Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 4831
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225992 Üzenet linkje2015-01-11 17:21:17  Válasz a #225975. hsz-ra

Szia Black90! icon_smile.gif

Véleményem szerint görög szigetben csalódni nem lehet, és ezt a hármat így objektíven összehasonlítani sem. Más-más fő preferenciákkal rendelkeznek, és pont a másságukért szeretjük őket.
Azt tanácsolom, hogy ha már kinézted Thassost, akkor ismerd is meg kicsit, tudd meg mit kínál. Csalódni csak az szokott, aki mást vár el egy helytől, mint amit kínál. icon_wink.gif
Tehát, ha nem Zantét és Lefkadát vágyod Thassosban, akkor imádni fogod. icon_lol.gif
És készíts listát a megnézendőkről, saját fontossági sorrendetekben, mert rövid lesz a nyaralás arra, hogy mindent lássatok.
Jó felkészülést addig is, amíg el nem jön az indulás napja! icon_smile.gif

És persze konkrét kérdés esetén találsz itt lelkes segítőket!

# 4832
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226017 Üzenet linkje2015-01-12 13:39:56 

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Thassoszon Skala Potamiasba lassan vagy hirtelen mélyül a tenger? Mi a neve a leghíresebb tengerpartoknak, és hogy fakultatív programon keresztül hajóval vagy Potamiasból busszal el lehet e jutni ezekre a helyekre?. Igazából Kefalóniával és Thasszosszal szemezek még nem döntöttem el mi legyen. Kefalóniáról már elég sokat tudok, de Thassoszról semmit. Ha Thassos lesz akkor valószínűleg az Apollonnal lesz.Persze olvasgatok a fórumon, de mindent nem lehet megtalálni. Jogosítványom nincs tehát autó és motorbérlés nem jöhet szóba. Tavaly Lefkadán voltam rengeteg segítséget kaptam a fórumon, és gyönyörű volt nem csalodtam. Előre is köszönöm és mindenkinek kellemes szép napot! Az is érdekelne, hogy hajókirándulás keretén melyik strandokat lehet megnézni.Köszönöm

# 4833
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226018 Üzenet linkje2015-01-12 13:50:25 

Sziasztok!

Még az is érdekelne ,hogy van e tengerparti sétánya? És milyen az éjszakai élet vannak e tavernák ,bárok, koktélozók? Nem kimondottan discókra gondolok azok nélkül én már jól megvagyok. Köszönöm

# 4834
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
VAlexa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226019 Üzenet linkje2015-01-12 14:28:42  Válasz a #226017. hsz-ra Előzmény #226017

Szia!

Thassos-on a tenger 5 métert sétálsz be akkor ér derékig körülbelül, De szerintem elég gyorsan mélyül.
Thassoszon a Skala Potamias a legnagyobb tengerpart, de délre a Paradise Beach az amiről sokat beszéltek, hogy az mennyire jó. Meglátogattuk ezt a strandot is tavaly, de nem volt szerintem túl nagy különbség a két strand között.
Busz jár a szigeten és ahogy tudom meg is áll minden fontosabb helyen. Ha az Apollon Travellel mész, van egy nagyon kedves idegenvezető ott, aki minden információt el tud mondani neked, ill. az oldalán nagyon sok információt kaphatsz a szigetről. A weboldala a következő:
http://www.thasos.hu/
A tengerparton van sok bár és étterem is, este egész jól beindul az élet ott is.
Ha szerettek túrázni, akkor érdemes felmászni az Ypsariora, ez egy 1200m magas hegy, egy jó 5 óra alatt fel lehet érni, de túracipő erősen ajánlott! icon_smile.gif
Az Apollon travel szervez fakultatív kirándulásokat is, melyről az említett idegenvezető hölgy tájékoztat. De előre meg is tudod nézni, hogy mik ezek, ha letöltöd az Apollon travel oldaláról a 2014-es katalógust és rákeresel a Thassos oldalra, ott fel van tüntetve minden kirándulás.
Ha kérdésed van szólj nyugodtan, képekkel is szolgálhatok, mi tavaly voltunk Thassoson. icon_smile.gif

# 4835
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226028 Üzenet linkje2015-01-12 16:31:54 

icon_biggrin.gif Nagyon szépen köszönöm az információt! Ha be tudnál linkelni pár képet, amely strandon jártál és fel is lenne tüntetve alatta, hogy konkrétan melyik tengerpart nagyon megköszönném. Tudom fent van egy csomó fényképalbum, de ha nincs alatta feltüntetve melyik tengerpart akkor nem tudom melyek azok, amit még véletlenül sem szabad kihagyni. Én tavaly konkrétan úgy szerettem bele Lefkadába, hogy megláttam Porto Katsikit és szabályosan beájultam már csak a fénykép láttán is.Persze nem is hagytam ki mikor ott voltam a lélegzetem is elállt. Viszont Nydri partja nem volt a legszebb, de viszont a szigetek látványa a tengerben azért szép volt. Szóval szivesen fogadom maga Skala Potamias tengerpartjáról is készült képeket, jogosítvány autó híánya miatt azért az időm nagyobb részét ott fogom eltölteni. De viszont 2-3 strandot nem hagynák ki , ami Thassosznak jelképe és a híres partok közé tartozik, és amit autó nélkül is meg tudnék nézni.Köszönöm
# 4836
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226032 Üzenet linkje2015-01-12 16:54:25  Válasz a #226018. hsz-ra Előzmény #226018

Szia Borzi!
Rengeteg szép part van a szigeten, ezek közül sokat érint a fakultativ hajókirándulás, vagyis sok helyen kiköt a hajó, vagy netán elmentek mellette.
Talán kiemelhető a Paradise beach (homokos nagy hullámos), a kis-és nagy Márványpart, Alyki beach (az ókori márványbányával), Tripiti (szintén nagy hullámok, viszont kavicsos)Makryammos (fizetős, de nagyon szépen kiépitett strand és szerintem valamilyen helyi busszal is megközelithető).
Ezeken kivül még rengeteg szép part van, kinek-kinek izlése szerint. icon_smile.gif

Skala Potamia tengerpartja, a Golden beach lassan mélyülő, sok helyen napernyővel és napágyakkal (csak fogyasztani kell valamit és ott lehettek egész nap). Este van a parton inkább nyüzsgés, tele vannak a tavernák, sok helyen élő zene szól, be lehet ülni a koktélbárokba, vagy mehettek bazározni.
Az én albumaiban feliratozva vannak a képek, ha gondolod nézz szét, katt itt a nevem alatt.

# 4837
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226033 Üzenet linkje2015-01-12 17:03:52  Válasz a #226028. hsz-ra Előzmény #226028

Golden beach:


Azért ez a neve, mert aranyszinűen csillog a homok a vizben. icon_smile.gif

# 4838
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226034 Üzenet linkje2015-01-12 17:08:13 

Köszönöm szépen , nem győzöm hálálkodni annyi segítő ember van a fórumon. Megnézem az albumod, sajnos hívtam nemrég az Appolont és már június eleji időszakban nincs hely.Őszintén szólva teljesen ledöbbentem, hihetetlem még ,csak Január van. Azért köszönöm szépen azért továbbra sem fogja vissza senki az infókat szivesen fogadom őket. Akkor is ha már idén esetleg Kefalónia lesz, de akkor jövőre biztos Thassosz ,ha nem jön közbe valami. icon_smile.gif Köszönöm
# 4839
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226035 Üzenet linkje2015-01-12 17:16:39 

Ez gyönyörű most látom a képet, amit belinkeltél, ez a Golden beach ott van ,ahol az Appolon szálása Skala Potamiába,? Ez nagyon szép, nekem ez nagyon tetszik. Ilyen a víz szine igazából is? Álltalában megszoktam, hogy az igazán gyönyörű tengerpartokért mindig menni kell, sosem ott szoktak lenni ,ahol a szállás. Minden hova én sosem tudok elmenni nincs jogosítványom és sajnos ezért vannak helyek ,amiket csak képeslapon látok. De ha ez ott van ahol a szállás akkor nagyon tuti nekem tetszik. icon_biggrin.gif
# 4840
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226036 Üzenet linkje2015-01-12 18:10:12  Válasz a #226035. hsz-ra Előzmény #226035

Igen, valóban ilyen szép a tenger szine a szállásnál, sőt tovább megyek: az egész szigeten szebbnél szebb színben pompázik a viz, ahogy előttem már Hidalgo is mondta.

Már nincs az Apollonnál hely? És az Aeolusnál nem kérdezted? Ők is utaztatnak Thassosra.

# 4841
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226040 Üzenet linkje2015-01-12 18:52:36 

Június elejét kérdeztem akkor már nincs. Június végén van, de az árba már jóval több, amit felárral már nem nagyon tudnék kifizetni. Az Aeoulosnak lehet van, de az meg megint húzós felárral, mert hoszabított turnus nem egy hét árban már az elég sok. Egyedül utazom ezért nekem a felárat is be kell számítani.Köszi szépen szép napot! Igaz tavaly Lefkada nekem kapóra jött utolsó pillanatokban, last minute volt és pont felár nélkül, az volt az engedmény, szerintem valaki vissza mondta a helyet.
# 4842
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226092 Üzenet linkje2015-01-15 16:07:32  Idézet innen: #205369

Viszont a Golden Beach közepe még főszezonban is egész nap élvezhető, itt mindig kevesen voltak, ezért is vált kedvencünkké a szállásunk előtti partszakasz, s nagyon ajánlom mindenkinek, aki Thassos egyik legszebb partján szeretne lakni, de nem vágyik tömeges élményre még augusztusban sem: https://www.sunrise-studios.gr A part közvetlenül a stúdió előtt keskeny és kavicsos, de 2-3 lépés a vízben és már puha homok mindenhol. icon_smile.gif




Szia balázsbea!

Az általad említett Sunrise apartmanba hol foglaltál? Közvetlenül a honlapjukon, vagy valamelyik netes "booking.com" szerű oldalon?

Tavaly Lefkadán voltunk (fantasztikus hely!!!), idén lehet bepróbálkoznánk Thassos-szal. Még a Peloponnészoszi-félszigetet is kinéztem, de még nem döntöttem el, h mi legyen.

# 4843
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226100 Üzenet linkje2015-01-15 21:04:41  Válasz a #226092. hsz-ra Előzmény #226092

Szia accord!

Közvetlen a tulajdonosnál, nagyon segítőkész és mindig gyorsan válaszolt az e-maileimre. Érdemes tengerre néző szobát kérni, fantasztikus a kilátás, megéri az árát! icon_smile.gif

# 4844
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226116 Üzenet linkje2015-01-16 11:07:38  Idézet innen: #226100

balazsbea írta:
Szia accord!

Közvetlen a tulajdonosnál, nagyon segítőkész és mindig gyorsan válaszolt az e-maileimre. Érdemes tengerre néző szobát kérni, fantasztikus a kilátás, megéri az árát! icon_smile.gif



Köszi, ránézek erre is! icon_smile.gif

# 4845
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226141 Üzenet linkje2015-01-16 23:42:24 

Olvasgatom itt a hsz-eiteket (már vagy 100 oldalt sikerült), és sokan ajánljátok a Skala Potamia partszakaszt. De ott ahogy nézem, két település van, Chrisi Akti, és Chrisi Ammouida. Melyik rész a jobb, szebb, tisztább? Vagy ezek olyan közel vannak, hogy teljesen mindegy hova megyünk?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 322 323 324 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu