Búvárkodás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84988 Üzenet linkje2008-11-10 19:21:23 

Kedves ElChe!

Azért nagyon vigyázz Magadra, mert sajnos gyakorlott búvárokat is érhet baleset. Még mindg nehezem tudom felfogni, hogy valamivel több mint egy éve az Adrián meghalt merülés közben az egyik topictársunk, akit én elég rég "ismertem" egy másik honlapról, ahol szinte naponta beszéltünk!

Vigyázz Magadra!!!


Ekkor történt a baj!
35419 Elküldve: 2007-07-09 15:37:54

Sziasztok!

Ma értesültem róla és szomorúan tudatom, hogy egyik topictársunk Tiwald Miklós július 4-én Adriai búvárkodása közben életét vesztette. Még nem igen tudom felfogni a történteket, mert a nyaralásom elõtt is viccelõdtünk és olyan valószínütlen a halála.
Nyugodjék békében.

# 107
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84990 Üzenet linkje2008-11-10 19:37:44  Válasz a #84988. hsz-ra Előzmény #84988

Igyekszem vigyázni, Mikit pedig én is ismertem, egyszer személyesen is találkoztunk... Az esetről nem sok minden került nyilvánosságra, amit én tudok, ott nagyon komoly problémák voltak. Olyan mélységbe én nem is tervezek menni, mint ahol ők jártak akkor. Meglehet, nekik sem kellett volna.
# 108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84992 Üzenet linkje2008-11-10 19:54:32  Válasz a #84990. hsz-ra Előzmény #84990

Igen tudom, hogy problémák voltak. Én úgy tudom, hogy kevesebb volt a levegő a palackban, mint kellett volna és ez okozta a halálát.
Kalymnosra szeretett volna menni búvárkodni még tavaly szeptemberben, de sajnos ez már nem adatott meg Neki.

# 109
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84997 Üzenet linkje2008-11-10 20:09:53  Válasz a #84992. hsz-ra Előzmény #84992

Kevesebb levegő, mint kellett volna- ez magyarán emberi, merüléstervezési hibát jelent. Tudni kell, mire vagy képes, netán a tapasztalt búvárvezetőnek kell közbelépnie, ha a terv elhibázott. Sokat beszélünk a saját fórumunkon vészhelyzetekről, hogy tanuljunk belőle. Görögországban ilyen például ritkábban fordulhat elő, mert az aránylag keményen szabályozott búvárbázisok egy búvárt sem engednek mélyre. És szerintem amíg tudnak érdekeset mutatni sekély vízben, addig nincs rá szükség, hogy mélyre menjenek.
# 110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85005 Üzenet linkje2008-11-10 22:17:48  Válasz a #84984. hsz-ra Előzmény #84984

Fura, de Sivota és Párga között nagyon sok Bíborcsillagot láttunk, már a kajakból is könnyen ki lehetett szúrni őket, de Görögország más vidékein tényleg csak elvétve találkoztunk velük.

Elche,
ma nem volt túl jó napom, de a delfines videód nagyon jót tett a lelkemnek !
Köszi, és bocs az off-ért.

# 111
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85006 Üzenet linkje2008-11-10 22:41:29 

Szintén off, de csillagaim nekem is vannak még:








# 112
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85039 Üzenet linkje2008-11-11 11:22:03  Válasz a #85006. hsz-ra Előzmény #85006

Egy megjegyzés, ha jól látom, a legalsó képen töviskoronás csillag van, amit a világ legtöbb részén keményen irtanak, mert letarolja a korallokat...
# 113
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85060 Üzenet linkje2008-11-11 15:34:33  Válasz a #85039. hsz-ra Előzmény #85039

Nem tudtam, hogy ilyen kártékony jószág...tényleg mindíg csak a korallok közvetlen közelében láttuk.
# 114
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85061 Üzenet linkje2008-11-11 15:36:45  Válasz a #85039. hsz-ra Előzmény #85039

Nem tudtam, hogy ilyen kártékony jószág...valóban, csak a korallok környezetében lehetett látni.
# 115
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85164 Üzenet linkje2008-11-13 16:47:48  Válasz a #85061. hsz-ra Előzmény #85061

Sajnos ami jól néz ki, nem mindig ártalmatlan. Van, ahol tudatosan irtják őket, egyébként az elszaporodásuk is emberi hiba. Ezeket a csillagokat a tritonkürt csigák pusztítják, ám azokat a sok szuvenírvásárló miatt kiszedték a vízből...
# 116
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85178 Üzenet linkje2008-11-13 20:54:46 

Szia Elche!

Van képed a tritonkürt csigáról? Érdekelne.

ElChe írta:
Neked akkor nyilván nem gond a német nyelv. Ez egyszerűsíti a dolgot, ha búvártanfolyamot szeretnél, mert könnyedén van arra lehetőség, hogy Münchenben csinálsz elméleti oktatást, és ott kapod meg az uszodai alapokat, aztán a nyaralásból két nap elég rá, hogy a nyílt vízi búvár minősítést megszerezzétek. Rengeteg a német búvárbázis, de felteszem, angolul sem "adnak el", szóval ideális így tanulni búvárkodni, Korfutól Lanzarotéig. Mellesleg bár búvárosak az útjaim, az esetek túlnyomó többségében megosztom az idő. Pl. a 22 napos Kanári-körúton összesen 20 merülésünk volt, ami nagyjából 10 merülési napot jelent. Több olyan bázis van, ahol remekül szerveznek, első merülés de. 9-kor, a második 11-kor, és a délután már a tiéd teljesen. Vagy lehet úgy, hogy a búvár csak egyet merül, délelőtt, aztán lezuhanyzik, és megy szétnézni. Én azt mondom mindenkinek, aki pici kedvet is érez, hogy bele kell vágni, sose bánja meg. Egy új oldalát ismered meg az úticéloknak, új barátságokat, ismeretségeket lehet kötni. Ha jól emlékszem, te tettél fel képet a korfui próbamerülésről, valami ősrégi cuccok voltak rád aggatva.icon_smile.gif...


Itteni búváriskolák az elméleti tanfolyam és a medencei merülés után általában a Starnberger See-be visznek merülni. Én ettől borzongok. Semmi kedvem egy olyan hegyi tóban merülni, ahol a víz nem áttetsző, tíz fokos hideg és száz méter mély. icon_smile.gif Egyelőre csak tervezgetjük a tanfolyamot...már évek óta, de valahogy mindig elmarad.

Én életemben egyszer már merültem Korfun egy egynapos rövidtanfolyam keretében, 3 méteres vízben icon_smile.gif 20 percre, az oktató kíséretében. Hatalmas élmény volt és nem a látványtól, mert az ott semmi sem volt, hanem az érzéstől, hogy ott lehetek a víz alatt sokáig és mégis lélegzem és élvezhetem a vízalatti világot, ami mindig is anynira vonzott.

Azért lenne jó a búvárvizsgát megszerezni, mert bármikor elvetődhetünk egy olyan helyre, ahol csodálatos tengeralatti világ látható és akkor csak szenvednénk az érzéstől, hogy nem mehetünk búvárkodni, miközben karnyújtásnyira lenne tőlünk a szépség.

# 117
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85223 Üzenet linkje2008-11-14 12:44:37  Válasz a #85178. hsz-ra Előzmény #85178

Ez egy tritonkürt csiga (nem az én fotóm, csak jól látszik rajta a forma):


Azt tudom, hogy a búváriskolák kompletten szokták hirdetni a tanfolyamot, és nálunk is a jó kis bányatavakban vizsgáznak sokan, de a nagyobb nemzetközi rendszerek, mint a PADI, teljesen szokványos lehetőségként ajánlják fel azt a lehetőséget, amit vázoltam. Éppen azok kedvéért, akik a nyugis hazai környezetben szeretnének elméletet tanulni, majd uszodai gyakorlatok végezni, viszont jó messze merülnének a nyílt vízben. Tehát a történet nagyjából annyi, hogy keresni kell egy PADI búvárbázist Münchenben (mint ez is például: Divesport), el kell nekik mondani, hogy a nyílt vízi részt máshol szeretnétek csinálni, mondjuk értelemszerűen összekötve egy nyaralással, mondjuk korfui búvárbázissal merülve, persze előtte fel kell venni velük is a kapcsolatot, mikor és hogy legyen a dolog lebonyolítva. Értelemszerűen egy kicsit szervezni kell, viszont sok a módszer előnye. Otthon elméletezve nem kell rohanni az anyaggal, a délutánokat-estéket rá lehet szánni, a nyaraláson meg már nem kell tanteremben ülni és teszteket kitölteni. Ennek a tenerifei búvárközpontnak a honlapján pedig még az ára is ott van az ilyen, csak nyílt vízi vizsgamerüléses csomagnak, Open Water Referral néven.

Szóval ezt csak tippként mondom, mert van ilyen. Egyébként az én párommal is úgy volt, hogy itthon csak elmélet volt és az Adrián vizsgázott, mert eszében sem volt ezekben a hazai tavakban búvárkodni. (És milyen igaza volt.)

# 118
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85232 Üzenet linkje2008-11-14 14:02:01 

Köszi Elche, a csiga gyönyörű, gondoltam, hogy ez lesz az, csak nem voltam biztos benne.

Köszi a tippeket is, ha oda kerülne a sor, akkor majd visszalapozok ide a topikba.

# 119
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85243 Üzenet linkje2008-11-14 16:22:17  Válasz a #85232. hsz-ra Előzmény #85232

Sose tudhatja az ember, mit hoz az élet. Mondjuk a német búvároknak irigylésre méltóan könnyű a dolga, mert színvonalas német búvárbázis mindenütt van a világon. Biztos piacot jelent nekik az, hogy a honfitársaik nagyon hűségesek, és ha valahol van német tulajdonú hely, csak oda mennek. Van pár hely, ahol különösen aktívak, és a bázisok harmada-fele német, ilyen Maderia meg a Kanári-szigetek, de nagyon szeretik Egyiptomot, Indonéziát is. Én mondjuk nyelvi és hangulati okok miatt az angol bázisokat gyakran előnyben részesítem.
# 120
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vukilany
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#88782 Üzenet linkje2009-01-27 17:01:25 

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban hogy Toroniban van e lehetőség legális horgászásra.Ha van akkor mi a teendőnk.Azért irtam ide mert sehol nem találtam horgászattal kapcsolatos oldalt.Ha bármi infótok van megköszönném ha megosztanátok velem.icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3 ... 7 8 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu