Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 2041
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62344 Üzenet linkje2008-05-22 08:20:20  Válasz a #62227. hsz-ra

Andi!

Ha még szept.-be tudnátok menni Lesvosra az még egyátalán nem késõ!

Még okt. eleje sem. Kb.Pargaval van egymagasságban,v.Lefkassszal.

Persze ez mind magánügy. Az enyim a tipp. icon_confused.gif icon_biggrin.gif

# 2042
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#62388 Üzenet linkje2008-05-22 09:59:39 

Sziasztok!

Már egy ideje Kréta-lázban égek, fõleg a neten olvastam el és néztem meg mindenfélét, amit megtaláltam. (Itt is jártam már többször is, elõször csak képeket nézni, aztán olvasni, csak még nem írtam. icon_smile.gif )

Mi augusztusban fogunk menni, a fõszezon legeslegközepén. Kicsit tartok a tömegtõl, bár úgy igyekszem összeállítani az útitervet, hogy amennyire lehet, próbáljuk elkerülni az extrán zsúfolt helyeket.

Az útiterv nagyjából kialakult már bennem, de azért még bõven vannak kérdéseim. Pl. azon morfondírozom, hogy lehet, hogy a Samariát kihagynám. Nem tudom eldönteni, hogy mit veszítenék vele, mert sokan azt mondják, hogy a képek nem tudják visszaadni, hogy milyen is a látvány. De ahhoz nem érzek túl nagy kedvet, hogy 45 fokos hõségben másik 3000 turista között baktassak 16 km-t.

Helyette azon gondolkodtam, hogy Sougia vagy Loutro, Hora Sfakion környékére mennénk inkább. Olvastam, hogy ha olyan komp jön ezek között a helyek között, akkor a kocsit is fel lehet vinni. Csak azt nem tudom, hogy ezt elõre honnan lehetne megérdeklõdni, hogy aug. közepén hány órakor lesz olyan komp, ami éppen autót is szállít? icon_smile.gif A menetrendekbõl ez nem derül ki. Mert akkor pl. el tudnám képzelni úgy, hogy Chania környékérõl indulva úgy tennénk egy kört, hogy közben átkompoznánk Sougiába és este onnan mennénk haza.

Vait és Elafonissit - bár ezek ugye nem lesznek éppen elhagyatottak akkortájt... - mindenképpen szeretném megnézni. Elafonissiról írják, hogy du. 4 után érdemes menni, mert akkor mennek el a turistabuszok. Gondolom, utána sem kürül ki a strand teljesen, de talán némileg jobb a helyzet...? És ha késõig maradunk, utána haza tudunk menni kocsival gond nélkül? (Volt, ahol azt olvastam, hogy Elafonissi felé is elég necces az út, bár nem annyira mint Balos felé... igaz ez, vagy mondjuk este sötétben is lehet onnan visszafelé menni Chania felé?)

Vaira meg inkább korán mennénk... aztán kb. 10 felé kezdenek jönni a turistabuszok, gondolom...?

Ha akármelyik agyalásomban tudtok segíteni, azt megköszönném. icon_smile.gif

# 2043
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62409 Üzenet linkje2008-05-22 12:39:44 

Elafonnissi felé semmi baj sem volt az úttal. Attól függ, hogy honnan mész. Teljesen normális autóút volt.
A Samaria-szurdok helyett tudom ajánani az Imbros-szurdokot, ez rövidebb és kevésbé látogatottabb, a Samaria közelében van.

# 2044
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62410 Üzenet linkje2008-05-22 12:41:30 

Atosz, nekem már csak van egy olyan szokásom, hogy ha szeptemberben megyünk, akkor nagyon délen kell lennie, mert különben nem bízom a jó idõben. Ha ez a kombinálás így nem szokott összejönni, akkor általában a júniust választjuk idõpontnak és akkor északabbi helyet. Szeptember semiképpen semjön össze, mert másik kollégák lesznek szabin, engem nem engednek.
# 2045
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62463 Üzenet linkje2008-05-22 18:00:06  Válasz a #62410. hsz-ra Előzmény #62410

Én értelek Andi és mint irtam is ez magánügy és csak tippnek szántam, mert nem egy esetben, sõt többször is "nyaraltunk", a szó szoros értemében szeptemberben valamelyik görög szigeten.Minden ilyen alkalom már a nyüzsi szempontjából is jobb volt mint esetleg juli v.auguszt.Pl Korfun,Evián és ezek ugyi annyira mán nincsenek délen.
Ágni az igazi megmodhatója,hogy ott Evián Ag.Georgiosban ahol mi is voltunk milyen az idõ szept.-be.
Sajna a MELÓ az meghatározza a lehetõségeket.

# 2046
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#62490 Üzenet linkje2008-05-22 19:22:03 

Szia Haspók!

Bár egy szó erejéig megemlitetted Balost,nem tudom,kellõen a helyén kezeled-e ezt a helyet?Csak azért irom,mert az emlitettek közül nekem a Balos laguna volt az,ahol ugy gondoltam,hogy a földi paradicsomban vagyok!Ha Krétán leszel,semmiképpen ne hagyd ki!Hallottam,hogy rettenetes az út oda kocsival,de mi hajóval voltunk,és csodaszép volt az út is ,és a megérkezés is!Egyébként hallottam,vagyis olvastam itt valakitõl,hogy úgy csinálták,hogy kocsival mentek Kissamos kikötõjéig-aztán hajóval tovább.A hajó menetrendszerinti,a rengeteg irodában meg lehet nézni a hajók indulását.
Én a tenger szerelmese vagyok,nekem ez a hely életem nagy élménye volt.Gyakorlatilag déltõl estig voltunk ott,de mivel nehezebben megközelithatõ,mint Elafonissi kevesebb ember volt itt!Két kishajónyi utas meg biztosan voltak néhányan kocsival,de nem volt zsúfolt!

# 2047
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#62493 Üzenet linkje2008-05-22 19:26:18 

Ugyan Chania velencei kikötõjénél,óvárosánál és piacánál kevés az "extrán zsúfolt hely" kifejezés,de szerinttem megér egy kis tülekedést ez is!!
# 2048
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#62588 Üzenet linkje2008-05-22 22:23:42  Válasz a #62409. hsz-ra Előzmény #62409

Köszi, ez megnyugtatóan hangzik. A Falassarna-Elafonissi útvonalról olvastam máshol, hogy az út halál, meg max. 40 km/órával lehet "száguldani".

Minél több képet látok a strandokról, meg olvasok róluk, egyre inkább úgy gondolom, hogy nem lesz most idõ semmilyen szurdokra. icon_smile.gif Inkább már azt tervezgetjük, hogy majd egyszer tavasszal elmegyünk egy hétre, ha most nagyon tetszeni fog Kréta, és akkor szurdokozunk. (Elõzetesen nagyon tetszik, egészen bolondja lettem, hogy még az indulás is messze van, de máris a második körön agyalok... icon_smile.gif

# 2049
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#62590 Üzenet linkje2008-05-22 22:32:57  Válasz a #62490. hsz-ra Előzmény #62490

Szia! icon_smile.gif

Nyugi, teljesen a helyén kezelem Balost. icon_biggrin.gif Naná, hogy megyünk! A hajókirándulásos verziót szeretném én is, egyrészt a hírhedt autóút miatt, másrészt pedig úgy gondolom, hogy amit az autósok ki szoktak egyik nagy elõnynek emelni, hogy a parkolóból lehet csak élvezni azt a szép, képeslapos látványt, szerintem megoldható úgy is, hogy én szépen felkaptatok oda... icon_smile.gif

Chania sem fog kimaradni, hiszen nem messze fogunk onnan lakni az elsõ héten.

# 2050
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#62593 Üzenet linkje2008-05-22 22:42:55  Válasz a #62490. hsz-ra Előzmény #62490

Baloson kívül egyébként még melyik strandok jöttek be Neked? A képeken egyik szebb, mint a másik, dehát ugye két hét kevés ahhoz, hogy mindegyiket végigpróbáljuk... icon_smile.gif

És bár én még nem próbáltam, de azon is gondolkodtam a leírásokat olvasva, hogy itt az ideje megbarátkoznom a snorkellinggel. Ha a víz olyan gyönyörû kristálytiszta, és sok helyen van mit nézegetni benne, akkor vétek lenne kihagyni a lehetõséget. Ebbõl a szempontból milyen strandok lennének a jók?

# 2051
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62931 Üzenet linkje2008-05-24 16:45:05 

Jaszasz!Sziasztok,újra üdv a fedélzeten!Napoztam a kertemben és arra gondoltam,hogy már be kellene néznem ide,nem birok magammal,azonnal UTAZNI AKAROK!!!Senki nem utazik mostanában Krétára?Esetleg olyan sincs,aki hazajött és informálhatna a viszonyokról?Makrin 31fok van!Mindenki napozik?
# 2052
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62964 Üzenet linkje2008-05-24 21:04:58 

Lassan úgy néz ki, hogy nem fogunk Krétára utazni, õszintén szólva egy milliméternyit sem vonz egyikõnket sem, csak vészmegoldásnak gondoltuk. Totálisan kilóg az ideológiánkból, miszerint csende, nyugis, ismeretlen szigeteket szeretünk felfedezni. Ha az 1996-os krétai emlékeimre gondolok, kilel tõle a hideg. Pedig annyi szépség van ott, amit jó lenne látni, de számomra fontosabb a meghitt, eredeti görög atmoszféra és ezt Krétában nem látom.
Symi-re gondoltam, hoyg oda utazunk inkább, de pokoli drága a rhodoszi átszállás miatt. Szóval az is lehet, hogy nem utazunk, vagy pedig ismét Santorinire, oda szívesebben térek vissza, mint Krétára.

# 2053
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62966 Üzenet linkje2008-05-24 21:14:17  Válasz a #62964. hsz-ra Előzmény #62964

Andi! Jól esett ez a biztatás 28 nappal indulás elõtt. icon_biggrin.gif icon_wink.gif Remélem nekem más tapasztalatom lesz Krétáról. Mindenesetre nagyon várom már.
noni

# 2054
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62967 Üzenet linkje2008-05-24 21:16:51 

Ne haragudj Noni icon_smile.gif Krétával semmi baj, csodás sziget, csak a párom és én pár éve iszonyodunk a tömegektõl és tudatosan keressük a görög kultúra elrejtett bölcsõit és ezért kerüljük az ismertebb szigeteket (pl. ezért nem vonz Rhodos vagy Kos sem). Ez az én "heppem", szóval ettõl még nem kell beparázni icon_smile.gif
# 2055
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#62968 Üzenet linkje2008-05-24 21:26:09  Válasz a #62967. hsz-ra Előzmény #62967

Dehogyis haragszom! Ezért jó, hogy ahányan vagyunk, annyi félék! Meg kinek a pap, kinek a papné ... Viccet félretéve: megértelek! Én is utálom a nyüzsit! De miután két éve jól elk..tam (nem kicsit, nagyon!), a horvátországi nyaralásunkat (tömeg, undorító szállás, agyonvágva a természet stb.) nem volt szavazati jogom az idén, hogy hová menjünk. Én szívem szerint Karpathoszra mentem volna. De oda csak Pozsonyból indít az Aeolus. Ha jövõre is így lesz, akkor Kalymnosra megyünk. Szerintem ott még relatív nyugalom van. Krétán próbáltunk eldugott kis szállást keresni. Talán ez az. Majd kiderül.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 136 137 138 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu