Szálláshelyek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 481
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ajackel
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#83373 Üzenet linkje2008-10-19 22:07:45  Válasz a #83156. hsz-ra

Kedves Éva! Mi is ugyanebben az apartmanban laktunk, ott is, itthon is jegyzőkönyvet vettünk fel, ill. panaszlevelet küldtünk. Kártérítést kaptunk, ami ugyan nem feledteti a sok bosszúságot, de legalább úgy érezhettük, hogy figyeltek az utasokra. A leírásod alapján most megint úgy érzem, hogy nem
jó szó az odafigyelés, mert mi júliusban voltunk 3 hetet, és azóta is többször
kiadták, ugyanúgy a hibákkal együtt- hátha valaki nem vesz észre ebből semmit.Amikor első alkalommal írtam a panaszt a fórumra, valaki üzente is, hogy legalább kevesebbet tartózkodik az apartmanban.Ugye azért ez nem ilyen egyszerű?! Üdv:Ági

# 482
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyéva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83569 Üzenet linkje2008-10-22 11:35:31 

Üdv ajackel.Igen valóban dühitö dolog hisz az ember környezete kihat az érzelmeire is .Az tény hogy Tolo szép hely és igyekeztünk a lehetö legkevessebb idöt tölteni a szobában de amikor a legalapvetöbb dolgot sem tudod simán elvégezni lehet neked száz gyönyörü élményed !Én indulás elött megpróbáltam az irodánál apartmant cserélni mivel láttam hogy van még máshova is lehetöség .A hölgy kézségesen telefonált is de a válasz az volt vagy ide megyünk vagy itthon maradunk.És különben is semmi panasz nem érkezett az apartmanról tehát nem értik mit variálunk.Azt mondják az okos emberek a probléma csak akkora amekkorát csinálunk belöle és én próbálom is ezt szem elött tartani de tényleg nem egyszerü dolog! Az a baj hogy kiszolgáltatottak vagyunk az utazási irodának mert tényleg jó áron utaztatnak csak azzal nem vagyunk tisztában hogy ezért mi az a minimális dolog amit nyujtani kéne .De józan paraszt ésszel is az hogy amikor próbálnál aludni és a hütö zúg mint egy traktor ,a zuhanyzóban az ablakot mint a legót rakosgatnod kell,vagy a wc tetö felemelése után van egy másodperced hogy helyet foglalj,ha a rezsót használod olyan pozicióba kell tenned arra az idöre hogy hozzáférj szerintem böven kimeriti a minimális szolgáltatás tényét.Sajnos ezt a világot éljük a pénz beszél a többi pedig tizedrangú dolog !Mindenesetre igazad volt hogy kártéritést kértél !
# 483
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87445 Üzenet linkje2009-01-09 17:34:19 

Sziasztok!Szálláshelyek: www.hostelsclub.com
Magyar menü is van,rengeteg hely egész Göröghonban!Nézzetek rá!

# 484
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87451 Üzenet linkje2009-01-09 19:05:37 

Már lehet kérni idei árajánlatot és foglalni is lehet ezévre: http://travel.hellasz.hu/
# 485
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87463 Üzenet linkje2009-01-09 23:34:53 

Leptokárián volt már valaki? Érdekelne a Jannis apartman, idén

oda megyünk. Voltunk már a környéken Nei Porin és Paralián

szeretnénk vonatozni, át Platamonba, tudja valaki hányadik megálló

Leptokáriától Platamon talán az első?

# 486
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92904 Üzenet linkje2009-03-18 13:45:48 

bottakati írta:

Nem ismerem az utazási irodák belső világát, de nekem úgy tűnik, hogy a népszerű nyaralóhelyeken először a nyugat-európai utazási irodák foglalásait részesítik előnyben, utána jönnek a magyarok. Azok meg olyan szállásokat kapnak, amik már nem nincsenek annyira jó helyen, nem olyan szépek, jó felszereltségűek, stb. Ez abból is látszik, hogy a magyar utazási irodák által ajánlott legtöbb szálloda, apartman, stúdió a különféle szigetek honlapjain fel sincs tüntetve, mint esetleges jó szálláslehetőség. A másik szempont pedig szerintem az ár, az iroda előnyös áron lefoglalja, és jó kis hasznot rátéve értékesíti nekünk. Ez persze az én teóriám csak, de a tavalyi szállásunk ennek ékes példája volt. Van valaki esetleg, aki másképp tudja?
Bottakati


Ebben van igazság, bár szerintem ez nem a szállásadókon és másokon múlik, hanem kizárólag a foglaló irodán, hogy mivel elégszik meg.
6 éve utazom német utazási irodákkal, azóta láttam, hogy ég és föld van az apartmanok között, amikbe most kerülünk és amikbe magyar irodán át kerültünk és semmivel sem fizetünk több pénzt érte!!!!! Szóval nem annyira a pénz játszik. Amikbe mi voltunk az elmúlt években Görögotszágban, volt bennük széf, és mikro, kávéfőző stb...modernek, tiszták voltak. Nekem inkább az jön le az egészből, hogy mindki oda megy, amekkora az igénye, és szerintem a magyar irodák úgy gondolják, hogy a magyarnak kevés a pénze, beéri azzal a lepukkadtabb verzióval is. Kikereseik a legolcsóbb szállásokat, tök mindegy, hogy milyen. Szomorú.
Másrészt meg ha olcsót bérel az iroda, több pénzt le tud akasztani a befizetett pénzből...Ez kizárólag az irodák hibája. Mert jó apartman ugyanúgy van mindenütt, mint ahol a rosszba mennek a magyarok, csak meg kell találni.

# 487
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92907 Üzenet linkje2009-03-18 14:31:58  Válasz a #92904. hsz-ra Előzmény #92904

Andi,

nagyjából én is ugyanezt írtam a Naxos topikba... icon_smile.gif

Én egy árnyalatnyit jóindulatúbb (vagy naivabb? icon_smile.gif ) vagyok, és meghagyom azt a lehetőséget, hogy a magyar irodák talán azért igyekeznek olcsóbb szállásokat foglalni, mert szeretnék, ha több ember tudná kifizetni az útjaikat. Persze nem filantrópiából, hanem azért, mert így több kuncsaftjuk (=hasznuk) lehet.

Azért pl. az Attika Reisen katalógusában inkább hotelek szerepelnek, apartman csak elvétve egy-egy helyen, tehát nyilván árban is van egy ugrás.

Viszont abban nagyon igazad van, és én is éppen mostanában, a saját foglalásaim kapcsán gondolkodtam azon, hogy vajon az utazási irodák hogy válogatják ki, hogy mely' szálláshelyekkel kötnek szerződést? Miért pont a legbénábbakat választják ki, mikor vannak jobbak is? Mert ugyanannyi erővel, ahogy én találok magamnak jó ár/érték arányú szállást, ők is találhatnának, és nyilván jelentősen olcsóbb árat tudnának elérni, ha egész szezonra foglalnak több szobát, mint, én, aki pár napra foglalok egyetlen szobát.

És végezetül még egy dolog, amire viszont nincs mentség: hogy nagyon jól tudják, hogy milyen szobákat foglaltak, hogy mire számíthat a vendég, a katalógusban mégis a legcsilivilibb, direktbe tengerre néző szobát tüntetik fel, még akkor is, ha ők pl. egy darab tengerre nézőt sem foglaltak le egész nyárra...

Mondjuk szerintem eleve úgy kell olvasni a katalógust, hogyha oda van írva, hogy a szobabeosztást nem tudják garantálni, akkor az egyenlő azzal, hogy "vannak ugyan jó szobák is, de ha nálunk fizet be, akkor biztos, hogy a legelőnytelenebbet kapja". Ebben az esetben szerintem érdemes alaposan megszemlélni a katalógusban, de még inkább a neten a szálloda képét kívülről, azon nagyjából látszik, hogy hol, milyen elhelyezkedésű szobák vannak, és ha úgy gondolja az ember, hogy még akkor is szívesen lakna ott, ha a legrosszabb szobát kapná, akkor érdemes lefoglalni.

# 488
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Angica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
153 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92909 Üzenet linkje2009-03-18 14:53:22  Válasz a #92907. hsz-ra Előzmény #92907

Sziasztok!

Csak arról tudok nyilatkozni, ami itt nálunk, Sartin megy. Az otthoni utazási irodák (persze nem mindegyik) nyilván az olcsót szeretnék, vagy azt, ami a tengerparttól kicsit távolabb van, így ezen okból kifolyólag bérelheti olcsóbban. Persze, hogy nagyot szakítanak egy-egy szobán. Nagyjából 2000 Eurót ad egy otthoni utazási iroda egy szobáért, ami bőven vissza is jön neki már az elő- és utószezoni árakból. A másik oldalról viszont azt kell tudni, hogy az igazán igényes apartmanok nem utaztatnak irodával (bár ez alól is van kivétel), mert egyrészt iszonyat mit művelnek a turisták (nagyon lelakják a szobákat), másrészt pedig 2000Eurot nem egy egész szezon alatt keresnek meg egy szobával, hanem egy, másfél hónap alatt. Főszezonban, amikor 80-90Eurot is elkérhetnek egy-egy apartmanért (esetleg többet is), akkor az igényes (és pénzéhes) tulaj inkább maga szobáztat, mintsem odaadja egy magyar utazási irodának. Ha apartman tulajdonos lennék, eszembe sem jutna otthoni irodának kiadni a szobáimat. Magam szobáztatnék, és még letétet is kérnék, amit távozáskor persze visszaadnék, ha minden rendben lenne, mert tényleg szégyen, ahogy a turisták itt hagyják a szobákat.

# 489
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92912 Üzenet linkje2009-03-18 15:15:58 

Szia Haspók!

Igen, a német katalógusok nagy része csak szállodával van tele, nagyon nehéz apartmant találni ellátás nélkül (pedig erre is van igény), de eddig nekünk még 99%-ban mindig sikerült katalógusból megtalálni azt és általában nagyon olcsón és nagyon jót, ilyen volt pl. a santorinii, a samosi, a karpathosi pl.
És azt is el tudom mondai, hogy szerencsére, amit eddig foglaltunk német katalógusból, az mindig megfelelt a valóságban annak, aminek le volt írva. Sőt olyan is volt, hogy visszamentünk ugyanoda és akkor kértük, hogy ugyanazt a szobát adják és megoldható volt még az is. ...

# 490
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92922 Üzenet linkje2009-03-18 16:33:21 

Én is nézegettem már a német oldalakon, de eddig csak hotel ajánlatokat kaptam. icon_sad.gif
Szanna

# 491
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92924 Üzenet linkje2009-03-18 16:49:24 

Szia Szanna,
Van, hogy száz oldalt is át kell lapozzak egy 300 oldalas katalógusan, míg apartmant találok...de ha találok, az általában nagyon jó szokott lenni. A samosi olyan szép volt és ott a tulaj még adott névjegykártyát is, mondta, hogy privátban is lehet jönni hozzá, nem csak utazási irodán keresztül, hogy azon még erősen gondolkozunk, hogy oda még elmegyünk, főleg, hoyg akár télen is mehetnénk így privátban és nagyon szeretnék egyszer egy téli hetet kipróbálni egy szigeten.

Sokan azt mondják, hogy a szállás nem számít, mert ott csak aludni vannak. Nálunk nem így van. Nagyon számít, mert titkos vágyam egy ilyen helyen élni egy kicsit és amikor egy kellemes, szép, és nagyon szép környezetben elhelyezkedő, jól berendezett apartmant találunk, ott igazán otthon tudom érezni magam. Szeretem is beleringatni magam abba a hitbe a két hét alatt, hogy ott lakok, ott élek (én már csak ilyen álmodozó vagyok) és ha minden passzol, akkor nagyon kellemes emlékek szoktak megmaradni a szállásról, mint a nyaralás fontos részéről, ahol romantikus, kellemes kinti estéket töltöttünk el, borozgatás, kártyázás és a végtelen szabadság érzése mellett.
Én mindig nagyon sokáig keresgélek szállást, aminek a saját elképzeléseimnek kell megfelelnie. Ha ilyet nem találálok az adott helyen, akkor oda nem is utazom, hanem keresek más helyet.

Tudom, hogy nem egyedi ez a mizériám, mert pl. Kvalcsi is hasonlóan választ és még mások is innen. icon_smile.gif

# 492
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92925 Üzenet linkje2009-03-18 17:05:59 

vojandi írta:
Én mindig nagyon sokáig keresgélek szállást, aminek a saját elképzeléseimnek kell megfelelnie. Ha ilyet nem találálok az adott helyen, akkor oda nem is utazom, hanem keresek más helyet.


Nálam az elsőrendű szempont, hogy jó helyen legyen, azaz könnyen elérhetőek legyenek onnan azok a dolgok, amiket meg akarunk nézni. Tehát nem is a szállás maga fontos, hanem a település, ahol van. A második legfontosabb, hogy csendes, nyugis helyen legyen. A többi kritérium igazából már annyira nem számít. Ha van a számunkra elérhető árfekvésben olyan, ahonnan szép a kilátás, akkor azt eléggé preferálom, de horribilis összeget azért nem vagyok hajlandó fizetni. A berendezés pedig kb. az utolsó, ami minket érdekel, ez főként amiatt van, hogy én az évek során nem vettem észre, hogy az egyforma árú apartmanok berendezésében túl nagy különbség lenne...

# 493
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92926 Üzenet linkje2009-03-18 17:08:23 

vojandi írta:
És azt is el tudom mondai, hogy szerencsére, amit eddig foglaltunk német katalógusból, az mindig megfelelt a valóságban annak, aminek le volt írva. Sőt olyan is volt, hogy visszamentünk ugyanoda és akkor kértük, hogy ugyanazt a szobát adják és megoldható volt még az is. ...


Hát igen, van még hova fejlődni. icon_smile.gif Pont azon gondolkodtam, hogy vajon egy igen korrekt utazási iroda mennyire lenne életképes a magyar piacon...

# 494
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92927 Üzenet linkje2009-03-18 17:21:54 

Tudom, kicsit válogatós vagyok, nálam vagy húsz szempont áll a listán, aminek meg kell felelnie és ez elég nehéz. Több pénzt én sem fizetek, szóval még árban is meg kell feleljen az olcsónak. icon_smile.gif
A berendezésen nem azt értem, hogy milyen, hogy szép vagy ízléses stb., hanem hogy praktikus, pl., hogy volt kávéfőző vagy vízforraló stb... vagy hogy tágas-e vagy egérlyuk, ahol csak egy keskeny akasztós szekrény van és mondjuk nem lehet a böröndöt kipakolni (ez hosszabb ott tartózkodás esetán baromira zavaró, mert a végén minden úgy néz ki, minth a akutya szájából húzták volna ki) és hogy a bútor ne legyen olyan penészszagú, mint tavaly Koson, mert oda biztosan nem végyom mégegyszer vissza, az ilyen szállásra. icon_smile.gif háklis vagyok az biztos... icon_smile.gif

# 495
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92929 Üzenet linkje2009-03-18 17:33:17  Válasz a #92927. hsz-ra Előzmény #92927

Aha, hát nekünk a konyhai eszközök kapásból nem érdekesek, mert szendvicsnél komolyabbat nem "főzünk", kávéfőzőt pedig szoktunk vinni mindenhova. icon_smile.gif

Hogy mekkora a szoba, az szintén nem számít, annyi hely eddig mindenhol volt, hogy két bőrönd elférjen icon_smile.gif, ennél nagyobb térigényünk nem nagyon van, nem igazán szoktunk szétpakolni. Szóval csak a mininálberendezés kell: ágy, tűzhely, hűtő és fürdőszoba, ez meg általában mindenhol van.

A rossz szagot megértem, azt én sem szeretném, de szerencsére eddig megúsztuk...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 32 33 34 ... 36 37 38   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu