Ios
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232923 Üzenet linkje2015-07-20 20:48:06  Válasz a #232922. hozzászólásra

Írj le mindent ami eszedbe jut, várjuk a képeket is! icon_smile.gif
# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232928 Üzenet linkje2015-07-20 22:30:14  Válasz a #232923. hozzászólásra Előzmény #232923

Egyelőre a képek...esélyt a minden leírására csak egy megfelelően távoli időpontban látok icon_biggrin.gif Röviden: Akik szeretik a homokos strandokat és a kecskéket azoknak ezt a szigetet találták ki. 40 fölötti a homokos strandok száma(sok csak hajóval illetve "kellemes" sétával megközelíthető). A Manganari beach minden híresztelés ellenére sajnos nem szélvédett.. a 4 szélmentes napunk közül egyet ott töltöttünk. Igaz két szeles napon is(pedig a szállásadónk figyelmeztetett...) meglátogattuk. Az egyik nap úgy fújt a szél, hogy kénytelenek voltunk odébb állni, mert úgy csapódtak a hátunknak a homokszemek mintha géppisztollyal soroztak volna. Általunk is hitelesítetten szélvédett strandok(Tzamaria és Kolitsani). Szállásadó javasolta és nagyon igaza volt! icon_smile.gif Az első 3 napon béreltünk autót és természetesen akkor végig fújt a szél icon_smile.gif A meteo.gr oldal nagyon pontos előrejelzést ad a várható szélerősségre is, talán hasznos lett volna kocsibérlés előtt is megnézni:-) Viszont busszal is tökéletes(sőt) élmény a strand(ok) meglátogatása. A szigeten remekül szervezett buszközlekedés van és Görög viszonylatban meglepően pontosan is járnak. A városon belül 20 percenként közlekednek, és a közúton elérhető strandok is megközelíthetőek busszal. Végül de nem utolsó sorban...
Végre leterelhettem az útról egy igen tekintélyes kecskenyájat (persze csak óvatosan). Gyermekkori álmom volt icon_smile.gif


Chora







Távolban a Mylopotas Beach (első szállásunkról fényképezve)





Papas beach



Kalamos beach



Manganari beach









és..


# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232944 Üzenet linkje2015-07-21 11:23:38  Válasz a #232928. hozzászólásra Előzmény #232928

Woow, hát sárgulunk az irigységtől, én legalább is icon_smile.gif
Szépek a képek, kérünk még + Santorini - Naxos - ról is írhatnál pár mondatot pár képpel!

Köszönjük !!

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232946 Üzenet linkje2015-07-21 11:54:05  Válasz a #232928. hozzászólásra Előzmény #232928

Nagyon jó képek. Tedd fel a képeket a Google-ra, aztán jöhet a Hellasz.hu Fotóalbumba icon_smile.gif
# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232957 Üzenet linkje2015-07-21 15:23:25  Válasz a #232944. hozzászólásra Előzmény #232944

Köszönöm, de Áááá. Az igen gyenge minőségű képeim nem adják vissza a sziget strandjainak igazi szépségét. Meg úgy általában semminek a szépségét sem icon_smile.gif Az alábbi oldalon található képek és videó(k) talán egy "picikével" jobban sikerültek icon_smile.gif
http://www.luxurios.com/beach-ios
Utazásról kicsit részletesebben: Mi eddig minden alkalommal autóval mentünk Görögországba és a szigetekre is cincáltuk magunkkal a kompon.
Az idei volt az első repülő, komp, autó bérléses(nem végig, mivel Ios szigetén 4 napig buszoztunk, de az is külön élmény volt) kombináció. Az eredeti tervekben 5 nap Santorini 3 nap Ios 5 nap Naxos és 1 nap Athén szerepelt, de egy hirtelen jött gondolat arra késztetett, hogy ezt 5 nap Santorini, 7 nap Ios, 1 nap Naxos(na de az teljes nap volt:-) 1 nap Athénra módosítsam. Így viszont 2 szállásunk volt Ios szigetén mert az elsőben már nem volt hely mire meggondoltam magam és lemondani már nem lehetett mert nem visszatérítendőként foglaltam. Mivel akkor még megvolt a kölcsön autó, így nem volt probléma a 800 méterre lévő másik szállásra átcuccolni.
Igaz kocsi nélkül sem lett volna probléma mert a tulajok elvisznek oda ahová akarja a vendég (kikötő, másik szállás, stb). A második szállásunk tulaja is megkérdezte, hogy másnap hogyan megyünk le a kikötőbe, és mikor mondtam neki, hogy azt az 1-1,5 kilométert ezekkel a gurulós kis bőröndökkel gyalogosan is simán teljesítjük, akkor majdnem megkérdezte, hogy normális vagyok-e! icon_smile.gif
Kérdezte mikor indulnánk, mondtam reggel 7 órakor(a buszok ilyen korán még nem járnak). Közölte velünk, hogy semmi gond, reggel 7 órakor találkozzunk és ledob minket a kikötőbe. Ios-on talán még egy picivel kedvesebbek is az emberek mint Görögország más részein(de ez nem biztos:-)
Az első szállásunk tulaja mindenesetre adott nekünk egy kis ajándékot távozáskor. 3 nap ott tartózkodás után...Volt neki egy igen jelentős méretű páncélszekrénye, millió fiókkal, amik tele voltak "szobrokkal". Olyan 20-25 centi magasak lehettek. Kivett három darabot és azt mondta, hogy választhatunk.
Mondtam magamban, hogy hurrá! Nincs is annál jobb mint egy repülős, kompos úton az ember több kilós szobrocskát cipeljen magával... Kulcstartónak talán jobban örültem volna:-) Megemelgettem őket, és nagyon alapos vizsgálat után a legkönnyebbet kiválasztottam (Naxos fej:-) Utána megmutatta a neten a választott "szobrot" és meglehetősen hosszan elmagyarázta, hogy mi is lenne az. Itthon lemértem és csak 1,5 kiló volt az egész icon_smile.gif Szállás napi 40€ volt(reggelit itt nem kértünk a foglaláskor) és reggelente ingyen kávé, frappé. Mikor megérkeztünk megkínált kávéval és mondta, hogy ha bármire szükségünk van akkor az alsó szinten lévő kis "büfében" kérhetünk kávét, üdítőt, szendvicset, ilyesmit. Másnap reggel rendeltem két frappét a feleségétől(először a lányának tippeltem volna, de aztán kiderült, hogy a felesége.... tud élni az "öreg" az biztos(főleg, hogy volt egy féléves fiúk is Leonidas:-) Utána szerettem volna fizetni, mire a felesége tekintetében a nóóórmális vagy Margit szösszenetet véltem felfedezni. Mondta, hogy náluk ez a vendéglátás része. Az elkövetkező két reggel ezért éltem a lehetőséggel de azért arra vigyáztam, hogy azért túlságosan ne pofátlanadjunk el.
Annyi szerencsénk is volt, hogy mindkét Ios-i szállásunkhoz reggel kilencre érkeztünk(a másodiknál 10-re kellett az autót leadni), de a szobánk mindkét esetben már készen volt:-)
Július közepétől erre már nem lett volna esélyünk, mert ahogy a booking-on néztem a sziget 116 szállásából éppen csak egy volt szabad.
A szigeten honfitársainkkal nem találkoztam egészen a naxosi kompozásig.
Kompra való felszállás közben találkoztunk két Magyar sráccal, Ők két hetet töltöttek Ios-on. Biztos vagyok benne, hogy nem unatkoztak:-)
Utazás:
Budapest - Athén repülő (Ryanair)
Pireusz - Santorini komp 7,5 óra (kibírhatóicon_smile.gif ez a táv repülővel is leküzdhető, néha meglepően jó áron. Este 23.15-kor és reggel 7 órakor indul gép(Ryanair) Santorinire. Budapestről 22.35 -re ér Athénba. Necces lett volna elérni az éjszakai gépet. Mikor a kompot foglaltam akkor az éjszaki gépre repjegy 45€ volt, a reggelire gépre 60€. Ez július elején úgy változott, hogy a két hét múlva induló gépekre 14 és 20€!!! között lehetett jegyet venni. A francba icon_smile.gif De azért csodálatosan szép volt Santorinibe behajózni. Legalábbis most evvel vigasztalom magam icon_smile.gif Hajnalig a reptéren csöveztünk és az X96-os busszal mentünk Pireszba(felnőt jegy 5€, gyermek a fele). Az út a nulla forgalomnak köszönhetően kb 45 perc körül volt. A busz 30 percenként indult a reptérről Pireuszba.(pontosan 30 percenként! volt időnk letesztelni rendesen:-) Annyi érdekesség történt a reptéren, hogy éppen akkor döntött a Görög kormány a tőkekorlátozásról, a napi 60€ limitről míg a levegőben voltunk(vagy nem sokkal előtte, mert itthon indulás előtt még nem szerepelt a hírekben). Sok Görög ahogy leszállt az érkező gépekről egyből megrohanta a bankautomatákat...Volt belőlük rengeteg a reptéren de csak egy üzemelt. Kialakult egy kb 30 métere sorocska.. mivel éppen időmilliomos voltam ezért beálltam a sorba(viszonylag sok készpénzt vittünk magunkkal, de annyit nem amennyi az egész nyaralásra elég lett volna). Sok Görögnek egy vasat sem sikerült felvennie....akinek sikerült illetve aki viszonylag sokat "bénázott" az automatánál azt megtapsolták icon_smile.gif Akaratlanul(de tényleg:-) is láttam, hogy az előttem álló leányzó először 600 eurót akart felvenni, utána próbálkozott 450, 300 és 60€-val..végül egy vasat sem adott az automata. Nekem minden gond nélkül sikerült pénzt kivennem rögtön utána.

Santorini - Ios komp 1 óra
Ios - Naxos komp 1 óra
Naxos - Pireusz komp 5,5 óra
Athén - Budapest repülő.

Az összes komp út 270 € volt (két felnőtt egy gyermek) itthon a greeka.com oldalon foglalva.A komp jegyeket a pireuszi kikötő Blue Star jegyirodájában vettük át.
Illetve volt + 10 € költség mivel az egy hétre kitolt Ios-i tartózkodás miatt módosítani kellett a dátumokat. A greeka.com odalt mindenkinek csak ajánlani tudom
kompjegy, illetve autó bérlésre is, mert minden kérést nagyon gyorsan teljesítenek.

Santorini: A sziget híres települései valóban csodaszépek. Oia, Firostefani, Imerovigli, Fira(valamiért ez tetszett legkevésbé) Karteradosban laktunk ami gyalogos
távolságra van Firától. Két kisebb település fogott meg igazán(ezek nem a kalderára néznek). Pyrgos, Emporio. Utóbbi óvárosa tetszett a legjobban.
Strandok nem a sziget erősségei, de azért remekül lehet ott is csobbanni. Amiken jártunk: Perissa, Kamari, Vlichada, Agios Georgios, Red beach. Utóbbi megközelítése kicsit kalandos, de kétségtelenül szép.
A sziget, a méltán híres településein kívül is tartogat az utazónak számos látnivalót és a strandjai is teljesen használhatók. Nekünk mindenesetre tetszett.

Naxos: Autó reggel 9 órakkor várt a kikőtőben. Filoti, Aperanthos kirándulás. Mindkét hegyi település igen hangulatos, érdemes megnézni őket. Utána lementünk a tengerhez strandolni. Sorrendben Mikra Vigla, Plaka, Agios Prokopis strandokat látogattuk meg. Mindenhol kb 2 óra strandolás.
Késő délután, este felé foglaltuk el a szállást ami a Chora központjában volt. Este barangolás a Chorában, Apollo-kapuhoz zarándokolás és vacsi. A chora úthálózata finoman szólva is egy kicsit kaotikusra sikeredett, de hát ez van és nem erre a forgalomra "tervezték".
Navigációnak nem sok hasznát lehetett venni mert nem igazán ismerte a millió egyirányú utcát. 1 nap után(főleg mivel az utazás végére esett) nem igazán lehetséges egy szigetről véleményt nyilvánítani. Annyit tudok csak mondani, hogy Ios jobban tetszett. A kompról szemlélve(no meg némi interneten való vizsgálódás után) Paros is talán jobb választás(de az is lehetséges, hogy nem:-)


Athén: Régebben már jártunk itt, csak a fiatalabbik gyermekkel nem voltunk még. Athéni "kötelező" elemek "megtekintése", nagyon másra nem volt idő. Helyi BKV napi jegy 4€. Másnap viszont minden helyi közlekedés ingyen volt, még a repülőtérre menő busz is(X95, Syntagma térről indul, és kb 50 perc volt az út). Zeus tartsa meg ezt a szokásukat icon_smile.gif

Amennyiben sorrendet kellene felállítani a szigetek között akkor Ios egy orrhosszal megelőzi Santorinit, persze valószínűleg csak azoknál akik imádják a szép és kevésbé zsúfolt strandokat(igaz azoknál nem is csak egy orrhosszal:-). Naxosnak is remek strandjai vannak, Chora is hangulatos, de egyelőre ez a sziget lett a bronzérmes.

További képek majd legközelebb.

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232960 Üzenet linkje2015-07-21 16:02:10  Válasz a #232957. hozzászólásra Előzmény #232957

icon_smile.gif de jó kis írás. végre egy kis görögország is ezen az oldalon. köszönjük szépen!

(a behajózást sztem ne bánd tényleg, az úgy a döbbenetes igazán. icon_smile.gif és repjegyet megvásárlás után nem nézünk, mert az időnként felérhetne egy kisebb szívrohammal. icon_biggrin.gif)

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232974 Üzenet linkje2015-07-21 18:08:02  Válasz a #232946. hozzászólásra Előzmény #232946

Köszönöm. Fotóalbum talán majd egyszer. Igazság szerint nem készült sok olyan kép amin valamelyik családtag ne lenne látható. Videóból viszont van egy raklapnyi.
Néhány további kép:

Valahol a hegyekben



Mylopotas beach(a sziget legzsúfoltabb strandja..persze délutánra azért összegyűlt a nép)











Második szállás(Rita rooms)







Éjjel bár



Nappal kiránduló hajó



Gyors komp


# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232975 Üzenet linkje2015-07-21 18:14:06  ios

A Youtube-os videókat is be lehet illeszteni ide a fórumra.
Esetleg térképet is, jelölve a meglátogatott pontokat... icon_smile.gif

[map]36.71329,25.29475(Mylopotas beach)[/map]

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232976 Üzenet linkje2015-07-21 18:18:50  Válasz a #232960. hozzászólásra Előzmény #232960

Köszönöm! Csak próbálom felkelteni a sziget utáni érdeklődést, és a tulajokkal is ebben egyeztem meg ugye:-) A behajózást természetesen nem bánom(annyira:-) Akkor csak Neked egy kép amin első ránézésre nincs semmi különös(mellesleg második ránézésre sincs:-)
Annyi a története, hogy mikor foglaltam a szállást, volt egy olyan hozzászólás miszerint a foglalt szobához nem tartozott terasz pedig a leírásban szerepelt(a tulaj kárpótolta a helyszínen a vendéget) ezért külön rákérdeztem a tulajnál, hogy az általam foglalt szobához lesz-e terasz. Megnyugtatott, hogy lesz. Erre megkaptuk a legnagyobb teraszt! Megköszöntem neki illedelmesen, Ő csak annyit mondtam, hogy nem felejtette el a kérésemet icon_smile.gif Mondtam már, hogy szeretem Görögországot? icon_smile.gif

Akkor a terasz:



# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232978 Üzenet linkje2015-07-21 18:22:33  Válasz a #232976. hozzászólásra Előzmény #232976

icon_smile.gif ezen a történeten is csak kedélyesen mosolyogni, belül pedig bólogatni lehet. icon_smile.gif
# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232983 Üzenet linkje2015-07-21 20:43:20 

De jó volt ezt olvasni ! Köszönöm Nyeretlen! Rég szerepel a vágyaim között Ios:) Talán jövőre...egy hét Szantoríni, egy hét Ios...Vagy két hét Ios, egy nap Szantoríni... A párom mindenképp ragaszkodik a nászutunk helyszínéhez a 10. évforduló alkalmából, és az Szantoríni volt. Egyenlőre egy hétre beszéltem rá, amit máshol töltünk. Szerintem nem lesz nagy ellenállás a részéről, ha Folegandrosról átterelődünk Iosra. Tkp. én leszek döntés képtelen úgy sejtem:)

A terasz és fuvar sztori pedig: na ja...ez Göröghon:) Sok hasonló élményben volt már részünk.

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233016 Üzenet linkje2015-07-22 10:06:24  Válasz a #232983. hozzászólásra Előzmény #232983

Szerintem az asszony meggyőzhető lenne arról, hogy a 10 éves házassági évforduló apropójából még se látogassátok meg Santorini szigetét(legalább is hosszú időre ne) Mindössze annyit kellene tenned, hogy elveszed újra feleségül icon_smile.gif mondjuk itt:

http://www.luxurios.com/gallery/weddings-events

Szeretik az ilyet a nők. Persze ezt csak hallomásból tudom:-)

Folegandros nálunk is benne volt a pakliban(régi vágyam), Amorgos szigetével egyetemben. Végül azért döntöttünk Ios mellett(azon kívül mert én mindenképpen Őt akartam:-)mert jó árakon lehetett kiváló szállások közül válogatni, és számos fantasztikus strand akár busszal is könnyedén megközelíthető.

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233095 Üzenet linkje2015-07-22 19:23:01 

Szeretik, bizton állíthatom, én vagyok asszony pajtásicon_smile.gif Már pedzegettem neki egy fogadalom megerősítést icon_smile.gif
Kedvenc szigetem Szantoríni amúgy, csak ha lehet, megnézek mást is, és egyenlőre lehet:)
Eddig azért nem mentünk Iosra, mert drága volt nekünk. Igaz, sok erőt nem vittem bele a nézelődésbe,konkrétan csak a szervezett utakat néztem... biztosan van egyszerű apartman is a szigeten, ellátás nélkül. Meg fogom nézni:)

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nyeretlen
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233111 Üzenet linkje2015-07-23 08:21:20  Válasz a #233095. hozzászólásra Előzmény #233095

Hoppá! De na ugye! icon_biggrin.gif Persze a Hofelho név azért némi gyanakodásra adott okot icon_smile.gif A sziget "drágaságáról" néhány szó. (és néhány egyéb infó)

Santoriniről a reggeli Blue Star komp 2 felnőttnek és egy gyermeknek 27€(ezt most néztem meg,jegyek még megvannak:-)
A szigeten az árak a "kispénzű" fiatal turistákhoz vannak igazítva, többnyire... persze
szeretnék én is(néha) ilyen "kispénzű" Ausztrál, Amerikai, Svéd, Német, Új-Zélandi, Angol fiatal lenni:-)
A szállások többsége, ellátás nélküli(persze van számos luxus szállás is), főzési lehetőség nincs (kb 60%-a a szállásoknak ilyen). Hűtő, légkondi mindenhol van(no és remek panoráma). Három emberre, Július első felében(utána meredek a drágulás) napi 30-40 €-ért simán lehet szállást találni, ha időben foglal az ember. Legolcsóbb görögországi (teljes értékű) frappénkat is itt fogyasztottuk el. Mylopotas strand, pékség(persze minden mást is árul) 1€, először azt hittem rosszul számol, de utána többször le lett tesztelve icon_smile.gif Főtér mellett üzemelő Pleasure nevezetű intézményben(szerintem kiváló) remek a gyros és minden egyéb. Nagy a választék, gyors és kedves a kiszolgálás. Lányom kedvence is ez volt a millió fajta palacsinta miatt (is). 3 ember itt bőségesen "megvacsorázik" itallal együtt 15-20€-ért. Emlékeim szerint volt olyan este mikor 13€ volt a számla és nem maradtunk se éhesek sem szomjasak:-)
Manganari beach buszkirándulás fejenként 7€ oda-visza. Az út majdnem egy óráig tart. 11:30 -kor indul a Chorából , és 17.30-kor indul vissza a strandról. Van egy mások járat is, az 12:30 -kor indul és 18.30-kor vissza. Strandokon a napernyő, 2 napágy(már ahol van) 5€. Városon belül 1,60 a buszjegy. Evvel a kikötőtől, a Chorán át a Mylopotas strandig lehet utazni(kb 5 kilométer). Buszmegállók nagyon sűrűn vannak, de le is lehet inteni a buszokat, illetve kérésre bárhol megállnak és leszállhat az ember. Vagy bemondja a sofőr a szállás nevét oszt jó napot. Járda egy jó darabon nincs, és rengetegen közlekednek az út szélén gyalogosan is. A szigeten mindenki ismer mindenkit, hiszen csak 2000 állandó lakosa van. Buszvezető menet közben kiintett a gyermekének(aki éppen a főtéren focizott) hogy hívja majd fel:-), Kocsibérlés július 4.-től 30 € volt, Santorinin június 29. - tol napi 25€. De ebbe beleszámolták már a 10€ extra költséget a korai leadás miatt...reggel 6.30. Ami azért volt különösen szép, mert a kocsit a kikötőben kellett hagyni, kulcsot a lábtörlő alá, Görög ember meg gondolom jött érte 9 óra felé. Fog majd hajnalban felkelni icon_smile.gif Naxoson nem volt egyszerű egy napra kocsit bérelni, de mivel sok időnk nem volt a szigetre ezért mindenképpen úgy kellett intézni, hogy amint leszállunk a kompról már várjon az autó. Nem volt idő a kikötőben kocsi bérléssel pepecselni. Nos ez bizony 60€ volt egy napra(mindenféle biztosítással együtt).. amitől olyan fájdalmat éreztem, mint egy hanyagul elvégzett érzéstelenítés utáni foghúzásnál érez csak az ember:-) Viszont itt teljesült még egy gyermekkori álmom, mivel őt kaptuk (a leány saját icon_smile.gif







Egyszer élünk ugye:-) Egy nyitott tetejű Peugeot volt eredetileg lefoglalva(nem gyermekkori álmom:-) , mert szabad, nyitható tetejű kis Fiát a foglalási oldal szerint már nem volt elérhető.. de nagyon megörültem neki mikor ezt kaptuk, mert Santorini óta szemezgettem a kis géppel. Úgy látom idén rengeteget rendeltek belőle a kölcsönzők. Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de bármilyen kérdésre megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni icon_smile.gif

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233126 Üzenet linkje2015-07-23 10:03:51 

Hű, mennyi infóicon_smile.gif Köszönöm!
Nekem mindenképp főzős szállás kell, mert vegán vagyok, tehát nem eszem állati fehérjét ( hús, tej, tojás, tejtermékek, csípős fűszer, finomított liszt és cukor, tea, kávé, kakaó és bármi amiben ezekből van, és alkoholt sem iszom) , de ez az én gondom nem a szigeté icon_smile.gif Szóval azt a 40 %-ot meg fogom találni icon_smile.gif
A férjem minden evő és ivó, mielőtt még itt mindenki keresztet vetne icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Egyébként az a sok édes gyümölcs ami Göröghonban van...simán elélek rajtuk két hétig, ha mégsem találom meg a 40% -ot:)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu