Pilion félsziget
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4636 Üzenet linkje2006-01-19 14:52:00  Pilion félsziget

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a témához? Jártatok már ezen a környéken? Mik a tapasztalatok?

Én sajnos még nem voltam itt, de ha minden igaz, elõbb-utóbb eljutok oda, és akkor majd beszámolok. A neten már sokat olvastam, sok képet láttam Volosról is és a Pelion-hegységben található falvakról is. Meseszép.

Addig is várom a tapasztalatoket, hozzászólásokat.
Üdv Mindenkinek: Csilla

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4638 Üzenet linkje2006-01-19 15:06:08 

Egy kis információ:
Volos Thesszália legnagyobb kikötõje, az 1950-es évekig Pireus versenytársa volt. Pusztító földrengések sújtották, s az újjáépítések szinte teljesen eltüntették a mûemlék jellegû épületeket. A város azonban így is figyelemre méltó gyönyörû fekvése miatt a Pelion tövében, a Voloszi-öböl partján..
A Pelion-hegységben sok kellemes nyaralóhely található, amelyek dús növényzetükrõl és jellegzetes templomaikról nevezetesek. (A linkek között is szerepel Pelion honlapja, ott sok információ és kép található.)
Volosból jó összeköttetés kínálkozik az északi Szporádok szigeteinek: Skiros, Skopelos és Skiathos meglátogatására. Az utóbbi idõben mindhárom kedvelt nyaralóhellyé fejlõdött népszerû tengerpartja és a táj szépsége miatt.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4639 Üzenet linkje2006-01-19 15:07:48 

Jó a téma. Kicsit rövidítettem a címen...

A Pilion félsziget Görögország legszebb részei közé tartozik. Jelenleg még nem nem túl zsúfolt, nem árasztották el a turisták. A hegyekben sok apró falu van. A félsziget nyugati részén találhatók a legszebb részek.

Volosz látképe Makrinitszából (párás idõben)

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4642 Üzenet linkje2006-01-19 16:06:09 

A Pilion hegyén laktak a görög hitvilágban a kentaurok. E lótestû és -lábú lények emberi karral és fejjel rendelkeztek. Több hellén hõst is Õk alkottak, köztük a nagy Achilleuszt. Érdekes módon a Pilion egész környéke a 17-18. században is kapcsolatban állt az oktatással és a tudományokkal. Itt tanultak a Porta bizalmas tanácsadói, az Osztrák-Magyar Monarchia számos titkára, és kormányzója, valamint néhány orosz udvaronc. A hajdani nagyságnak mára hült helye, noha a vidék legnagyobb faluja Zagora, kitûnõ könyvtárral dicsekedhet. Makrinitszában (Volosztól 19 kilométerre) maradt meg a legtöbb pilion stílusú 18. századi lakóház. A terület azért is lehetett a maga idejében a görög mûvelõdés fellegvára, mert bõséges vízforrásokkal rendelkezett, s egyébként is megközelíthetetlen volt a törökök számára.
Az északkeletre nézõ partszakasz, ahol a Pilion a tengerbe szakad, nagyon szép sárgán világító homokfövenyes. A tenger türkizkékjének, és lila visszfényeinek szépségét látni kell, mert egyetlen fotó sem képes visszaadni. A tenger vájta barlangok, és rejtett öblöcskék - amilyen Milopotamosznál is van - csalogatnak le a tömérdek lépcsõn Tszangaradánál, és az Agiosz Joannisznál célba érõ kanyargós út mentén. A Pilion lejtõin megbúvó falvak közül ne hagyjuk ki Milieszt és Vizitszát, ahol fõleg az utóbbi falucskában nagyon hangulatos macskaköves utcákon sétálhatunk, és gyönyörködhetünk a díszes lakóházakban. Érdemes még felkeresni a népmûvészetérõl híres Agiosz Lavrendiszt, és a csöndes déli halászfalucskát Trikerit.
Volosz, a forgalmas, modern kikötõváros egyike az ország leggyorsabban fejlõdõ ipari központjának. A rakpartot azonban bájos sétány kíséri, és a kikötõ is inkább egy szigetére, mint egy nagyvároséra emlékeztet. Számtalan szûk kis sikátor vezet le a tengerhez. A legtöbb görög kikötõvároshoz hasonlóan Volosz története is az õsidõkben, egészen a pattintott kõkorszakig (i.e. 4600-2600) nyúlik vissza. Érdemes ezért felkeresni a helyi leleteket bemutató Régészeti Múzeumot. (nyitva: kedd-vasárnap: 8.30-15.00)

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4647 Üzenet linkje2006-01-19 20:19:49 

Nagyon jó ötlet volt ez a téma!!!
Én rengeteg fényképet láttam a neten a Pilionról és egy német utazási irodánál találtam egy katalógust, ami kb. 100 oldalas és csaka Pilion van benn. Nagyon szép tájak vannak ott és a tengerpartok is paradicsomba illõek. Kedves Csilla, én is nagyon vágyom oda. Ha eljutsz oda, mindenképpen készíts beszámolót és sok szép fényképet! icon_smile.gif

Andi

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4676 Üzenet linkje2006-01-20 15:58:11 

Szia Valcsi!

Mivel megemlítetted Trikelit, errõl jutott eszembe, hogy itt egy nõi börtön mûködött a II. világháború ideje alatt. Rendszeresen próbálkoztak a szökéssel, de hiába. A legenda szerint viszont egyetlen nõnek sikerült megmenekülnie, méghozzá úgy, hogy egészen Amáliapoliszig úszott. Azóta hõsként tisztelik, és minden évben egyszer összegyûlnek a tiszteletére és õt ünneplik. Ebben az idõben egyébként nagyon sok görög menekült külföldre, köztük Magyarországra is, ahol egy kis görög falut hoztak létre, melyet Belojannisznak hívnak és ahol máig élnek görögök és õrzik a görög hagyományokat.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla*
Aktív fórumos
Aktív fórumos
58 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4842 Üzenet linkje2006-01-28 18:42:37 

Információk angolul és görögül: www.aroundpelion.com
Jó nézelõdést!

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4878 Üzenet linkje2006-01-30 16:46:21 

A Volosz környékén lévõ Pilion vagy Péléion az ókori görög mitológia szerint az itt élõ bölcs kentaurnak, Cheirónnak, Achilleusz nevelõjének a történetét meséli el. Egyszer Héraklész eljött hozzá vendégségbe és kinyitott egy hordó bort, melyet a kentaurok Dionüszosztól kaptak ajándékba. A kentaurok ezért dühösen támadtak Héraklészre, aki egy barlangból tüzes zsarátnokot dobált rájuk, a menekülõket pedig lenyilazta.
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6939 Üzenet linkje2006-05-04 15:37:25 



itt még rengeteg szép kép van a Pilion minden részérõl:
https://www.pilion.net/photos/index.php

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6942 Üzenet linkje2006-05-04 16:00:46 

Én most néztem végig az elõbbemlített oldal csodálatos képeit, és azt hiszem jövõre Pilionra szeretnék menni icon_smile.gif
Mindenképp nézzétek meg õket, ilyen álomszép helyeket eddig csak a kefallíniai képeken láttam!


# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13050 Üzenet linkje2006-07-31 15:58:17 



Találtam egy nagyon jó kis térképet a Pilinról. Remélem segít vkinek. icon_smile.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47695 Üzenet linkje2007-10-28 17:08:25 

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47697 Üzenet linkje2007-10-28 17:13:39 

Az elsõ link rosszalkodik, talán majd most:

Interaktív térkép

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jmihaly
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#66614 Üzenet linkje2008-06-15 15:41:45  Válasz a #47697. hsz-ra Előzmény #47697

Eddig magyarmentes természeti szépség /volt/ Pilion félsziget. Kérlek Benneteket jó magyarok ne találjatok rá ! De ha mégis meglelitek,tartsátok magatokba amit láttok ott.Ne forumozzatok,ne reklámozzátok, akkor még esélyetek van arra,hogy ha 10 év múlva újra arra jártok megtaláljátok szépségében! Ha nem így tesztek SARTI -t csináltok belõle. Köszönöm a félsziget nevében. EZENNEL A PELION FORUMOKAT LEZÁRTNAK TEKINTJÜK!
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66615 Üzenet linkje2008-06-15 15:52:10  Válasz a #66614. hsz-ra Előzmény #66614

Vannak sokkal szebb helyek is Görögországban, azok egyáltalán nincsenek reklámozva...
A Pilion valóban szép hely, de már rég nem magyarmentes. icon_eek.gif

Aki esetleg szállást keres: Travel.Hellasz.hu

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 22 23 24   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu