Kefalonia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 8941
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222045 Üzenet linkje2014-07-29 12:26:22 

Szia MaciG !
Érdeklődni szeretnék ,hogy a nagymotort amit "B" jogosítványra kaptatok,azt a Ford nevű kölcsönzőből béreltétek ?
Előre is köszi a választ!

# 8942
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222048 Üzenet linkje2014-07-29 13:26:30  Válasz a #222045. hsz-ra Előzmény #222045

Ott. a Renieri utcájában.
# 8943
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222049 Üzenet linkje2014-07-29 13:31:14 

Köszi !! icon_smile.gif
# 8944
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Experte76
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222105 Üzenet linkje2014-07-29 23:56:46 

Sziasztok!
Mi 26-án jöttünk haza Skala-ból!
Az előzőekhez hozzászólva szeretnék pár szubjektív dolgot leírni és pár infót megosztani!
Sajnos csak nehezen és csak két napra sikerült autót bérelni! Skala-n majd mindegyik kereskedő fullon volt, volt akinél csak 3 nappal későbbre volt szabad autó és olyan is aki egész hétre foglalt volt! Persze Lassiban valószínű jobb lehet a helyzet. Végül az idegenvezetőnél foglaltunk a Mercury kölcsönzőtől! 2 nap 98Eur.
Benzin ált. 1,76-1,8 Eur, de Nekem sikerült a legdrágább helyen tankolni: 1,91Eur/l!!! Na itt ne tankoljon senki! Ez a kút az Argostoli-Myrtos útvonalon Nifi közelében van! Egy szerencsém volt, hogy a Matiz 4,4-es fogyasztást produkált! 2 nap 340km! Szerintem Argostoli nem nagy durranás, a partok közül legjobban M.Gialost, Myrtos-t élveztem nagyon, "kellemes" hullámokkal és kellemes hőfokkal! Antisamos szép de zsúfolt és hideg a víz, ráadásul nekem hiányzott a zuhany! Foki Beach mutatós Emblisi lenyűgöző de kicsit hideg és ott sincs semmi kiépítve ill. zsúfolt. Fiscardo-tól "többet" vártam Assos viszont csodás kis hely! Az Assos - Myrtos összekötő part menti út lezárva! Katelios nulla, Lourdas nem rossz, széles homokos de ott nem időztünk!
Kako Lagadi lejáratot nem találtuk nagyon bozótos ott a út szélén a part. Petanira sajna nem jutottunk el a P. Ammosra meg nem is terveztem. A Melissani szerintem tuti, kb . 10 perc alatt bejutottunk és a 10p. csónakázás napos időben a látvány miatt megéri!!icon_surprised.gif) A csónakosok néha zakkantak vagy csak szimplán ittas volt az ürge, fényképet is csinál bárkiről!icon_surprised.gif) Egyenlőre ennyit gondoltam.

# 8945
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222115 Üzenet linkje2014-07-30 08:36:57 

Köszi a sok infót és próbálok egy kerek képet összerakni a sokféle tapasztalatot meghallgatva. Azért is foglaltunk Lassiban mert itt a M.Gialos adott a parton léthez tehát több napot akár el lehet ezen a részen tölteni. Nem foglaltunk előre autót de ha azt nem sikerül korrekt áron lealkudni akkor motor lesz, nem tartok tőle évekig motoroztam még az Mz-s időkben. Vajon az idegenvezető ajánlani fog autókölcsönzöt? Lourdast azért tervezem és ebben megerősítettél, egyébként pedig melette fogunk elmenni úgyhogy megéri lemenni kicsit a partjára amikor Lassiból Skála felé haladunk és úgy egy kört menni. Mounda beach felejtős lett írásokból az jött le nincs ott semmi érdekes a tekiket meg amúgy se kéne zavarni ha egyáltalán még ott vannak. Kako Lagadit ha nem találom meg a lejáratot hamar nem erőltetem megyünk tovább. A.Samost megnézzük mindenképpen és Fiskardot és a melette lévő Emblisi beachet. Megpróbálok erről az irányból Assosra menni remélem csak a myrtos felől van elterelve az út és fisk. felől járható. Aztán egy másik nap P.Ammos és Myrtos lesz a tervben és az Ainos hegy teteje ameddig engedi hogy felmenjünk a látvány mindenképpen megéri. Agostoliba begyalogolni érdemes mi is ezt fogjuk tenni több alkalommal Lassiból. Készülök technikailag is, most szedtem le a navitel navigációmhoz görög térképet hogy gps segítsen a helymeghatározásban ha ott leszek. Bár úgy látom a google mapnak is van offline mentési funkciója, kefalóniát akarom offline módban használni, nos a térképet hagyta elmenteni de utazás előtt frissítenem kell újra.
# 8946
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ananda9
Aktív fórumos
Aktív fórumos
292 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222124 Üzenet linkje2014-07-30 11:53:50 

teketória!

Az idegenvezető ajánlani fog kölcsönzőt, de az általában drágább. Ajánlom Pefanist és azt is, hogy előtte levelezd le vele és foglald le, mert akkor tudod az árat és tuti lesz. Legalábbis mi így tettünk mindig . Nem kell leelőlegezni csak lebeszélni, mert akkor tudsz kalkuálni legalább. Nagyon korrekt és rengeteg autója van. Alkudni ér sőt kötelező icon_smile.gif

# 8947
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vio
Törzstag
Törzstag
844 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222133 Üzenet linkje2014-07-30 13:25:16 

Kako Lagadi-t mindenképpen keressétek meg, nagyon megéri! Nekem nagyon tetszett, a lejutás kalandos, nagyon nehezen található meg az ösvény. Ha meg is találtad és látod lent a fürdőző embereket lövésed sincs, hogy lehet oda lemenni a sziklákon át, de szerencsére megoldottuk. icon_lol.gif Majd teszek be képet merre kell menni.
# 8948
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zolildi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222139 Üzenet linkje2014-07-30 14:11:08 

Mi sem foglaltunk előre autót, a Personallal voltunk, az idegenvezető az eligazításon adott egy lapot, amin különböző kategóriájú autó volt felsorolva, napokra lebontva az ár. Mi hatan voltunk, így egy hétszemélyest néztünk ki, négy napra 320 euro volt a bérleti díja, de a hétszemélyes helyett egy kilencszemélyest kaptunk, ugyanannyiért, tehát 320-ért. Így nagyon kényelmesen elfértünk. Nem akarok butaságot írni, de a kisebb autók 3-4 napra olyan 200 körül, ill. alatta voltak. Ha azt nézzük, hogy egy-egy kirándulás kb. 50 eu/fő, akkor így is megéri foglalni, tehát az idegenvezetőn keresztül. Ott rögtön telefonon lefoglalta mindenkinek az igénye szerinti autót, akkor, amikor az kellett. Csak érte kellett sétálni a CBR-hez. Nagyon kevés volt az egy hét, itthonról úgy gondoltam, bőven belefér minden, de sajnos egyáltalán nem jutottunk el mindenhová, ezért megbeszéltük, hogy visszamegyünk erre a gyönyörű szigetre. Jártunk már több görögszigeten /Kréta, Rodosz, Korfu, Zakyntos, Kos/, de Kefalónia viszi mind közül a pálmát. Nagyon változatos a tengerpartja, tisztaság volt mindenhol, ahol jártunk /na jó, voltak olyan utak, ahol bőven volt kecskeszar icon_smile.gif/. Mi is Lassin voltunk, tudom ajánlani Argostoli kikötőjét a teknős nézésre, mi reggel fél 8 körül voltunk, és hármat is láttunk, fotóztuk is. Az egyik kunyizott kaját is, de hiába adtunk neki cseresznyét, finnyás volt. icon_biggrin.gif
# 8949
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zolildi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222142 Üzenet linkje2014-07-30 14:17:45 

Még annyit, hogy szerintem ne hagyjátok ki a Melissani barlangtavat. Nem messze van a Drogarati cseppkőbarlangtól, ami szintén csodálatos. A Melissani tóhoz úgy menjetek, hogy kb. délre legyetek ott, mert akkor szűrődik be a napfény felülről, és csodaszép színben pompázik a víz. Mi megvettük a belépőt, lesétáltunk és már ülhettünk is be a csónakba, semmit nem kellett várnunk. Van több csónak is, kb. 10 percet tölt benn egy, úgyhogy hamar cserélődik, mégha várni is kell kicsit.
# 8950
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferenczykrisz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222146 Üzenet linkje2014-07-30 15:19:07 

Sziasztok!
Mi most vagyunk az evans stúdióban Lassiban. Korret jó hely,bár elég visszafogott a felszereltsége, luxusra vágyóknak nem ajánlom. Csendesnek írták az ibuszosok, az is ugy este 23:00 utan,addig viszont mindenütt a hülye angolokat hallgatod,mert a tavalyi szezonhoz képest sokkal tobben vannak. A sziget változatlanul gyönyörű,de jövőre mi nem ide jövünk az biztos,nekünk ez már zsufi. Sajna ez is megtelik majd,mint a többi jó hely,lelakjak majd pár év alatt az Angolok. Aki mondjuk Mallorca után jön ide,annak ez még mindig a béke szigete lesz, 2-3 évig még biztosan. Kihagyni vétek,az biztos!

# 8951
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Experte76
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222158 Üzenet linkje2014-07-30 16:21:10  Idézet innen: #222146

ferenczykrisz írta:
Aki mondjuk Mallorca után jön ide,annak ez még mindig a béke szigete lesz, 2-3 évig még biztosan. Kihagyni vétek,az biztos!


Egyet értek az előttem szólóval, kihagyni vétek lenne!
De Mallorcán is meghatálhatóak azok a csodaszép helyek amelyek lenyűgözőek és felejthetetlen élményt nyújtanak! Itt azért lesz rosszabb a helyzet mert kevésbé kiépült és nem hinném hogy sok lehetőség lenne a hotelek, panziók, apartmanok további elterjedésére!
Mi a Skala-Poros-Sami-Anitsamos- Melissani-Ag. Efimia-Fiskardo- Assos-Myrtos-Ag. Efimia-Sami-Poros-Skala kört tettük meg 1 nap (kb.195km-11óra). Melissani-tó szerintem bőven jó 11-14óra között mi 14-kor voltunk és szuper volt még akkor is sokan jöttek (persze szezontól függ).
Azzal pedig nem értek egyet, hogy Kréta, Rodosz, Korfu 3-as előtt "viszi a pálmát" mert van akinek a homokos partok jobban bejönnek pl. Tsampika vagy Elafonissi, látvány ott is rengeteg, kristálytiszta víz és még álltalában melegebb is az Égei vize mint a Jón tenger! Arról már nem is beszélve, hogy Rodos v. Corfu óvárosa lenyűgöző, Argostoli meg se közelíti!
Bocs ha kicsit hosszú voltam. icon_smile.gif

# 8952
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222159 Üzenet linkje2014-07-30 16:32:44 

Mi a White House-t néztük ki (mert 200m a M.Gialos)de elvitték az utolsó helyeket előlünk és akkor maradt egy másik. Már felderítettem helyileg hol van...hát Agostoli közel lesz icon_smile.gif Egyébbként nem értem az utazási irodákat. Helyileg egyik se tudja megmondani pontosan hol az apartman. Sőt amit belinkeltek térkép gyanánt minden apartmant Lassi közepére rak be. Fél órás guglizás angol nyelvű oldalakon amíg ki tudtam deríteni pontosan az épület a googl.maps-on hol van. Nem elég hogy egymás szövegeit kopizzák az irodák mint az örült még arra sem veszik a fáradságot hogy pontos képek kapjon az utazó. Azt kell mondanom a csili-vili prospektusra hagyatkoznak. Aztán leírja hogy a part 400 méter és ezzel megoldja. De azt már nem írja hogy a M.Gialos + 1000 m.Pedig az a nagyobb "durranás" az a part.
# 8953
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222167 Üzenet linkje2014-07-30 17:55:25  Válasz a #221962. hsz-ra Előzmény #221962

Kedves Maximilian!
Egyetértek MaciG-vel. Vicces, hogy pont te írod azt, hogy tipikus fórum szövegek vannak, érdemes volna, ha újra átolvasnád a leveled, mert a tiedben is van ilyen, ugyanúgy, mint ahogyan az enyémben is szokott, meg még sokunkéban. Ráadásul nem igazán értem mire jó ez a lekezelő stílus tőled. A fórumok pont arra jók, hogy mindenki megírhassa a véleményét, legyen az akár jó, akár rossz. És azután mindenki azt és annyit vesz ki belőle, amit akar az utazásához. Ezek nem szentírások, aminek minden szavát be kellene tartani. Mindenki a saját igényeihez mérten tudja felhasználni ezt a nagy infókupacot, amit a fórumon találhat. Mi nagyon sokszor kaptunk már igen hasznos információkat egy-egy utazásunk előtt. És igen is mi örültünk annak, hogy már előttünk ott járt, segítő szándékú emberek próbálták, ezáltal a mi kirándulásukat is élvezetesebbé tenni.
Tudomásul kell venni azt, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik, máshol, más körülmények között érzi jól magát. De nincs is ezzel semmi baj, ez így normális. Hatalmas Kefalonia, rengeteg szép része van, így mindenki egészen biztosan megtalálja majd a számára legmegfelelőbb helyet, legyen az egy látogatottabb beach, vagy egy egészen eldugott partrész.
Andi

# 8954
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222169 Üzenet linkje2014-07-30 18:00:17 

Mi nem idén, hanem még 2011-ben jártunk Kefalonián. Samiban laktunk, a mi igényeinknek teljesen megfelelt ez a hely. Szerintünk Sami egy nagyon hangulatos tengerparti kisváros (tényleg nem óriási), szép kis kikötővel, ahová hajnalban mindenképpen érdemes kilátogatni, és megnézni a halászok aznapi fogását. Ha már itt voltunk, akkor ellátogattunk itt a közelben található régi acropolishoz is. A hegyen Sami közelében áll az egykori akropolisz maradványai, és az Argilion kolostor. Az odavezető út helyenként kicsit meredek, de viszonylag jó állapotba van. Fantasztikus innen a kilátás a környező területekre. Rengeteg kecskével találkoztunk az odafele vezető úton. A kolostornál szinte érezhető a béke és a nyugalom, főleg, azért mert őrült nagy turista áradat nem volt ott, mikor ott jártunk. Jókor érkeztünk, mert csak mi ketten voltunk. Ez egy nagyon kicsi épület, senki ne számítson valami őrült nagy hodályra. Maga az akropolisz romjai, nem nagy szám, de azt kell, hogy mondjam, hogy összességében ez a hely nagyon békés, érdemes ellátogatni. És egyáltalán nem nehéz megtalálni, főleg, mert kis táblák vannak kitéve útközben. Ha a közelbe nyaralunk, akkor szerintem érdemes ide ellátogatni, már csak azért is, hogy „föntről” gyönyörködhessünk egy kicsit a csodaszép tájban. Látható innen föntről Sami, illetve Ithaka szigete is, és önmagában az Ainos-hegy örökzöldjei is szépek.
Bár kocsival sokat kirándultunk, de mivel nagy a sziget, így az idő rövidsége miatt nagyon-nagyon sok szép hely kimaradt, amit itthon beterveztünk. Úgyhogy biztosan visszamegyünk még majd valamikor a szigetre. Még mielőtt bárki belekötne, külön hangsúlyozom, hogy NEKÜNK a következő helyek jöttek, vagy nem jöttek be.

A Drogarati cseppkőbarlangtól kétes érzésekkel távoztunk. Maga a barlang nem túl nagy. A barlang végül is szép, de szerintünk sehol sincs a mi Aggteleki cseppkőbarlangunkhoz képest. Éppen ezért egy kicsit csalódás volt számunkra, mert többre számítottunk, mint amit ott láttunk.

De a legnagyobb csalódás mégis a Melissani földalatti tónál ért minket. A barlang szép, és igazán érdekes, de szerintünk annyit nem ér, mint amennyit kérnek érte, azért a rövid kis időért. Mi ezek szerint nem voltunk olyan szerencsések, mint ahogyan azt többen is írtátok itt a fórumon.
Nekünk volt szerencsénk kifogni pár turistabuszt, így ¾ óra után jutottunk be. Viszont legalább annyi jó volt a várakozásban, hogy kellemes hűvös volt a hosszú barlangfolyosón. Számoltam egyszerre 7 csónak ment. Miután beleülhettünk az egyik csónakba, 6 percet csónakáztattak minket, bevittek egy belső, sötétebb gyér kivilágítású barlangba is, amit a fényképeken nem nagyon látni. Behajózható a tó, de kis mérete miatt a látvány tényleg pár perc csupán, ami ráadásul piszok gyorsan el is röpült, mert azt sem tudtam hirtelenjében, hogy mit is fotózzak. Arról nem is beszélve, hogy egy pár izgő-mozgó turistával sikerült egy hajóba kerülnünk, akik ficánkolása miatt szinte már vártuk, hogy vajon ugyan mikor borul meg a csónakunk. Igazából az sem volt túl szimpatikus, hogy 12-en nyomorogtunk egy ladikban.
Tehát a látvány igazán szép, egyedi, de mint írtam, szerintem kicsit drágán mérik az ott töltött időhöz viszonyítva. Lehet, hogy normális esetben kicsit hosszabb idő van a nézelődésre, és ez a sietség, csak a kint váró nagy tömegnek volt betudható, nem tudom. Egyébként ott a helyszínen tudtuk meg, hogy 12-14 óra között érdemes idelátogatni, mert ekkor éri úgy a napfény a vízfelszínt, hogy a kék legszebb árnyalataiban pompázik a víz, s a beszakadt barlang falai néhol ezt vissza is tükrözik.

Nagyon hangulatos Antisamos. Az út a strandhoz keskeny és meredek, de ettől függetlenül könnyen megközelíthető. Ez egy erdővel körülvett meseszép strand. Gyönyörű szép tiszta itt a víz, úszás közben öröm lenézni a vízfenékre, és látni azt, hogy milyen kis halak úszkálnak alattunk, a vízfenéken is nagyon sok kő van. A partja egy része, kisebb és nagyobb kövekből áll (inkább az utóbbi), amin lépkedni egy ideig tök jó volt, feküdni rajta már nem annyira. Még nekem sem volt kényelmes, pedig én aztán rendesen ki vagyok „párnázva” mindenoldalról, de igen csak nyomta a bordámat egy idő után, úgyhogy nem töltöttünk egy egész napot ezen a strandon.
Egy rövid fürdőzésre megálltunk egyszer Avitos beachen is. Mi jól éreztük magunkat itt, nekünk bejött ez a partszakasz. Ez egy kifejezetten csendes part, például a Lassiban található ikerstrandhoz viszonyítva.

Skalaba csak egy pár órát töltöttünk el, fürödtünk egy keveset, de ide nem is igazán a partja miatt akartunk kirándulni, hanem a régi római villa mozaikjait akartuk látni. Megfordultunk Katelioson is, itt található a teknősmentők bázisa. Ez egy civil szervezet, melynek célja és fő feladata a Caretta-caretta teknősök kutatása és védelme. Van egy érdekes kiállítás itt, sok leírással (angol és görög nyelven!). Bár vannak fényképek a csoport különböző mentéseiről, és persze sok fotó van a Caretta-caretta teknősről is, illetve láthattunk teknős csontvázat és páncélt is. Láttunk itt érdekes dolgokat, de én még is kicsit csalódott voltam, megmondom őszintén, hogy kicsit tartalmasabb kiállításra számítottam.Nekünk Poros beach illetve Lourdas beach nem igazán nyerte el a tetszésünket, itt csak egy gyors csobbanás erejéig álltunk meg.

Szerintünk Peratatánál érdemes megnézni az Agios Georgios várat. Érdekes ez a középkori várrom, nem bántuk meg, hogy ellátogattunk ide is. A várfalakon belül megcsodálhatóak a régi erődítmény és egy katolikus templom romjai. Maga a várrom területe elég nagy, jó fényképeket lehet készíteni. Van egy-két sötét barlang is a földben, ahova a bátrabbaknak be lehet merészkedni. A várrom alatt, a tenger felőli oldalon, van egy templomrom is kis temetővel, oda a tikkasztó meleg miatt a párom már csak egyedül sétált le. Úgy terveztük, ha már Peratatán járunk, akkor nem hagyjuk ki a Szent András kolostort sem. Nem bántuk meg ezt a látogatást sem, mert sok érdekes emléket őriznek itt a múltból.

Maradva a kolostoroknál, ha már a szigeten jár valaki, akkor szerintünk kár kihagyni a Gerassimos kolostor meglátogatását a programból. Agios Gerassimos kolostor, egy ma is működő templom és kolostor együttes. Kb.1 km hosszú, egyenes díszfasorral, és egy monumentális és fényűző, márvánnyal díszített templommal találkozik szembe, aki ide látogat. Van itt egy nagy templom, aminek a belső freskói még most is készülnek, és van egy kolostor, ahol őrzik a szent testét. Elsőre a sok arany díszítés miatt kicsit csicsásnak tűnt, de ez megszokott dolog az ortodox templomoknál, úgyhogy nem ért váratlanul a dolog. Viszont ahogy egyre jobban elmerültünk a freskók apró részleteiben, egyre jobban tetszett a belső díszítettsége.

Jártunk Lassi 2 fő strandján, a Makris Gialoson, illetve Platis Gialos beachen. Szerintünk szépek ezek a homokos partok, mert fenyőfák és ciprusok szegélyezik, így nem csak a tengerbe gyönyörködhettünk, hanem a vízben kifelé is. Bármilyen zsúfoltnak is tartják sokan a Makris Gialos strandot, a szépsége vitathatatlan. Nemcsak a víz színe és kristálytisztasága teszi különlegessé, hanem a gyönyörű környezet is, a sziklákat szinte teljesen benövő zöld növényzet rendkívül vonzóvá teszi az itt való strandolást. A beach élőben, sokkal szebb volt, mint a képek, amelyeket addig láttunk róla. Még akkor is, ha többsoros napernyő sorok rontják a táj eredeti szépségét, bár ahol mi mentünk le, még a napernyőviszonyok is egész barátságosnak tűntek, mivel "csak" négy sor volt, a napernyők egymástól tisztes távolságban voltak, bőven volt mögöttük is hely. Ha valakit taszít a nagy tömeg, érdemes reggel vagy akár még délelőtt érkezni, pár órán át biztosan nem fogja zavarni semmiféle zsúfoltság. Mivel az angolok, és a németek általában hajnalig buliznak, így nagyobb részük általában 11-13 óra között kezd éledezni. Ezen a részen található a Costa Costa beach, ami magas színvonalú szolgáltatásokat is nyújt, már akinek igénye van erre. Ez itt egy szervezett partrész, telis-tele napernyőkkel és napágyakkal. Nagyon jó zenék mentek egész nap, úgyhogy egyáltalán nem zavart minket, sőt még külön tetszett is a dolog. A tömeg az utószezon ellenére is elég nagy volt itt, nemcsak a parton, hanem a vízben is. Mondjuk nem biztos, hogy a főszezon kellős közepén is szívesen ellátogatnék ide. Akkor szerintem ott bolondokháza lehet a sok ember miatt.
A Platis Gialos sokkal kisebb, mint a mellette található partrész, de ugyanolyan szép a víz és a környezet is. Lassinál ott van még Tourkopodaro beach is. Itt egy érdekes képződmény van, ha a víz szintje alacsony, akkor száraz lábbal is átkelhetünk a túlpartra. Próbáljátok meg, ha már ott jártok. Ez a partszakasz a közelben található nagy szállodához tartozik, de szabadon látogatható. Mi erre a részre csak késő délután a hazajövetelünk előtt egy órával néztünk el, sajnos a sziklához vezető homok egy része, akkor már víz alatt volt. Mivel ez egy nagyon kicsi partrész így szerintem mindig tele lehet a part.

Hangulatos Argostoli, de olyan őrült nagy hatással azért nem volt ránk. Kedvencem volt a kikötői sétány a sok pálmával, és szebbnél szebb hajókkal. A legnagyobb élményünk ott a kikötőnél a teknősles volt. És, ha már reggel ott voltunk, akkor piacoztunk is egyet. Rámentünk a Drapano hídra is, így közelről láthattuk a középtájon található obeliszket, megnéztük az Agii Theodori világítótornyot. Lixouriban sem töltöttünk túl sok időt, itt elsősorban az Ag. Nikolaos templomra voltunk kíváncsiak, amit egy útifilmben láttunk anno.

Mi is tippként kaptuk, hogy van egy szép környezetben található kolostor, ahová érdemes elmenni. Ezért a Kipourion kolostort szintén nem akartuk kihagyni a programból. Ez a kolostor a nyugati parton, Lixouri közelében (onnan kb.15-km-re) található, egy fantasztikus környezetben, a szikla szélén. Lenyűgöző innen a táj. Tényleg gyönyörű innen a tengerre néző kilátás, szép a vad tengerparti, meredek sziklákra rálátni. Itt érdekesebb volt a táj, mint maga a kolostor, de egyáltalán nem bántuk meg, hogy ide is elmentünk.
Nekünk tetszett Xi beach is, a maga nagyon finom, vörös homokos partjával. Bár az igaz, hogy az egész olyan volt, mint egy katlan, legalábbis itt sokkal melegebb volt, mint azt máshol tapasztaltuk. Érdekes volt a part melletti szürke szikla, amit, ha vizesen megdörzsöltünk, akkor olyan volt, mint a vízfesték, teljesen szürke lett tőle a kezünk. A parton több embert is láttunk, akiknek a keze, lába, arca be volt kenve evvel a mázzal. Volt, akinek csak a térde, állítólag különleges gyógyhatása van. A helyiek azt állítják, hogy a gyógyhatása elsősorban bőrbetegségekre van jótékony hatással. Végül is vehetjük úgy is, hogy ez egy ingyenes agyagmaszk.

Nekünk a legnagyobb kedvencünk Platia Ammos volt. Láttunk képeket, melyek a földrengés után készültek erről a helyről. Igazán sajnálom az idén ott nyaralókat, hogy meg vannak fosztva ettől a csodálatos parttól. Nem mondom, hogy visszafele a nagy melegben a kedvenceim közé tartozott a sok lépcső megmászása, de bármikor azonnal ugranék, ha ott lehetnék újra. Pedig nem volt egyszerű sétagalopp ott a meredek lépcsőkön való menés. Nem értettük, hogy lehet az, hogy olyan kevesen vannak ezen a strandon. Mindössze pár ember lézengett. Furcsállottuk, hogy mindenki a Myrtosnál nyomorog, míg itt ilyen csoda lapul. Bár mi ennek csak örültünk! Ezt a partot szinte titokban tartják, hiszen az útikönyvekben és a térképeken sem mindenütt szerepel, és csak zömében azok jönnek el ide, akik a sziget látnivalói után kutakodva valahol megpillantanak róla egy képet és valósággal megfertőződnek, mert azután már ők is minden áron látni akarják. Rájöttünk arra is miért ez a nagy titkolózás a hellyel kapcsolatba. Valószínűleg a part veszélyessége miatt. Bár halkan jegyzem meg, hogy Myrtosnál is ki volt rakva az omlásveszély tábla. Hiába a kiépített lépcső, a Platia Ammos strand lejáratánál tábla volt kifüggesztve, omlásveszély miatt lezárva. Mikor először lenéztünk a mélybe, magunk is láthattuk a vízbe és a partra zuhant sziklákat, jókora köveket, s egy ilyen földrengésveszélyes szigeten egészen biztosan nemzetközi botrány lenne abból, ha egy myrtosnyi tömegre szakadna rá a sziklafal. Végül is mi arra a döntésre jutottunk, hogy ez a csoda megér egy kis kockázatot, arra a pár órára csak vigyáznak majd ránk a görög istenek, hisz eddig mindig oly kegyesek voltak hozzánk. Omlásveszély ide, omlásveszély oda, mi itt 3-szor is megfordultunk, végül is úgy voltunk vele, hogy ezzel a lendülettel akár Myrtosnál is a fejünkre pottyanhat valami. De szerencsére még csak egy kis követ sem láttunk leesni. Ez a strand szerintünk erősen vetekszik Myrtossal, sőt nekünk sokkal jobban tetszett.

Nekünk bejött még Petani beach is. Bár számunkra nem ez volt a sziget legjobban tetsző partja, de igazán jól éreztük itt magunkat. Jól megközelíthető, mivel az út szépen lekanyarog egészen a strandig. A partra vezető út erősen szerpentines, nekiálltunk számolni a hajtűkanyarokat, de elvesztettük a fonalat, mert közben a látványra is figyeltünk. Szeptemberben a strand egyáltalán nem volt zsúfolt, bőven volt hely a parton. Ráadásul jó hosszú a strand, így a főszezonban is egészen biztosan jól eloszlik a tömeg a parton, tehát el lehet férni. A strand hátsó végében barlangokat is találtunk, ahova esetleg jó lehet behúzódni, ha pl. egy egész napra megy valaki oda. Petaniba menet útba ejtettük a világítótornyot is.

Mi Myrtosnál jobban élveztük a partra meredeken lekanyargó szerpentint, és a gyönyörű kilátást, mint maga az ottani fürdést. Hatalmas hullámok voltak mindkét alkalommal mikor ott jártunk. A hullámok egyszerre voltak szépek és félelmetesek. Iszonyú ereje volt a víznek, és a robaja szinte már-már ijesztő volt. Egyébként semmi bajunk nincs a hullámokkal, Lefkadán is volt benne bőven részünk, de ezek itt sokkal nagyobbak voltak. Több helyen is fel volt húzva a piros zászló, és ha valaki nagyon közel merészkedett a vízhez, akkor a LifeBoy rögtön sípolt és kijjebb tessékelte a túl bátrakat. A szállásadónk figyelmeztetett is bennünket, hogy Myrtoson sokszor, még ha nyugodt is a tenger, akkor is azért óvatosnak kell lenni, mégpedig a rejtett áramlatok miatt. Mert könnyen meglepetés érheti az embert. Föntről fantasztikus fotókat lehet készíteni itt is.

Nagyon örültünk annak, hogy Assosra is eljutottunk, nagyon vártuk már ezt a kirándulást, és igazán szép napot töltöttünk el ott. Assos egy festői szépségű öbölben található és a kilátás az úton le és fel is igen látványos. Igaz nincsen tele látnivalókkal, végül is a velencei erőd romjaihoz érdemes felmászni, de a táj már önmagában annyira gyönyörű volt, hogy megérte ide is elmenni. Nem sok maradt meg a várból, de azért minden méternyi gyaloglás megérte az odajutást. Bár az erőd belülről kicsit kiábrándító, mindenütt csak a sok gaz, a vad növényzet látható, amely úgy tűnt átvette ott az uralmat. A várfal egyes részeire fel lehet mászni, és sétálni rajtuk, innen kínálkozik a legszebb rálátás Assosra. A vár elég nagy, míg kóborol ott az ember, könnyen visszagondolhat a régmúlt időkre, hogy milyen élet lehetett itt anno. Egy biztos oda föntről a tengerre néző kilátás az lenyűgöző.
Az út önmagában is fantasztikus volt Assosra, mert a hegyről egy sor hajtűkanyar után juthatunk le, és érhetjük el a kis falut. Tisztára olyan érzés volt már első pillanatban is, mintha itt megállt volna az idő. Kimondhatatlan nagy nyugalom árad a helyből.

Nagyon jól sikerült a Fiscardos kirándulásunk is. Nem mondom, hogy itt fogyasztottuk volna el a sziget legolcsóbb menüjét, kicsit drágább volt itt minden. De igazán kellemes ez a hely azáltal, hogy partját színes, velencei stílusú házak, hangulatos éttermek, leanderek díszítik.
Igen kellemes pár órát töltöttünk ott el.
Összességében szerintünk nagyon szép Kefalonia, érdemes ide ellátogatni, bár nekünk továbbra sem ez a legkedvesebb Jón szigetünk. De azt el kell ismerni, hogy nagyon szépek a strandok, sokféle strand van, így egészen biztosan mindenki talál számára megfelelőt. A sziget azonban nagy és rengeteg sok a látnivaló. Szinte minden méteren található valami szép, és érdekes. Persze ezt csak az tudja meg, aki nemcsak egy strandon tölti az idejét. Örültünk neki, hogy ennyi szép élménnyel gazdagodtunk a szigeten járva.

# 8955
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222182 Üzenet linkje2014-07-30 20:33:28 

De jó beszámoló volt, Köszönjük szépen!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 596 597 598 ... 730 731 732   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu