Kefalonia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 10861
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245560 Üzenet linkje2017-07-16 23:35:43  Válasz a #245530. hozzászólásra

Lassi.
# 10862
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lujzia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245563 Üzenet linkje2017-07-17 11:32:47 

Olvastam sokaknak bejött a Tzogias taverna Lassiban... Görögországban soha nem ettem ilyen íztelen ételt. Az olcsóságnak meg is van a miértje. A gyrost mikróban melegítették fel....de nem is bántam volna ha legalább az íze finom... katasztrófa volt. Később adtunk neki még egy esélyt egy grill tálat rendeltünk..szintén íztelen húsok,sültkrumplival tzatzikivel...és még csak jól sem laktam. Esténként a hely tömve emberrel...ebből kifolyólag ültünk be újra.A tömeget meg nem csak az olcsóság magyarázza ,hanem az ajándék sajttorta még a 2 eurós gyros mellé is, ajándék metaxa és krémlikőr. Aki egy kicsit is igényes a jó ételre az messziről kerülje el ezt a tavernát.
# 10863
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245588 Üzenet linkje2017-07-18 20:42:10  Idézet innen: #245563

Lujzia írta:
Olvastam sokaknak bejött a Tzogias taverna Lassiban... Görögországban soha nem ettem ilyen íztelen ételt. Az olcsóságnak meg is van a miértje. A gyrost mikróban melegítették fel....de nem is bántam volna ha legalább az íze finom... katasztrófa volt. Később adtunk neki még egy esélyt egy grill tálat rendeltünk..szintén íztelen húsok,sültkrumplival tzatzikivel...és még csak jól sem laktam. Esténként a hely tömve emberrel...ebből kifolyólag ültünk be újra.A tömeget meg nem csak az olcsóság magyarázza ,hanem az ajándék sajttorta még a 2 eurós gyros mellé is, ajándék metaxa és krémlikőr. Aki egy kicsit is igényes a jó ételre az messziről kerülje el ezt a tavernát.



Pedig mi kitűnő stifadót és kleftikót ettünk ott.
Biztos nem mindegy, hogy épp mit eszik az ember. Nekem egyetlen bajom volt ott, h nagyon fapofa volt a pincérnő.De amúgy nyugodt szívvel visszamennék.

# 10864
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245605 Üzenet linkje2017-07-19 14:19:52 

Sziasztok!
Fiskardoban hol kell átvenni a West ferry kompjegyeket?Idefelé kizavartak a kompból,nem tudtuk megkeresni!

# 10865
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245608 Üzenet linkje2017-07-19 16:17:47 

itt: https://goo.gl/maps/8hrQbyqu6QK2

most így néz ki és Nautilus a neve, kb. 5 perc séta a parti úton a komptól
https://westferry.gr/wp-content/uploads/2014/05/AGENT-KEFALONIA.jpg

# 10866
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245609 Üzenet linkje2017-07-19 16:39:23  Válasz a #245608. hozzászólásra Előzmény #245608

Hálásan köszönöm!
# 10867
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ananda9
Aktív fórumos
Aktív fórumos
292 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245612 Üzenet linkje2017-07-19 18:26:01 

A Tzogias véleményem szerint egy daráló. Nincs benne szív és lélek, amivel az ételeket készítik. Lényeg, hogy sokan legyenek...Mi 6 éve próbáltuk először és nem voltunk annyira elégedettek már akkor sem, sőt azt kell mondjam nagyon erőszakos volt a mulatozásra való buzdítás is, az étel pedig átlagos volt. Aztán tavaly egyszer még bementünk, mert nem volt sok időnk és a legközelebb esett a szálláshoz, de hiba volt.

Épp az a hangulat, ízvilág és készséges odaadó kiszolgálás hiányzott, ami többnyire jellemző a görögökre. Sem a minőség sem pedig a stílus nem volt kedvünkre való, de ez nyilván nagyon szubjektív.

# 10868
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bambusz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245640 Üzenet linkje2017-07-21 11:12:57 

Sziasztok!

IBUSZ-al utazunk busszal, 1db két személyes robogó bérlésen gondolkodunk 3-4 napra. Tudnátok segíteni abban, hogy ennek mennyi a költsége, és hogy van-e kauciója? köszönöm icon_smile.gif

# 10869
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245650 Üzenet linkje2017-07-22 09:18:20 

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, h Skalából a parti úton nem lehet elmenni Kato Lagadira? A google csak körbe tervez!

# 10870
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245651 Üzenet linkje2017-07-22 09:56:31  Lagadi

simán tudsz alul menni .Skálánál lemész a parthoz s utána csak követed az utat
# 10871
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245655 Üzenet linkje2017-07-22 13:13:52 

Ja, valaki emlegette, h jól bekevert neki a GPS. Igaza volt. Még sosem jártam így , az IGO állandóan mindenféle lehetetlen mellékutakon vitt, a legszűkebb falvakban lavíroztatott, úgyhogy szívatott rendesen. Egyszerűen nem akart a főúton kanyarogni, hanem mindent levágott, akárhogy állítottam be a lehetőségeket. Aztán egy 3 nap után vettem térképet, és akkor láttam, h ez így nem stimmel, és rátaláltam a főutakra, h eddig nem is arra jártam.
Mondjuk nagyot néztem, h 30 km távolság, és kiír 1h 5 perc menetidőt, aztán rájöttem, h nem is nagyon téved, eszméletlen kanyargós utak vannak Kefán, pedig nem szoktam tötymörögni. De egy újszülöttnek minden újdonság, most voltunk először, nagyon tetszett...........

# 10872
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245659 Üzenet linkje2017-07-22 14:59:49  Kefa utak.

mi már ez évben egész jól boldogultunk ,nem is vagy ritkán használtunk Gps-t térképet. De nekem is sikerült bevinni ebbe az évbe is .Amnes beachoz mentünk s elöször ahol el kellett volna menni le volt zárva ,igy a gps re biztam .azon a részen akkor még nem jártunk. jött egy beton lejtős szerpentines amin levitt és mai napig se tudom hogy az ut lépcsőben folytatodott legalább 25cm fokkal amin leugrott az autó .Rögtön fékeztem igy a két fok között álltam .Lefelé nem lehetett menni még durvább volt igy rükverc kicsit félsrégan hogy nemegszerre menjenek fel a kerekek plusz még emelkedő is .de megusztam hogy csak az első sárfogo müa .szakadt le. Még egyett a Platia Ammosnál kavart a gps. de ott sétáltunk egyett s amugy is kell. Igen itt semmi sincs közel még ha annak látszik is. képzeld mikor a Kato Lagaditol vissza kellett jönni oda ahol elágazik poros felé az ut Argostoli felől ahogy jösz ott van bal oldalt egy kis szerviz oda mentem vissza fék nélkül ugy hogy a kézi se nagyon birta fogni mivel tiszta olaj volt .és még öntözni is kellett a fékolajat mindig hogy legyen kuplung (egy tartályon van) Ott Kateilosnál kimondott jo volt. ha felfelé jártunk Fiscardo,Assos,Myrtos a külső tenger mellett levő utat használtuk Farsa -Divarata kb 30-40 perc volt. (Nem normál fékes autom van)a másik nagyon sok a bérelt auto s a körforgo elsőbbség sokan nem tudják mi van .nekem is volt nem egyszer hogy nem kaptam elsőbbséget. A vége felé már én is nem egyszer használtam a dudát hogy jövök.Az angolokrol meg ne is beszéljünk az még durvább iányjelző helyett ablaktörlő..........Elözni nem sok lehetőség van és erős auto kell hozzá és gyors döntés.Ebben az évben kb 4ezer km -rt mentünk a szigeten négyszer tankoltam általában 40 eu körül mindig.Volt hogy egy hétig minden nap a Palikin voltunk ez olyan 150km /nap. De nagyon jo volt kicsit hosszu is volt a jo egy honap.
# 10873
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245671 Üzenet linkje2017-07-23 12:54:31  Válasz a #245659. hozzászólásra Előzmény #245659

A körforgalmat tudtam használni, olvastam itt előtte, h fordítva van. Viszont egy nagy baromság, h a körforgóban levő autónak kell megállni, teljesen elveszti a körforgalom a lényegét. Megáll egy autó, így aki bennt van a körforgóban, mindenkinek meg kell állnia, így az összes bejáratot állandóan lezárják, hisz akkora a forgalom. Sokkal ütemesebben használni a mifajta szabályozásunk.
Mi először voltunk, így a GPS mellé vettünk egy jobb térképet is, és ellenőriztem néha a gps elképzeléseit.
De ilyen eddig még nem volt , mindenütt normálisan működött, csak Kefán kavarodott meg vele a világ, és mindenképp az alsóbbrendű sufni utakon akart vinni. Biztos meg akarta mutatni a a kis eldugott görög falvak látványosságait is! icon_smile.gif)

# 10874
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245826 Üzenet linkje2017-07-31 07:46:48 

Sziasztok!

Mi is hazaértünk Kefalóniáról, Skaláról. A Granddal voltunk a Mi Abeli apartmanban. A 15-ös szobába biztos hogy kell áramátalakító, mivel csak a konyhába a mikro mellett volt rendes konnektor. Az apartman egyébként rendben van, minden van 2 személyre, és 1 x cseréltek törülközőt és ágyneműt. Az erkélyre reggel és délután kicsit odasüt a nap, de nem volt vészes. Ha jól láttam a mellette lévő 14-re nem sütött egyáltalán a nap.
Voltunk buszos szigettúrán, ami hétfőn lett volna de elmaradt, mivel vasárnap délutántól hétfő kb délig esett az eső!!!!!!!!!
Szóval kedden voltunk szigettúrán. A cseppkőbarlang tényleg felejthető, főleg aki már járt itthon 1-2-be. A Melissani barlang, hát 11 felé értünk oda, és nem sütött be a nap. Ezt csak azért írom, mert előtte az idegenvezető kifejtette, hogy nem kell mindent elhinni amit a fórumon írnak, mert nem csak 12 körül süt be a nap hanem előtte is. Szép volt így is, de ha besüt biztos sokkal szebb. A Myrtos viszont gyönyörű felülről is. Itt megálltunk fotózni. Jártunk a Costa-Costa Beachen, ami szép és rendesen kiépített, viszont hatalmas a tömeg. Hát a tömeg nem igazán jön be számomra. Elmentünk Assosba is, tényleg szép település. Aztán volt egy borkostoló 5 féle borból, aztán ennyi volt azt hiszem.
Jártunk a két Beach túrán - Xi beach és Petani beach. Fürödtünk a Myrtoson, ami teljesen nyugodt volt, lehetett benne fürdeni. A hegyi túra elmaradt, mivel nem volt elég jelentkező, igaz a turnus tele volt fiatalokkal, akiknek állítólag a mozgás nem túrázást jelent, hanem konditermet, és majd ha a hegy lejön hozzájuk, akkor megmásszák. - Idéztem az idegenvezetőt. Egyénileg bementünk Argostoliba, néztünk tekiket, átmentünk a hídon, ettünk finom péksütit, átmentünk még a Moundára is gyalog a főúton - kb 40 perc. Először a vízben próbáltuk, de nem tudok úszni és már Skala után a szikláknál mély volt, így erről letettünk.

Szóval jól sikerült nyaralás volt, csodás tájakat láttunk, tetszett Kefalónia.

# 10875
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Raven71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
341 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245827 Üzenet linkje2017-07-31 09:23:12 

Sziasztok!
Had írjak egy kis összefoglalót kefalóniai nyaralásunkról!

Más! Nagyon más mint Lefkada! Amiből szerintem jobb, hogy sokkal könnyebben autózható! Szélesebb, jobb utak, a főutakról sok minden könnyen elérhető!
Mi Mousatan voltunk. A déli strandok nem a legszebbek, de Ammes beach nagyon bejött...és Loudras is tetszett. Horgota szép, de a megközelítése, a trandra le-feljutás autóval nagyon nem egyszerű! Myrtos nekem csak felülről bejövős, Petani (főleg a jobbra eső kis öböl) viszont csúcs strand!
Monumentálisabb sziget nekem mint Lefkada, rengeteg angollal! Az autók 80% bérkocsi! Csak az eldugott, alig megközelíthető kis falvak az igazán szépek.
Egyszóval nem olyan autentikus mint Lefkada! Egyszer látni kellett, de nekünk összességében a kistestvére jobban tetszett!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 724 725 726 ... 730 731 732   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu