Pilion félsziget
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 316
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221892 Üzenet linkje2014-07-27 22:22:39  Válasz a #221886. hsz-ra

remekség. icon_smile.gif
# 317
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221903 Üzenet linkje2014-07-28 06:21:52  Idézet innen: #221886

csillag77 írta:
Sziasztok. Hazaértünk ma reggel, csodálatos volt a nyaralásunk, nagyon tetszett a félsziget, a strandok, a hegyek, a kedves görögök....szuper volt:) Köszi mindenkinek a segítséget. Majd képet is csatolok, ha feltöltöm őket a gépre és lesz időmicon_smile.gif



Jaj de jó! icon_smile.gif Bő 3 hét múlva mi is indulunk, és az A terv a Pelion. Jól jönnének a friss infók, benyomások.

# 318
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csillag77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221997 Üzenet linkje2014-07-28 23:11:26 

szia. és mi a B terv?icon_smile.gif Nekünk azért tetszett meg, mert közel van, de viszonylag úgy vehető, mintha egy sziget volna, amire nem kell kompozni arany árért, na és persze nem kell a szomszéd szájában lenni a strandokon. Voltak nyaralók, strandolók, de kb 80%-ban görögök, és csak egy parkoló magyar rendszámú autót láttunk az egy hét alatt:)
# 319
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222004 Üzenet linkje2014-07-29 06:46:37  Idézet innen: #221997

csillag77 írta:
szia. és mi a B terv?icon_smile.gif Nekünk azért tetszett meg, mert közel van, de viszonylag úgy vehető, mintha egy sziget volna, amire nem kell kompozni arany árért, na és persze nem kell a szomszéd szájában lenni a strandokon. Voltak nyaralók, strandolók, de kb 80%-ban görögök, és csak egy parkoló magyar rendszámú autót láttunk az egy hét alatt:)


B terv: Halkidiki, bár Vourvourout most lőttem ki. icon_sad.gif C terv: Skiatos

A LegAAAAbbb terv Parga, ám az pénzkérdés, mert oda csak autóval lehet eljutni, és ebben az esetben 2 hétre kell autót bérelnünk. Szóval várjuk, hogy beessen sok pénzmag. icon_biggrin.gif

# 320
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csillag77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222025 Üzenet linkje2014-07-29 10:19:42 

A többi helyre mivel tudtok elmenni, mert szerintem Pelionra még jobban kell a kocsi?
# 321
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222074 Üzenet linkje2014-07-29 18:32:21  Idézet innen: #222025

csillag77 írta:
A többi helyre mivel tudtok elmenni, mert szerintem Pelionra még jobban kell a kocsi?


Volosig vonattal. Ebben az esetben elég lenne helyben autót bérelni.

# 322
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222141 Üzenet linkje2014-07-30 14:16:23  Válasz a #222074. hsz-ra Előzmény #222074

Mivel a téma itt is és a repülősben is off, elosztom őket és most ide írom a kocsibérléses dolgot icon_smile.gif

Megkaptam a válaszokat meg megnéztem a dolgokat és az időpontodra a legolcsóbb az alpha drive volt, 440 euró a két hét, reptértől-reptérig, mindenféle zárolás nélkül, önrészmentesen. Vagyis 31 euró per nap, ez nem rossz ebben a csúcsidőszakban.

Önrésszel és zárolással van másutt 360 és 390 eurós ajánlat is, én azt nem ajánlanám.

Tudom vasutasok vagytok, vagy vmi efféle (bocs ha hülyeséget beszélek), nem tudom ez mit jelent a vonatjegyben, mindenesetre én nem gondolnám, h Volosban bérelve az autót az jelentősen olcsóbb volna, mint ez; főleg ha hozzászámolod a vonat költségét is. Persze utána lehet nézni annak is icon_wink.gif meg a fő helyekre és a belső oldalon van ktel buszközlekedés is, azt is használva lehetne redukálni a kocsibérlés hosszát ha sokalljátok esetleg.

# 323
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222188 Üzenet linkje2014-07-30 21:29:57  Idézet innen: #222141

rollo írta:
Mivel a téma itt is és a repülősben is off, elosztom őket és most ide írom a kocsibérléses dolgot icon_smile.gif

Megkaptam a válaszokat meg megnéztem a dolgokat és az időpontodra a legolcsóbb az alpha drive volt, 440 euró a két hét, reptértől-reptérig, mindenféle zárolás nélkül, önrészmentesen. Vagyis 31 euró per nap, ez nem rossz ebben a csúcsidőszakban.

Önrésszel és zárolással van másutt 360 és 390 eurós ajánlat is, én azt nem ajánlanám.

Tudom vasutasok vagytok, vagy vmi efféle (bocs ha hülyeséget beszélek), nem tudom ez mit jelent a vonatjegyben, mindenesetre én nem gondolnám, h Volosban bérelve az autót az jelentősen olcsóbb volna, mint ez; főleg ha hozzászámolod a vonat költségét is. Persze utána lehet nézni annak is icon_wink.gif meg a fő helyekre és a belső oldalon van ktel buszközlekedés is, azt is használva lehetne redukálni a kocsibérlés hosszát ha sokalljátok esetleg.


Köszi rollo! icon_smile.gif

Megrágjuk még a dolgokat. Mivel nagyon olcsón lett repjegyünk, lehet, hogy a többit autóra költjük. icon_smile.gif

Jól emlékszel, vasutasék vagyunk. Görögországon belül szabadjegyünk van. Szóval nincs vonatköltségünk. Pargára nem megy vonat. icon_sad.gif Oda ezért kellene teljes időre autó.
A Pelionra pedig el tudunk jutni vonattal, helyben tudunk közlekedni akár busszal is, és csak azokra a napokra kellene autó, amikor nem punnyadunk a parton. icon_smile.gif

# 324
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222195 Üzenet linkje2014-07-30 23:45:54  Válasz a #222188. hsz-ra Előzmény #222188

ha emellett döntötök végül akkor majd írj, h átküldjem az ajánlatkérő mailt, hogy tudj hivatkozni rá.
# 325
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mangalor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222215 Üzenet linkje2014-07-31 10:34:09  Válasz a #222188. hsz-ra Előzmény #222188

Szia,
logikus a terv. Annyit fűznék hozzá, hogy ebben az esetben a szállást érdemesebb valahol a voloszi öbölben lévő, Voloszhoz közel eső települések egyikében foglalni. Például ilyen lehet a Rollo által készített beszámolóban bemutatott Kala Nera.(Ahol van autóbérlési lehetőség, vagy még kihozzák oda kocsit. Az ilyen településeken mint Milina, Horto vagy Argalasti én nem emlékszem autókölcsönzőre. Mondjuk ettől még éppen lehet, de nem emlékszem, hogy lenne.) Az ilyen helyekre, mint Milies felmehettek busz múzeumvasút kombinációval. A keleti parton lévő öblök és falvak, illetve a déli részek meglátogatása viszont bérelt autót igényel. Okos beosztással és tervezéssel biztosan sokkal kevesebbet kell autóbérlésre költeni, mint egy vélelmezett teljes időtartamú autóbérléses párgai nyaralás esetében.

# 326
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222219 Üzenet linkje2014-07-31 11:22:40  Válasz a #222215. hsz-ra Előzmény #222215

teljesen egyetértek illetve megerősítelek: a jelzett kis déli településeken ha van is kölcsönző csak elvétve lehet. még annyit tennék hozzá (bár azt hiszem te is így értetted), hogy a déli rész belső oldala felé (chorto, milina) és még tovább, trikeriig van számottevő menetrend-szerinti buszközlekedés, tehát alkalmasint ez is használható, és így a kocsibérlés megspórolható. ez ugye érint pár hegyi falut is menet közben, így azok is abszolválhatóak így, valamint az általad is jelzett északi hegyi falvak, milies, makrinitsa, portaria, chania is viszonylag sűrű tömegközlekedéssel rendelkezik.

más kérdés, és ezt érdemes majd kimatekozni, hogy az autó általában fajlagosan annál olcsóbb, minél hosszabb a bérlési idő; tehát alkalmasint előfordulhat, hogy mondjuk 10 nap bérlés annyiba kerül, mint a 14.

# 327
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csillag77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223560 Üzenet linkje2014-08-19 16:48:24 

Jól lemaradtam, de azért csak töltök fel pár képet.....vagyis töltöttem volna, de 10 perce nézem a hozzászólás szerkesztését, és nem tudok rájönni, hogy hogyan is kellene...pedig emlékszem régen még ment....túl sokáig voltam már itthon a gyerekekkel lehet....
# 328
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gazsa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223626 Üzenet linkje2014-08-20 21:45:35 

Sziasztok!
Pár napja jöttünk meg a Pelionról, felraktam egy beszámolót róla!

# 329
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223874 Üzenet linkje2014-08-27 09:24:48  Válasz a #223560. hsz-ra Előzmény #223560

Az Img utána a kép URL címe és meging Img
Remélem jól írtam. icon_lol.gif

# 330
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Regina85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234480 Üzenet linkje2015-08-14 10:16:06 

Sziasztok!

Az idei nyaralásunk célpontja a Pelion félsziget, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim. Nézegettem a bookingon szállásokat, de nem találtam olyat ahol az udvarban lenne sütögető. Esetleg valaki tudna ilyet ajánlani? Ami még szempont lenne, hogy este legyen legalább egy minimális éjszakai élet (szuveníres bolt, bárok...stb.)a faluban. A másik kérdés, hogy van e/hol van quad kölcsönző?
A válaszokat előre is köszönöm!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 21 22 23 24   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu