Lesvos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29041 Üzenet linkje2007-05-26 08:05:35  Válasz a #28993. hsz-ra

Kössz Krisztin és Vojandi,hogy ilyen gyorsan reagáltatok a kérdésemre.Ez a sziget már régóta motoszkált a szürkeállományban,de a Jón-tengeri szigetek látogatásai vannak elõtérben,hisz most is Zantéra megyünk és nagyon szeretném ha Korfu és Kefalónia után ez is jól bejönne.Még pár éve amikor Rodoszon és Symin voltunk már akkor is figyelgettem Lesvos felé,de Kréta után a "zöld" szigetek kerültek megint a centrumba.Minden esetre köszi az info Nektek és utána nézegetek ennek a "nagy" szigetnek.

Üdv:atosz

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29046 Üzenet linkje2007-05-26 08:42:43  Válasz a #29017. hsz-ra Előzmény #29017

Hát ez rengeteg információs lehetõség amit adtál Andi és látom Valcsi is kitett magáért a sziget leírásban.Ha minden összejönne akkor jövõre nem Lefkada hanem Lesvos lépne a helyére.Mire ezt végig menném kocsival,ide is kell a 2 hét. icon_wink.gif icon_rolleyes.gif

atosz

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29058 Üzenet linkje2007-05-26 12:37:37 

Kedves atosz! A kedvedért írok most a hétvégén egy lesvos-leírást icon_wink.gif
Én abszolut "zöld-sziget" rajongó vagyok. Korfu, Thassos szuper volt ebben a kategóriában, Samos ütötte eddig mindet, de Lesvos és Chios is zöldek. Az idén Karpathosra megyünk, az nem éppen zöld, kopár, mint Santorini icon_smile.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29145 Üzenet linkje2007-05-26 21:07:18  Válasz a #29058. hsz-ra Előzmény #29058

Köszönöm Neked ezt a kedves gesztust és az evvel járó munkát.

A zöld szigetek szeretetében szinkronban vagyunk, hiszen ezért kezdtük hajdanán Korfun még '98-ban a zöld szigetek bejárását.
Ezt szó szerint értsd mert Sidaritól Cavosig kocsival ezer helyre elmentünk és még a Pantokrátort is megmásztuk a kocsi lennt hagyásával.
Majd jött észak Evia ,megint Kofu,Rodos, Symi,kétszer Kréta majd Kefalóni és most majd Zante.
Ezek közül úgy isten igazából Kréta nem volt igazán zöld,de ott más volt a célzat.
A fakultatív programokat nem igen szeretjük mindenhol a 2 hetes ottléteket választottuk és így kocsival nem túlzok ezer km-eket bejártunk ezeken a szigeteken.
A jelszó: csak semmi kötöttség , itt és most!
Hát kb ez a verziónk , a szószerinti szabadság egyik formája.
Gondolom evvel Ti is hasonlóan lehettek , no és közben nagyon megszerettük a görög átlagembereket.
Hát ennyit!

Üdv:Atosz icon_smile.gif

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29184 Üzenet linkje2007-05-27 12:24:27 

Szia Atosz!

Szívesen a leírást icon_smile.gif
Most találtam egy jó angol oldalt, ahol falvanként vannak leírások Lesvosról:
http://www.lesvos.com/

Én régebben olyan barátnõkkel utazgattam, akiknem nem volt se jogsijuk, sem pénzük és nagyon visszahúztak a nyaralás alatt, mert én egyeül nem mertem menni bérelt autóval. De amióta a párommal vagyok, azóta lettem én is bátrabb és most már többnyire mi is hasonlóképp csináljuk, mint te. Fõleg, hogy szeretünk túrázni is az erdõben, meg hegyre fel icon_smile.gif Bocs többiek, ez off, de szerintem neked Samos nagyon teteszene. Olvastad már a beszámolóm ill. láttad a képeket?
Hétfõre v. keddre meglesz a leírás.
Andi

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29185 Üzenet linkje2007-05-27 12:30:52 

Pár képecske:
Eressos strandja:

Mitillini:

Molyvos:

Plomari, az Ouzogyárak központja:

Agiassos, háttérben a leszvoszi Olymposszal:

Hopp icon_smile.gif és még pelikánjuk is van:

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29202 Üzenet linkje2007-05-27 20:06:00 

Szia Vojandi!
Beszámolód olvatam,képeket megnéztem, a német és angol oldalakba is nézelõdtem,de csak nézelõdtem.Szóval az ingerenciát egy Lesvoszi utazásra megduplázta.Leszboszt direkt nem irok,mert annak egy bizonyos értelmezésétõl kir áz a hideg...Azt tudom ,hogy ott is "meleg" van...Ha még majd írsz azt is majd szívesen elolvasom,mint minden olyan infót ami érdekel.

Kössz:atosz icon_wink.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29227 Üzenet linkje2007-05-27 23:09:48 

Szia Atosz!

"A sziget nevét a görögök Lészvosznak ejtik, anélkül, hogy bárkinek is megfordulna a fejében a szó leszbikusokkal való kapcsolatba hozása. A helyiek a szigetet inkább Mitillini néven emlegetik. " icon_smile.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29229 Üzenet linkje2007-05-27 23:19:40 

A fent belinkelt képek alapján máris beleszerettem a szigetbe. Tavaly majdnem Lesvos lett, de ment nagyon a vacila. Most mindjárt átnézem a szállásajánlatokat, mert azért nálam sokszor aza döntõ, hogy találok-e számomra megfelelõ szállást. Ha csak kicsi a kínálat, akkor nem biztos, hogy oda megyek nyaralni. De Chios is nagyon érdekel. Lesvos viszont turira rengeteg látnivalóval bír és már a falvai is egymagukban látványosság értékûek!
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29254 Üzenet linkje2007-05-28 12:37:51  Válasz a #29227. hsz-ra Előzmény #29227

Természetesen senki nem gondolhatja ,hogy a Lesbos szigete szóhasználattal a melegek szigetének gondolja is valaki,bár egy kicsit már kezd ez a ferde hajlam divattá is válni.Hát úgy kell nekik,megérdemlik, de mást se! icon_biggrin.gif Esetleg étszosz,vagy klitoris szigetét...No de moderátor nélkül moderálom magam. icon_rolleyes.gif
Mégegyszer köszi a képek meg minden.

atosz

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29258 Üzenet linkje2007-05-28 12:56:24  Válasz a #29229. hsz-ra Előzmény #29229

Szia Vojandi!

Szervezett utazással nem szoktatok utazni? Úgy veszem ki írásaidból ,hogy nem igen.Karpatoszra is godolom egyénileg mentek.Igaz?

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29260 Üzenet linkje2007-05-28 13:08:19 

Sajnos rosszul veszed ki. Mert nem vagyunk elég bátrak a neten szállást foglalni. Eddig 95%-ban szervezett utazással mentünk. Így Karpathosra is. Ezt leírom neked most a Kaprathos topikba, hogy ne "offoljak" itt icon_smile.gif
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29263 Üzenet linkje2007-05-28 14:58:22 


# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29334 Üzenet linkje2007-05-29 08:31:30  Válasz a #29263. hsz-ra Előzmény #29263

Szia Vojandi!

Érdeklõdésemhez és igéretemhez híven végig elolvastam a Lesvosi leirásodat amihez "congratulations"! Kitettél igazán magadért icon_exclaim.gif Nos gondolom sok emberkének felkelti majd az érdeklõdését ez a görög sziget is,amivel ideáig nem sokan foglalkoztak, vagy legalábbis nem volt olyan menõ mint pl Santorini v Korfu.Jövõre lehet mire spórolgatni a szegényebb rétegnek,mert ide minimum kéthetet össze kell hozni.

Harcos üdv: atosz icon_wink.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#29363 Üzenet linkje2007-05-29 13:17:47 

Szia Atosz!

Köszi, de nem az én érdemem, egy magyar és két német útikönyvbõl jött össze ennyi szöveg, mert egy-egy könyv alig ír max. másfél oldalt errõl a csodás szigetrõl. Nemsokára írok Chiosról is.
Két hét a minimum, ha nem három erre a szigetre. Remélem összejön valamikor mindkettünknek az odautazás! icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 44 45 46   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu