Makrigialos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4844 Üzenet linkje2006-01-29 09:03:11  Makrigialos

Laci a fülembe ültette a bogarat Makrigialossal. Pár info összegyûjtése után nagyon vonzó uticélnak tünik számomra. Persze a bõség zavarában hetente változik nálunk az uticél, de szeretnénk nyugodt, csendes helyet választani. Én eddig semmit nem tudtam errõl a helyrõl, sõt bevallom azt sem tudtam hogy létezik. De miért is tetszett meg most? Szekeres István neve sokatok elõtt ismerõs. Nos õt idézem egy 2005-ös irásából:
"Makrigialos csendes, tiszta, barátságos, leginkább családosoknak való pici település. Saját tengerpartja pici, de tiszta. Semmi extra. Az éttermek -- mint mindenütt errefelé -- kifejezetten jók. Az én kedvenc helyem a tengerparti sétány északi csücskét elfoglaló Pszarotaverna (Halászcsárda). Fürdeni érdemes eljárni a pidnai öbölbe: a tengerparti sétányon dél felé elindultok, és addig mentek, amíg csak balra-lent meg nem pillantjátok a szabadstrandot. Kb2-3 km. Nincs különösebb infrastruktúra, de legalább nem üvöltözik mellettetek egy másik magyar család. Makriból remek kirándulásokat lehet csinálni: Szaloniki közel van és adja magát, de érdemes elnézni Katerinibe is. "Konkrét" látnivaló nincs sok, de a hangulat... icon_smile.gif Ha már ott vagytok, a paraliai/Olympic Beach-i éjszakai életbe is bele lehet kóstolni. Érdemes elnézni Edesszába, ahol egy gyönyörû vízesést lehet körbejárni. Nincsenek messze a Meteórák, illetve az Olympos sem (Litohoro telepules).. "
Ezen kívül azért van ott más "atrakció" is:
Makrigialos közelében van egy tengeri sólepárló, az ókori Pydna romjai.

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4849 Üzenet linkje2006-01-29 19:35:24 

Kedves Laci!

Találtam egy linket, ahol fényképek vannak Makrigialosról.

Lehet hülyeséget írok, de van egy ilyen település Krétán is, a keresések közben jöttem rá, nem tudom melyikre utaznál.
De mivel Rebi errõl a helyrõl gyûjtött neked infót, így ezeket a képeket kerestem ki.

Szerinte szépek, nézd meg Te is õket! icon_wink.gif

http://utazas-info.cjb.hu/fotoalbum/g/makrigialos-aniko/image_1.html

Üdv:

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4875 Üzenet linkje2006-01-30 15:19:22 

Makrigialoszon tulajdonképpen nem sok látnivaló van, talán ezért is találni róla kevés képet a neten.

A Beszámolók oldalon fent van Busai Anikó makrigialoszi beszámolója, a Kriszta által belinkelt képek ott is megtalálhatók.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4943 Üzenet linkje2006-02-03 16:13:31 

Sziasztok!

Most láttam, hogy a greece.hu oldalán elég sok kép van fent, és valami kagyló fesztivált is tartanak Makrigialosban valamikor, ez igazi program lehet, érdemes lenne utána nézni, majd megpróbálok, ha van idõpont leírom.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4945 Üzenet linkje2006-02-03 18:24:32 

SZIASZTOK,

Az ANDROMEDA travel is szervez oda utat,keressétek a honlapját.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4976 Üzenet linkje2006-02-05 15:41:20 

Nos konkrét idõpontot nem találtam a kagylófesztivállal kapcsolatosan, csak annyit, hogy júliusban van egy alkalommal.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5017 Üzenet linkje2006-02-08 16:32:55 

Sziasztok!

Ez a falucska jól el lett ültetve a fülembe, Rebivel néztük délután a képeket róla, és gondoltam felteszek ide párat, hátha másnak is megtetszik majd.

# 8
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#5019 Üzenet linkje2006-02-08 17:30:52 

úgy látom megvan a nyaralás helyszine lányok
# 9
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#5025 Üzenet linkje2006-02-08 20:06:01 

Nem lehetne, hogy egyszer aláírd a hozzászólásodat, én már nagyon kiváncsi vagyok, hogy ki vagy!!! icon_lol.gif

Légy szí, köszi!!

Kriszta

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5026 Üzenet linkje2006-02-08 21:21:13 

Sziastok Csajok!

Nem én vagyok a névtelen.

Ez szép! Ez tetszik nekem, léehet csatlakozom Hozzátok egy hétre, mert nekem utána még kell egy hét sziget!

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5029 Üzenet linkje2006-02-09 15:19:22 


# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5030 Üzenet linkje2006-02-09 15:38:58 

Makrigialos a tiszta levegõ, festõien szép zöld természet, hosszú, lassan mélyülõ homokos tengerpart világa.
Makrigialos partszakaszát „kék zászló” díjjal is kitüntették, ez egy nemzetközi elismerés a víz minõségét és a tiszta strandokat illetõen.
Az üdülõhely még õrzi igazi hamisítatlan halászfalu jellegét, érdekes színfolt a pénteki heti piac, mely nagyon kedvelt a turisták körében.
A tengerparton hangulatos tavernák, kávézók várják a vendégeket.
Makrigialos vonzáskörzetében borút is található, a görög borok nagy többsége tükrözi az ország mediterrán hangulatát. Így alkalom nyílhatna arra is, hogy megismerkedhessenek a hagyományokkal.
Fiatalító Thalasso-terápia
Makrigialos közelében található egy különleges látványt nyújtó sólepárló. Az itt tartózkodók természetes környezetben ismerhetik meg, miként távolítja el a sós peeling az elhalt bõrsejteket, s fiatalítja, regenerálja a bõrt. Jó hatással van a légzõszervi, mozgásszervi bántalmakra, és ezeket a hatásokat tovább lehet fokozni a különbözõ friss olívaolajos kezelésekkel, mert a környék klímája kitûnõ az olívatermesztéshez.
A naturális terápiához hozzátartozik az algafürdõ, a tengervízben végzett mozgásterápia, a víz alatti masszázs.
A tenger világa vitalizálja a bõrt és a körmöket, emellett csökkentik a cellulitiszt. A friss tengeri levegõ felfrissülést nyújt, különösen jó hatással van a sós víz és a napfény, mely ellazít és megnyugtat. Jószerével egy természetes környezetben zajló relaxációs folyamaton esik át a látogató.

Látványosan és hatásos módon bizonyítja e tündéri föld azt, hogy mindez az életöröm egyik legfontosabb forrása.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5104 Üzenet linkje2006-02-16 21:34:57 

Anikó!
Itt kérdezek tõled, hisz a téma inkább ide illik.
Most olvastam a beszámolódat a tavalyi nyaralásotokról a https://www.barangol.hu/busaianiko/gorogorszag.php lapon. Írtad, hogy a sólepárlóba programot szerveztek nektek. Ide egyedül is be lehet menni vagy csak csoportosan? Mi autóval megyünk, így ritkán fizetünk be szervezett utakra, megoldjuk magunk. De ezt, illetve a skiathosi kirándulást nem szeretnénk kihagyni. Tudnál ezekre tavalyi árakat írni?

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5106 Üzenet linkje2006-02-16 22:05:38 

Szia Rebeka!
A sólepárlóban mi tavaly szervezetten voltunk. A Dias Apartmanhotel, ahol voltunk, õk szervezik. Nem emlékszem pontosan, de kb. 4-5 euró volt fejenként. De utána mi robogóval is voltunk ott. Lehet menni egyedül is. Csak szervezetten elõször jobb, mert megmutatnak mindent, hol lehet iszapot szedni, meddig ajánlatos a vízben lenni, kaptunk bõrradírt stb. De egyedül is jó volt. A skiathosi út az már drágább volt. Azt is ott fizettük be. Elég messzirõl indult a hajó. Achillo kikötõjébõl. Kicsit el is késtünk. Szintén a szálló busza vitt le minket. Azt hiszem 35 euró volt fejenként.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5110 Üzenet linkje2006-02-17 09:22:19 

Szia Anikó!

A Diasról írnál, pár sort?? Meg voltatok elégedve vele gondolom, ha idén is oda mentek ismét. A tulaj milyen nyelven beszél??
A kocsit lehet valahol hagyni, van hely a parkoláshoz? Azért kérdezem, mert a szálló alatt taverna van, és gondolom járnak oda autóval is?
Milyen boltok vannak a közelben, és szórakozó helyek? A part tényleg olyan közel van mint ahogy az utazási irodák írják??

Köszi elõre is a válaszokat!

Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu