Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 31
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8120 Üzenet linkje2006-06-07 09:40:16 

Szia hallio!

Gartula!icon_smile.gif Mi is Thassosra megyünk nászútra, igaz mi csak júliusban, ezért nem tudok friss infókkal szolgálni még.

Nem akarok más fórumnak reklámot csinálni, de az Indexen van Thassos-i fórum, ott nagyon sok mindent leírtak már. Na de hogy itt is pörögjenek az események, beírok pár dolgot.icon_smile.gif

Ti hova mentek a szigeten belül? És utazási irodával vagy egyénileg?
Mi Potost választottuk, remélem jó döntés volt. A többiek segítettek dönteni.icon_smile.gif

Tavalyi árak:

ásványvíz: 0,5-0,7
tej: 1,4-1,7
Méz: attól függ hol.... én 1L= 6 Eur vettem(fenyõméz) helyi bácsitól.
kenyér: 0,6-1,5
sajt: borsos ára van: feta: 1 kg.: 10 eur 4 kg-os (Lidlben igazi görög) 25Eur, más sajtok is...kb. 10 dkg: 4-5 Eur
barack: 2-2,5
cseresznye volt kinn mikor voltunk 3,5
dinnye: 0,2-0,25
Sárga dinnye: 1/kg.
füge: 2-3

fakk1 ezt írta még tavaly:
"Alaphelyzet: minél közelebb vagy a tengerhez, annál magasabbak az árak. Ez Potosban akár kajánként 2-3 E is lehet az átmenõ út melletti kis taverna, ill. a tengerbarti (zsufi-hangos) kerthelység között.

Általában azt néztük, hogy a helyi kinézetû görögök hova térnek be. Sohase tévedtünk jókat ettünk elfogadható összegért.

Mythos sört ittunk 2-2,5 E között mozgott.
Frappé: 2,5 E
Limenariában suvlakit ettünk 4,5 E volt nény pálca. Ha elvitelre kéred szalvétában 2,5. Itt a parti sétály nyugati végé lévõ koktélbárban le lehet alkudni 1-1 E-t az árból. Frankó fagyit hoznak sárgadinnyében... Nem téveszted el, mert mindent csillagszóróval díszítve hoznak ki. Látványos icon_smile.gif)
Kinirában csak az út melletti kis tavernában voltunk (többször, mert a pasi németül jól beszélt) Nem volt olcsó, de kitûnõ kaját ad. muszaka 4,5 E sült szardinia 6,5 E
tzatziki 2,2 E.
Limenasban a kikötõ melletti vendéglõ soron sült hal 8 E, töltött paprika-paradicsom 6 E, tzatziki 2,8 E. Paradicsom salit kérj (bár feta nincs rajta) de az olcsóbb mint a görögsali 2,6 ill. 4.8 E

Utolsó este Kinira és Skala Potamia között lévõ Platánia Restaurantban ettünk birkasült, (amit forgatnak) 25 E / kg adagban 8,5 E steak 6,5 E muszaka 5 E polip sütve 7 E kagyló 6,5 E

Ha szénsavas ásványvizet akarsz soda-t1.5 E kérj, a mineral w. 1 E, náluk mindig no gas-os !!
ouzo 1.7-5.5 között mozog.

Mi Metaxát a a görög-macedón határon a duty-ban vettünk. 3-4 e vel olcsóbb, mint bárhol, de az olimpiára kreált12 *-os 8E-vel drágább volt, bár másik fajta dobozban volt, mint amit Thassoson láttunk 28 ill. 19.8 E

Mindenki árul mézet, és mindenféle gyümölcsöt, paradicsomot, még sárgarépát is tesznek bele. Legolcsóbban Panagiában láttuk a termplom felé egy õsöreg kis boltban, illetve szebb kivitelû üvegekben ua.ott egy sarki nagy kirakatos üzletben."

Motorbérlésrõl:
"Kölcsönözni lehet mindent. Bicikli 3-4 euró egy nap. Motor kb. 20 euró volt. Két személyes motor többe kerül. Autó 35 euró körül, de 3 napra és egy ráadás, vagyis 4 napra 100 euró. "


Egy német oldalon 2005 júliusi árakat találtam.

görög saláta 3,00-4,50 Euro
Koktél 4,00-5,00 Euro
Tsaziki 1,50 Euro
Moussaka 4,50 Euro
Souflaki 4,50 Euro
Cola (0,33 Liter) 1,20-1,80 Euro
Sör (0,5 Liter, Amstel, Mythos) 1,80-2,00 Euro
Ouzo 1,50-3,00 Euro
Retsina 2,00 Euro

Remélem tudtam segíteni!icon_smile.gif
Üdv.
Huelva

# 32
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8121 Üzenet linkje2006-06-07 09:44:08 






# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8123 Üzenet linkje2006-06-07 10:38:23 

Szia hallio !
Én 2003-ban voltam Thassoson. Csodálatos hely. Limenasban volt a szállásunk, a Zeusszal mentünk. A helyi busszal át mentünk Potamiába, és Panagiába. Ezek szinte érintetlen hegyi görög faluk, csodálatos régi templomok, és házak vannak. Ha tovább mentek Skala Potámiába, ez a hegyi falu üdülö része. Nagyon szép tiszta a vize. Érdemes felkeresni.
Juhi

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8136 Üzenet linkje2006-06-07 13:04:09 

Huelva, nagyon szépek a képek. Ezek nekem is mind megvannak az albumomban, saját képeim, de nem ilyen szépek a színek....Olyan jó emlékezni. Nekem is Thassos a kedvenc helyeim közé tartozik és szeretnék még valamikor visszamenni, de jelenleg több mint tíz mésik görög hely áll a listánkon, így tíz évig biztosan nem jutok vissza Thassosra. icon_sad.gif

Aki az idén utazik, jó lenne, ha írna beszámolót. Érdekel, hogy másnak hogy tetszett a sziget... Engem elvarázsolt.

Andi

# 35
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8307 Üzenet linkje2006-06-09 10:35:48 

Szia Vojandi!
A képek dícsérete nem engem illet sajnos, a neten találtam õket. Már szerintem minden képet láttam Thassosról.icon_smile.gif A tieid is megnéztem, nekem nagyon tetszettek. A beszámolót is olvastam, kinyomtattam esténként néha elolvasom, amikor már nagyon Thassosra vágyom. Szerintem mi sem fogunk benne csalódni.icon_smile.gif
Te megfordultál Potosban? Tudsz esetleg mondani róla valamit? Gondolkodtunk egy ideig, hogy melyik települést válaszzuk, végül Potos mellett döntöttünk. Állítólag ott jó a part is, és azért van élet is. Bár biztos, hogy kirándulunk erre-arra. Tervezzük, hogy a fõvárosba busszal, és egy nap mindenképp bérelünk kocsit is, de lehet, hogy többre. Ezt majd ott meglátjuk. Kavalába is elmegyünk biztosan és talán egy hajókirándulásra. Szóval a program nagyjából hasonló lesz, mint Nektek volt.
Én is mindenképpen szeretnék majd beszámolót írni, ha megjöttünk.

Üdv. Huelva

# 36
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8308 Üzenet linkje2006-06-09 10:59:14 

Itt elég sok kép van a szigetrõl. Nosztalgiázni és kedvcsinálónak.
http://www.travel-infopoint.de/cgi-bin/slideviewer/slideviewer.cgi
Huelva

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hallio
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8314 Üzenet linkje2006-06-09 11:41:11 

Köszönöm huelva, rengeteget segítettél!
A képek meg tényleg gyönyörûek!
Az a helyzet, hogy mindketten elõször megyünk Görögországba, Thassost pedig teljesen "véletlenül" választottuk. A Bella tours-szal megyünk, az esküvõ miatt nem volt energiánk az egyéni utat megszervezni,. majd írok élménybeszámolót, ha hazatértünk. Én ráadásul még sosem voltam utazási irodával, mindig stoppal jártam vadkempingezni horvát és Olaszországba, de a férjem nászútra nem ezt a stílusú utazást preferálta.
És teszek fel majd friss képeket-feltéve, ha sikerülnek....

# 38
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8317 Üzenet linkje2006-06-09 11:56:41 

Szia Hallio!
Érezzétek nagyon jól magatokat!icon_smile.gif Mi is hasonló cipõben járunk. Szintén a Bellát választottuk (úgyhogy majd számolj be róluk is légyszi, én még nem utaztam velükicon_smile.gif, nem akartunk most bajlódni mi sem az egyéni szervezéssem, gyõzött a "kénylem". Amúgy én is inkább egyénileg szeretek menni, nekem ugyan a jó öreg vonat jött be fél Európán keresztül.
Rögtön az esküvõ után mentek? És a szigeten belül hova?
Mi már voltunk külön-külön Görögországban, amikor még nem ismertük egymásat. Én kétszer is (csak), de azt hiszem Görögországgal nem lehet betelni. Annak ellenére, hogy nem a "leg görögösebb" helyeken voltam, ahoyg szokták mondani. Szerintem biztosan jól fogjátok érezni magatok, no meg hát amúgy is nászút.icon_smile.gif Repülõvel mentek vagy busszal? Vagy kocsival? Igaz nem tudom egyáltalán a Bella szervez-e repülõs utat Thassosra.
Én már pár éve kinéztem magamnak Thassos, de aztán mindig máshova mentünk, nem is Görögországba. De most végre.icon_smile.gif
Nagyon várom a képeket és a beszámolót!
Bocs, hogy ennyit "beszéltem".icon_smile.gif

Huelva

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8325 Üzenet linkje2006-06-09 12:55:58 

Szia Hallio és Huelva!

Mi is a Bella Toursszal voltunk. Tök korrektek voltak. Mi azért választottuk Thassost akkor, mert csak buszos útra futotta és mindenképpen szigetre akartunk menni, Korfu meg már ki volt lõve icon_smile.gif
A fényképeim alapján nagoyn megtetszett az egyik barátnõmnek is és elmentek tavaly õk is egy hétre. Õk Potosban voltak. Szóval, én nem voltam Potosban, nem tudok róla írni. Annyit tudok, hogy õk nagyon dícsérték a partot, azt mondtáák, hog ykét strandrész van, egyik homokos, másik kicsit kavicsos. Potos nem nagy, de azért van élet benne. Õk ia bellával voltak, de nem tudom már a szállásuk nevét. Sajnos nincs internetjük, mert különben összehoználak velük, hogy meséljenek.

Huelva, tök meglepõdtem azon, hogy te többször is olvasgatod a leírásomat, mert hát végülis egy vadidegen ember (nem csak élményei, hanem) nyûgjei vannak leírva.

De én is így vagyok: minél jobban közeledik az utazás, annál többet akrok az adott helyrõl tudni, hogy szinte lássam is a szemeim elõtt, mi hogy néz ki, ezért én is felkutatok mindent, amit csak tudok icon_smile.gif
Biztosan nagyon tetszeni fog mindkettõtöknek a sziget!!!

Andi

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8337 Üzenet linkje2006-06-09 14:28:20 

Szia Huelva!

Megnéztem azt a német oldalt, mit írtál, nagyon jó, köszi! icon_smile.gif Nagyon jó kéepek vannak fent.

andi

# 41
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8475 Üzenet linkje2006-06-12 14:53:08 

Szia Andi!

Mi is hasonló indokok miatt választottuk Thassost. Igaz már évek óta szemezek vele. Korfun pedig voltunk már mi is, ott is busszal, de azt soha többet nem vállalnám... nem sokon múlt, hogy hazaértünk...
Köszi a pár apró infót Potosról. Ha esteleg még mondna pár szót Potosról a barátnõd, szívesen venném. Az apartmanunkról nem sokat tudok, igazából már csak oda volt hely, hirtelen még a neve sem jut eszembe, aztán már nem akartunk tovább keresgélni, egyénileg meg most nem volt kedvünk szállást keresgélni.

Amúgy a leírásod tö jó, és jó olyan ember sorait olvasgatni, aki már volt ott. Teljesen meg tudok õrülni a nyaralástól, legszívesebben már most indulnék, és ha beszámolókat olvasgatok, elgalább egy kicsit el tudom képzelni.icon_smile.gif És persze azt is jó olvasni, hogy jól éreztétek magatokat és jó nyaralás volt, annak is tudok örülni.icon_smile.gif Te az idén merre mész?

Üdv.
Huelva

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8487 Üzenet linkje2006-06-12 17:08:21 

Szia Huelva!
Mi is Potoson leszünk július utolsó hetében, a Margarita apartmanban. Ti júliusban mikor mentek? Ha elõbb, szívesen fogadnék információkat!
csu

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8488 Üzenet linkje2006-06-12 17:31:40 

Üdv. mindenkinek aki Thassosra megy idén.Nekem lenne egy kérésem:nézétek meg lehet-e biciglit bérelni és mennyiért-1 napra és több napra.Köszönöm.
# 44
Kijelentkezve--
-törölt nick 2276
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8494 Üzenet linkje2006-06-12 18:31:06 

Szia csu!

Mi is július utolsó hetében leszünk Potoson, júl. 24-én indulunk. Mi az Iriniben leszünk. Úgyhogy egyszerre fogunk élményeket szerezni a szigetrõl.icon_smile.gif Ti is Bellával mentek? Vagy egyénileg?

édes, Bicilkivel kapcsolatban én már érdeklõdtem a másik fórumon, azt mondták, hogy lehet kölcsönözni, de árakat nem említettek úgy emlékszem.


Üdv.
Huelva

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8497 Üzenet linkje2006-06-12 18:43:42 

Szia Huelva!

Azt hiszem, a barátnõmék is az Iriniben voltak, ha gondolod, priviben megadom a telefonszámát és akkor szólok neki, hogy fel fogod hívni...

Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 4 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu