Skopelos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
Hozzászóló Üzenet
# 751
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fornit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224700 Üzenet linkje2014-09-26 21:22:15 

Re: #744

Addig jó, amíg nem találsz szervezett utat icon_smile.gif)

# 752
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224702 Üzenet linkje2014-09-27 10:28:39 

Szia Pontikos!
Igen , tudom, hogy későn száll le a gép Athénban/Thesszalonikiben, aludnunk kell egyet valahol. Lehet a terminálban éjszakázni, vagy kitessékelnek, keressek szállást egy éjre?
A helyben közlekedés össze - vissza szokott lenni, attól függően mi jön ki jobban árban és időben. Gyalog, KTEL-el, hajóval,autóbérléssel, magán ember saját kis hajója , ami jönicon_smile.gif Nem nagyon szoktuk ezt előre tervezni. Olyan még nem volt, hogy ne járjuk be az egész szigetet, én mászkálós vagyok. Veszünk egy kiváló térképet, azt átnézzük, majd ha kell, informálódunk a helyiektől-igaz, többször mutatnak 4- en 5 felé, hogy arra van:) Viszont adnak jó tippeket is közben, míg egymást győzködik mi merre is van:)

rollo, valóban valamelyik nagy reptértől kezd a dolog macerás lenni. Ezért szeretnék Skiatosra repülni, és onnan kompolni Skopelosra majd. Ez a leggyorsabb, de nem a legolcsóbb feltehetőleg. Viszont nem szeretnék egy napot közlekedéssel tölteni sem, hogy eljussak a szállásig.
Ez kompromisszumos nyaralás lesz, azt már látom:) Egyenlőre legyen vagy 3 féle odajutási lehetőség .Rég eldöntöttem már, hogy minden pont úgy jó,ahogy alakul, és én szeretni fogom akármi is adódik, nem fogom magam morgással és elégedetlenkedéssel büntetni. A páromat sem ezáltal, nem utolsó sorban ugye:)

Kompolt már valaki Agios Konstantinosból? Oda nem kellene olyan sokat menni, mint Volosig. Normál kompot még nem találtunk innen a neten , csak a szárnyas Dolfint ami az idén 40 euro/fő/út...

# 753
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224704 Üzenet linkje2014-09-27 11:33:03  Válasz a #224702. hsz-ra Előzmény #224702

Athénról tudok nyilatkozni, onnan nem tessékelnek ki.
Szerintem érdemes a dolgokat majd olyan oldalról is "összeadni", hogy mennyivel olcsóbb mondjuk egy Bp-Szaloniki repjegy + Szaloniki-Volos/Konstantinos busz/vonat + a komp. Mert nem biztos, hogy sokkal drágább, ha Skiathosra is repültök. Skiathos és Skopelos között van dolphin és olcsó komp is.

# 754
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224705 Üzenet linkje2014-09-27 12:16:05  Válasz a #224702. hsz-ra Előzmény #224702

Thesszalonikiben 13.15-kor száll le a pesti gép, nem késő este.

De sztem ha nem akarsz hosszú ideig utazni akkor az aegean athénon keresztüli skiathosi járatán kívül minden mást nyugodtan el is vethetsz. Egy megoldás volna még a gyors odajutásra, a már említett skyexpress, de nem úgy tűnsz, mint aki kb. májusig, amikor várhatóan megjelenik majd ennek a légitársaságnak a nyári menetrendje, várni szeretnél a foglalással icon_smile.gif az aegan-olympic meg ugye nem repüli SKG-ból közvetlenül skiathost, csak athéni átszállással, akkor meg minek erre jönni.

minden másnál sokat kell még utazni: ag. konstantinos még autóval is kb. két óra az athéni reptértől (gugli: 1 óra 45 perc), ugyanez volos thesszalonikiből két óra 45 perc. plusz mindkét helyről még a hajóút, meg a várakozás a hajóra.


még egy megoldás volna, de ez felteszem hardcore, de azért elírom, mi baj lehet: a ryanair repül bergamoból és charleroi-ból (oda meg pestről) volosba. onnan meg már könnyen eléred a kompot. végül is, ez is egy átszállás csak, mintha aegean-nel mennél.

# 755
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224708 Üzenet linkje2014-09-27 15:29:38 

rollo: 13.15?? Ez nagyon baráti,innen is látszik mennyire nem tudok még alaposan keresni:) Köszönöm!

Májusig tényleg nem akarok várni, jól sejted:) Február végére szeretnék mindennel meglenni,mint eddig. De eddig mind irodán keresztül ment, úgy meg ugye csak böktem egy szigetre,meg apartmanra és pont. Ez után már csak az volt a dolgom, hogy minden reggel tapsikoljak örömömben, hogy de jó, egy nappal közelebb vagyok az induláshoz:) Egyszer volt fél irodás- a szállást irodában foglaltuk, és autóval mentünk, egy hét Toróni, egy Thasszos, de ez sem igényelt nagy utána járást csak a lehetséges komp indulási helyeket néztük végig előtte, egy jó térkép és már indultunk is. Teljes magán szervezéssel, még nem voltam.

Az a hardcore nem is annyira hard...már olvastam tőled ezt itt valahol, de ha jól emlékszem nem lett kivesézve olyan nagyon. Ha lett,akkor bocs. icon_redface.gif Most szőke leszek jó? Elmegyek Ferihegyről Bergamoba/Charlaoi-ba (vagy Bergamóba nem repülök? ) , ott felszállok, leszállok Volosban és komp? Ez eddig egészen pazar ötlet ! Netán részleteket is tudsz? Idő tartam mintha rémlene, hogy már leírtad... 3 óra Volosig? icon_rolleyes.gif vagy az más volt?? Mennyi forintkával lehet ezt számolni?

Pontikos , pont úgy lesz, átszámolunk mindent, mert azért időből mégiscsak több van a zsebemben,mint forintbólicon_smile.gif De azért az esti imáimba mától beveszem , hogy legyen olcsó repülő jegyem Skiatosra:) Köszönöm az infót a terminálról, ott alszunk, ha aludni kell:)

# 756
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224713 Üzenet linkje2014-09-27 16:33:38 

Nekiduráltam magam, elővettem minden türelmem, és félretettem a kereső oldalakkal szembeni minden ellenérzésem....rollo...létezik, hogy a BUD-BGY-VOL csak 1 órával hosszabb menetidő, mint BUD-ATH-JSI, és jóval olcsóbb???
# 757
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224714 Üzenet linkje2014-09-27 17:31:18  Válasz a #224713. hsz-ra Előzmény #224713

Létezhet, persze, de Ryanair-nél tudni kell, hogy a jegyárban nincs benne a feladott poggyász ára. Igaz van benne egy kisebb kézi, és egy elég nagy kézi, amiben bőven el lehet férni.

Viszont én nem találtam a Ryan oldalon még jövő évi menetrendet (árakat) Volos-ra.

# 758
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224715 Üzenet linkje2014-09-27 17:44:24  Válasz a #224708. hsz-ra Előzmény #224708

Valóban említettem már itt, jól emlékszel. Elképzelhető az az időtartam, hogyne. Ennek az az oka, hogy a sok idő egyik esetben sem a repülés, hanem az átszállás, azon könnyen lehet behozni, fordítani.

Viszont, a ryanairnél nincs még nyári menetrend (október során szokták feltenni), így még nem lehet tudni, h a BGY/CRL pesti járathoz mennyire fog csatlakozni a voloszi. (Zárójel: Bergamo rendkívül aranyos kisváros, ráadásul fél óra vonat onnan a Comói-tó-vagyis ha úgy jönne ki, h meg kell ott szállni, nem biztos, h azonnal el kéne majd vetni, mert nagyon érdemes megtekinteni véleményem szerint. CRL már más tészta).

Ár: a voloszi nem szokott a legolcsóbb lenni. Pl, én idén voltam (a szporádokhoz képest a) szomszédban, a Pilio-félszigeten. Na most, én igazán nem szoktam megrettenni low-cost-os átszállástól, de mégis a BUD-SKG, majd autó megoldást választottam, éppen az ár miatt.

És még egy nem mellékes körülmény: a feladott csomag. Ez a low-cost-oknál nincsen benne az árban. Ha ez kell, akkor annak az ára ugye duplázódik, hiszen 2 retúrból áll össze az út. És ez bizony megdobja a költségeket. Fapadosokon átszállni akkor éri meg igazán, ha nem adsz fel csomagot hanem beleférsz az ingyenes kézipoggyászba.

# 759
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224716 Üzenet linkje2014-09-27 17:46:16  Válasz a #224714. hsz-ra Előzmény #224714

csúnyán megelőztél icon_biggrin.gif
# 760
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224717 Üzenet linkje2014-09-27 18:09:36 

Csak egy picit icon_biggrin.gif
Na, de kicsit szűkszavúbb is voltam icon_smile.gif


De, hogy valami hasznosat is írjak, idén úgy emlékszem (mert nézegettem én is erősen ezt a Volos-t) meg kellett szállni visszafelé Bergamoban, nem passzolt sajnos a menetrend a budapesti géphez.

# 761
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224719 Üzenet linkje2014-09-27 18:43:09  Válasz a #224717. hsz-ra Előzmény #224717

tényleg, emlékszem is, h írtad. viszont sztem ha az ár jó (te milyen árakra emlékszel?), egy éjt meg is ér bergamo, ha még nem járt ott az ember. Sőt, ha járt akkor is. icon_smile.gif
# 762
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224720 Üzenet linkje2014-09-27 18:49:23 

Bambusznád, rollo, köszi!

Nem, jövő évit én sem találtam, csak arra voltam kíváncsi mennyi nagyságrendileg kb. az ár és idő eltérés, gondoltam ez kiindulásnak jó lesz, álmodozzam-e egyáltalán repülőről végig-majdnem végig icon_smile.gif
No igen, a csatlakozás a másik kérdés, azt meg sem néztem,azzal majd akkor foglalkozom, ha már lesz menetrend,ezen az összes variáció tud bukni/vagy nyerni:)
A poggyászon már gondolkodunk, hogy egy nagyobb bőrönd elég-e kettőnknek ,mint amivel eddig jártunk. Főleg ha békatalpat is viszünk...az enyém picike, 33-as a lábam, de a férjemé 44-es:) Merthogy ruha nem lesz lesz sok, az tuti, ennivalót nem viszünk, jó lenne beleférni egybe. Igaz, a charter járat 15 kg-s csomagjánál a sima járatok többet engednek, ..és a kézi poggyász is egész jó tárhely, ha 8kg körül van limitálva. Nem vagyunk nagy pakolósak, általában nem viszünk többet 20-24 kg-nál a két bőröndben összesen, a kézi poggyászunk meg vagy 2 kg is szokott lenni:) De majd tartunk egy próba pakolást, szerintem egy bőröndünk lesz, két kézivel icon_smile.gif

# 763
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224721 Üzenet linkje2014-09-27 18:59:56  Válasz a #224720. hsz-ra Előzmény #224720

Ryanairnél 15 vagy 20 kg-os feladott csomagot lehet választani, nyilván eltérő áton. A kézik 35x20x20 és 55x40x20 cm-esek lehetnek.

Wizz air: 42x32x25 az ingyenes. Lehet pénzért nagyobb kézit, ez 56x45x25-ös. Súlykorlát nincs, csak annyi, h fel kell tudnod tenni a poggyásztárolóba. Feladott 32 kg lehet (ezzel a társasággal tudnál SKG-ra utazni).

# 764
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224722 Üzenet linkje2014-09-27 19:24:00 

Persze, mindenképpen megéri, legalább meg lehet hosszabbítani a nyaralást egy picivel icon_smile.gif
Amiért csak felvetettem, hogy az olvstárs tudjon vele számolni.

Bergamo-Volos -ra, ha jól emlékszem arra az időre mikor néztem (szerintem szeptember volt), a minimum 19.99 körül volt, előtte azért inkább 40 € körüli árakra emélkszem.

# 765
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224723 Üzenet linkje2014-09-27 20:13:18  Válasz a #224722. hsz-ra Előzmény #224722

Hm, látod én a 40-nél is drágábbakra emlékeztem. Köszönöm! icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szporádok
<   1 2 3 ... 50 51 52 ... 72 73 74   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu