Leptokaria
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 136
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#133546 Üzenet linkje2010-05-08 09:12:24 

Nei Pori elég nyugis hely Leptokáriához képest. Én mindkettőt szerettem
de családdal gyerekkel járunk.
Ha szórakozni mész, bulizni akkor Nei Pori nagyon nyugis lesz neked -
szerintem - igaz attól is függ nyáron vagy elő-, utószezonban mész.
Ha autót béreltek, akkor szinte mindegy hova mész, mert közel vannak egymáshoz.
Tavaly átvonatoztunk Leptokáriáról egy borús napon, szinte kihalt volt.
Mi voltunk csak olyan megátalkodottak, hogy esőben fürödtünk
(szept. 7-16-ig voltunk).

# 137
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kdea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#133557 Üzenet linkje2010-05-08 11:01:17 

Nagyimre
Köszi a weboldalt, még konzultálnom kell a többiekkel.

Judith
Előszezonban mennénk, mindig úgy szoktunk. Ha minden igaz, június 18-án indulunk hajnalban autóval. Igen, szeretem, hogyha vannak bárok, diszkók és van éjszakai élet.
Nem csupán ti vagytok olyan megátalkodottak, mi is imádunk esőben fürdeni, mert általában akkor nagyobbak a hullámok, és úgy sokkal izgalmasabb úszni. Én speciel meg vagyok ,,őrülve", hogyha víz közelében vagyok. Imádom a tengert. Nem vagyok egy napozós, parton üldögélő típus.

# 138
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kdea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#133607 Üzenet linkje2010-05-08 22:32:11 

Judith
Még az előzőből kimaradt, hogy amikor ti Leptokarián voltatok, apartmanban szálltatok meg?
Ha igen, melyikben?
Az árak milyenek voltak?

# 139
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#158273 Üzenet linkje2011-03-16 10:13:30 

Sziasztok

Sehol senki errefelé?
Mi az idén Leptokáriába megyünk július 20-tól. Tavaly Nei Poriban voltunk, 2008-ban pedig Leptokáriában. Mindkét hely tetszett, más-más jellegűek. Autóval megyünk, így nem csak egy helyben strandolunk majd. Nagyon várom már. Utazik az idén valaki Leptokáriába?

# 140
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sherpa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#160712 Üzenet linkje2011-04-27 12:01:14  Válasz a #158273. hsz-ra Előzmény #158273

Sziasztok!
Új vagyok itt ma regisztráltam.Mi haverokkal tervezzük, hogy elutazunk Görögbe.Eddig szóba került, Parga,Lefkada,Kefalónia.Közülünk volt már aki volt Sartin 8 alkalommal, én csak kétszer. Voltam még Athén 2x Volos,Tolo2x, Kamena Vourla...Eddig Sarti fogott meg a legjobban Imádtam az öreg Georgot,a Kalóz tanya melletti kis kricsmit! Igazi hangulatos kis hely.Sokat minden este ott biliztam.De a Lényeg hogy idén úgy néz ki hogy Leptokária lesz a befutó.Ezzel kapcsolatban olvastam pár hozzászólást,személyes tapasztalatot.Engem nehezen lehet eltántorítani , vagy kedvemet szegni, pár aprósággal...Nekem ehhez több kell.Én borzasztóan alkalmazkodó és kreatív túrista vagyok.Szóval nincs meleg víz, na és?...zuhanyzok hideggel...elvégre nyár van! icon_lol.gif

Szóval Ami érdekelne, hogy az árak milyenek voltak 2010 ben.értem az alap élelmiszer árakat,pékáruk,gyümölcsök,italok(Viz,üditő,sör) Mit hol a legkönnyebb,legolcsóbb megvenni. Melyik tavernát szórakozó helyett ajánljátok és miért? Mekkora a hely? Mondjuk Sartihoz képest? Aki volt itt is ott is, nyilatkozzon...Szóval ennyi...válaszokat előre is köszönöm! icon_cool.gif

# 141
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#160717 Üzenet linkje2011-04-27 13:34:35  Válasz a #160712. hsz-ra Előzmény #160712

Szia.
Leptokária nem egy faluból kinött üdülőhely, hanem egy város ahol a görög emberek élik a mindennapjaikat, mint mi. Van vasút, posta, nagy élelmiszer üzeletek /mindig ezekben vásároltunk/ eltértő árakkal. Középiskolája, tengertől független sétáló parkja. Sok- sok mindenfélét áruló kis üzlete. Van piaca. Vásárlás elött érdemes tájékozódni. Gyönyönyü az Olimposz hegy látványa, kirándulást is szerveznek. 2005-ben jártam ott egymást követő 2 évben. Akkor csak egy zenés szórakozóhely volt. Jó a közlekedés a vasuton Thessaloniki, vagy több napos Athén is lehetséges. Tengerparti szállodában voltam, a tenger gyorsan mélyülő, akik nem úszók voltak azok nem igazán élvezhették. Gyalogos kirándulásra is bőven van lehetőség. Bizonyára vannak kis tavernák, de én nem kerestem, helyben volt az étkezésünk. /Sartin nem jártam, nem tudom összehasonlitani/ Az, hogy egymás után is Leptokáriát választottam nem véletlen, mert nagyon tetszett ez a kb. 4ooo-en lakta város. Nagyon ajánlom Thessalonikit vonattal, gyönyörü a hegy vonulata, de utazni a görög emberekkel is élmény.
Jó nyaralást, sok szép élményt kivánok.

# 142
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ibissz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
190 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#160739 Üzenet linkje2011-04-27 19:52:14  Válasz a #160712. hsz-ra Előzmény #160712

Szia!
2009 nyarán voltunk Sartin, 2010-ben pedig Leptokarián. Mindkét helyen jól éreztük magunkat, de Sarti jobban tetszett.
Az idegenvezető története szerint Leptokaria egy fiatal város, a valamivel távolabbi hegyi falu, Karya lakóit telepítették ide az ötvenes években a földcsuszamlás veszélye elől. Karya mogyoróágat, leptokaria pedig mogyoróágacskát jelent.
Az árakkal kapcsolatban azt tapasztaltuk, hogy ugyanolyanok voltak, mint egy évvel korábban Sartin, vagy talán picit olcsóbbak. Itt is jellemző, hogy a parttól távolodva olcsóbbak a boltok és az éttermek, amikből egyébként nagyon sok van a városban.
Leptokáriának nagyon finom iható vize van, ami az Olimposz forrásaiból származik. Ebből az éttermekben kérés nélkül szolgálnak fel egy jó jeges korsónnyit az étkezésekhez.
Mi leggyakrabban egy a tengerhez közeli - a parttal merőleges legnagyobb utca elején lévő - étteremben vacsoráztunk, ahol szlovák vendéglátó tanuló gyerekek voltak gyakorlaton, akik nagyon kedvesek voltak, ugyanúgy, mint a tulajok. Nagyon finom volt itt a muszaka, a girosz, a polip, az apró sült halak és a pizza is. Mindig felszolgáltak egy kosár olivaolajos pirított kenyeret, ami tzatzikivel isteni volt!
A közelben volt a szállásunk, az étterem és a tenger között félúton, az erkélyéről láttuk a tengert és a város nyüzsgését is.
Komoly éjszakai élet van Leptokáriában (bárok, diszkók), az utca, ahol laktunk éjszaka egy percre sem csitult el, még szerencse, hogy jó alvók vagyunk!
A part kavicsos és tavaly júliusban nagyon zsúfolt volt. Ott ahol nem olyan "kövér" a falu, találtunk olyan helyet, ahol nem kellett napozás és fürdés közben tülekedni. Itt is az a jellemző, hogy a nyaralók a szállásukról homlokegyenest a partra mennek, ezért ahol a falu kiterjedése a hegyek felé nagyobb, azon a partszakaszon irtó nagy a tömeg.
Nekem ezen az aprókavicsos parton tisztábbnak tűnt a víz, mint más, homokos partokon.
Fakultatív útjainkra a Bingo Tourssal mentünk, az ő irodájuk a templomtól visszább kicsit a tenger felé van. Tavaly egy nagyon kedves erdélyi fiatalember, Lehel volt az idegenvezetőjük. Úgy tűnt, hogy valamennyi környékre utaztató (Nei Pori, Platamon) magyar iroda velük van kapcsolatban.
Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.
Irodával mentek?

# 143
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sherpa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#160753 Üzenet linkje2011-04-27 23:54:00  Válasz a #160739. hsz-ra Előzmény #160739

Kedves Kérdéseimhez,hozzászólók! Köszönöm a válaszokat és a kimerítő segítséget. Valami cimbora által megyünk kis busszal olyan 15 fős kb.Apartmant találtak a haverok,szóval egyenlőre ennyit tudok. Meg annyit hogy Július a terv 14 napra.Hogy őszinte legyek nem nagyon szeretem a nagy nyüzsit...Sartit ezért imádtam, imádom.Az egy 900 főt számláló,három sétáló utcából és azt azokat összekötő utcákból álló kis halász falu.Annyi emberrel amennyi kell.Remek konyha az összes tavernában,és isteni Tsipouro az öreg George kricsmijében.Haverokkal megyünk, akik egyben Paintball csapattársaim...szal a hangulat eleve adott.Hamar alkalmazkodom egy új környezethez,de a nagy nyüzsit már annyira nem csippantom.Meglátjuk mi lesz....Most per pillanat nincs további kérdésem,de ha addig felmerül pár kérdés akkor....illetve ....hoppá....Búvárkodásra van lehetőség befizetni valahol? Illetve a tenger alján vannak kagylók,vagy itt is kiporszívózzák hajnalban a Görögök,mint Sartin amit aztán a trafikokban árulnak kis kosarakban 20-50 eu áron?? Mennyi a vonat jegy Thessalonikibe? Mennyi az út oda? és, hogy jár a vasút, milyen időközönként? Mert ha elmennénk megnézni akkor kell egy nap rá gondolom, mert a Múzeumot látni szeretném,stb...És ugye még vissza is kell vonatozni....Ezekre ha tudtok válaszolni nagyon meg köszönném! icon_biggrin.gif
# 144
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#160758 Üzenet linkje2011-04-28 09:26:55 

icon_surprised.gif A vonatozással kapcsolatban, úgy emlékszem 9 € /fő volt a jegy. Persze azóta változhatott, és a menetrend is. /2005/ Leptokárián nagyon figyelmesek voltak a vasutasok. A nagyvárosi állomáson a menetrend görögül volt kiirva. Viszont volt angol nyelvü jegy eladó. Kettő, másfél óra lehetett az út. Odafele a hegyet bámultam, meg a vasúton csodálkoztam /olyan régies, mint nálunk akkoriban/ Visszafele – késő délután – meg az utasokat. /öltözékük, viselkedésük/Munkából mentek hazafele, nagyon sokan. Szerencsénk volt, hogy korán beszáltunk, mert igy volt ülőhelyünk. A modern nagy állomás Thessalonikiben, központi helyen van azt hiszem a fő út végén. Sajnos másban nem tudok segiteni. Itt beszámoló nincs Leptokáriáról, fotó album igen.

Üdv: vikso

# 145
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sherpa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#160759 Üzenet linkje2011-04-28 09:41:42  Válasz a #160758. hsz-ra Előzmény #160758

Köszönöm szépen, a válaszod....minden egyes hozzászólással szélesebb képet kapok a dologról.... icon_lol.gif icon_wink.gif
# 146
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#177355 Üzenet linkje2011-11-29 23:05:47 

Most akadtam rá, a Jimakos tours honlapján, egy 7 napos szilveszteri útra
Leptokáriára. Idén már nem megyek sehova, de lehet hogy valakit érdekel. Már várom a jövő évi ajánlatokat.

# 147
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Leptokária
Aktív fórumos
Aktív fórumos
140 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#177368 Üzenet linkje2011-12-02 06:55:16  Válasz a #160759. hsz-ra Előzmény #160759

Szia Sherpa! Én 2004-ben voltam Leptokárián, egyébként akkor még egy csendes, békés kis halászfalu volt, még át lehetett sétálni a vasutisíneken, felfelé volt náhány üzlet és kész. Mára már aluljáró van és millió üzlet. Egyébként szép, csak nem ugyanaz a feeling. Nem ez a lényeg. Szóval mi vonattal mentünk át Katerinibe. Az a vonat pont az ellentéte volt a mások által tapasztalt vonatnak. Olyan full-os volt, mintha repülőn ülnél. Én akkor totál kiakadtam. Vagyis meglepődtem. Szóval ezek szerint van ilyen is, olyan is.
# 148
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#182385 Üzenet linkje2012-04-16 09:13:56 



Leptokaria, Szállás ajánlatok: https://www.travel-hellas.net/city/11-leptokaria

# 149
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#190177 Üzenet linkje2012-07-05 10:45:24  Válasz a #182385. hsz-ra Előzmény #182385

Szia Jox

Mivel csak te írtál be ide az idén, tőled kérdezem, tudod-e mennyibe kerül az oda-vissza vonatjegy Leptokáriából Szalonikibe?

Előre is köszi.

Üdv.

Edina

# 150
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#190194 Üzenet linkje2012-07-05 12:20:10  Re:

Shaba írta:
Szia Jox

Mivel csak te írtál be ide az idén, tőled kérdezem, tudod-e mennyibe kerül az oda-vissza vonatjegy Leptokáriából Szalonikibe?

Előre is köszi.

Üdv.

Edina



Van itt egy weblap két oldala, amit megpróbáltam neked megfejteni, de sem angolul, sem görögül nem megy igazán:

https://www.ose.gr/en/Home.aspx

https://tickets.trainose.gr/dr.....-05;trip=1

Nekem az jött ki, hogy egy teljes árú jegy csak oda 4,40 €, de garanciát nem vállalok.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 9 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu