van, de mi csak az olcsóbbal találkoztun,a másik sehol nem volt.A mac. határnál nem tudtunk denárt váltani, csak az elsõ kúton,tehát az elsõ kapunál 3 eurót kellett fizetnünk.Oda vissza 400 denár az autópályadíj kb 6 euró.A szerb dínár 125 euró 10.000 dínár. Nekünk oda vissza 15.000 dínár kelett, de csak a szerbeknél tankoltunk.A mac. görög határon kifelé 5 órát álltunk, visszafelé a mac. szerb határon álltunk 3 órát.A görög határon az eu. sáv nincs kinyitva, de ha oda tudsz menni és mutatod az útleveled átengednek.Visszafelé röszkénél 3 km-es sor, tehát tompánál jöttünk át.Határ elött állítólagos gyorshajtásért 3000 ft büntetés, miden külföldit megbüntettek.Ha eszembe jut valami írok.


Esetleg tudnál mondani pontos útvonalat, utiköltséget, és hogy kb mennyi idõ az utazás a határokon való kényszerpihenõk nélkül?

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka

Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1140 Üzenet linkje2005-08-13 17:13:07 

Mi egy hónapja mentünk kifelé és szintén ilyen sokat álltunk a határokon a törökök miatt, bár mi még a Bulgárok felé kerültünk. icon_evil.gif Visszafelé jöhettünk volna MAC felé is, de nem ért el minket a jóhír.
Akkor a Jugoszlávoknál nehezen tudtunk gázolajat tankolni, aminek okára nem jöttünk rá. Visszafelé már ahol csak tudtunk tankoltunk, mindegy hol állt a mutató.
A rendõrök akkor is mértek mindenhol, de nem tapasztaltuk a külföldiekkel szembeni megkülönböztetést, sõt! Volt, hogy a rendõr kilépett, hogy leintsen, de ránk nézve mutatta, hogy menjünk tovább. Bár tény, hogy az autópálya miatt mi nõk vezettünk végig az országon icon_wink.gif , a sebességhatárokat hellyel-közzel betartottuk.

# 40
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1145 Üzenet linkje2005-08-14 08:03:39 

Sziasztok!
Egy 1.9-es Passat kocsival voltunk, nekünk az utiköltség kb:50.000 ft oda vissza autópályadíjakkal együtt!Az út oda határ nélkül kb.15 óra volt, vissza kb.10 óra.Kifelé nem léptük túl a sebességhatárokat, csak a mac.-nál.Visszafelé viszont keményen túlléptük a szerb autópályán.Az útvonalat az útirány.hu-ról töltöötük le.Nekünk nagyon bevált, majdnem tökéletes.

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1151 Üzenet linkje2005-08-15 07:03:54 

Anonymous írta:
Sziasztok!
Egy 1.9-es Passat kocsival voltunk, nekünk az utiköltség kb:50.000 ft oda vissza autópályadíjakkal együtt!Az út oda határ nélkül kb.15 óra volt, vissza kb.10 óra.Kifelé nem léptük túl a sebességhatárokat, csak a mac.-nál.Visszafelé viszont keményen túlléptük a szerb autópályán.Az útvonalat az útirány.hu-ról töltöötük le.Nekünk nagyon bevált, majdnem tökéletes.


Nem írtad, hogy hol voltatok Görögországban... Meddig volt 15 óra az utazási idõ...?

# 42
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1152 Üzenet linkje2005-08-15 08:23:47 

Csak Paraliára mentünk, mert pici gyerekekkel utaztunk.Az a baj, hogy a szerbeknél csinálják az autópályát, és a fele le van zárva.
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1339 Üzenet linkje2005-08-25 20:55:55 

Szia Vendég!

Engem érdekelne az út, hogy mennyit álltatok meg pihenni, volt veletek gyerek, milyen idõsek voltak, hogy birták a hosszú utat?
Szóval az árakon kivül mindent légy szí leírni.
Jövõre mi is mennénk autóval, idén nem mertük bevállalni. Társ autónk már van. Nálunk is kicsi gyerekek vannak, és ezért nagyon érdekelne a tapasztalat.

Elõre is köszönöm.

Üdv.

Kriszta

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35

Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1351 Üzenet linkje2005-08-26 09:11:32 

Este elfelejtettem megkérdezni még, hogy melyik apartmanba voltatok, volt-e beállási lehetõség, mennyire volt felszerelt, és mennyire votatok vele megelégedve?
Más kérdés hirtelen nem jut az eszembe egyenlõre.

Köszi elõre is.

Kriszta

# 45
Vendég

Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1379 Üzenet linkje2005-08-26 15:45:14 

Szia Kriszta35!
Az én fiam 6 hónapos volt, de volt velünk egy 2 egy9 egy 12 éves gyerek!
Minden gyerek jól viselte, bár a 2 éves kiütéses lett a melegtõl, mert nem volt légkondi a kocsijukban! Mi a szerbeknél az Ömv kútakon álltunk meg, mind a kettõben van pelenkázó helyíség, és nagyon tiszta.A mac.-nál nem álltunk meg, csak a határnál azt a pár órát.A görög oldalon a határ után az elsõ kútnál megálltunk, nagyon rendessek, a pici bébiételét is megmelegítették.A Despina hotelben voltunk, kocsival a ház elött lehetett parkolni, és lent volt egy helyiség ahova be lehetett zárni a strandcuccokat, és a babakocsit.Ha valami érdekel kérdezz!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 4 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu