Makrigialos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1546
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195392 Üzenet linkje2012-09-15 20:09:56 

Nahát Anikó, ez remek! Kívánom, hogy legyen szép időtök! Egyszer én is voltom szeptember közepén, Toroniban. Nem kicsit aggódtam az időjárás miatt, mert itton eléggé barátságtalan idő volt már az indulást megelőző napokban. Aztán reggel 9-kor, amikor megérkezett a busz Toroniba, csak néztük, hogy az emberek milyen lengén vannak öltözve. Akkor már gondoltuk, hogy talán nem lehet nagyon hideg. Amint leléptünk a buszról már éreztük a kellemes, meleg levegőt. Nagyon szép időnk volt végig. Egyik éjjel esett. Reggel még borongós volt, de aztán kisütött a nap és iszonyat meleg lett. Sajnos mostanság eléggé szeszélyes az időjárás. Bár az előrejelzéseket nézve, talán nem lesz olyan rossz idő. Minden esetre én drukkolok neked!
# 1547
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195393 Üzenet linkje2012-09-15 20:53:57 

ha kicsit belekotyoghatok, nei poriba vezetö utunkon a busz bement makryba pár utast letenni, majd onnan átmentünk paraliára,ez mind mellékut partközelben, paraliárol sajnos már nem lehet átjutni platamonasba,fel kell menni a pályára, viszont leptokáriánál le lehet jönni a parti utra ismét és nem kell kaput fizetni,onnan irány platamon és nei pori,kár hogy nincs végig parti ut mert kismocival lehetne oda egy jot kirándulni
# 1548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195394 Üzenet linkje2012-09-16 08:12:52 

sziasztok,

Mi bicajjal szeretnénk körbejárni a környéket. Tudja valaki hogyan jutok el

az "iszapolós programra" bicajjal? Kb. mennyi Makritól ? Többször jártunk

már arra de nem tudom a távolságokat. Paralia-Makrygialos-Leptokaria?

Katerinit 7 km-re írja P-től de többnek tűnt mikor buszoztunk....

Időjáráson nem aggódom pedig októberben megyek eddig mindig jó időnk

1-2 nedves nappal.

# 1549
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195426 Üzenet linkje2012-09-16 23:06:38  Válasz a #195392. hsz-ra Előzmény #195392

Gudli, köszi a biztató sorokat. Én is bízom benne, hogy szép idő lesz. Előjelzést már mindenfélét láttam a neten, úgyhogy bízzuk a sorsra. Ha csak sétálgatunk én már annak is örülök, hisz pihenni megyünk.
De azért pár programnak örülnék, ha sikerülne!

# 1550
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195427 Üzenet linkje2012-09-16 23:08:46  Válasz a #195394. hsz-ra Előzmény #195394

Judith! Katerini tényleg nem több 7 km-nél Paraliától. Nagyon közel van. Makrygialos már picit messzebb van, de bicajjal nem annyira. Szerintem kb. 10-12 km-re lehet. A korinosi partszakasz felé kell menni Paraliáról és tovább csak ahogy az út vezet és az egyenesen odavisz Alikesbe. Van egy kis halászkikötő amellett elmentek és az az út bevisz a sólepárlóhoz.
De a helyszinen is biztos lesz, aki segít odatalálni! icon_smile.gif

# 1551
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molnjan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195441 Üzenet linkje2012-09-17 11:35:07 

Júliusban hazafelé menet tranzitszállásként Makrygialost vállasztottuk a családdal mert sok jót olvastunk itt a fórumon róla és mert ez volt a tengarpart határhoz legközelebbi része.

Meg kell mondanom, hogy a legnagyobb csalódás volt a görög utunk során. Nagyon rossz ötlet volt az út végére időzíteni. Tényleg azok után, hogy végigjártuk a Halkidiki félszigetet, Korfut-t, Platamonast, elképesztő volt a kontraszt.

A parti út tele cigány, kínai, arab, néger, stb. árusok hadával. Egyszerűen mozdulni nem lehetett tőlük. A stégen cigányok szedték a kagylót. Maga homokos part tele iszonyat mennyiségű hínárrral, de még a vízben is. Olyan volt mint egy zöldségleves. Nem lehetett egy talpalatnyi helyet találni, ahol le lehetett volna nyugodtan telepedni.
A vízben igénytelen, emberek tömege. De tényleg borzalmasan lesírt az igénytelenség, a szeméthegyek, a kosz. A part tele ételhulladékkal. Éjszaka a parton és a parti üzletek előtt sátrakban, aludtak, ettek, ürítettek az árusok. Félelmetes volt. Máshol bátran ott mertem hagyni a cuccainkat a prton, itt eszembe sem jutott.

Ilyet én SEHOL eddig nem tapasztaltam. Lehet, hogy a vasárnap volt az oka, de borzalmas élmény volt.

Egyszerűen föl nem tudom fogni, hogy miért utazik oda bárki is, ha csak pár km-el délebbre megy és Katerini, Olimpyaki-Akti sokkal kulturáltabb és szebb és alig valamivel drágább.

# 1552
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195644 Üzenet linkje2012-09-27 23:45:21  Válasz a #195441. hsz-ra Előzmény #195441

Hát ledöbbentett, amit írtál. Nem is értem, de már nem merem védeni ezt a falut, hisz mindenki mást tapasztal, mint én.
Mi tegnap jöttünk haza, és bár a turistákban én is csalódtam, rengeteg orosz, román turista volt, ami eddig nem, de a faluban, az ott élőkben nem. Nagyon pozitivak a tapasztalataim most is. A tenger bizony hínáros, de tiszta volt és a parton is csak azt a szemetet láttuk (csikkek, néhány sörösdoboz) amit a sok orosz turista (akik ott voltak akkor) otthagytak. Mi a magunkét elvittük a szemetesbe. Ha mindenki így tenne nem lenne semmi gond.

Lehet, hogy minket azért nem zavar a hínár, mert nem kimondottan fürdőzős turisták vagyunk, de mi imádjuk ezt a kis falut és bár átlátogattunk most is Paraliára, Olympic Beachre de nem cserélnénk fel Makrygialossal egyiket sem. Semmi görögös nincs egyik településen sem, ott nem lehet látni,hogy élnek a helyiek, nem lehet igazi kapcsolatot kiépíteni velük. Platamonas már jobb ötlet, de a part szerintem ott sem az igazi. A fiam ott nyaralt pár hete és átjárt Nei Poriba fürödni.

Szóval mindenhol van probléma, mindenhol lehet hibát találni. Azt,hogy hol ki hogyan érzi magát azt mindenkinek magának kell eldönteni.
És amiről a turisták tehetnek, amiatt nem az üdülőhelyet kell hibáztatni. Én speciel egyetlen egy néger árust láttam az egy hét alatt, az is valószinüleg csak eltévedt és Paraliára akart menni!

Elnézést, de én a saját tapasztalataimat írtam le, nem kritizálni akartam. A fotóimat most töltöm fel, majd ide is belinkelem, azon lehet látni, hogy nézett ki a part és a falu. Sajnálom, hogy nektek ilyen rossz élményetek volt.

# 1553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195645 Üzenet linkje2012-09-28 07:22:59  Válasz a #195644. hsz-ra Előzmény #195644

Aniko mivel mi csak átutaztunk ezen a falun és parálián igy nem is érintkeztünk néppel, de elmondhatom hogy délebbre végig egész nei poriig mindenhol tele volt oroszokkal és persze rengeteg szemét utánuk, bekövetkezett amitöl féltünk
# 1554
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195652 Üzenet linkje2012-09-28 16:23:05  Válasz a #195645. hsz-ra Előzmény #195645

Sajnos igazad van Pinga, csak remélhetjük,hogy nem lesz rosszabb a helyzet. Hátha eltelnek az országgal és jövőre odébbállnak!? Jó lenne! Bár így is jól éreztem magam, én elvonatkoztattam a "rossz" dolgoktól, de lehet nem mindig sikerülne!?
Azért bizakodjunk. icon_biggrin.gif

# 1555
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pinga
Törzstag
Törzstag
1707 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195653 Üzenet linkje2012-09-28 16:47:23  Válasz a #195652. hsz-ra Előzmény #195652

Aniko,ha belesel más topicokba ott is téma ez a jelenség sajnos
# 1556
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195675 Üzenet linkje2012-09-30 23:03:49  Válasz a #195653. hsz-ra Előzmény #195653

Szia Pinga, sajnos tényleg sok helyen probléma most ez az "invázió". De reménykedjünk, hogy majd elmúlik!?
Én bízom benne!
Azért az ország és amit szeretünk benne megmarad, amiért érdemes odajárni! icon_smile.gif

# 1557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Arpivajdasag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
110 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195850 Üzenet linkje2012-10-11 08:13:20 

ezért ez most számomra megdöbbentő az orosz turistákkal, hisz én többet ezért nem járok Montenegróba, mert tökig televan ruszki testvérekkel. És ez nem csak az én személyes véleményem, hanem másokért is. Sok ingatlant felvásároltak és igazán hódítoan viselkednek. Remélem a görögög ezt nem engedik meg.
De ne offoljak, mi júniusban ott jártunk, szerintem azért a pénzért amit fizettünk még sokat is kaptunk. Tehát ezzel is tiszába kell lenni. Mi a Pidnai strandra jártunk és igazán elfogadható volt. Makriban pedig délután főleg a strand bal oldalában tartózkodtunk. Nekem a szálás egy kicsit szűk volt, én az én két méteremmel valahogy "kilógok" a görög standardból...

# 1558
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Arpivajdasag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
110 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195851 Üzenet linkje2012-10-11 08:25:24 




# 1559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Arpivajdasag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
110 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195852 Üzenet linkje2012-10-11 08:37:47 





# 1560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Arpivajdasag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
110 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195853 Üzenet linkje2012-10-11 08:56:56 




a víz magában tiszta, de volt ilyen is meg salátás is...


végül... HOL IS VAN AZ A MAKRY???? icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 103 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu