Búvárkodás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 136
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etsymo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105349 Üzenet linkje2009-06-19 13:23:25  Válasz a #105196. hsz-ra

Gondoltam h a beszámolók és képek alapján, de főleg a séta végett Platamonasba elballagunk, uhogy köszönöm a tippet, visszük majd a merülős cókmókot is icon_smile.gif

Mi az a fakultatív?
Nem vicc, télleg ennyire zöld vagyok icon_smile.gif

Amúgy párom azt tervezi h egész idő alatt napozik, pihen, fürdik.
Szerény személyem meg amolyan felfedezős típus icon_smile.gif

De szerintem ha meglátja azt a sok szépséget ami ott van, nem hiszem h leragad a strandon icon_smile.gif
remélem

# 137
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105357 Üzenet linkje2009-06-19 14:06:01  Válasz a #105349. hsz-ra Előzmény #105349

Szia Etsymo!

A fakultatív jelentése: szabadon választható, nem kötelező program.
Szóval a kérdés az, hogy tervezel-e esetleg valamilyen kirándulást Nei Poriból valamerre akár egyénileg, akár szervezett úton?

# 138
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etsymo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105367 Üzenet linkje2009-06-19 14:53:53  Válasz a #105357. hsz-ra Előzmény #105357

A google a barátom, uhogy közben rájöttem icon_smile.gif

Befizetős-csoportos akció nem tudom hogy lesz-e, azt meglátjuk ott. 4-en megyünk, szóval még van rajtam kívül másik 3 szavazó icon_smile.gif

Most épp azt nézem, hogy merre fele lehet menni, és azt hogy lehet megoldani egyénileg.

Igazából jobban bejön a tervezős, rákészülős program, mint a "megvásárolt".
Bár ott van persze idegenvezetés (gondolom), de tökéletes idegenvezető a net, illetve Ti, és a beszámolók icon_smile.gif

# 139
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105390 Üzenet linkje2009-06-19 16:23:17  Válasz a #105367. hsz-ra Előzmény #105367

Etsymo,

ha esetleg a Google Earth nevű programot még nem ismered, érdemes letölteni és használni. Biztosan segít a tervezésben.

Fakultatív kirándulásként (nem tudom, hogy Nei Poriból konkrétan hova indul szervezett út, csak vaktában találgatok) pl. esetleg a Pilion fszg., vagy Skiathos-Skopelos jutott eszembe. Ott tuti van víz alatti látnivaló (is). Persze lehet magánszervezés is (mint ahogy Kvalcsi írta),saját vagy bérelt kocsival.

Tényleg, azt még nem írtad (de lehet ám, hogy csak én nem voltam elég figyelmes), hogy irodával vagy egyénileg fogtok-e kiutazni ?

# 140
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etsymo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105402 Üzenet linkje2009-06-19 17:52:01  Válasz a #105390. hsz-ra Előzmény #105390

A maps.google-t szoktam használni, megnézem a progit is, köszönöm!

Szervezett út még Athénba is van ha jól láttam, de remélem az előttem álló héten még találok saját szervezésű lehetőségeket is.

Amiket írtál, mindjárt rájuk keresek!

Egyénileg utazunk, egy baráti pár kocsijával és társaságával.

# 141
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105405 Üzenet linkje2009-06-19 18:19:42  Válasz a #105402. hsz-ra Előzmény #105402

Hát, ha egyénileg mentek, akkor semmi sem ment fel az egyéni szervezés alól ! icon_lol.gif
Szerintem a Halkidikit is megnézhetnéd...

# 142
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105437 Üzenet linkje2009-06-19 22:53:38 

Szia etsymo!

BRobert most jött haza Nei Poriból. Van élménybeszámolója, de a Nei Pori topicban is írt friss infókat.
http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=66&start=4395

Küldhetsz Robinak privát üzenetet is!

# 143
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etsymo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#105733 Üzenet linkje2009-06-22 12:23:05  Válasz a #105437. hsz-ra Előzmény #105437

köszönöm,
még frissiben ahogy felrakta elolvastam a beszámolóját.
Nagyon élveztem, és sokat segít a szervezésben,
akárcsak a topicokban az ő és a többiek hozzászólásai.
Ha nem lenne ez a fórum tisztára vakon kéne kimenni.
Köszönöm az eddigi információkat!
Üdv
etsymo

# 144
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#107021 Üzenet linkje2009-06-29 23:13:03  Válasz a #105073. hsz-ra Előzmény #105073

Az úszószemüveg nem azért nem használható, mert a "nyomástól befolyik a víz"! Bizonyára tudod, ha lebuksz, akár már csak 2-3 méterre is, a nagyobb nyomást ki kell egyenlíteni a fülben (orrbefogás, belefújás), de ugyanezt a szem előtti légtérben is meg kell tenni- ezt kizárólag az orrot is magában foglaló búvármaszkban teheted meg azzal hogy az orron át levegőt fújsz a maszkba. Bár nincs nagy esélye annak, hogy olyan mélyre bukj, hogy megsérüljön a szemed, mégis előfordulhat. A sós víz egyébként nem sok gondot okoz, hiszen a könnycseppek is sósak... Ami sokkal inkább zavaró lehet, az az, ha az arcon mondjuk naptej van, és az oldódik bele a vízbe és szembe kerül- sokkal jobban tud csípni.
Már írta valaki (és igaza volt) hogy tisztán homokos tengerparton kevesebbet fogsz látni. Inkább olyan helyet kell keresni, ahol egy kisebb öbölben legalább a sziklás fal mellett tudsz nézelődni. Figyelni kell a hullámokra, ha nagyok, inkább nem szabad a hullámok közelébe menni- könnyű megsérülni. Ha mélyebbre akarsz lebukni, akkor nem szerencsés egyedül lenni a vízben, mert bármilyen baj esetén nem tud segíteni senki. Egyébként a leginkább tipikus veszélyforrás az, hogy valakinek jól megég a háta... Egy póló vagy UV-szűrős vízisport felső jól jöhet.
Búvármaszkot egyébként mostanában árultak a Lidl boltokban. Noha nem drága, egész elfogadható minőségű.

# 145
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#107022 Üzenet linkje2009-06-29 23:15:11 

Egyébként itt van egy ismerősöm görög búvárkép galériája, Kalamitsiből:
https://divecenter.hu/Keptar/album/356

# 146
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#108862 Üzenet linkje2009-07-10 21:00:08 

Ha valakit esetleg érdekel, itt a hivatalos videó a görög búvárkodás népszerűsítésére.
[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/rxqf_sOxCgY&hl=en&fs=1&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/rxqf_sOxCgY&hl=en&fs=1&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

# 147
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Excel
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#157822 Üzenet linkje2011-03-06 21:52:35 

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék hogy Tolon kb. mennyibe kerül a búvárkodás??
Kezdő kéne ki lehet e próbálni vagy valamilyen tanfolyamot kell elvégezni??

# 148
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kaliber
Aktív fórumos
Aktív fórumos
265 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#158007 Üzenet linkje2011-03-11 18:14:00 

Excel írta:
Sziasztok
Érdeklődni szeretnék hogy Tolon kb. mennyibe kerül a búvárkodás??
Kezdő kéne ki lehet e próbálni vagy valamilyen tanfolyamot kell elvégezni??

Én tavaly előtt Sartin próbáltam ki ott 40euroba került, teljesen kezdőként is lehet merülni, tartanak egy órás elméleti és gyakorlati képzést aláiratnak veled egy papírt és csoportban az oktatóval merültünk, max. 10 méterre visznek le, de nekem az is nagy élmény volt, angolul tartják az oktatást, (az én angolom sajnos csak alapszintű, de szerencsém volt mert az oktató egy magyar egyetemista srác volt) az árra visszatérve tavaly Korfun is 45euró volt ennek a programnak az ára, úgyhogy gondolom Tolon is annyi lehet.
Ha van rá lehetőség Tolon ne hagyd ki nagy élmény.

A google keresőn találtam ezt az oldalt csak 10kilométerre van Tolotól.

# 149
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szabina68
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#164045 Üzenet linkje2011-06-01 20:43:09 

mi most megyünk elöször g.o.-ba, olimpic beach-re. szeretném kérdezni, hogy ott a környéken lehet-e valahol búvárkodni? a lurkóim szeretnék kipróbálni. a választ előre is köszönöm!
# 150
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Trepac
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173027 Üzenet linkje2011-08-13 14:29:49 

Sziasztok. Merült valaki Stavros-nál? Akár pipás merülési élmények is érdekelnek. Szept 15-én indulunk Stavros-ra és érdekelne milyen a tengerfenék, mennyire látványos! Ha esetleg a közelben merült valaki az is érdekel, hol és milyen élmény. Előre is köszi az infókat.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu