Leptokaria
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Delfin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5350 Üzenet linkje2006-03-02 14:41:52  Leptokaria

Írjatok élmény beszámolot Leptokáriáról.
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5353 Üzenet linkje2006-03-02 14:58:53 

Szia Delfin!

Én ugyan nem jártam Leptokárián, de itt a hellasz.hu-n a "Fotóalbum" rovatban találsz képeket errõl a helyrõl is. Tavaly Kate járt ott, és fotóit megtalálod az említett rovatban.

Üdv.:

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sarti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
275 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5354 Üzenet linkje2006-03-02 16:07:43 

Sziasztok!
Én 2003-ban voltam Leptokárián. Hát mit mondjak...nagyot csalódtam. Ígérték, hogy homokos tengerpart és lassan mélyül. Ehelyett hatalmas éles köveken kellett jeresztülvergõdni, ha a vízbe akartál menni. Ha meg má végre homok volt a talpad alatt, akkor két lépés után bluygblugy....
A helyiekrõl nem is beszélve!! Eszméletlenül bunkón viselkedik az idegenekkel egyik másik. A boltban nemhogy segítene, de vágja a pofákat, hogy ott bénázunk, mert némi nyelvi nehézségünk van...
Aztán meg a visszajárót úgy vágta hozzánk, hogy csak azt nem mondta "nesze b..meg"
Rengeteg a lengyel és szlovák túrista, magyarok ott kevesen vannak. Az ottaniaknak viszont egyre megy, honnan jöttél, szükséges rossz vagy...
Ja és képzeljétek el, az egyik fagyizóban felváltattunk egy 20 Euróst két tízesre ( tartozásom volt az uncsitesómnak) Erre kiderült, hogy hamis tíz euróst kaptunk, mert azzal fizettünk, amikor frappékészítõ gépet vettünk....
Az eladó bedugta egy szerkentyûbe, az meg azt pofázta, hogy hamis . Közölték velünk, hogy hamis pénzt adtunk. Már magam elõtt képzeltem a görög börtön meghittségét. Aztán kézzel lábbal elmagyaráztuk, hol kaptuk a pénzt. Akkor nem válaszoltak semmit , visszaadtak a tizesbõl....
Hogy valami jót is mondjak: Nagyon szép kilátás nyílt az Olimposzra, eljutottunk Athénba, meg Skiathosra, meg a Meteorákhoz is. Szóse róla, innen minden közelebb volt, mint Sartiból, de én mégis végig Sartira vágytam vissza. Az a hely ennek teljesen az ellentéte. Az ottani görögök is tündériek. Szereztünk is néhány jó ismerõst az évek során, merthogy oda mindig visszakívánkozik az ember.
Bocsesz, ha valakinek elvettem a kedvét Leptokáriától, de inkább most, minthogy másnak is csalódást okozzon!!! Üdv!!! Sarti (Verus)

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Delfin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5355 Üzenet linkje2006-03-02 16:24:47 

Szia Sarti!

Én 2005 nyarán voltam,de ennyire nem volt rémes a hely,azaz inkább csak az emberek nem.De a part az tényleg rémes.Már készültem rá hogy kagylókat fogok gyûjteni a parton,de csak kõveket találtam.
Voltam én is Skiathoson,de ott meg fa levelet találtam a vizbe,amit mai napig nem tudok hogy került oda,de semmi kagyló.
De nagyon szép volt Skiathos,meg a hajó út is nagy élmény volt.
Bíztam benne hogy delfineket is fogok látni,de az se jött össze sajnos.
Nem hiszem hogy vissza mennék mégegyszer Leptókáriára.
Annyira nem fogott meg a hely.
Üdv.Delfin

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5356 Üzenet linkje2006-03-02 17:39:58 

delfin írta:

Nem hiszem hogy vissza mennék mégegyszer Leptókáriára.
Annyira nem fogott meg a hely.
Üdv.Delfin


Akkor valyon miért nyitottad ezt a topikot...?

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Delfin
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5374 Üzenet linkje2006-03-03 20:41:32 

Szia Jox!

Azért nyitottam meg ezt a topikot hogy élménybeszámolókat írjanak ide Leptokáriáról ,ami lehet rossz és jó élmény egyaránt.
Puszi:Delfin

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5375 Üzenet linkje2006-03-03 21:10:05 

vajon pontos j icon_smile.gif bocsi Jox icon_smile.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5584 Üzenet linkje2006-03-14 10:12:06  Leptokaria

Sziasztok!

Én nyaralni ugyan nem voltam Leptokarian, de amikor a közelben nyaraltunk akkor motorral többször átmentünk ebbe a faluba. Ez fõszezonban volt és szinte csak a nagy tömegre emlékszem, de ez ebben az idõszakban más üdülõhelyen sincs másképp. Egyébként nekem tetszett maga a falu, bár valóban nem sok magyar volt. Inkább a szlovák, lengyel és a román turisták kedvelt helye. Udvariatlan emberekkel pedig nem találkoztam, rendesek voltak velünk, csakúgy mint máshol. Leptokáriából fellehet menni egy kis hegyi faluba Skotina-ba, ahol szinte a falu végén fenn a hegyoldalban van egy nagyon jó kis étterem. Sok külföldi nem szokott odajárni, inkább csak a helyiek, de az akkori kéthetes nyaralásunk alatt, ott ettük a legfinomabb ételt, amit még ma is emlegetünk.

Üdv
Adri

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adri
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8982 Üzenet linkje2006-06-18 11:57:32  Na ne má!!!

Szomorúan olvasom egy-két hozzászóló véleményét Leptokariáról. Ti, már bocsi, valószínûleg sehol nem éreznétek jól magatokat a világon. Részemrõl el sem tudok képzelni szebb helyet. Amikor reggelente felkeltem, az erkélyrõl kinézve egyik oldalon a tenger, igazán különleges szép kékjét láttam, a másik oldalon pedig a feljövõ nap sugarait az Olimposz hegyen. Ilyen helyet nem nagyon találni, valljuk be. Egyébként szerintem idegesítõen sok a magyar, én amúgy 2004-ben voltam. Az üzeltekben az eladók már félig meddig értenek magyarul. Egyébként mindig is az volt a véleményem, eszerint élek, és eddig még bejött,hogy ha én pozitívan állok valamihez, vagy valakihez, ki van zárva,hogy bunkó vagy elutasító legyen. Próbáljátok ki. Mellesleg egy jó tanács, ha nem akartok Leptokarián ékszert, aranyat, ezüstöt venni, akkor vagy ne nézzétek meg a kirakatokat sem, vagy készüljetek fel a tukmálásra, bár gondolom, más városokban, falvakban is így van. Nekem kellemetlen volt, hogy csak kirakatot nézni álltam meg, aztán meg akarták velem vetetni a fél boltot. De végülis ez a dolguk, és itattak valami piát is, úgyhogy semmi baj.
Mindenkinek szép nyarat kívánok!
Adri

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsak8000
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#9667 Üzenet linkje2006-06-25 10:42:27 

Sziasztok.Szeptemberben megyek Leptokariara.Erdekelne hogy van ott a kozelbe motor kolcsonzo es mennyi az ber? min. 24 orara kell berelni vagy lehet kevesebbre is. A part tenyleg sz.r ? Esetleg barmi mast fontos infot szivesen varok .
Koszi

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sarti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
275 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9679 Üzenet linkje2006-06-25 15:38:18 

Szia Adri ! Tökéletesen megértelek. Nem tudhatja az ember, kit miért mi ragad meg érzelmileg azt tiszteletben kell tartani, így aztán én tiszteletben is tartom.
Azért elmondom, hogy Sartit is vétek lenne kihagyni!!! Igazi görög kis halászfalu, meseszép környezettel, szemben a szent hegy az Athos. Tiszta idõben a kolstorok is láthatók a félsziget mentén végig. És a Helyiek....fantasztikus emberek!! Õszinték, vendégszeretõk vidámak! És megismernek köv..évben is, mégha nem remélhetnek hasznot a személyedel kapcs.
És a tengerpart!!! Jajj , az meg finomhomokos., lassan mélyúlõ. Korán reggel, ha kimész, nyugodt, mint egy tó és finom homokos vízben halacskák úsznak a lábad nyomán felkavart homokban ennivaló után kutatva....jajjj, nagyon szeretem !!!! A vízbõl meg a Sartit körülölelõ csodaszép vad hegyeket láhatod. Ha szél arról fúj még a mediterrán fenyõk illatát is elhozza a szél, miközben a matracodon himbálózol...
Na, én Sarti után jutottam el Leptokáriára csak ezért voltam csalódott. Bocsi, kicsit hosszú lett... icon_rolleyes.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adri
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#9797 Üzenet linkje2006-06-26 16:05:21  kérdés

Szia Sarti!

Köszi a választ, egyébként semmi probléma, csak tényleg fura rossz dolgokat olvasni egy nyaralásról. Mellesleg, Sartiról jutott eszembe,hogy tavaly terveztük, hogy oda megyünk, mert mondták mások, hogy milyen szép, és az utazási iroda is javasolta, de õszintén szólva azért nem mertük bevállalni, mert féltünk,hogy egy kicsit unalmas lesz. Itt arra gondolok, hogy nincs éjszakai élet és túl sok a gyerekes család, kevés a fiatal, nem lehet igazán szórakozni, csak pihenni. Megírod, hogy ezzel kapcsolatban milyen tapasztalataid vannak?
Köszi: Adri

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sarti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
275 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9803 Üzenet linkje2006-06-26 18:40:12 

Szia Adri! Ezennel megnyugtatlak, hogy a félelmed alaptalan! Sartinál nyüzsisebb hely nem sok lehet Görögországban. Ha csak George-ra gondolk, aki egy igazi hobó, és a kocsmája legendássá vált a túristák körében. Vagy a Mojito, vagy Macedonia spirit nevû discók. De ha tradicionálisabb szórakozásra vágysz, ott vanna a görög estek! Sarti fergetegesek!!!!
De ha csak a mediterrán esték nyüzsis hangulata hiányzik, hát az is megvan javából! Esténként hömpölyög az embertömeg az utcákon. Rengetegféle üzletet találsz, vacakostól kezdve az ékszeboltok sokaságáig, És a kül. tavernák! Az utcákon meg megcsapja az orrodat a frissen sült gyros ilata, a tavernákból szól a görög zene. Idõnként pedig a görögök temperamentumos társalgása vegyül a forgatag hangjaiba. Nameg a robogók! ez is hozzátartozik. Az utóbbit a túristanép Sassosnak, a robogó kölcsönzõs tulajnak köszönheti, hát õ is egy fogalom ám! Na és ott van Krisztosz, az öszvértúrák vezetõje! Hatalmas fazon! Igazi görög. Sötétbarnára sült, szikár hataémas bajusszal, és hatalmas jókedvvel! Õ az, aki több év múlva is rádismer, és örömében még a lelked is kirázza!
Na, elég szemléletes leírást kaptál? Remélem nem csak azt, hanem kedvet is sartihoz!
még egy csomó gyönyörû emlékem van, de hagyok másoknak is helyet. Na cijja! icon_biggrin.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sarti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
275 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9804 Üzenet linkje2006-06-26 19:36:32 

És még azt is hozzátenném ehhez, hogy mindez jól megfér az ófalu apró házikóival, ahol a feketeruhás nénikék kint üldögélnek a kicsi teraszukon, és megadóan szemlélik a hatalmas forgalmat.
Rengeteg a fiatal, a fõtér esténként bármelyik európai nagyvároshoz hasonlítható . Ottt van csak nyüzsi igazán! Ott mindent megtalálsz, még a hennafestést is kipróbálhatod magadon.
Ezem kívül négy autókölcsönzõ, három utazási iroda is van. És abban az évben, mikor foci vb van, mindenhol hatalmas kivetítõkön nézi, akkor ott van sarti apraja nagyja...És rengeteg a virág! És ki kell próbálnod a tengerparton épült különféle specialításokkal büszkélkedhetõ tavernákat, koktékbárokat is. Én tavaly megkóstoltam a Pinakilada nevû koktélt ! Neked is ajánlom! hmmm...nyami!

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9809 Üzenet linkje2006-06-26 21:19:30 

A topik címe: Leptokaria.
Sarti topik itt: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=22

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu