Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 5026
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Toleráns
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229569 Üzenet linkje2015-05-31 18:57:31  Válasz a #229566. hozzászólásra

Szia Ágica!
A sziget csoda szép és Vicosznak is igaza van, hogy sajnos sok helyen szemetes és ezt elsősorban a turistáknak is köszönhető. Skala Potamia egy kellemes kis parttal rendelkező település az Ó falu Potámia meg maga egy kis gyöngy szem. Érdemes begyalogolni esetleg ide még kerékpárral is át lehet menni. A part homokos lassan mélyülő a kék szinte minden árnyalatát meg mutató néha tükör síma néha pedig hatalmas hullámokkal ámulatba ejtő. ezen a szigeten ha kicsit beljebb megyünk még érintetlen a természet itt még sok sok csodaszép kép tárulhat elénk pl az Ypsarióról ( ha van elég erőnk a csúcsig eljutni)
A településen egyetlen pékség van de a boltokban is reggelente mindig van friss pék áru.Délután már sajnos el fogyott mindig de gondolom ez szezonban majd másként lesz.Sok helyen lehet gyümölcsöt is venni, és a boltok árukínálata is megfelelő. Sajnos a fakultatív programok még nem nagyon indultak be , pedig gondolni kellene azokra is akik nem tudnak sem autót sem robogót bérelni. A tömegközlekedés elég bizonytalan , a menetrend inkább csak tájékoztató jellegű. Azért így is el lehet jutni a fővárosba Limenasba és a busz állomás pont a komp kikötővel van szemben. Innen elindulva a kikötő végéről lehet fel jutni az Akropoliszként emlegetett ókori szinházhoz. Itt jelenleg is fel újítanak, de azért érdemes a sok sok lépcsőt meg mászni mert a panoráma lélegzet elállító.Ha Skála Potamiából ellenkező irányba indulsz el busszal , ( a Pontios előtti megállóból) akkor Kinira felé el juthatsz a Paradissos beachra illetve kicsit tovább ( azt hiszem még 2 megállónyira) van Egy kolostor Móni Archangéliou. Nagyon szép !Ági az idegen vezető minden kérdésedre kimerítő választ fog adni csak fordulj hozzá bizalommal. a lehetetlent is megoldja , persze a csodákra még Ő sem képes. Én gyrost több helyen is ettem, most még véleményt nem tudok mondani mert egyformán jól esett mindenütt. A háziak péntek esti vendéglátása is igazi görög vacsora volt, salátákkal grillezett fetával oliva bogyóval mint előétel és kecske pörkölt tésztával(?) Nagyon finom volt szívüket lelküket bele adták a vendéglátásba.
Angolul jól beszélnek de a magyar szavakat is meg értik segítőkészek , barátságosak. Az apartmanok szépek , tiszták bár kevésbé felszereltek. Csak az alapok vannak evőeszköz , pohár bögre tányér 1 serpenyő egy lábas, tészta szűrő. Fakanál nincs. A földszinti apartmanok előnye , hogy nem kell mindig meg mászni a második emeletet de kicsit sötétek. Olyan fél szuterén jellegűek.takarítani szinte minden nap jöttek és ágyneműt is cseréltek félidőben. A hűtőnek van fagyasztó része is , és működik is. A parton viszonylag kevés az árnyékos rész így később érdemes lesz napernyőt bérelni. Mintha azt mondta volna Ági, hogy a bérlés árát le lehet fogyasztani. Most még senki sem szólt ha elfeküdtem a napágyon.A parton végig lehet sétálni egészen Skala Panagiáig. Persze van ahol bele kell menni a tengerbe is és csak a kavicsokon tudsz tovább menni.
A buszos út sem annyira mumus. Az Apollonnál lehet venni ülőhelyet ha van kedvenc helyed amit szeretnél kiválaszthatod és akkor természetesen felárért de a tied lehet. Sokféle ember utazik busszal, de ha az ember toleráns akkor sok kellemetlenségtől óvhatja meg magát. A leg több utas elfogadja, ha nem saját autóval megy akkor el kell viselnie , hogy az út során nem egyedül utazik és alkalmazkodni kell. Komoly viták alakulhatnak ki ha beszólásokkal , csak azért is magatartással van valaki megáldva. Én mindig a békésebb megoldásra törekszem. Ha nincs kedvem beszélgetni fülhallgatóval zenét hallgatok és nem irigykedem ha baráti társaságok jó kedvűen viccelődnek .
Ha van még kérdésed kérdezz!!!!!!!!! ha tudok válaszolok!!!!!
Udvariasságot kellemes modort csak attól várhatok el akivel szemben én is az vagyok.

# 5027
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229570 Üzenet linkje2015-05-31 19:25:55 

Giota Apartmanban már szállt meg valaki Thassoson?
# 5028
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229573 Üzenet linkje2015-05-31 20:45:14  Válasz a #229569. hozzászólásra Előzmény #229569

icon_smile.gif Efharisto icon_smile.gif
# 5029
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229575 Üzenet linkje2015-05-31 21:02:58  Válasz a #229570. hozzászólásra Előzmény #229570

Megnéztem az apartman képeit, nagyon szép! icon_smile.gif Nem közvetlen parti, de az nem is baj, nagy távolságok ott igazából nincsenek. Szerintem jó helyre mentek! icon_smile.gif
# 5030
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229584 Üzenet linkje2015-06-01 10:29:38 

köszönöm szépen a kimerítő beszámolót, hamarosan indulunk mi is, és megtapasztalhatom ezt a csodáticon_smile.gif
# 5031
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisszta
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229586 Üzenet linkje2015-06-01 11:09:47 

A párommal ez volna az első közös nyaralásunk,eddig csak nagyon kevés alkalommal jutottunk el tengerre .Amiket eddig olvastam mindenki a sziget másik felére megy,ezért ijedtünk meg , hogy esetleg rossz helyet választottunk!Viszont szállást csak Limenariaban ill Potosban találtunk!Nagyon örülnénk a gyors válasznak ma kellene döntenünk, de azt hiszem Limenaria mellett döntünk!
# 5032
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229587 Üzenet linkje2015-06-01 11:16:24 

Bárhogy döntesz,jó lesz icon_smile.gif csodás a sziget,nem tudom,mivel mentek,de saját vagy bérelt kocsival esetleg robogoval ugyis be tudjátok járni.Mi egyszer szálltunk meg Potosban,az is tetszett icon_smile.gif de nekem is Skala Potamia a szivem csücske icon_smile.gif /3 alkalommal jártunk már ott/ Limenáriában csak kirándulni voltunk.
# 5033
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229591 Üzenet linkje2015-06-01 12:00:52  Válasz a #229586. hozzászólásra Előzmény #229586

Krisszta, autóval mentek?
Mert akkor tényleg nincs távolság a szigeten, simán elmehettek kirándulni mindenfelé. Limenariaban is van minden ami kell, tavernák, sétány, boltok, szóval jó hely az is, bár csatlakozom Kiflichez, én is Skala Potamia párti vagyok. Mondjuk mi sokat járunk át a fővárosba, Limanasba, és onnan nagyon közel van.
De hidd el, hogy akárhol jól fogjátok érezni magatokat! icon_smile.gif

# 5034
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisszta
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229602 Üzenet linkje2015-06-01 13:59:52 

Busszal mennénk, édes kettesben szeptember elején!
# 5035
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229608 Üzenet linkje2015-06-01 15:40:36 

Kriszta; felváltva vezettek, mert ha sofőrötök is lesz ..... icon_wink.gif
De félre a hülyülést; van helyi busz járat is, meg stoppolni is lehet.

# 5036
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ágica0601
Aktív fórumos
Aktív fórumos
66 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229613 Üzenet linkje2015-06-01 17:43:37 

Szia Vicosz!Köszönjük a beszámolódat,jó volt olvasni.
Szeretném megkérdezni tőled,hogy ahol béreltetek kocsit,az angoltól ahogy írtad,az merre van?
Skala Potamiában?Ezek szerint több autókölcsönző is van?
Köszi előre is a válaszod.
Nekünk még 17 nap van az indulásig.

# 5037
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229615 Üzenet linkje2015-06-01 18:10:39  Válasz a #229602. hozzászólásra Előzmény #229602

Bizony, busszal is működik a kirándulás, vagy esetleg bérelhettek valamit, ha van jogsitok. Érdemes mindenképp pár dolgot megnézni a szigeten, rengeteg a látnivaló, nem jó egy helyben ülni. (bár van, aki a passziv pihenést szereti) icon_smile.gif
# 5038
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisszta
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229619 Üzenet linkje2015-06-01 19:30:14 

Szeptember 10-én indulás Thasossra Limenasba a Roula Villába . icon_biggrin.gif Valakinek tapasztalata a villaval kapcsolatban?
# 5039
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229631 Üzenet linkje2015-06-01 20:59:45  Válasz a #229619. hozzászólásra Előzmény #229619

Na akkor mégiscsak jó nyüzsgő helyet választottatok. icon_smile.gif

Nem ismerem az apartmant, de megnéztem a térképen, és eléggé a központban van, valahol a sétáló utca környékén.

# 5040
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229656 Üzenet linkje2015-06-02 09:28:56 

Ágica0601, ezen a https://www.youtube.com/watch?v=IiFOAiolge8 filmen jól láthatod 6:21 -nél a jobb sarkon. Mi S.Potamiasban voltunk. Igen,sok helyen lehet autót, motort stb. bérelni. Estefelé végigsétáltok az utcákban és körbeérdeklődtök. A drágábbak nem esnek kétségbe, ha az olcsó elfogy ők is sorra fognak kerülni. Az egész szigeten itt a legmelegebb és legvédettebb tengerpart. Ha felkészülsz a látnivalókból és Ági intelmeiből, akkor csodás nyaralásotok lesz icon_smile.gif !
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 335 336 337 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu