Búvárkodás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7855 Üzenet linkje2006-06-02 13:08:28 

Az idei Utazás Kiállításon nyertem egy búvártanfolyamot, de nem jelentkeztem. Ha belekezdek egyszer, én is apárommal együtt szeretném. Egyelõre maradunk a pipánál icon_smile.gif de annyira felcsigázott ez az új topik, hogy most utánanézek, van-e Számoszon lehetõség egy ilyen szervezett merülésre, mint Korfun volt. Minden tudás nélkül, csak úgy próbaképp. A párom még sosem merült, de nagyon szeretne.

Andi

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7858 Üzenet linkje2006-06-02 13:39:48 

Az is jó módszer, ha kimentek a kikötõbe sétálni estefelé és keresitek a piros-fehér búvárzászlókat a hajókon, de 99%-ban ki is ülnek a hajók elé, és ott be lehet fizetni próbamerülésre. Így legalább lehet beszélgetni a búvárokkal, meg lehet nézni a hajót... Ami tipp: ne nagy hajót válasszatok, inkább valami kisebbet. Rodoszon én is olyan hajóval mentem, amin összesen 10-en voltunk a személyzettel együtt, nagyon barátságos volt és a srácok is jófejek voltak. icon_smile.gif
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7861 Üzenet linkje2006-06-02 14:17:36 

Köszi a tippet, majd odafigyelek.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7959 Üzenet linkje2006-06-04 12:57:40 

Sziasztok!

Rodoszon a kikötõben nagyon szervezik a búvárkodást.
Sok hajó vár arra, hogy találjon emberkéket, akik búvárkodni szeretnének.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8025 Üzenet linkje2006-06-05 15:35:54 

Igen, mikor én voltam is az volt a helyzet... Csak akkor az összes hajó egyetlen öböl felé vette az irányt, és kíváncsi lennék, hogy változott-e valamit a helyzet azóta?
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dutibi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8037 Üzenet linkje2006-06-05 18:18:39 

Köszönöm mindenkinek a sok hasznos infót. 15 nap múlva indulunk Paraliara. A környékén tudtok valamit a búvárkodási lehetõségrõl. Nagyon érdekelne. A tavaly csak pipáztunk de meg vagyunk õrülve egy komolyabb merülésért.
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8058 Üzenet linkje2006-06-05 20:17:53 

Keresgélni kell lehetõség után. Ildi74 engem úgy megbabonázott és én meg a páromat, hogy mi is keresgélni fogunk két hét múlva Samoson, de félek, hogy az még nem annyira turizmusra berendezkedett sziget, hogy ilyen oktatós csopotot szerveznének, ahol mindent a szánkba rágnak és elvisznek búvárkodni. Egy olyan kész programot szeretnék, mint Korfun volt.
Ha Paralián nem találsz lehetõséget, szerinetem kérdezz meg valami ottani utazási irodát...
Andi

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dutibi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#8072 Üzenet linkje2006-06-06 11:26:56 

Köszönöm Andi! Még van pár napom és keresek!
A Stefanos ház tulaja azt igérte, hogy segít, õ egy nagyon szimpi magyar lány. Ajánlom figyelmetekbe (Stefanos.hu). Bízom benne, hogy az idén összejön egy komolyabb merülés.
Ujjabb kérdésem merült fel, kocsival át tudunk jutni Skyatos (rem. jól írtam) szigetére, és ott tölthetünk egy éjszakát?
Köszi, Jó nyaralást!
Tibi!

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8090 Üzenet linkje2006-06-06 16:53:21 

Aminnyeben saját az autó, igen. Bérautót elvileg nem vihetsz fel kompra, ezt aláíratják veled, de hogy ki mennyire tiltja ezt meg neked a kompnál...?
Andi

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#10688 Üzenet linkje2006-07-05 14:36:41  Búvárkodás a Chalkidiki félszigeten

Sziasztok sportos fórumosok!
Nem gondoltam volna nyaralás elõtt, hogy máshogy is fogom olvasgatni ezt a témát, mint kívülálló érdeklõdõ icon_exclaim.gif
Kezdõként is olyan élményben volt részem, amit mindenkinek ajánlok, aki csak egy cseppet is víz- és természetbarát.
Fakultatív programként ajánlotta a sarti Sithon iroda a búvárkodást, gondoltuk, kipróbáljuk. Elég borsos lett volna az ár, de mivel nyolcan voltunk, megegyeztünk a búvár fiúval a közvetlen fizetésben. Talán nem meglepõ azoknak, akik voltak mostanában Sartin, hogy merülni is magyar segítséggel lehet. Nagyon kedves, szimpatikus erdélyi magyar fiú, Zoli képviselte a Platanitsi kempingben mûködõ búvárklúbot, alkalmazottként. Keressétek õt, ha Sartin jártok, minden este 8 és 10 között a Sithon iroda elõtt tart "fogadóórát".
Kétszer mentünk palackos merülésre, egyszer a bázison a Platanitsi kemping partjáról indultunk. Abszolút kezdõként meglepõ volt, mi minden kell a merüléshez, milyen nehéz szárazon a felszerelés (fekete hosszúújjú, - lábú búvárruhában a déli napon, forró homokban icon_cry.gif ), meg hogy ólomövre is szükség van..... icon_lol.gif A következõ furcsaság az volt, hogy teljesen természetellenes módon nem kell visszatartani a levegõt, ugyanúgy kell ki-be lélegezni (csak persze kizárólag szájon át), mint a szárazon, annak ellenére, hogy víz alatt van az ember feje. Egy csomó technikai dologra figyelni kellett, hogyan lehet fel és le mozogni, milyen a térlátás a búvárszemüvegben, külön figyelmet fordítani a nyugodt és egyenletes levegõvételre....stb. Azért elsõre is szépeket láttunk, csak az elõb említett dolgok miatt nem tudtam kizárólag a látványra összpontosítani. Ezért döntöttünk úgy (férjem és nagyobbik lányom), hogy újra megyünk. Második alkalommal - bár nem teljesen szabályosan - Zoli elvitt bennünket az Armenistis kemping partjaihoz, gyönyörû, meredek sziklás hegyoldal mentén bóklásztunk, igazi, életre szóló élmény volt. Egy életre megfertõzõdtünk icon_lol.gif icon_lol.gif Azért írom, hogy nem volt szabályos a kirándulás, mert elvileg kezdõket nem vihetne ki a búvárbázis területérõl. Úgy gondolom, jól megfontoltan felmérte a képességeinket, ezért mehettünk "felügyeleten kívüli" vizekre. Különben nem vállalt volna felelõsséget a biztonságunkért.
A víz alatt barangolva sokszor eszembe jutott gyerekkorom egyik maradandó TV-s élménye; Cousteau kapitány filmjeinek sora.... Családommal megállapítottuk, hogy ismét sikerült találnunk egy "olcsó" hobbit. icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10755 Üzenet linkje2006-07-06 12:14:16 

Szia!
Milyen árak voltak most a bázison? Én is ott fertõzõdtem meg végérvényesen icon_smile.gif
Lehet, hogy nem jön össze a korzikai nyaralás, és akkor viszánt irány Görögország, juhéjjjjj icon_smile.gif)

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10759 Üzenet linkje2006-07-06 12:30:44 

Szia Judit!

Nagyon jó lehetett a búvárkodás, örölük, hogy kipróbáltátok.

Ildi!

Korzika körül pedig gyönyörû tiszta a víz, én már voltam. Amúgy meg maga a sziget is álomszép! icon_smile.gif

Andi

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#10761 Üzenet linkje2006-07-06 12:51:31 

Szia Ildi!
Kicsit nehéz kiigazodni az árakon, mert a Sithonnál fejenként (ha jól emlékszem) 40 euró körül kértek egy félórás merülésért, de Zolival 25 eruróra lealkudtuk úgy, hogy közvetlenül nála fizettünk. Õ csak alkalmazott és negyedik hete van ott egyáltalán, biztosan nem õ diktál.... A második alkalomra mondta is, hogy letolást kapott a görög fõnitõl a túl olcsó ár miatt, így megalkudtunk a 30 euró/fõ árban úgy, hogy hárman voltunk és egy és negyed órát merültünk. 230-ra volt feltöltve a palack, én ebbõl kicsit több, mint felét használtam el.
Ha legközelebb bárhová megyünk, biztosan elõre kinyomozom neten a közeli bázisokat és közvetlenül keresek lehetõséget, ahogy Ti is tanácsoltátok!

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#16444 Üzenet linkje2006-10-21 22:04:55 



Ilyen a tengerfenék Stalisban.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tiwald
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#18501 Üzenet linkje2007-01-13 15:54:17 

icon_lol.gif Ha Tudok válaszolok buvárkodással kapcsolatos kérdéseitekre.
Bár Görögországba még csak Santorinin merültem

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu