Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 391 392 393   >
Üzenet
  Ferrari | #3231 Üzenet | 2005-11-11 18:58:56 |
A kerekded alakú platán-, tölgy-, gesztenyefák és fenyvesekkel borított smaragdzöld sziget Kavalától 10 km-re fekszik. Fõváros Limenasz (Thaszosz) közelében érdekes régészeti emlékeket találunk.
A sziget arany és márványbányáinak , finom borának és olajának köszönhetõen virágzó kultúrájú , tengeri hatalommal bíró városállam lett.
  Jox | #3237 Üzenet | 2005-11-14 14:23:05 | A "Metalia Beach", Limenaria közelében
  Ferrari | #3238 Üzenet | 2005-11-15 20:38:48 |
Limenhária ma már forgalmas üdülõhely, ahol böven akad olcsó szálláshely. A századfordulón érckikötõ volt, amelyet német bányamérnökök alapítottak.
  Andra | #4446 Üzenet | 2006-01-13 13:48:43 | Re: Thasszosz
kvalcsi írta:
Szia Andi!
Thasszosz egy gyönyörû sziget, nem bánod meg, ha odamentek nyaralni. Gyönyörû zöld, kristálytiszta tenger. A part nagyon változatos, van finomhomokos, kavicsos, sziklás része is. Egyes helyeken búvárkodni is lehet. Kevesebb a túrista, mint a felkapottabb szigeteken. 2003-ban voltam ott utoljára, akkor az árak kb. a szárazföldivel voltak egyformák, sok más görög szigettel ellentétben.
Üdv.:


Sziasztok!

Megnézegettem a képet, tényleg csodálatos hely Thassos!!!!! icon_eek.gif
Tervbe is volt véve a kis sziget, de tõlünk Debrecenbõl senki nem indít oda utat. icon_cry.gif
Dias Zeuszék igen, de csak Limenasba, de attól félek, hogy túl zsúfolt és zajos. Jobban örültem volna valami kis nyugisabb helynek. Így valószínüleg kimarad Thassos, bármennyire is tetszene. icon_cry.gif
  Vojandi | #4450 Üzenet | 2006-01-13 15:12:56 |
Szia Andra!

Mi Limenasban voltunk és egyáltalán nem zajos és abszolút nem is zsúfolt. És gyönyörû szép! A régi kikötõ környéke még abszolut olyan érintetlen görögös hangulatot áraszt. Én 2002-ben jártam ott és akkor azon a nyáron, minden héten csak két három busznyi magyar és pár repülõnyi skandináv nyaralt az egész szigeten elosztva. Szóval alig volt külföldi.
Olvasd el az utazási beszámolóm elsõ oldalait, ahol Limenast részletesen leírom. Ott sok infóra lelhetsz, könnyebb lesz dönteni.
Én nem mennénk Thasszoszon semmi más helyre, ha mégegyszer mennék, csakis Limenasba, mert a többi hely még túl kicsi, és csak pár ház áll a semmi közepén (leszámítva Limenáriát és Potoszt).

Andi
  Kiscsillag | #4838 Üzenet | 2006-01-28 14:23:26 |
Thasszosz elsõ gyarmatosai feltehetõen föníciaiak voltak, akiket Parosz sziget gyarmatosai szorítottak ki. Letelepedve Thasszoszon elüldözték a thrák õslakosokat. Gazdag polisz volt, köszönhetõen aranybányáinak.
Thasszosz sok emlékmûvel dicsekedhet. Köztük a jelentõsebbek:
Artemisszion: Az i. e. VII. századból valók az Artemisszion maradványai.
Bazilika:Az i. sz. V. században épült az ókeresztény bazilika.
Dionüszosz szentély: Az i. e. V. századból való.
Glauikosz emlékmû: Az i. e. VII. századból származik a hiposztil csarnok szomszédságában.
Hiposztil csarnok: Eredetileg olyan templomokoszlopcsarnokát jelenti, melynek mennyezetét oszlopok támasztják alá. Ez a csarnok a sziget legrégebbi építészeti amléke.
Poszeidón-szentély: A Szekeres kapu mellett látható az i. e. IV. századból való szentély.
Szekeres kapu: A i. e. V. századból való, mely Artemiszt ábrázolja harci szekerén. (Nem messze tõle fennmaradt egy másik kapu is, amely négy alakot ábrázol, többek között Hermészt.)
Szilénosz kapu: Az i. e. V. századból való, melynek dombormûve Szilénosz istent örökítette meg.
Theóroszok átjárója: Az i. e. V századból való kapunál fogadták a lakosok a külföldi személyeket, küldöttségeket. A küldöttségek nevét megörögítõ feliratokat szintén a Louvre-ba vitték.
Városfal: Az i. e. V században épült a várost övezõ védmû is, amelyet azonban jórészt Xerxész, aki i. e. 480 körül elfoglalta a várost, leromboltatott. De a perzsák elvonulása után helyreállították a falakat.
  Jox | #6796 Üzenet | 2006-04-28 10:53:55 |
  Balazsh | #6800 Üzenet | 2006-04-28 13:33:19 |
Ez Golden Beach.

Itt foglaltunk szállást a Hotel Pontios-ban. https://www.pontios-thassos.gr/htmlhu/index.htm
Ott leszünk 06.26 - 07.10-ig.
  Jox | #7266 Üzenet | 2006-05-19 11:38:10 | Thassos
  Urbia | #7270 Üzenet | 2006-05-19 12:22:57 |
Sziasztok!
Mi július 9-én indulunk Skala-Potamia-ba, ha valaki ebben az idõben jön érdekelné-e egy kocsikaraván?
Szeretnék segítséget kérni az útvonalkiválasztás miatt. Merre érdemes indulni stb. Köszi
  Jox | #7271 Üzenet | 2006-05-19 12:26:43 |
urbia írta:
Sziasztok!
Mi július 9-én indulunk Skala-Potamia-ba, ha valaki ebben az idõben jön érdekelné-e egy kocsikaraván?
Szeretnék segítséget kérni az útvonalkiválasztás miatt. Merre érdemes indulni stb. Köszi


Tapasztalatok / Autóval Görögországba:
https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=21
Közös utazás, szálláshely / Autóval megyünk:
https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=28
  Urbia | #7273 Üzenet | 2006-05-19 12:37:26 |
Köszönöm szépen!
  Vojandi | #7357 Üzenet | 2006-05-22 13:06:31 |
  Vojandi | #7358 Üzenet | 2006-05-22 13:10:21 |


Bocsi a rossz minõségért, ezek a képket képeslapból vannak voltak egykor bescannelve.
Andi
  Hallio | #7981 Üzenet | 2006-06-04 16:02:29 |
Sziasztok!

Két hét múlva indulunk NÁSZÚTRA Thassosra.
Szállás, utazás már megoldva, már csak az árak érdekelnének-ha tudna ebben valaki segíteni.
Az a terv, hogy robogóval barangoljuk be a szigetet.
Ehhez pénzen kívül kell valami? És pénzbõl mennyi?
Kaja-pia árak milyenek? Boltban és tavernákban egyaránt érdekelne.
Elõre is köszi!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu