Görög filmek, könyvek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 796
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220825 Üzenet linkje2014-07-16 18:25:11 

Mono és többi lelkes filmnéző társam! icon_lol.gif
Persze, tudom, hogy nem a móka és kacagás miatt nézzük, én most először örülök, hogy nem olvastam, mert így nem hasonlítok. Igaz, ami igaz, sosem volt még film, ami az eredeti könyv után megütötte volna nálam a mércét. icon_wink.gif
A drámai hatás fokozásához mesterien ért a filmkészítő az biztos, és hagy időt a nézőnek, hogy el is képzelje. Emiatt még mélyebben beleéljük magunkat a történetbe.
És abban is biztos vagyok, amikor eljutok a helyszínre . mert eljutok előbb, vagy utóbb - más szemmel nézem majd azokat a köveket....

A nyaralásunk alatt lemaradok majd pár részről, és mivel egyelőre nem találtunk vissza nézési lehetőséget, megkérek majd valakit egy-egy rövid összefoglalóra. Mivel nem a cselekmény sodrásán van a hangsüly pár mondatba biztosan belefér majd.
Reméljük ezen a héten nem örvendeztet meg bennünket a gonosz adás-ellopó manó! icon_wink.gif

# 797
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221178 Üzenet linkje2014-07-19 18:11:38  Válasz a #220813. hsz-ra Előzmény #220813

Szia Bogkriszt!
Nincs abban semmi ha a film nem fog meg igazán. Nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az. Szerintem mindig minden jobb könyvben, általában sok mindent ki is hagynak a könyvből amikor filmre viszik, mondjuk jelen esetben nem így van, hiszen igen hosszú ez a filmsorozat, de valóban sokkal jobb a könyv. Azért nézd tovább, szerintem lesz olyan rész ami majd megfog. Én rajongója vagyok a filmsorozatnak is, mert nekem Kréta=szerelem, kissé elfogult vagyok icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif

# 798
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221181 Üzenet linkje2014-07-19 18:20:44 

Melus16, abban én is teljesen biztos vagyok, hogyha eljutsz a helyszínre, egészen máshogy fogsz Spinalonga utcácskáin végigsétálni.....természetesen ha visszatérsz a nyaralásból, elmeséljük mi történt míg távol voltál....sajnos már ez a csoport sem az a csoport, mint amikor regisztráltam, rossz dolgok is történtek, rossz emberek is megfordultak itt,és sokan a jók közül már nincsenek itt, de azért én még reménykedem a szépbe és a jóba. Úgyhogy aki lemarad néhány részről, csak szóljon, mi "A Sziget" rajongók tartsunk össze!!
# 799
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221185 Üzenet linkje2014-07-19 19:17:29  Válasz a #221181. hsz-ra Előzmény #221181

Igazad van Mono, változik a fórum.... eléggé átalakult az olvasótábor.....
De szuper, hogy többen is nézzük a sorozatot, és tudunk tereferélni róla. icon_smile.gif
És megköszönöm előre is a mesét, a kimaradó részekről. icon_lol.gif Majd előtte azért szólok, hogy mikor kéne a kelleténél is jobban sasolni a történteket. icon_wink.gif

# 800
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katonáné Éva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
173 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221190 Üzenet linkje2014-07-19 21:29:41 

Sziasztok!
Csatlakozom én is hozzátok (A sziget "csoport") , igaz sajnos a filmet nem láttam, épp Krétán nyaraltunk, mikor elkezdték. Spinalongán még 2002-ben jártunk, most a nyugati oldalt próbáltuk bejárni.
Olvasgattam a hozzászólásokat, és megnéztem nálunk a könyvtárban a könyvet, szerencsére ki tudtam kölcsönözni. Most olvasom, amikor van időm.
Jó filmnézést nektek!

# 801
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221191 Üzenet linkje2014-07-19 21:34:01 

Hát most már annyira emlegetitek ezt a könyvet, hogy én is be fogom szerezni valahonnan. Nagyon más, mint a film? Csak ha most elkezdeném olvasni, lelőném vele a film poénját, és már úgy nem lenne olyan érdekes nézni. icon_smile.gif
# 802
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221192 Üzenet linkje2014-07-19 21:43:55  Válasz a #221191. hsz-ra Előzmény #221191

Messi, ha eddig nem olvastad, már ne is tedd! icon_wink.gif Szerintem inkább, majd ha véget ér a sorozat! icon_lol.gif
És akkor mindkettő élvezete megmarad, utólag pedig eldöntheted melyik a jobb....

# 803
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
TPisti
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221193 Üzenet linkje2014-07-19 22:17:02 

Sziasztok.
Nekem is nagyon tetszik a film, sajnos a második részt a T-... elcseszte, mert kellett a sávszélesség a foci-VB döntőhöz, mert majdnem összeomlott a netes és műholdas közvetítésük a sok netes felhasználó miatt. Ezért a Duna és Duna wold csatornák sávszélességéből vettek el. Plusz a vihar is bekavart nekik rendesen. Műholdon az első 15 perc ment le rendesen, utána 15-20 percig semmi, utána 10 másodpercig volt kép és hang utána 5 másodpercig semmi... Nem mondok véleményt erről a húzásukról, de hogy szereztek sok-sok fekete pontot nálam az tuti.

De nem is ez a lényeg amiért írok, hanem az, hogy fölveszem a 3. résztől a filmeket,
remélem sikerül majd mindet (nem felejtem el) és átkonvertálom valami tömörített videó formába. Akit majd érdekel annak privát üzenetben elmondom, hogy tudja megnézni.

# 804
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221194 Üzenet linkje2014-07-19 22:33:37  Válasz a #221192. hsz-ra Előzmény #221192

Akkor nem is keresgetem egyelőre a könyvet. icon_smile.gif Bár utána már nem nagyon lesz időm olvasgatni. icon_wink.gif Szóval igy marad a film. Olyan gyorsan mennek a hetek, holnap már megint vasárnap, újabb rész, hurrá! icon_smile.gif

Tpisti, biztosan sok ember fogja megköszönni, hogy felveszed a részeket, pláne, ha a Dunának lesz még pár ilyen húzása! icon_smile.gif

# 805
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221204 Üzenet linkje2014-07-20 09:24:49 

Próbáltam rákeresnia Youtoube-n is a sorozatra, sajnos elég hiányosan van fenn... Viszont rábukkantam egy érdekességre. Visszatérés a szigetre a címe.. Talán ez sem érthető feliratok nélkül, de szerintem így is nagyon érdekes lehet! A Sziget tv sorozatának az elkészítéséről szól... A szereplőválogatásoktól kezdve, az összes probléma megoldásán át, egészen a filmes (számítógépes) trükkökről - ahogy a mai helyszíneket régi helyszínekké igyekeztek átvarázsolni... Szóval sok mindenről, az írónőről, a szereplőkről, a karrakterek megformálásáról... Szóval, sok mindenről szól...

https://www.youtube.com/watch?v=p_KmDc16fZY

Az első rész (még egyszer):
https://www.youtube.com/watch?v=uytgfI-3x34

# 806
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221217 Üzenet linkje2014-07-20 15:20:38 

Elérkezett a mi napunk, ne felejtsétek az estét!! Időben megvacsorázni, gyerekeket megfürdetni, lefektetni, családtagok (akik nem kíváncsiak a filmre) vonuljanak el, készítsetek oda egy kis fagylaltot, édességet, pohár borocskát, érzékenyebbeknek zsebkendőt, és hajrá!!!
Köszönjük szépen Stratos hogy próbálsz nekünk keresgélni, mindig rátalálsz valami érdekességre icon_wink.gif

# 807
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221235 Üzenet linkje2014-07-20 21:50:44 

Milyen jó, hogy lehet nézni online is icon_smile.gif
Mennyire más magyarul...
Most küldtem át a linket egy barátomnak, aki szintén játszik a sorozatban.
Kérdeztem tud-e róla, de azt mondja senki nem szólt nekik, hogy más országban is bemutatják.
Kimondottan örült neki, mert a szerződésük szerint jár nekik pénz.
Mondta, most majd utána néz... icon_lol.gif

És azt is mondta, hogy nézni fogja, még ha nem is érti. Mellesleg kíváncsi milyen szinkronhangot adtak neki icon_lol.gif

# 808
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221238 Üzenet linkje2014-07-20 22:07:45 

Na, megint jó kis rész volt ez... icon_smile.gif
A végén most nem értem, miért is volt ez a nagy izgatottság, hogy érkeztek az újabb szigetlakók? Valami különleges betegek?
Lehet, hogy itt is kell majd egy spoiler gomb... icon_smile.gif

# 809
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekikecske
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221245 Üzenet linkje2014-07-21 06:00:24 

Szerintem a tegnapi résszel indult be igazán a sorozat, nagyon várom a következo részt. icon_biggrin.gif
# 810
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221248 Üzenet linkje2014-07-21 07:32:05 

végre sikerült megnéznem,sajnos,nem az elejétöl icon_sad.gif várom a következö részt,aztán kettöt kihagyok,mert Thassoson leszünk icon_smile.gif de majd beszerzem a könyvet icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
<   1 2 3 ... 53 54 55 ... 61 62 63   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu